Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytaty @Bielas cytaty.... opozycję krytykuję jednak nigdy nie na zasadzie obrony obecnego rządu. Baa mało tego też nie jedno tutaj PiSowi wytknąłem także daleko mi do wyczynów forumowych hejterów naturalnie jednak gdy coś mi się nie podoba to nie mam problemu żeby o tym głośno powiedzieć.

Mam wrażenie, że mnie pomyliłeś z jakimś inny użytkownikiem :)

 

W mojej ocenie to własnie byłby przejaw powrotu o rozumu, bo cały ten brexit to pomysł kilku populistów chcących dorwać się do władzy, a nie potrafili niczym innym społeczeństwa przekonać do siebie. Dyć tam nawet królowa nie popiera brexitu, niby jest apolityczna, ale np. do ubioru ciągle zakłada jakieś akcenty nawiązujące do flagi UE czy też ogólnie do UE, a szczególnie na spotkania z politykami, który rozpętali tę zajawkę z brexitem.

Pełna zgoda- o upadku demokracji piszę w kontekście referendum i jego wyników.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytaty @Bielas cytaty.... opozycję krytykuję jednak nigdy nie na zasadzie obrony obecnego rządu. Baa mało tego też nie jedno tutaj PiSowi wytknąłem także daleko mi do wyczynów forumowych hejterów naturalnie jednak gdy coś mi się nie podoba to nie mam problemu żeby o tym głośno powiedzieć.

Mam wrażenie, że mnie pomyliłeś z jakimś inny użytkownikiem :)

 

 

Pełna zgoda- o upadku demokracji piszę w kontekście referendum i jego wyników.

 

Cytatów Ci szukać? Po co, skoro nie trzeba ich daleko szukać. Tylko w tym temacie masz ich dziesiątki. I stawiam $ p-ko orzechom, że sam je kojarzysz, tylko teraz pomroczność jasna na potrzeby chwili ogarnęła Cię. Całkiem jak jakiegoś rasowego polityka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobrze by było, żeby zostali. Tylko w takim układzie byli byśmy świadkami dosłownego upadku demokracji wyspiarzy.

 

:hmm: ?

 

Chodzi ci o tezy z prawicowej prasy o złamaniu wyników referendum?

 

Nie zapominaj jednak, że w GB nie ma ono charakteru wiążącego, do tego było delikatnie mówiąc ogólnikowe bo pomijało całkowicie formę owego wyjścia. Wg mnie źle to akurat rozegrano. Po referendum Parlament/rząd powinien wynegocjować jakiś "Brexit", po czym zaprezentować go wyborcom już jako konkretny i całościowy plan. Cała zabawa z T. May i Parlamentem była jednak tak dziwna i nieczytelna, że jedynie podgrzała atmosferę i szerzej otworzyła drzwi populistom.

 

A co do Brexitu. Niech wychodzą, jeśli ktoś na złość innym chce odmrozić sobie uszy to czemu go zatrzymywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit @Klakier

Co do Twojej krytyki PIS'u...

 

002599_r0_620.jpg

Edytowane przez bielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytatów Ci szukać? Po co, skoro nie trzeba ich daleko szukać. Tylko w tym temacie masz ich dziesiątki. I stawiam $ p-ko orzechom, że sam je kojarzysz, tylko teraz pomroczność jasna na potrzeby chwili ogarnęła Cię. Całkiem jak jakiegoś rasowego polityka.

Nic nie poradzę na Twoje projekcje ale raczej z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że nie piszę tu co chwile "bo za PO" jak słusznie zauważyłeś można łatwo sprawdzić.

 

:hmm: ?

 

Chodzi ci o tezy z prawicowej prasy o złamaniu wyników referendum?

No o te, właśnie o te. Co by nie mówić olanie tych wyników będzie słabo wyglądało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj, ze 1500 raz w roku? Czy czesciej? Bo jak czesciej to zmieniam robo :E

 

Niby 500 brutto miesięcznie, czyli we wrześniu dostaną 1500 (w tym za lipiec i sierpień). Ale jako to w życiu bywa pewnie tej kasy nie zobaczą w takim wymiarze, a nawet jak dadzą to co to zmienia. Jak ktoś zarabia 2k netto i dostanie dodatkowe 350 to i tak jest "dziadem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonuje od prawie 3 lat i co?

 

Brexit to dobry straszak, żeby pokazać innym krajom, jak to będzie u nich ew wyglądać.

I dużo. Są już konkretne i wymierne straty z tego powodu, chociażby to, że UK zostało wysiudane z programu Galileo albo, że straciło siedzibę European Medicines Agency. Albo to, że przemysł motoryzacyjny został już właściwie przez Torysów skazany na poświęcenie w imię Brexitu. A to jedynie niektóre przykłady szkód zanim do niego w ogóle doszło. Do tego dochodzą straty wizerunkowe kraju jako jednej z najstarszych demokracji, która właśnie stacza się do poziomu krajów Afrykańskich. Nawet jeśli jakimś cudem ten bajzel zostanie ostatecznie odwołany (mam nadzieję że nie) to jak mają wyglądać przyszłe układy UE z tym krajem? Ma być business as usual po wszystkich groźbach dyplomatycznych czy obrzucaniu mięsem KE jako ciała niedemokratycznego? Brexit to szansa dla Unii aby pozbyć się ze swoich szeregów kraju, który nigdy nie powinien się w niej znaleźć.

 

 

No o te, właśnie o te. Co by nie mówić olanie tych wyników będzie słabo wyglądało...

Jak zwykle nie wiesz zo czym piszesz. Referendum nie było wiążące.

Edytowane przez Myst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brexit to szansa dla Unii aby pozbyć się ze swoich szeregów kraju, który nigdy nie powinien się w niej znaleźć

 

Nie no, UK też nie jest jednowymiarowa. Połowa z nich czuje się Europejczykami, ale jak i u nas zadecydowała prowincja. Pomyśl jaką u nas by miał popularność Polexit gdyby wieś nie dostawała kasy z UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wpis był bekowy (lub złośliwy jak kto woli) ale w gruncie rzeczy nie rozminąłem się zasadniczo z prawdą, a tutaj lament jakbym napisał, że 2+2=5

 

Napisałeś

że nie ma żadnego "genu homoseksualizmu" Biedni ci wszyscy "geje od urodzenia"
.

 

Zdanie, że nie ma żadnego genu homoseksualizmu jest w 100% nieprawdziwe. Nie ma też nic wspólnego z tezą przytoczonego badania. Jeżeli to nie jest klasyczne 2+2=5 to nie wiem jak to nazwać. A ponadto, jeżeli pisanie nieprawdy uważasz za dobrą bekę to jest po prostu dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, UK też nie jest jednowymiarowa. Połowa z nich czuje się Europejczykami, ale jak i u nas zadecydowała prowincja.

Sama prowincja nie była tak do końca przeciw, bo zdają sobie sprawę jak bardzo potrzebują europejskich rynków zbytu na swoją wołowinę czy jagnięcinę. Za glosowały głównie zdeprawowane rejony poprzemysłowe, miasta nadmorskie utrzymujące się kiedyś z rybolostwa i turystyki oraz niziny społeczne o charakterze prawicowym, coś jak polscy zwolennicy pisu. Czyli generalnie ludzi z minimalnym wkładem w ekonomię, ale bardzo dużym udziałem w wydatkach budżetowych ;) Referendum skanalizowało wszystkie napięcia powstałe przez rosnące nierówności społeczne jakie stawały się coraz bardziej widoczne po >5 latach rządów Torysów. To był głos przeciwko Cameronowi i jego polityce, przeciwko globalizacji oraz sentyment za byłym porządkiem z czasów imperialnych. Coś jak "kiedyś to kurła było" w Polsce w stosunku do rządów Gierka. Do tego sporo ludzi nie poszło głosować Remain, bo myśleli, że to niemożliwe aby UK wyszło, nawet gdyby w referendum wygrała opcja Leave.

 

 

Pomyśl jaką u nas by miał popularność Polexit gdyby wieś nie dostawała kasy z UE.

Polexit wciąż jest w Polsce popularny. Chwilowo rządząca banda dorwała się do stołków w Brukseli więc UE jest super, ale jak tylko im się urwie to antyeuropejska retoryka powróci jak bumernag. Postraszą gejem i genderem oraz imigrantami z Afryki w Paryżu i klimat pod referendum gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Tymczasem TVP gra tak, żeby ludzi zniechęcić do Konfederacji, by ta nie zabierała im konserwatywnego elektoratu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wpis był bekowy (lub złośliwy jak kto woli) ale w gruncie rzeczy nie rozminąłem się zasadniczo z prawdą, a tutaj lament jakbym napisał, że 2+2=5 Potem inni użytkownicy również potrafili się do tego ustosunkować w podobny sposób, tymczasem twardogłowi (jeden z tradycyjną pianą na ustach) dalej skakali jak oparzeni.

 

Jakbym tu napisał, że susza to wina PiS nikt by się nawet nie zająknął, albo że każdy ksiądz ma coś na sumieniu :red: taki uroku wielu użytkowników tego forum.

 

Tradycyjnie łżesz, a jak ci to inni udowadniają, to uciekasz albo zmieniasz temat. Nic nowego u ciebie tawariszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

 

Nie jestem specjalistą z dziedziny milliariów ale jeżeli "Mi-24D/W" oznacza to że "D" to produkcja 73-77 a "W" to modernizacja "D" i produkcja 76-86 to znaczy że i tak nasi latają 30letnimi niezmodernizowanymi złomami, które nie mają szans z nowoczesnymi śmigłowcami amerykańskimi czy rosyjskimi (a to do czego przeważnie są stosowane śmigłowce bojowe czyli niszczenie pojazdów opancerzonych to nasze Mi-24 są do tego niezdolne). Nowe konstrukcje trafią dopiero w 2022 albo i później. No to brawo PO, a teraz brawo PiS, tak szczekali w tv że "my się weźmiemy teraz za armię, wielki sukces, nowoczesne śmigłowce już w przyszłym roku" (a od tej wypowiedzi Macierewicza to już trzeci rok mija?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem TVP gra tak, żeby ludzi zniechęcić do Konfederacji, by ta nie zabierała im konserwatywnego elektoratu.

Nie mogę powiedzieć żeby mnie to akurat martwiło. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych informacji. Nawet braf Borisa Johnsona, go opuścił bo nie może firmować tego on odstawia :D

 

A w Irlandii nie chcą i tępią Cejorwskiego :D

 

"Dwa hotele w Dublinie w ciągu doby odwołują występ Wojciecha Cejrowskiego"

 

" Natomiast kilka poprzednich (występów - red.) odmówili mi. Jako powody podawali, że ja mam jakąś fobię i oni nie chcą faceta z fobią" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kiedyś będziemy na przykład bezpłciowi w znaczeniu rozrodczym. Teraz płci są dwie, reszta to różnego typu anomalie wywołana albo różnego typu niedorozwojem płciowym, albo może już próbami ewolucji do czegoś innego. Nie ma się tu co obrażać. Czasami ludzie rodzą się bez ręki, czasami z trzecią, czasami ze stulejka i tyle.

prawda jest taka że nie rozumiemy i nie panujemy nad mechanizmami rządzącymi nami samymi oraz środowiskiem w którym żyjemy

a pleć u człowieka jest tylko indukowana genetycznie, nie determinowana

posiadanie pary chomosomów XY nie oznacza urodzenia się z męskimi genitaliami ...

wystarczy wyłączyć modyfikacja genu (wrażliwość na) działanie testosteronu by z genetycznie męskiego płodu "wytresować" fenotypowa dziewczynkę

próby uproszczeń czegoś czego nie rozumiemy nie są dobrym pomysłem

 

nikt obecnie nie ma bladego pojęcia o mechanizmach popędu seksualnego wiec próby jakiego kol-wiek generalizowania tego mechanizmu są skazane na porażkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referendum nie było wiążące

Co ty nie powiesz...po coś je jednak organizowali.

 

Zdanie, że nie ma żadnego genu homoseksualizmu jest w 100% nieprawdziwe.

Ręce opadają. napisz w takim razie, który to gen w 100% odpowiada za homoseksualizm.

 

Tradycyjnie łżesz, a jak ci to inni udowadniają, to uciekasz albo zmieniasz temat. Nic nowego u ciebie tawariszu.

twoje żenujące prowokacje nie robią już naprawdę na mnie wrażenia to, że kilka osób powieli tę samą bzdurę nie znaczy, że mają rację. Naturalnie tych, którzy piszą tak samo nie dostrzegasz co w zasadzie mnie nie dziwi. Koniowi zawsze jest łatwiej jak ma na oczach klapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzą straty wizerunkowe kraju jako jednej z najstarszych demokracji, która właśnie stacza się do poziomu krajów Afrykańskich.

2/10 bo odpisałem. Wez sie nie kompromituj takimi wypowiedziami.

 

Polexit wciąż jest w Polsce popularny. Chwilowo rządząca banda dorwała się do stołków w Brukseli więc UE jest super, ale jak tylko im się urwie to antyeuropejska retoryka powróci jak bumernag. Postraszą gejem i genderem oraz imigrantami z Afryki w Paryżu i klimat pod referendum gotowy.

Kolejny bzdury, co za bełkot.

 

Według ostatniego sondażu CBOS-u - akceptacja obecności Polski w UE osiągnęła rekordowy od 2004 roku - poziom 91 proc. Przeciwni unii jest tylko 5 proc. badanych. 1.05.2019r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie to własnie byłby przejaw powrotu o rozumu, bo cały ten brexit to pomysł kilku populistów chcących dorwać się do władzy, a nie potrafili niczym innym społeczeństwa przekonać do siebie. Dyć tam nawet królowa nie popiera brexitu, niby jest apolityczna, ale np. do ubioru ciągle zakłada jakieś akcenty nawiązujące do flagi UE czy też ogólnie do UE, a szczególnie na spotkania z politykami, który rozpętali tę zajawkę z brexitem.

Sami brexiterzy władzy nie chcą. Sam Brexit jest dla nich wystarczająco dochodowy.

 

Wyszukaj sobie to i owo o tych osobnikach i instytucjach. Podpowiem, że łączą ich skłonności do obracania dużymi sumami pieniędzy w rajach podatkowych.

 

Jacob Rees Mogg

Somerset Capital Management

Aaron Banks

TaxPayers' Alliance

 

vs

 

EU Anti Tax Avoidance Directive

 

Reszta jest łatwa do poskładania, komu i po co jest ten Brexit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ręce opadają. napisz w takim razie, który to gen w 100% odpowiada za homoseksualizm.

 

 

 

Czy ty rozumiesz co napisano w tym badaniu? NIE MA jednego konkretnego genu. Jest więcej niż jeden gen, który za to odpowiada. Ergo twoja teza, że homoseksualizm nie ma podłoża genetycznego jest w 100% nieprawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisze stopami, bo ręce już odpadły

 

@Assassin napisał to chyba tak, że prościej się nie da

 

w wynikach tych badań, to że nawet kombinacje genów sprzyjające homoseksualizmowi mają relatywnie nieduży wpływ na orientację (od 8 do 25% przypadków). A było to chyba największe tego typu badania przeprowadzone dotychczas.

 

Jak chcesz to naturalnie zostaniemy przy Twoim. Jeszcze tego brakowało, żebym tyle czasu na lgbt marnował :)

 

Wynika z tego jasno, że nawet różne kombinacje genów w najlepszym przypadku odpowiadają za max 25% pacjentów :E :E

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisze stopami, bo ręce już odpadły

 

@Assassin napisał to chyba tak, że prościej się nie da

 

 

 

Jak chcesz to naturalnie zostaniemy przy Twoim. Jeszcze tego brakowało, żebym tyle czasu na lgbt marnował :)

 

Wynika z tego jasno, że nawet różne kombinacje genów w najlepszym przypadku odpowiadają za max 25% pacjentów :E :E

 

A ty napisałeś, że geny nie mają żadnego wpływu. Rozumiesz już swój błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech Ci będzie. Powinienem użyć zwrotu "nie ma jednej magicznej kombinacji genów, która uczyni Cię homoseksualistą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Nie mogę powiedzieć żeby mnie to akurat martwiło. :E

Konfederacja nie dostanie się do sejmu, a im więcej zabiorą głosów PiSowi tym lepiej. Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja nie dostanie się do sejmu, a im więcej zabiorą głosów PiSowi tym lepiej. Mam rację?

Pod warunkiem że odebrane głosy przejdą na "Konfederację".

Pod warunkiem że "Konfederacja" ma cokolwiek zmienić. A nie podtrzymać fekalia które przyszło nam oglądać a i znosić.

:-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć, Rozglądam się za updatem obecnego PC - specka poniżej. Komputer używany do pracy biurowej oraz gier wszelakich. Nice-to-have byłoby w miarę efektywna pod kątem prądożerności, ponieważ komputer bywa włączony przez kilkanaście godzin na dobę. Zależy mi również, aby nie był głośny w codziennej pracy. Zakładam, że do wymiany w pierwszej kolejności byłby procesor, mobo + RAM - natomiast nie jestem zdecydowany odnośnie Intel vs AMD, więc tutaj prośba o rekomendację. Budżet to ok 3 000pln, natomiast jeśli byłby duży przeskok mogę go naciągnąć (w granicach rozsądku :)) CPU: i5-12400f MOBO: MSI MAG MORTAR B660M MORTAR DDR4 GPU: AMD Radeon RX 6800 XT RAM: 4x8GB 3000Mhz PSU: Seasonic Focus GX 1000W 80 Plus Gold Monitor: 1440px, 165hz Widziałem obecnie promocje na x-kom na połączenie CPU+MOBO, czy coś z tego jest sensowne https://www.pepper.pl/promocje/procesor-intel-core-i7-12700kf-za-839-zl-lub-i9-12900kf-za-1229-zl-przy-zakupie-z-plyta-z790-intel-power-up-at-x-kom-827821?  
    • https://www.oled-info.com/will-samsung-decide-abandon-its-qd-oled-technology Czas pokaże, ale widać, że nie chcą już rozwijać qd-oled, bo produkcja wielkopowierzchnowych matryc jest dość skomplikowana i wykresy zwrotu ponad 10 miliardowej inwestycji nie wyglądają pewnie za dobrze. Na razie posiłkują się LG do czasu opracowania lepszej technologii. Na pewno nie chcą stracić tego kawałka tortu.
    • Sony sobie lubi cenzurować wiele rzeczy, to nie pierwszy taki przypadek przecież, kiedy ingerują w oryginalny wygląd jakiegoś tytułu, który pojawił się na ich konsolach. Jeszcze kilka łatek i będzie cacy
    • Tu się zgadzam, HDR robi wrażenie nawet taki "obcięty"  Ale na dłuższą metę nie jestem w stanie tak grać lub oglądać. Oczy się męczą niemiłosiernie. Jakby nie "patrzeć" to jest to sztuczne źródło światła a wiec oczy raczej się nie cieszą nawet jeśli mózg podpowiada co innego.
    • Tak przez Script Extednera odpalam, a zainstalowałem dobrze bo tylko 3 pliki się kopiuje do folderu z pluginami, opcje które zalecił sprawdziłem czy są on czy off, zrobię jak mówisz i poczytam komentarze.  A co do ENB, to ENB się chyba pobiera i instaluje ręcznie a nie przez Vortexa? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...