Skocz do zawartości
skunRace

Kingdom Come: Deliverance 2

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Godlike_(UT) napisał:

Gdzies kiedyś czytałem, że zastanawiali się nawet nad dodaniem opcji załatwiania potrzeb fizjologicznych i dodania latryn

Oj tam oj tam idziesz do kibelka w pełnej płytowej i wymaga to godzinki czasu rzeczywistego. To by była prawdziwa imersja 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siku to tam nie problem bo zawsze można w zbroji (podczas wojny 100 letniej ponoć konnica często lała jak siedzieli na koniach) , gorzej z dwójeczka bo to dodatkowy balst by był i ciężej pewnie było by się poruszać ale myślę, że Henryk by ogarnął i trochę noga by się wyczęsło albo dużo sznapsa żeby rzadkie szło :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2024 o 13:14, Godlike_(UT) napisał:

Gdzies kiedyś czytałem, że zastanawiali się nawet nad dodaniem opcji załatwiania potrzeb fizjologicznych i dodania latryn, ale doszli do wniosku że bodaj za dużo realizmu było, i ja się z tym zgadzam odnośnie dodania opcji mycia się, po co mi to? W RDR2 też z tego nie korzystałem chyba że podczas misji do rzeki wpadłem przy okazji bądź przypadkowo i mycie odfajkowane. 

Tobie niepotrzebne, innym potrzebne gra ma być maksymalnie realistyczna oczywiście bez przesady, a animacja jedzenia czy scenka mycia jest potrzebna do osiągnięcia realizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem KCD. W sumie ta gra ma wiele bolączek. Dziwny system walki. Szczególnie gdy mamy więcej przeciwników, NPC-e potrafią się dziwnie zachowywać itd. To co napisałem wcześniej - nadal podtrzymuję Jednak patrząc na całokształt  to ta gra jest na prawdę dobra. Spójny świat, całkiem normalna historia. Co prawda bez jakiś epickich momentów jednak jest parę akcji zapadających w pamięci. Zobaczymy jak poprawią tą walkę w 2-ce bo to najbardziej mnie irytowało. Zobaczymy po premierze. Może mody znów to "naprawią" jak devsi nie dowiozą. W dobie obecnych miałkich wysrywów do grania obecnie KCD 2 jest jedyną grą, która mnie interesuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego gra jak Robin Hood tylko z modem na celownik do łuku była dla mnie superaśna, a w 2 jeszcze kusza + jeb z rusznicy stara babe za kupa siana, i zabrakło amunicji :D

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.08.2024 o 13:18, Kabor napisał:

Oj tam oj tam idziesz do kibelka w pełnej płytowej i wymaga to godzinki czasu rzeczywistego. To by była prawdziwa imersja 😆

No weź, nie było żadnego otwieranego otworu spustowego? (jestem słaby z historii) :E 
Swoją droga - jakie animacje, przecież jedynka i tak była przez to całe mikro-zarządzanie i odległości do pokonania meeega nurząca... (no, może jakby mi lepiej działała i walka była prostsza, to bym chętnie się pomęczył, a tak?...)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zas napisał:

No weź, nie było żadnego otwieranego otworu spustowego? (jestem słaby z historii) :E 
Swoją droga - jakie animacje, przecież jedynka i tak była przez to całe mikro-zarządzanie i odległości do pokonania meeega nurząca... (no, może jakby mi lepiej działała i walka była prostsza, to bym chętnie się pomęczył, a tak?...)

Nie nie było, i o ile podczas bitew problemy fizjologiczne nie były problemem z racji dużego wysiłku fizycznego to o tyle problem pojawiał się podczas oczekiwania na nią, wtedy często rycerze po prostu sikali tak jak stali\siedzieli w zbroje np. podczas wojny stuletniej jak Angole mieli małe zapasy wody to rozcieńczali wino z wodą i jak sobie za dużo wypili na dzień przed bitwa to później mieli problem i nawet wielcy lordowie i dowódcy nie chcąc trącić czasu czy tez po prostu przez zwykle lenistwo też siku w zbroje robili, w kolczugach było trochę łatwiej z racji tego że były krótsze więc albo rycerz sam sobie ja podwinął albo giermek mu ja podwijal i trzymał, dwójeczki też często szły w zbroje ale to już  głównie ze strachu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kluczowy jest brak realistycznego konia na wzór RdR 2 , nawet mogli pójść dalej i konia powinno zostawiać się często w stajni pod opieką stajennego tak robili rycerze czy lordowie w średniowieczu , dodatkowo jakieś ulepszenia konia itd

A animacje jedzenia czy scenkę mycia mogli spokojnie dodać mały koszt a dużo dodaje realizmu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbroja dla konia będzie jako DLC, i będziesz miał ulepszenie :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, voltq napisał:

dodatkowo jakieś ulepszenia konia

W sensie intercooler, hamulce tarczowe etc?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szybkość, wytrzymałość, dodatkowo karmienie , mycie , szczotkowanie  konia itd , RdR 2 wyznaczył kierunek wystarczy skopiować 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Godlike_(UT) napisał:

Zbroja dla konia będzie jako DLC, i będziesz miał ulepszenie :szczerbaty:

Napęd na 4-y :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Szybkość, wytrzymałość, dodatkowo karmienie , mycie , szczotkowanie  konia itd , RdR 2 wyznaczył kierunek wystarczy skopiować 

Ale w średniowieczu takimi rzeczami zajmowali się giermkowie a o ile dobrze pamiętam to Henryk już pełnoprawny rycerz jest, więc chcąc takiego realizmu jak mycie i szczotkowanie konia jak w RDR2 to wymagane byloby gry dwoma postaciami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem nie można iść za daleko w realizmie i dopuśćic do pewnych uproszczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no staty dla konia to akurat zły pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak zbroja dla konia to siłka musi być :szczerbaty:  A  w średniowieczu to konie bojowe czasem porządnie potrafili opancerzyc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No przecież pośrednio konia się rozwija, ulepszasz się jako jeździec, tym samym ogólnie jakość jazdy wzrasta. Jest nawet perk szybkość kosztem ładowności i na odwrót.

Do tego możesz kupić konia z lepszymi statystykami. Ja kupuję takiego, ale za to bardziej śmierdzi (tak go reklamują), w tej grze zawsze jest coś za coś :-)

Do tego kupujesz lepsze podkowy (prędkość), lepsze siodła (pojemność bagażnika), lepsza uzda.

Karmić i myć nie trzeba, fakt.

Wiele osób używa kodu na większe obciążenie/większą ładowność, a  dla mnie to, że trzeba samemu zarobić na te ulepszenia, to połowa frajdy. Jest to o tyle sensowne, bo ekonomia, jak niestety w każdej grze, jest spieprzona.  Na pewnym etapie srasz pieniędzmi.

Edytowane przez kptEnter
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kupił preorder ? Ja chyba poczekam do stycznia żeby się upewnić że wyjdzie napewno w lutym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad preorderem z wersją pudełkową Gold i steel bookiem, ale pewnie tylko kod na kartce będzie, a to wszystko za 300+zł 🙄

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupię wersję gold napewno dla dlc tylko pod koniec stycznia żeby mieć pewność że mi nie przesuną premiery 

Gdybym miał pewność na 100% że wyjdzie w lutym to już bym kupił 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preordera nie planuję, po pierwsze w imię zasad ;)

A po drugie nie chcę grać od razu na premierę jak będą łatać grę, zbyt dobry tytuł żeby sobie psuć zabawę i wolę pograć troszkę później. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wu70 napisał:

Ja preordera nie planuję, po pierwsze w imię zasad ;)

Jeden rozsądny a reszta "dzbany" ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię preorder bo inaczej mi cyfrową grę wykupią na premierę :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...