Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem fanem LG, cała rodzina ma LG,
Kiedyś WebOS był przewagą, ale teraz to jest masakra. 

mój kuzyn robi różne otwarzacze dla róznych systemów,
Jak mają projekt to 1 programista dostaje zazwyczaj 2-3 systemy go ogarnięcia 
do LG jest 3 programistów. 

Ja u siebie mam problem z HBO, Disneym i Playerem. Potrafi się zawiesić film i muszę od nowa puszczać. a czasami tak co 5-15 minut. 
Następnym na pewno nie będzie LG, jak Samsung już wejdzie w OLEDy to spróbuje coś od nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gang napisał:

Ja byłem fanem LG, cała rodzina ma LG,
Kiedyś WebOS był przewagą, ale teraz to jest masakra. 

mój kuzyn robi różne otwarzacze dla róznych systemów,
Jak mają projekt to 1 programista dostaje zazwyczaj 2-3 systemy go ogarnięcia 
do LG jest 3 programistów. 

Ja u siebie mam problem z HBO, Disneym i Playerem. Potrafi się zawiesić film i muszę od nowa puszczać. a czasami tak co 5-15 minut. 
Następnym na pewno nie będzie LG, jak Samsung już wejdzie w OLEDy to spróbuje coś od nich. 

Ja mam starszego LG z okolic roku 2019 i zero problemów. Natomiast na drugi, starszym z 2017 system chodzi jak g*wino. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, larry.bigl napisał:

Ja mam starszego LG z okolic roku 2019 i zero problemów. Natomiast na drugi, starszym z 2017 system chodzi jak g*wino. 

No ja swój kupiłem w 2018 więc pewnie ten starszy system. 
Bo to jeszcze nie jest nanoled tylko zwykły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swój w 2019 ale to model 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic. Trzeba będzie wrzucić jakiegoś sticka z google. W sumie w piwnicy leży fire TV 4k max, ale to nie czysty android #problemy_pierwszego_swiata :E

w sumie nie chodzi o szybkość tego systemu, bo nie jest źle. Tylko kompletny brak spójności i intuicyjności w obsłudze... Cokolwiek człowiek szuka, to nie ma tego tam, gdzie być powinno 

 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromecast 4k - działa rewelacyjnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Nic. Trzeba będzie wrzucić jakiegoś sticka z google. W sumie w piwnicy leży fire TV 4k max, ale to nie czysty android #problemy_pierwszego_swiata :E

w sumie nie chodzi o szybkość tego systemu, bo nie jest źle. Tylko kompletny brak spójności i intuicyjności w obsłudze... Cokolwiek człowiek szuka, to nie ma tego tam, gdzie być powinno 

 

Niby tak, ale po zrobieniu ustawień tv 2 lata temu (skopiowałem z rtings :)) i ustawieniu apek na ekranie głównym, korzystam tylko z stanby i wyboru apki przez pilot Magic (to dla mnie duży + LG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marko125-91 napisał:

Tylko kompletny brak spójności i intuicyjności w obsłudze... Cokolwiek człowiek szuka, to nie ma tego tam, gdzie być powinno 

 

Kwestia przyzwyczajenia i poustawiania wszystkiego pod siebie. W moim C1 (model chyba z 2021) wszystko działa bardzo płynnie, nie zawiesza się i jest stabilne. Sticka od Amazonu wypiąłem - jest zbędny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 20.02.2024 o 20:16, seeba03 napisał:

Przerażające jest jednak to jak ceny mieszkań poszybowały w górę - także w Łodzi, gdzie i tak są stosunkowo "tanie" 😮

Aktualne mieszkanie w centrum naszego miasta kupiliśmy w 2016 po 5200 za metr XD to co jest teraz na rynku to jakoś dramat. Nic sensownego poniżej dychy nie ma. 

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, huudy napisał:

Aktualne mieszkanie w centrum naszego miasta kupiliśmy w 2016 po 5200 za metr XD to co jest teraz na rynku to jakoś dramat. Nic sensownego poniżej dychy nie ma. 

Jak powiedzieć, że jest się z Radomia/Sosnowca, nie mówiąc o tym wprost :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gang napisał:

Jak powiedzieć, że jest się z Radomia/Sosnowca, nie mówiąc o tym wprost :E

Czytaj uważnie - odpowiedziałem Sebie, który napisał z jakiego jest miasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gang napisał:

Jak powiedzieć, że jest się z Radomia/Sosnowca, nie mówiąc o tym wprost :E

280k 55 metrow krakow ruczaj, do tego miejsce postojowe w podziemnym za 15k
bylo to jakos w 2017 bo wtedy szukalem, teraz samo mieszkanie tam 600k+ 60-80 za miejsce
 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W 2016 to za 70tys. zł szło spoko auto kupić. A zakupy w biedrze kosztowały 150zł, a nie 350zł. Więc no... 

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2018 ja się konczylem budować... do stanu surowego otwarte pomagała teściowa. Potem my, i daliśmy się rady wprowadzić przy kredycie za 110 000 ;) [zostało 45k] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE bańka pęłka w zeszłym roku. Powód prosty: jeszcze kilka lat temu banki dawały kredyty w okolicach 1%, jesień 2023 to było ponad 4%! Teraz spadło trochę poniżej 4%, ale nadal koszty kredytu zrobiły się na tyle absurdalne, że mało kogo stać. U mnie mieszkania poleciały w dół o prawie 100tys. EUR i każdy czeka na lepsze warunki kredytowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a ogolnie to pierwsze mieszkanie moglem kupic w 2010 za 260k (krk nowa huta) 60-65metrow (wysokie 2,9m) blok stary, ale z grodzonym parkingiem (2 pietra tylko), idealnie skomunikowana okolica i wszystkie urzedy praktycznie obok

tylko wtedy, mialem tylko 23-24 lata i byłem głupi, uległem presji ze trzeba splacic 500k/lepiej za  gotowke/ze jest bańka itp - do tego cenowo była lekka gorka a gosc nie zabardzo chciał sprzedawac (wytedy mysle ze kolo 200-220k realnie warte) 

i nawet jakbym w te 15 lat wydał na spłaty 500k (w co watpie zeby az tyle poszlo z takim krotkim okresem) to teraz bym mogl sprzedac za te 500k a pewnie drozej, a tymczasem wynajmowalem łącznie 10-11 lat i mialem szczescie bo placilem srednio 1150 przez caly ten okres (a pod koniec wynajmu, juz inne mieszkanie znajomy w tym samym bloku znalazł za 1600zł) 

realistyczna cena przez te 15 lat mysle ze 1500/srednio czyli 18k rok x 15 = 250k w błoto

tak jest słuchac innych własnie

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jestem zdania że jeśli masz potrzebę to i tak warto kupić teraz. Taniej nie będzie, na pewno nie przez X lat. Dlatego też nie pozbywam się mieszkania mimo, że przenosimy się do nowego domu z końcem roku (mam nadzieję). Co prawda gdybym sprzedał mieszkanie do na dom brałbym jakieś 200-300k kredytu tylko, ale za te 15-17 lat jedną z córek będzie miała na start pewne mieszkanie z garażem w naprawdę dobrej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mieszkanie pewnie na wynajem, więc coś tam pomoże w spłacie domu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gang napisał:

No i teraz mieszkanie pewnie na wynajem, więc coś tam pomoże w spłacie domu 

A tak, to był jeden z powodów. Mam w sumie już lokatora nagranego, z tego samego bloku ale mieszka w mniejszym mieszkaniu :D zawsze to będzie jakoś 1/3 raty mniej z obecnego budżetu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealnie by było, jakby obecnie Właściciele wynajmowanego lokum zgodzili się je sprzedać;
Jest tu trochę do roboty, ale więcej do szczęście mi nie potrzeba, sąsiadów już znam... Do pracy mniej niż 2km, sklepy na wjeździe do osiedla;
Bo jak przeglądam ogłoszenia w okolicy to jest dramat :E 

I nawet nie chodzi o to, że polubiłem mieć blisko do pracy (praca wieczna nie jest);
kwestia jest taka, że do ~10km od pracy znajdę miejsca, które wizualnie mi pasują, a potem mam okrąg od ~10 do ~30km gdzie musiałbym mieszkać na siłę.
I nie, nie mam nic do Mieszkańców tych miast (tak, Sosnowiec również mi nie wadzi :E) - po prostu... nie chcę.


Ok, jest jedna mieścina (miasta średnie i większe odpadają), ale tam ceny mieszkań ~jak u mnie więc... po co dojeżdżać te 20km;
Mała działka i mikro-dom też odpadają, jednym z powodów sprzedaży domu było moje lenistwo i dwie lewe ręce w obsłudze działki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie przytulił jakiś domek. No ale to jest właśnie dobre 30km od miasta. A ja się tak przyzwyczaiłem i rozleniwiłem, że nie zamierzam opuszczać swojej dzielnicy. Ludzie mówią, że strasznie dużo płacę, że gdzie indziej dużo taniej, bla bla. Ale jak im kontruję, że mamy jedno prywatne auto, które tankujemy raz na 2 miesiące, to robią oczy. I czar tanich mieszkań pryska, gdy musisz utrzymywać dwa auta i co tydzień/dwa je tankować. Nie wspominając o oszczędności czasu, bo wszystko w pobliżu. Chętnie przytuliłbym ogródek działkowy, ale ja przesadzam z wyposażeniem, a domki okradają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 19:32, seeba03 napisał:

Kwestia przyzwyczajenia i poustawiania wszystkiego pod siebie. W moim C1 (model chyba z 2021) wszystko działa bardzo płynnie, nie zawiesza się i jest stabilne. Sticka od Amazonu wypiąłem - jest zbędny :)

Ja też mam C1, ale trochę poleciałeś. Ten tv działa jak telefony sprzed 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kowal napisał:

Ja też mam C1, ale trochę poleciałeś. Ten tv działa jak telefony sprzed 5 lat.

TV mierzę miarą TV, a nie telefonów ;)

Naprawdę nie mam powodów do narzekań, ale w sumie nie jestem przesadnie wymagającym użytkownikiem. Czasem Netflix, czy YT i … tyle.

W dniu 22.02.2024 o 23:59, huudy napisał:

Aktualne mieszkanie w centrum naszego miasta kupiliśmy w 2016 po 5200 za metr XD to co jest teraz na rynku to jakoś dramat. Nic sensownego poniżej dychy nie ma. 

Właśnie się rozglądamy z żoną i to prawda. Inwestycja, która najbardziej nam pasuje to obecnie okolice 11000 :/ Zobaczymy czy jest to jakkolwiek negocjowalne na spotkaniu z przedstawicielem dewelopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozumieć budowlańców - po godzinie rycia flexem w żelbetonie, jedyne o czym marzyłem to zimne piwo :-)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...