Skocz do zawartości
jimbeam

Router lte 5g do domu, +/- 500 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Co kupić?
Mieszkanie w bloku, bez piętra, 1-2 urządzenia po rj a reszta po wifi, net, streamingi, raczej zero grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkanie w bloku to rozejrzyj się za światłowodem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, manuelos napisał:

Jak mieszkanie w bloku to rozejrzyj się za światłowodem.

Światłowód nie wszędzie jest jeszcze dostępny. Nawet w miastach. Ja miałem taką sytuację, że osiedle obok miało 3 operatorów światłowodowych, z drugiej strony było ich 5, a ja mogłem liczyć najwyżej na VDSL od Netii. Dopiero po 4-5 latach od mojego wprowadzenia się (blok miał wtedy już 15 lat) JEDEN operator postanowił, że doprowadzi do nas światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł niczego porządnego nie dostaniesz z 5G. Osobiście to mam ZTE MC888.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Puma napisał:

Za 500zł niczego porządnego nie dostaniesz z 5G. 

No chyba że   w abonamencie na 5G. Wtedy faktycznie za tyle można mieć.

A jak chcesz LTE to mega tanio i bardzo dobrze, z możliwością podpięcia anteny zewnętrznej : Huawei B525s-23a - wyrwiesz za 150 PLN.

 

AL5Mczv.png

 

 

 

 

Edytowane przez manuelos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że kumpel ma net na kartę bez limitu i bez cięcia transferu. Jest w zasięgu 5G więc nie opłaca mu się zakładać netu po kablu.
Tylko potrzebne dobre urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem ale kwestia czy mieszka na wsi czy w mieście, jak daleko ma do nadajnika. 5G nie równe jest 5G, kosmiczne prędkości daje 5G3600... a 5G2100/5G2600 to takie atrapy.

Jak napisałem wyżej mam MC888 i jestem w zasięgu 5G3600, przy agregacji 5G+4G (3600/2600/2100/1800) max co uzyskałem to 1187Mb a wysyłanie max 88Mb. 220m do nadajnika.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2024 o 07:34, jimbeam napisał:

Chodzi o to, że kumpel ma net na kartę bez limitu i bez cięcia transferu. Jest w zasięgu 5G więc nie opłaca mu się zakładać netu po kablu.
Tylko potrzebne dobre urządzenie.

Tyle że router do 5G to 1500 zł gdzie byle sieć z gniazdka może dać nam te same albo lepsze transfery za 39 zł miesięcznie i sprzęt za darmo.

Więc 3 lata wydatku na kablowy internet dopiero zwróci różnice w koszcie urządzenia, o jakości połączenia nawet nie wspominając.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że ma gniazdko z kablówki, bo jeśli ma obok domu światłowód to już bywa z tym różnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Puma napisał:

Pod warunkiem że ma gniazdko z kablówki, bo jeśli ma obok domu światłowód to już bywa z tym różnie.

 

Z jakich względów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, forskoczek20 napisał:

Z jakich względów?

Jeżeli to jest blok i światło idzie sobie obok, to zgodę na podłączenie musi wyrazić wspólnota/spółdzielnia. No i w bloku musi zebrać się odpowiednia ilość chętnych żeby dostawcy się to opłacało. W kamienicach może dodatkowo dochodzić potyczka z konserwatorem zabytków.
W wypadku domków jednorodzinnych i programu rządowego sam fakt powieszenia światłowodu na słupie przed domem nie oznacza, że zostaniesz podłączony szybko. Zazwyczaj trwa to od pół roku do roku. Kumplowi rozwieszali światło przed domem w listopadzie i już się cieszył, że na Święta Bozego Narodzenia pożegna się ze Starlinkiem. Jest maj i ciągle światełko się "wygrzewa". Z kolei kilkaset km na wschód od niego innemu naszemu znajomemu kablówka zaczęła modernizować łącza przed Wielkanocą (wkopywali przewody wzdłuż ulicy). Po weekendzie majowym przyjedzie ekipa wymienić modem. Im zależy, żeby jak najszybciej pozbyć się starego sprzętu i przejść na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy sytuację z niepełnym 5G i widać, jakie są różnice w transferach w poszczególnych porach dnia. Widać też, ile daje antena zewnętrzna do routera. Tylko zestaw kosztuje ~ 2000zł
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2024 o 11:44, Puma napisał:

Rozumiem ale kwestia czy mieszka na wsi czy w mieście, jak daleko ma do nadajnika. 5G nie równe jest 5G, kosmiczne prędkości daje 5G3600... a 5G2100/5G2600 to takie atrapy.

Jak napisałem wyżej mam MC888 i jestem w zasięgu 5G3600, przy agregacji 5G+4G (3600/2600/2100/1800) max co uzyskałem to 1187Mb a wysyłanie max 88Mb. 220m do nadajnika.

Miasto. Odległość od bts ok 700m w linii prostej, nic nie zasłania.
Kumpel chce coś "na dłużej" ale nie za 1,5k pln.
Ja też mu sugerowałem podpięcie po kablu ale mówi, że "skoro ma za free to czemu nie używać". No i w sumie ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

700m i jeśli nic nie zasłanie to nie powinno być problemu. Na allegro można dorwać MC888 taniej używany, jeśli chcęsz zewnętrzny to MC889.

Jeśli ma coś być dobre to będzie drogie, niestety ale routery 5G są jeszcze drogie.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Puma napisał:

700m i jeśli nic nie zasłanie to nie powinno być problemu. Na allegro można dorwać MC888 taniej używany, jeśli chcę zewnętrzny to MC889.

Jeśli ma coś być dobre to będzie drogie, niestety ale routery 5G są jeszcze drogie.

No cena faktycznie lekko zamraża. Naprawdę nie ma routerów do domu za 500-600 pln ?
To z jakich urządzeń korzystają ludzie? Tacy niewymagający userzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewymagający, to pewnie z LTE bez agregacji. Wtedy być może w 250zł się zmieści. Np. mam E3372h + TL-WR902AC ale to zestaw awaryjny lub na wyjazdy gdzie bardziej liczy się zasięg niż prędkość.
Agregacja, to pewnie już okolice tych 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w domu MC889+T5400 i 250m od BTS da się osiągnąć koło gigabita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2024 o 09:51, Bono[UG] napisał:

Niewymagający, to pewnie z LTE bez agregacji. Wtedy być może w 250zł się zmieści. 

 

Tak jak już wspomniałem - Huawei B525s za 100 -150 zł zł na allegro ogarnia agregację pasm. Do tego ma fajną apkę pozwalającą wymuszać konkretne pasma etc.

Tylko tutaj dobra antena zewnętrzna będzie kosztować - dużo więcej ( https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_alp_lte_mimo_2x2_5m_przew_wtyk_sma_800-3000mhz_A7054_5.htm)

Aczkolwiek przy takiej odległości od BTSa polecam kupić sam router i to już może być wystarczające a wydatek żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...