Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Smakoszom kawy rozpuszczalnej polecam NESCAFÉ Sensazione Créme :thumbup:

Ta i Jacobs Velvet - ze średniej półki rozpuszczalnych kaw te są najsmaczniejsze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pijam jedynie świeżo zmieloną z ekspresu, obecnie moja marka nr 1 to Cellini, raj na ziemi taka jest pyszna i zdrowa, ilość to 1-2 filiżanki dziennie, zależy od nastroju :)

Pulpit spróbuj tej co piszę, zapewniam, że Ci posmakuje :)

polecam klasyczną Cellini Classico

61zł za pół kg mieszanki arabiki i robusty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smakoszom kawy rozpuszczalnej polecam NESCAFÉ Sensazione Créme :thumbup:

Ta i Jacobs Velvet - ze średniej półki rozpuszczalnych kaw te są najsmaczniejsze :thumbup:

IMO te dwie kładzie ten sam odpowiednik od Tchibo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat :)

 

Jaką kawę rozpuszczalną polecacie zamiast Nescafe Classic, ostatnio coraz mniej mi smakuje :(

 

Movenpick Premium Elegance

Gevalia Instant

Douwe Egberts Black

Davidoff Cafe Fine Aroma

Tchibo Exclusive

Jacobs Kronung

 

Bardziej mi smakują kawy z arabiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Gevalię albo Movenpicka (nie piłem rozpuszczalnych, ale zwykłe tak, ogólnie bardzo dobre kawy, zwłaszcza Movenpick). Kiedyś kupiłem Wosebę 100% Arabica - powinna być tańśza a w smaku całkiem poprawna jak na rozpuszczalną kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozpuszczalnych spróbuj tych mixów z super ultra hiper zmieloną kawą - naprawdę czuć różnicę i nawet pachną kawą, a nie odpadem kawy.

Z ziarnistych/mielonych to szczerze polecam przejść się do sklepów Tchibo, fajny wybór mają, na miejscu mogą zmielić wedłu życzenia, więc będzie dobra i do kawiarki i do ekspresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy są jakies sklepu stacjonarne lub nie, w któych mozna nabyc sample/próbki kaw ? Np 25-50-100g max. Mam chrapkę na Lavazzę, ale nie wiem co lubię, a chętnie bym wypróbował kilka "smaków". Nie są to tanie kawy wiec nie widzi mi sie kupowanie ziarnistych w opakowaniach 1kg za 40-50zł srednio. Jakies porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tchibo można spróbować różnych gatunków, najmniejsza gramatura to 100g. Z innych podejrzewam, że raczej tylko przez internet niestety, ewentualnie jakieś herbaciarnio kawiarnie, choć nigdy w takich sklepach nie bywałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W herbaciarniach mają często zwietrzałą kawę :/

 

BTW. Tchibo Privat Kaffe mnie ostatnio rozczarowało - jak na tą cenę bardzo przeciętna kawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadam inne pytanie. Piję kawę klasycznie, tzn zwyczajnie. Mielona albo ziarnista i miele młynkiem, takim z lat 70-ych :P Tak czy siak kawa mielona i zalewana wrzątkiem. Po kilku minutach piję.

Czy kupna kawa zmielona, a kawa ziarnista zmielona na świezo w młynku żarnowym będą sie różniły smakiem ?

Wacham sie czy nie kupic sobie takiego żarnowca i nie mielić kawy na bieżąco. Można np zmielić taką ilość aby miec na 1 kubek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadam inne pytanie. Piję kawę klasycznie, tzn zwyczajnie. Mielona albo ziarnista i miele młynkiem, takim z lat 70-ych :P Tak czy siak kawa mielona i zalewana wrzątkiem. Po kilku minutach piję.

Czy kupna kawa zmielona, a kawa ziarnista zmielona na świezo w młynku żarnowym będą sie różniły smakiem ?

Wacham sie czy nie kupic sobie takiego żarnowca i nie mielić kawy na bieżąco. Można np zmielić taką ilość aby miec na 1 kubek ?

Żarnowy nie podgrzewa tak kawy jak tradycyjny młynek z ostrzami, w wyniku czego traci się mniej aromatu. Do tego można łatwo ustawić grubość mielenia (do kawy parzonej kawa powinna być grubo zmielona). Wg mnie warto sobie sprawić żarnowy, niedawno sobie kupiłem, kawa ma więcej aromatu po mieleniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie takiego DeLonghi http://www.skapiec.pl/site/cat/313/comp/953190 i całkiem zadowolony jestem, tylko trochę śmieci ten młynek (zbiornik na zmieloną kawę przerpuszcza troszeczkę kawy podczas mielenia).

Tańsze żarnowe nie zmielą dobrze kawy do ekspresu ciśnieniowego, ale pewnie ciebie to nie interesuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiel kilka dni temu Severin KMN 3874. Równiez troche smieci. Nie da sie tego uniknac w zaden sposób. Jak sie wyjmuje pojemniczek na kawe zawsze troche miału poleci tu i ówdzie. Ponadto przy ustawieniu pomiarki na mielenie najdrobniejsze wedlug mnie jest dosc grubo. Znacznie grubiej niż kawa kupna, juz zmielona. Natomiast smak swiezo palonej kawy wyborny.

Kupilem na próbe Dallmayra Cream (spoko) teraz przymierzam sie do Lavazzy Crema Aroma (najpopularniejsza wszedzie), tylko cena za 1kg 43zł. Szkoda ze nie ma mniejszych np po 250g. Bo co jak nie bedzie smakowac ? Bede sie katował nie woadomo jak długo kilogramem srednio smacznej kawy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj każda Lavazza powinna człowiekowi podejść, chyba, że jest się moim ojcem 8:E

 

Do parzenia kawy jak to się w Polsce przyjęło, czyli chlust wrzątkiem, to akurat powinno się nawet kawę grubo mielić - mniej wosków przechodzi do roztworu wtedy (a woski akurat podrażniają żołądek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt Lavazza dobra jest. Pamiętam, że próbowałem dwóch jej rodzai/odmian i obie mi smakowały. Ja też traktuję wrzątkiem. Czasem myślę, że przydałby się expres do kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa z ekspresu ciśnieniowego ma wg mnie zupełnie inny smak niż parzona "po polsku" czy w kawiarce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piję jacobs millicano, ma taki hmm nieokreślony smak, nie intensywny jak zwykła, ale nie taki "miałki" jak rozpuszczalna. Nie wiem ile kosztuje, bo to nie moja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos uważa że Lavazza "smaokowa" to przepyszna kawa tzn że nie pił jeszcze nigdy kaw marki Zavida.

Po moich ostatnich dwóch średnio udanych zakupach Lavazzy postanowiłem dać szansę nowej marce, kanadyjskiej Zavidzie.

Na próbe zamówiłem 2x 300g czekolodową i orzechowo-waniliową. Powiem wam, że smaczniejszej kawy w życiu nie piłem, a piłem ich naprawdę nie mało. Jeśli chodzi o kawy smakowe Zavida nie ma sobie równych. Klasa premium wśród kaw :thumbup: Polecam z czystym sumieniem.

http://www.kawasmakowa.pl/strona-gowna.html?page=shop.product_details&category_id=6&flypage=flypage_new.tpl&product_id=17

Już po otworzeniu opakowania wiadomo, że to jest to :) Wydostający sie aromat roprzestrzenia sie w całym pomieszczeniu a wszyscy domownicy "masowo" nawiedzają kuchnię...jak w reklamach Tszibo :E

Edytowane przez Astral699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o kawach smakowych to mam ochotę własną hiszpańską inkwizycję stworzyć 8:E

 

Tak na serio, to o ile dla mnie to herezja, to widzę, że te kawy smakowe lubią ludzie, którym normalna kawa nie podchodzi a pasuje im się pobudzić kofeinką. Sam w sumie w domu miałem jedną dużą smakową kawę, od cioci z Niemiec. Wypiłem i nawet smakowała, ale jak byłem w gimnazjum i to na etapie ekspres przelewowy + żółta Tchibo 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest. Ja lubie po prostu kawę. Czasem zwykła mocna czarna, czasem smakowa, a czasem rozpuszczalna typu Jacobs Kronung. Nie toleruje jedynie wynalazków 2 lub 3in1. To jest dopiero masakra. Sam cukier i tucząca chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zamiast kawy smakowej samej w sobie ja najbardziej lubię zwykłą zaparzoną w kawiarce, do tego spienione mleko i jakiś syropek monina (czekoladka, lub orzech laskowy) - jakiś czas po obiedzie, coś pięknego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś ciekawą kawę (/napój kawopodobny?) dla osoby która brzydzi się mleka i nie lubi gorzkich napojów? Czarna kawa z ogromną ilością cukru to tez raczej niezbyt smaczny napój :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...