Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Gang napisał:

Zakończenie igrzysk...

Rita i kitowcy :E

Daj spokój. Ja jestem za wolnością i swobodą, ale we Francji pojęcie "tożsamość narodowa" nie istnieje. Oni muszą wiecznie udowadniać, że są inni. Doszli do poziomu karykatury. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie to jeszcze było jako tako normalne ( ciekawe czy takie miało być od początku czy zmienili po hejcie za początek.)

Ale Rita i kitowcy czyli power rengers.... Tak mi się dzieciństwo przypomniało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu kupiłem maty do wygłuszenia drzwi. Najpierw wygłuszylem bagażnik aż pod tylną kanapę i na drzwi nie było czasu, a potem zapomniałem o tym i też z braku czasu temat leżał. Dziś się zabrałem za wygłuszenie drzwi. Jedyne co to żałuję, że tak późno. 

Przy okazji wyłapałem i wyeliminowałem "świerszcza", który grał razem z muzyką w prawych tylnych drzwiach. Opukiwałem panel na którym są wtyczki, elektryczne szyby itd. no i okazało się, że duża wtyczka do sterownika w drzwiach drży :D

Nie jeździłem jeszcze i nie wiem jak hałas w środku po wygłuszeniu, ale audio gra zacnie :thumbup:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samych mat hałas się raczej nie zmniejszy (chyba że był problem z wpadaniem blachy w rezonans) ale samo audio rzeczywiście zaczyna grać dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DannyKay napisał:

pakuj dynaudio

Chore pieniądze za to liczą, a miałem okazję posłuchać i wg mnie dupy nie urywa. Poza tym już dużo za późno, w tym aucie gadżetów już żadnych nowych nie będzie, odkładam już na następcę ;) Tylko eksploatacja. 

Muszę jeszcze duże tuleje na wahaczach z przodu wymienić, 2 lata i lemfordery mają dość, co mnie deczko zdziwiło. Ładuję pełne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz już plany? Zgodzę się, że dynaudio dupy nie urywa. W BMW też mam najwyższy pakiet audio logic7 i gra całkiem podobnie, bas zamulony, ale jest więcej. W porównaniu do podstawowego zestawu i tak jest przepaść, bo podstawa to jakiś nieśmieszny żart.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DannyKay napisał:

Masz już plany? 

Od dawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło kurła świat się kończy...że biorę niedługo od brata 508SW FL to zacząłem przeglądać grupę 508 Polska, patrzę, przecieram oczy ze zdumienia a tam skee posiadający 508 sedesa w klekocie, aż ekran telefonu oplułem z niedowierzania :E

 

No choć tyle że 2.2hdi @230KM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że nie trafiłeś na takiego jednego jurnego od trójkątów w stylowym kombiaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clipboard01

5 dni, prawie 2300 km później, Renault dalej żyje :E (wyszło ciut więcej km, ale zresetowałem licznik dopiero na trasie);
Łotwa w sumie też zaliczona, co prawda szybki wypad do Lipawy / Więzienie Karosta... ale była;

Fun nieziemski, zwłaszcza jak człowiek wylądował na litewskich szutrach :lol2:
Choć ilość kamer, pomiarów odcinkowych i koszty mandatu i tak studziły zapędy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dostałem dziś opieprz od 2 rowerzystów... 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyprzedziłem ich jadać ścieżką rowerową, oni jechali po drodze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja też byłem na rowerze ;)

Przyczepili się, że szosami trzeba jeździć po szosie, żeby ludzie się do tego przyzywyczaili i żeby się zmieniły przepisy. 

 

Edytowane przez Gang
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 letnia tesla 3 LR RWD (2018)

mowili ze po 5 latach bateria do wymiany a 2 dni temu zrobilem trase - busko zdroj - hrubieszow - busko zdroj bez ladowania (545km) - srednia 65-70 ale szybciej sie naprawe nie dalo bo nie ma tam zadnej szybszej drogi

 

IMG-6664.jpg


IMG-6666.jpg

ponizej 0% zrobilem 1km wiec jeszcze 30km bylby zapas

klima caly czas 19*C (w hrubieszowie stalem 30-40min na wlaczonej klimie) 

zasieg przy 26k wg komputera 485km - teraz mam 470km okolo (na takiej drodze mysle ze 600 do zrobienia jakbym sie uparl)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po autostradach jeździsz normalnie, czy jak większość Tesli które widzę prawy pas i 90km/h schowane za naczepą ciężarówki?

@serwal4na Łotwie nadal pobocze = prawy pas? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, krzysiak napisał:

Po autostradach jeździsz normalnie, czy jak większość Tesli które widzę prawy pas i 90km/h schowane za naczepą ciężarówki?

@serwal4na Łotwie nadal pobocze = prawy pas? :E

na s7 jestem najszybszy i tylko biale octavie/fabie mnie wyprzedaja - chociaz raz bylem mega zmeczony i z wawy do kielc jechalem za tirem 90kmh na autopilocie - powiem ci ze fajnie wypoczalem wtedy - a stracilem wzgledem normalenj jazdy moze 20-25min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony po co się spieszyć..już ja w czerwcu się cieszyłem, że znad morza 840km walnałem w 6.5h...teraz mam na koncie 12 punktów i portfel lżejszy o 1k :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam audiobooki. 

Potrafię zwolnić, jak wiem że do końca rozdziału mi braknie kilka minut.

Jazda ponad przepisy bardzo mało zysku czasowego daje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, krzysiak napisał:

Z drugiej strony po co się spieszyć..już ja w czerwcu się cieszyłem, że znad morza 840km walnałem w 6.5h...teraz mam na koncie 12 punktów i portfel lżejszy o 1k :rotfl:

ja mam 24, wiec nie spiesze sie juz wogole, na 50 jade 52 a ludziki za mną tocza piane z pyska bo jak to tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysiak napisał:

 

@serwal4na Łotwie nadal pobocze = prawy pas? :E

Na Łotwie byłem tylko na odcinku Granica drogą A11/A13 -> Lipawa - więc średni odcinek do opiniowania...
Ale zarówno w Łotwie i Litwie może (na 4 dni) byłem 2x świadkiem użycia pobocza jako extra pasa (a to i tak z racji robót drogowych celem skręcenia za 200-300m w normalną drogę);

I jw. pisałem - mandaty może robią swoje i kamery na każdym kroku - ale co do samego przestrzegania prędkości to byłem w głębokim szoku; 
A jakiś dziwnych manewrów bez migacza itd. to raptem parę na te ~800km zrobione tam.
I nie wiem, mimo że czasem ktoś się pchał, dziwnie wymuszał to... tak samo - 2x klakson usłyszałem.

Odniosłem wrażenie że ruch odpływa się w sposób spójniejszy, bardziej równomierny i wykazujący wyższą kulturę niż na naszych drogach :E 
Albo po prostu Oni wiedzą co wyprawiają na drogach i współpracują ze sobą, żeby zminimalizować ilość kolizji / wypadków :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy 5 lat temu zjeździłem busem Łotwę we wszystkie strony to właśnie było tak, że poboczem jechali wolniejsi, bliżej osi jezdni szybsi. Ogólnie nie było czegoś takiego się czeka jak u nas aż z przeciwka nic nie jedzie, tylko się wyprzedzało bo ten wolniejszy wiedział że ma się sunąć, przez co normalnie były sytuacje gdy na takiej drodze jechały 4 auta obok siebie (2 w jedną a 2 w drugą) :E

11111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Gang napisał:

Ja polecam audiobooki. 

Potrafię zwolnić, jak wiem że do końca rozdziału mi braknie kilka minut.

Jazda ponad przepisy bardzo mało zysku czasowego daje. 

Gdy jeździłem zawodowo to tylko audiobooki leciały, jak człowiek miał do pokonania na strzał 1300-1400km były najlepszym towarzyszem podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, serwal4 napisał:

Odniosłem wrażenie że ruch odpływa się w sposób spójniejszy, bardziej równomierny i wykazujący wyższą kulturę niż na naszych drogach :E 

Ja teraz jestem w Polsce i czuję się bardzo niepewnie na drodze. I z perspektywy czasu coraz bardziej widzę, jak fatalnie są oznakowane polskie drogi. Znaki poziome chyba plakatówkami malowane, bo jak malują co roku w lecie, tak po roku wszystko praktycznie zmyte, znaków pionowych albo za dużo, albo brak, pomijając, że każdy innej wielkości. Rynek w mieście, gdybym nie wiedział, że to strefa 30, to bym nie wiedział. Ze znaku B43 została biała tablica. Chodnik zrobiony rok temu, szerokość 50cm, koleiny rozjeżdżone przez parkujące auta. Osiedlowa ulica, mały ruch, droga szeroka, a młoty i tak muszą stanąć dwoma kołami na zbyt wąskim chodniku. Jedna z głównych dróg w kapitalnym remoncie, pachołki źle rozstawione, na całej długości kamyki na asfalcie. Efekt, że nieważne czy jedziesz czy stoisz na wahadłówce, słyszysz jak kamienie tłuką o Twoje auto. Kierowcy oczywiście mają w pupie czerwone światło i na Twoim zielonym z naprzeciwka jedzie jeszcze  dobre 10 aut (synchronizacja świateł jest ok). Na odcinkowych pomiarach prędkości wielu kierowców z bezpiecznym -15kmh do ograniczenia. Jechałem z dzieckiem autobusem, czekamy na przystanku przy stacji PKP koło postoju taxi. Co podjeżdża taxi, to pisk ogranicznika klocków hamulcowych. 

Może duże miasta się rozwijają, ale w mniejszych miejscowościach jest jakaś paranoja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...