Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Z Samsungiem to chyba serio jest kwestia przyzwyczajenia. Mnie strasznie drażni ich soft, bo te ulepszenia co właściciele Samsungów sobie chwalą, to mnie z kolei strasznie denerwują. A do tej pory nie doszedłem, jak mogę sobie zedytować niezapisany numer telefonu. W sensie dzwoni do mnie nieznajomy numer, chcę oddzwonić, ale przed numerem chcę sobie kodem zastrzec mój numer. No ni uja nie idzie tego zrobić w prosty sposób. A w innych telefonach przytrzymaj palec, edytuj, i sobie zmieniam ten numer. Podobnie jakiś poryty sposób, żeby Screenshota zrobić. Bo power+vol- to nie może być, jak we wszystkich telefonach

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale przecież w Samsungu power + vol down robi screenshot :E

Mi w OneUI najbardziej nie podchodzą stockowe ikony. Amoled a te wyprane z kolorów. Dużo lepiej wyglądają te w starym Huawei P20 Pro :E

Co lubię na pewno w Samsungu to to że notyfikacje push po prostu działają. Na Huawei było to zawsze problemem niezależnie od ustawień ubijania aplikacji.

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, marko125-91 napisał:

Właśnie trafiłem fajnego strzała. LG C3 77" + DSC9S za 2400€

Fajny, tylko że mały :E No i sounbar jest... jaki jest :D

13 godzin temu, RimciRimci napisał:

Są na rynku jednak z każdym rokiem te telefony są bardziej dopracowane. Kiedyś podzespołami mocno odstawały od klasycznych słuchawek, teraz tego efektu nie ma (no poza throtlingiem w pewnych specyficznych sytuacjach).

A co takiego mają? Weź i zobacz jak fajnie działa chociażby ten mały wyświetlacz na klapce i jakie możliwości daje :) 

I tak, składane telefony są bardzo małe i nie uwierają w nic jak taki telefon masz w kieszeni.

Jak bardzo kiedyś masz na myśli? Mam Folda od 3 generacji i zawsze był tam topowy Snap ładowany + 12GB RAM :D

32 minuty temu, marko125-91 napisał:

Z Samsungiem to chyba serio jest kwestia przyzwyczajenia. Mnie strasznie drażni ich soft, bo te ulepszenia co właściciele Samsungów sobie chwalą, to mnie z kolei strasznie denerwują. A do tej pory nie doszedłem, jak mogę sobie zedytować niezapisany numer telefonu. W sensie dzwoni do mnie nieznajomy numer, chcę oddzwonić, ale przed numerem chcę sobie kodem zastrzec mój numer. No ni uja nie idzie tego zrobić w prosty sposób. A w innych telefonach przytrzymaj palec, edytuj, i sobie zmieniam ten numer. Podobnie jakiś poryty sposób, żeby Screenshota zrobić. Bo power+vol- to nie może być, jak we wszystkich telefonach

Dokładnie tak się robi screena w Samsungu od jakichś 10 lat :E

Nie bardzo rozumiem "kodem zastrzec mój numer" - bo jeżeli chodzi o dodanie do kontaktów to 2-3 kliknięcia.

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, marko125-91 napisał:

Ja już prawie 2 lata mam Pixela 6 i absolutnie nie czuję potrzeby przesiadki.

Co do iOS, to jak patrzę na cennik, to mi się odechciewa :E choć ostatnio i tak poniekąd zostałem zmuszony do przesiadki na Macbooka (Pro) i w sumie spoko, przyjemnie się z tego korzysta, ale i tak wolę Windowsa. Z automatu wiem, co jak działa :E

Przez krótką chwilę miałem Pixela 7. Mocno przypadł mi do gustu (szczególnie aparat - mega fotki), ale drażnił brak symetrii ramek wkoło ekranu. Sprzedałem i postanowiłem spróbować iOS po długich latach (poprzednio iPhone 7 w 2017r). Padło w ubiegłym roku na iPhone 14 Pro. Przez pierwsze dwa dni miałem ochotę cisnąć nim przez okno. Jak już się oswoiłem na nowo z systemem - co trudne nie było, bo mimo tylu lat tam się nic nie zmienia :E - doszedłem do wniosku, że to jest to czego mi potrzeba. Do bólu nudnego, nijakiego telefonu z niezłym aparatem i ze sprawnie działającym systemem łączności z samochodem - IMHO CarPlay zmiata z planszy Android Auto na dzień dzisiejszy. Jedynie ekranu większego mi brakowało, a że trafiła się okazja na iPhone 15 Pro Max to wymieniłem.

Tak czy inaczej, Android jest ciekawszym systemem. Dlatego spełniam swoje zachcianki rękoma żony i co kilka miesięcy, mimo jej niezadowolenia, zmieniam jej telefon żeby się pobawić Androidem :elefant:

11 godzin temu, marko125-91 napisał:

Właśnie trafiłem fajnego strzała. LG C3 77" + DSC9S za 2400€

Mega oferta 😮 Sam bym taki zestaw chętnie przytulił. Moje 65" jakoś mi zginęło na ścianie. Z początku wydawał się za duży, a teraz bez wahania bym zarzucił takie 77".

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ojciec sobie kupił teraz S24 Ultra i jak dla mnie porównując do mojego telefonu sprzed 5 lat, różnic w takim typowym użytkowaniu jest coraz mniej. Już kilka ostatnich lat uważałem, że przeskoki są małe, ale przez ostatnie 4 lata to w smartfonach chyba nic się nie wydarzyło.

Ja trzymam S10e aż mi się rozpadnie. Potem pomyślę o czymś pokroju S23 chociaż to będzie generalnie to samo tylko lepsze. Chyba że jeszcze oblecę 2-3 lata na nim.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Podobnie jakiś poryty sposób, żeby Screenshota zrobić. Bo power+vol- to nie może być, jak we wszystkich telefonach

W Siajomi pociągasz trzema paluchami po ekranie (da się też "tradycyjnie") - mega wygodne:

A tak wyglądają plecki w pięcioletnim, intensywnie wykorzystywanym  chińczyku:

08f802b283a3c.jpg

Zdjęcie robione jednodniowym chińczykiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lycone

Chodzilo mi o telefony typu muszelka a wiec nie Fold tylko Samsung Flip :) w takich telefonach jest zwykle problem z zaprojektowaniem duzego chlodzenia, powierzchni jest o polowe mniej niz w klasycznym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, RimciRimci napisał:

@lycone

Chodzilo mi o telefony typu muszelka a wiec nie Fold tylko Samsung Flip :) w takich telefonach jest zwykle problem z zaprojektowaniem duzego chlodzenia, powierzchni jest o polowe mniej niz w klasycznym telefonie.

Z tego co widzę to procesory były te same co w Foldzie. Topowe Snapy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, larry.bigl napisał:

Ale przecież w Samsungu power + vol down robi screenshot :E

No w moim akurat nie :E i wg google nie jestem osamotniony z narzekaniem na to :E będę musiał zrobić reset softu, bo może jakiś kolejny Samsungowy "ulepszacz" znowu coś skaszanił. W opcjach nie ma absolutnie żadnych ustawień do screenshota. 

9 godzin temu, seeba03 napisał:

Mega oferta 😮 

Walentynkowa promocja na niemieckiej stronie LG. Tylko trzeba trafić, bo prawie non stop jest niedostępne. A powiadomienie mailowe nie działa. Co do Soundbar, jest w zasadzie gratis, bo za tę cenę, to nawet samego tv nie kupi.

9 godzin temu, lycone napisał:

Nie bardzo rozumiem "kodem zastrzec mój numer" - bo jeżeli chodzi o dodanie do kontaktów to 2-3 kliknięcia.

Przytrzymujesz palec na nieznanym numerze telefonu i jedyne co masz do wyboru to dodaj do kontaktów albo usuń. A ja chcę zedytować. Są kody, że możesz sobie robić przekierowania czy zastrzec swój numer...

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lycone napisał:

Z tego co widzę to procesory były te same co w Foldzie. Topowe Snapy. 

To nie wiem :) Miałem zakodowane w głowie, że pierwsze składane modele miały gorsze podzespoły ze względu na Throtling. Widocznie pewnie tylko Motorola poleciała w kulki :E A na inne telefony tego typu nie zwracalem uwagi (mam sentyment do dawnych Razrów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marko125-91 napisał:

Walentynkowa promocja na niemieckiej stronie LG. Tylko trzeba trafić, bo prawie non stop jest niedostępne. A powiadomienie mailowe nie działa. Co do Soundbar, jest w zasadzie gratis, bo za tę cenę, to nawet samego tv nie kupi.

Może i w Niemczech więcej zarabiacie, ale przynajmniej macie lepsze promocje na elektronikę :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lycone napisał:

Może i w Niemczech więcej zarabiacie, ale przynajmniej macie lepsze promocje na elektronikę :E

Co do promocji - pozostają pośrednicy, jak np. bodycar. Sam zamawiałem już w ten sposób kilka rzeczy z niemieckiego mediamarktu, czy innego sklepu który nie oferował wysyłki do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, Kowal napisał:

S20 FE

5g czy zwykły? Miałem zwykłego z exynosem i to dziadostwo wyleczyło mnie z androida. Kupiłem lekko używanego japkofona 13 pro i jestem zachwycony.

edit

Przez pierwszy rok użytkowania ten samsung był ok. Schody się zaczęły pół roku temu, kiedy nagle bateria zaczęła wymagać doładowywania 2 razy dziennie. Poza tym podczas połączenia z android auto nie był w stanie się ładować, bo go przegrzewało. Żenada.

 

Kurna 300pln/5pkt wyłapałem :( 75/50 przez wieś. Jechałem na budowę i jakoś się zamyśliłem.

Edytowane przez DannyKay
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lycone napisał:

Może i w Niemczech więcej zarabiacie, ale przynajmniej macie lepsze promocje na elektronikę :E

Większość gratów zamawiam z Amazona: ekspres - polskie markety "promocje" 2999, Amazon bez promocji 2550, w promocji 2160. Maszynka Philips 7000 9z wyposażeniem: Amazon 520, w Polsce od 680 Dla syna Philips z serii 5000 (też z dodatkami: na Amazonie dałem 350, w Polsce od 500. Wkrętarka Stanleya jakieś 200 taniej, fotelik też kolo 200. Może jesteśmy biedni. ale przynajmniej mamy drożej :-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ja jak patrzę na ceny z Amazona to ceny podobne jak w Polsce (nie licząc może takich rzeczy, które ludzie ściągają z Amazona i sprzedają na allegro z przebitką 100%, bo nigdzie indziej nie ma). Ale może ja na jakieś specyficzne rzeczy patrzę :D

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie też że mają 4% niższy VAT, musi być ciut taniej.

Z amazona korzystam tylko na zasadzie - jest okazja na pepperze - bo normalnie co nie spojrzę to totalnie się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baQus napisał:

Co do promocji - pozostają pośrednicy, jak np. bodycar. Sam zamawiałem już w ten sposób kilka rzeczy z niemieckiego mediamarktu, czy innego sklepu który nie oferował wysyłki do PL.

Znam, znam, używałem dziesiątki razy. Szkoda tylko, że FV nie do uzyskania z Media Markt.de

Nie zrobią Ci sprzedaży w netto i tyle :D

41 minut temu, lesiu155 napisał:

No ja jak patrzę na ceny z Amazona to ceny podobne jak w Polsce (nie licząc może takich rzeczy, które ludzie ściągają z Amazona i sprzedają na allegro z przebitką 100%, bo nigdzie indziej nie ma). Ale może ja na jakieś specyficzne rzeczy patrzę :D

Musisz trafić na promocję. Kupiłem tak np. Garmin Epix 2 Pro 51mm za 3200 zł. Cena u nas tysiąc więcej i dziesiątki innych produktów od konsol, lego, lamp do projektora itd. Nie mówię tu tylko o Amazon.de, a es (Garmin zawsze najlepsze promki) czy fr (promki na Lego nie do pobicia). 

Godzinę temu, bergercs napisał:

Większość gratów zamawiam z Amazona: ekspres - polskie markety "promocje" 2999, Amazon bez promocji 2550, w promocji 2160. Maszynka Philips 7000 9z wyposażeniem: Amazon 520, w Polsce od 680 Dla syna Philips z serii 5000 (też z dodatkami: na Amazonie dałem 350, w Polsce od 500. Wkrętarka Stanleya jakieś 200 taniej, fotelik też kolo 200. Może jesteśmy biedni. ale przynajmniej mamy drożej :-)

Dokładnie, patrząc na wszystkie Amazony to kilkaset zamówień mam tam zrobionych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, lycone napisał:

Może i w Niemczech więcej zarabiacie, ale przynajmniej macie lepsze promocje na elektronikę :E

Za to za internet płacimy jak za zboże :E

Tak serio to z pandemią skończyły się naprawdę dobre okazje. 

Co do Amazona, nawet płyn do kibla tam kupuję, bo wychodzi spoko cenowo.

No i zerowe problemy ze zwrotem / reklamacją. 2razy zaginęła paczka przy zwrocie? Jakieś pytania? Niee... Zwrot kasy i tyle. Przy tanich rzeczach (tak do 10€) to nawet nie każą odsyłać towaru, tylko dają od razu zwrot kasy.

Z fajniejszych okazji to Braun 9+ pro z chyba wszystkimi dodatkami + etui z wbudowanym powerbankiem za 319€. I po przesiadce z serii 5 czuć i widać różnicę

Na pajączku jest jakiś artykuł o zatykających się GPF w 1.6 t-gdi

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, DannyKay napisał:

5g czy zwykły? Miałem zwykłego z exynosem i to dziadostwo wyleczyło mnie z androida. Kupiłem lekko używanego japkofona 13 pro i jestem zachwycony.

 

5g ze snapem. Też byłem bardzo zadowolony z niego, ale S23 jednak znacznie bardziej mi przypasił ze względu na gabaryty jak pisałem. No i tutaj był przeskok na ekran 120Hz po S9 i to w sumie chyba najlepsza rzecz jaka wydarzyła się ostatnio w smartfonach bo cała reszta to tylko drobna ewolucja od kilku lat. Nawet w aparacie jakiegoś widocznego przeskoku nie ma bo i tak coraz więcej robi soft. Z aparatu w telefonie i tak żadnych cudów osiągnąć się nie da. 

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, lesiu155 napisał:

No ja jak patrzę na ceny z Amazona to ceny podobne jak w Polsce

Zacznij kupować na Amazonie (warto oczywiście wykupić Prime) - gdy staniesz się "stałym klientem", to od czasu do czasu, gdy dodasz do listy jakieś interesujące przedmioty, niektóre z nich dostaniesz je "po kosztach" Tak działają algorytmy utrzymujące klienta. Tak to funkcjonowało nawet w Agito - późniejszy Emag, zapewne działa w wielu większych platformach sprzedażowych.Dzięki temu człowiek w pierwszej kolejności szuka z przyzwyczajenia  na Amazonie, Amazon lojalność nagradza "rabatami".

Haha, przed chwilą wszedłem na Amazona z myślą, że może wrzucę jakiś przykład - wyświetlił mi się filtr antybakteryjny do oczyszczacza - normalnie w Polsce osiągały okolice (oryginały na Mi-store i Mi-home 189zł) - wtedy na Amazonie były po 152. Teraz PL 159zł a Amazon zaproponował za 129 - zamówiony :-)

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajfony w Polsce dalej mocno. Wczoraj wystawilem na sprzedaz swoja ex 12’tke. Srednio co dwie minuty ktos sie o ten telefon pytal: albo przez portal ogloszeniowy albo pisal/dzwonil bezposrednio na numer telefonu. Fakt ze wizualnie telefon byl petarda, jedynie bateria miala pojemnosc 84%. Telefon wzial facet dla zony na prezent, przyjechal go osobiscie odebrac :E ale meczykich bylo cale multum… „panie a bo to, a bo tamto”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Whatsapp nikt nie chciał kuriera wysyłać co sam nawet zapakuję? 😜 Mi się kiedyś nawet udało 10zl na blika dostać. 

Napisałem im, że ostatnio tyłu oszustów i muszę mieć jakieś potwierdzenie i poproszę 10zl na numer telefonu z ogłoszenia. Przyszło a potem sie odgrażali że nie chce kliknąć w link co mi przysłali 😛

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawalem przez OLX z wysylka :) a najlepsze bylo to, ze ktos zaznaczyl ze chce telefon kupic, zniknela z ogloszenia mozliwosc wysylki a po godzinie do mnie napisal, ze prowizja wynosi 30zl i on chce abym obnizyl cene o 50zl od ceny, ktora godzine temu ustalilismy. Wkurzylem sie, usunalem aukcje i napisalem do goscia, ktory zadzwonil do mnie w miedzyczasie, zeby przyjezdzal kolejnego dnia rano. Po prostu nie mialem do tego nerwow, po godzinie musialem sobie nalac wina :) a ogloszenie wystawilem wczoraj, o 22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary to już alkoholizm jak wiadomość od randoma na olx powoduje picie wina ;)

Chyab że jestes urzędnikiem i na codzien zero stresów w pracy :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się każdą dziwną akcją z olx tak przejmował to nigdy bym nie trzeźwiał :E

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...