Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pinindzy nima i nie będzie :szczerbaty:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, 8V32 napisał:

Byłem ostatnio na wiosce to tam nie mają segregacji i wszystko do śmietników idzie, więc nie dziwne że samorządy podnoszą i tak mają tanio kilkanaście zł miesięcznie

Ja mieszkam na wsi, tu ogólnie ludzie segregują, bo śmieciarz nie odbiera worka, jak coś zauważy. W małych miastach leci wszystko, także problem jest wszędzie. Śmieszki i memy przygłupów o nakrętkach napewno nie pomagają, a to jedna ze składowych wyższych oplat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yahoo86 napisał:

Np. w Radomiu obowiązywały w zasadzie stawki sprzed 4 lat. W 2020 roku była uchwała, która określała stawki od powierzchni domu/mieszkania i np. dla zabudowy jednorodzinnej dla gospodarstwa jednoosobowego przy powierzchni powyżej 70 m2 opłata wynosiła 17 zł. Zatem w uchwale z 2022 roku przyjęto stawkę równą dla wszystkich w wysokości poprzedniej najwyższej stawki i tak w zasadzie zrobiono dla wszystkich rodzajów gospodarstw i zabudowy po kolei. Zatem 4 lata nie były podnoszone stawki za wywóz śmieci. Teraz ile przez te 4 lata wzrosły koszty wywozu, obsługi, zatrudnienia? Radą miasta poprzednio rządził PiS, więc przegłosowywali wszystko byle było populistyczne, nie ważne jakim kosztem, w najlepszym przypadku częstotliwością odbioru odpadów, w najgorszym wzrostem zadłużenia danej gminy.

W Katowicach to samo, stawki od 3 lat nie były zmieniane. 

W przypadku Warszawy to w ogóle kosmos jest, bo tam dla zabudowy jednorodzinnej ta obniżka jest ze 107 zł na 91 zł. Co daje stawkę i tak znacznie wyższą niż w wielu innych miastach.

Godzinę temu, 8V32 napisał:

Brawo, w Warszawie opłata -30% będzie, ludzie szybko nauczyli się segregować to cena spadła.

Te stawki podane z innych miast to stawki za śmieci segregowane.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, 8V32 napisał:

Brawo, w Warszawie opłata -30% będzie, ludzie szybko nauczyli się segregować to cena spadła.

Byłem ostatnio na wiosce to tam nie mają segregacji i wszystko do śmietników idzie, więc nie dziwne że samorządy podnoszą i tak mają tanio kilkanaście zł miesięcznie

U mnie w mieście bloki/domki , wszyscy mają kosze do segregacji i ceny się różnią (operator ten sam). 

Obok mnie stoi blok z lokatorami którzy walczyli długo z dużą spółdzielnią aby przekształcić się w wspólnotę (narzekali na wysokie opłaty , śmieci/woda/CO) , obecnie płacą prawie 2x tyle i chcą powrócić (spółdzielnia teraz ma ich w poważaniu i nie jest zainteresowana)(operatorzy/usługodawcy pozostali tacy sami). Cześć się przeprowadziła do bloków obok , reszta pozostałych (emeryci) próbują walczyć dalej z marnym skutkiem.

W moim przypadku woj. Śląskie , blok 2 piętrowy , mieszkanie spółdzielcze własnościowe , parter , 60,57m2 , 2 osoby , opłaty wyglądają następująco:

  • ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI - 2 x 38zł
  • WODA I KANALIZACJA - 2 x 19zł
  • CO - 4,80 x metraż = 290zł

Rok temu opłaty miałem niższe o 2-3zł , duże spółdzielnie muszą mieć jakieś rabaty (czy coś) bo ceny są dużo niższe od domków i wspólnot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Klasyka gatunku, kto się przypierdziela do 100 konkretów KO, których nie ma żadnych szans na wypełnienie wszystkich, gdy KO nie rządzi samemu, a w koalicji? Ano Konfiarze na spółę z PiS-iorami 8:E.

Od razu widać że głosował na PIS i KO, świetnie wytresowany.

Każdy porządny troll wie że nie przystoi rozliczać partii z realizacji ich programu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wie czym jest koalicja i że koalicja to zawsze jakiś kompromis, to będzie innych od trolli i wytresowanych nazywał. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najgorzej jak ktoś nie wie czym jest koalicja i że program koalicji to właśnie już kompromisowy program ale że udaje głupio-mądrego to coś musi napisać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, LeBomB napisał:

Jak ktoś nie wie czym jest koalicja i że koalicja to zawsze jakiś kompromis, to będzie innych od trolli i wytresowanych nazywał.

Najgorsze to jest napisać, że oczekuje tego samego skutku w realizacji postulatów i obietnic w koalicji co u najsilniejszej partii, podczas gdy do wielu tematów wszystkie partie wchodzące w skład koalicji rządzącej mają inne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Klasyka gatunku, kto się przypierdziela do 100 konkretów KO, których nie ma żadnych szans na wypełnienie wszystkich, gdy KO nie rządzi samemu, a w koalicji? Ano Konfiarze na spółę z PiS-iorami 8:E.

Marudzisz jak stara baba. Twoje wymówki broniące KO/PO/HGWO:

  • co dopiero zaczęli rządzić i nie było czasu
  • za dużo "konkretów" (100 obietnic) obiecało KO/PO/HGWO i nie było szans ich wypełnić (poza tym to wina PiS/Konfederacji że tyle naobiecali - c'nie?)
  • bo rządzą w koalicji
  • bo obietnica była składana kiedy były inne warunki/wcześniej (a jak wiadomo obietnicę się składa po jej wypełnieniu c'nie?)
  • bo to wina PiS i Konfederacji
  • bo to wina zwolenników PiS i Konfederacji
  • bo zupa była k za słona
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest marudzenie z mojej strony, a stwierdzenie faktów.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, kubikolos napisał:

Dokładnie, najgorzej jak ktoś nie wie czym jest koalicja i że program koalicji to właśnie już kompromisowy program ale że udaje głupio-mądrego to coś musi napisać xD

Najgorsze to popierniczyć koalicje... 100 konkretów było Koalicji Obywatelskiej czyli koalicji wyborczej Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Natomiast rządzi koalicja złożona dodatkowo z Polska 2050 – Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga, Nowa Lewica.

Jak nie widzisz tej różnicy i nie odróżniasz czym różniła się Koalicja Obywatelska od koalicji rządzącej i że właśnie to wiąże się z kompromisami by utrzymać władzę, to nie ma o czym dyskutować...

I owszem, należy się upominać by były realizowane, ale trzeba też mieć świadomość, że część z tych konkretów KO będzie storpedowane przez TD, PSL, czy Lewicę.

 

@skypan pod względem prawny ma rację, bo misja TVP jest zapisana w prawie. Proponowane w piśmie rozwiązania nie nakazują zdjęcia programu itp. a po prostu sugerują, że ekipa programu powinna nauczyć się w jaki sposób poruszać takie kwestie by w dyskusji nie doszło do dyskryminacji (możesz nie wierzyć ale da się, bez narzucania co kto ma mówić). 

Lecz ogólnie co do TVP to ja już i tak od dawna jestem zdania, że powinno się ją oddzielić od władzy i polityki, powinna być telewizją płatną tak jak wszystkie inne. Wtedy rozwiązuje się i kwestia programowa i kwestia abonamentu.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LeBomB napisał:

Najgorsze to popierniczyć koalicje... 100 konkretów było Koalicji Obywatelskiej czyli koalicji wyborczej Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Natomiast rządzi koalicja złożona dodatkowo z Polska 2050 – Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga, Nowa Lewica.

Jak nie widzisz tej różnicy i nie odróżniasz czym różniła się Koalicja Obywatelska od koalicji rządzącej i że właśnie to wiąże się z kompromisami by utrzymać władzę, to nie ma o czym dyskutować...

I owszem, należy się upominać by były realizowane, ale trzeba też mieć świadomość, że część z tych konkretów KO będzie storpedowane przez TD, PSL, czy Lewicę.

I tak. I nie. 

Nie każdy doktoryzuje się z polityki.
To była prosta umowa. Dajemy Ci to, to i to - za Twój głos. Klepnięte. Umowa zawarta. Zagłosowane. Wybory wygrane.
A teraz się okazuje, że ze 100 obietnic dano mi 3 i reszty się nie da, bo... bo, bo. Nie wnikam. Nie znam się.
Właśnie od tego są politycy i partie, aby "sie dało", albo żeby przynajmniej nie bratać się z tymi, przez których później się "nie da".

Umowa klepnięta, z mojej strony zrealizowana, a z tej drugiej strony, no... to tak średnio powiedziałbym, tak średnio (żeby nie napisać, że wygrane i już się robi elektorat w wała).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Spl97 napisał:

To nie jest marudzenie z mojej strony, a stwierdzenie faktów.

Czy partie które obecnie rządzą nie wiedziały, że będą rządzić w koalicji i z prezydentem po drugiej stronie? Mnie nie obchodzą tłumaczenia, skoro obiecywali, to wg nich miało się dać i tyle w temacie, ja nie jestem politykiem i jedyne co mogę im dać to mój głos. KO wydymało miliony Polaków i to jest stwierdzenie faktów. 

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ko podczas dymania polakow sie usmiecha :red:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bułgaria i Gruzja zakazała propagandy LPGT w szkołach, aktywistów już uwiera :lol2:

https://dorzeczy.pl/swiat/623254/zakazali-propagandy-lgbt-w-szkolach-ue-juz-sie-wtraca.html

A niemcy zaskoczeni sukcesem Polski, z tym że to chyba jakiś teoretyczny sukces bo przełomu na granicy nie ma

https://tvn24.pl/swiat/niemiecki-dziennik-o-sensacyjnym-sukcesie-polski-w-relacjach-z-chinami-dla-niemieckiego-rzadu-jest-to-zadziwiajaca-lekcja-st8045187

 

  

54 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Marudzisz jak stara baba. Twoje wymówki broniące KO/PO/HGWO:

  • co dopiero zaczęli rządzić i nie było czasu
  • za dużo "konkretów" (100 obietnic) obiecało KO/PO/HGWO i nie było szans ich wypełnić (poza tym to wina PiS/Konfederacji że tyle naobiecali - c'nie?)
  • bo rządzą w koalicji
  • bo obietnica była składana kiedy były inne warunki/wcześniej (a jak wiadomo obietnicę się składa po jej wypełnieniu c'nie?)
  • bo to wina PiS i Konfederacji
  • bo to wina zwolenników PiS i Konfederacji
  • bo zupa była k za słona

Stara śpiewka, tylko płytę zmieniają - a bo za PO PIS :lol2:

  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@henryk nowak to teraz przeczytaj sobie postulaty TD i PSL

https://polska2050.pl/trzecia-droga/12-gwarancji-trzeciej-drogi/

i Lewicy

https://klub-lewica.org.pl/program

i sam wyciągnij wnioski w ilu miejscach ich programy czy postulaty są sprzeczne lub rozjeżdżają się z konretami KO. 

Ale o tym też już pisałem, że Polakom obce jest pojęcie kompromisu...

 

I tak ogólnie:

O racjonalnym podejściu też można pomarzyć. 

Jako wyborca innej partii, nie KO, też powinienem w tym momencie się odwrócić i żądać spełnienia postulatów skoro są w koalicji? No zastanówcie się ludzie trochę. 

Jak KO będzie chciało przepchnąć ustawę, to musi w niej coś zawrzeć co nie będzie uwierało koalicjantów. Gorzej jak cała ustawa ich uwiera, a bez danego koalicjanta nie przejdzie.

Teraz nagle nikt tu nie zna się na polityce, nikt nie wnika itd. :E 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tusk o sprawie Nord Stream: Przeprosić i siedzieć cicho:

https://dorzeczy.pl/opinie/623276/donald-tusk-komentuje-sprawe-nord-stream-ostry-wpis-premiera.html

ofc, na razie tylko tyle bo ktoś jeszcze będzie musiał zapłacić za odbudowę, straty z tytułu nieczynności plus odsetki od strat. może się okazać że znów jak za dotknięciem magicznej różdżki ruski gaz znów stanie się najbardziej eko paliwem, jakim był do 2022 i ci którzy wywalili piece gazowe (nota bene zamontowane z musu gdy gaz nie był passe a cool) znów będą musieli je wstawić

jesteśmy the best w konkurencji "winowajca zastępczy" - Polacy pod Kurskiem, polskie obozy, polscy naziści, polskie wszelkiej maści wioski a'la Jedwabne klepnięte npdst relacji z kosmosu wyjętych i filmów kręconych za jurgielt, polskie sabotaże na dnie mórz i oceanów. 

a lemingrad się cieszy że są igrzyska :E

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, LeBomB napisał:

i sam wyciągnij wnioski w ilu miejscach ich programy czy postulaty są sprzeczne lub rozjeżdżają się z konretami KO. 

Ale o tym też już pisałem, że Polakom obce jest pojęcie kompromisu...

W ogóle kabaret. Jak można deklarować "konkrety"(obietnice) bez ustalenia wspólnych tych "konkretów"(obietnic) z koalicjantami? To nie wiedzieli, że mają perspektywę rządzenia w koalicji?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było inne alternatywy jak koalicja nie było. PiS trzeba było odsunąć od władzy po tych 8 latach stanowczo za bardzo się rozpanoszyli na folwarku i wybrać mniejsze zło :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Proponowane w piśmie rozwiązania nie nakazują zdjęcia programu itp. a po prostu sugerują, że ekipa programu powinna nauczyć się w jaki sposób poruszać takie kwestie by w dyskusji nie doszło do dyskryminacji

Tam były podane fakty medyczne i nic więcej. Czy podawanie faktów to objaw dyskryminacji ? Fakt. Grono rozmówców mogło być szersze ale to nie zmieniło by podanych faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna już się chyba kończy więc trzeba mieć nowe atrakcje dla ludności żeby im czasem się nie nudziło. Tym razem w grafiku kolejna pandemia w postaci małpiej ospy. Miała być ptasia grypa ale chyba nie przeszła. Więc nakręcają już tą drugą 🤣.

https://wiadomosci.onet.pl/politico/kluczowy-lek-nie-dziala-na-smiertelna-malpia-ospe-rozczarowujace-badania/y037vfw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubikolos dziękuję za dobre informacje ze świata , oraz gratuluję Bułgarii i Gruzji za walkę z tęczowym lewactwem. UE/ONZ niech się zainteresują tym co się dzieje w Izrael/Palestyna , a nie wciskanie gdzie popadnie swojego tęczowego syfu.

Od siebie dodam bo w mediach cisza:

Surrey Pride founder faces child sex abuse charges

Założyciel brytyjskiej organizacji LGBTQ Pride Stephen Ireland aresztowany za przestępstwa seksualne wobec dzieci.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kyle_PL napisał:

To nie wiedzieli, że mają perspektywę rządzenia w koalicji?

Nie wiem czy zauważyłeś, ale żadna partia głosząc program wyborczy tego nie zakłada. 

@sabaru a powiedz mi, ilu tych co to z Afryki dostają się do Europy jest zaszczepionych na cokolwiek? Jakie jest prawdopodobieństwo przywleczenia jakiejś choroby, która do tej pory była tylko tam? Robi się zapasy, bo pojawiają się przypadki, a czynnik ryzyka nie maleje, no ale łatwiej sobie tworzyć kolejne teorie spiskowe...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, LeBomB napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale żadna partia głosząc program wyborczy tego nie zakłada. 

@sabaru a powiedz mi, ilu tych co to z Afryki dostają się do Europy jest zaszczepionych na cokolwiek? Jakie jest prawdopodobieństwo przywleczenia jakiejś choroby, która do tej pory była tylko tam? Robi się zapasy, bo pojawiają się przypadki, a czynnik ryzyka nie maleje, no ale łatwiej sobie tworzyć kolejne teorie spiskowe...

Sory, ale za długo kręcili z covidem i nie jestem w stanie dzisiaj w żadnego wirusa uwierzyć, a tym bardziej pandemie.

 

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...