Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    870315
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175383
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105482
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1667538
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    210030
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193765
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328985
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    889395
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9829
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271267
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20092
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    881149
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75039
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98243
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163719
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106037
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28289
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Podobno już część ocenzurowali.:( Demko ma jakiś input lag większy, pełniak dużo lepiej zrobiony.
    • Zobaczcie jak Microsoft tłumaczy problemy z trybem HDR 1000 w nowych oledach. Ja to rozumiem tak: 1) TrueBlack ma certfikat  2) tryby HDR 1000 go nie mają, 3) Windows ustawia się pod tryb certyfikowany 4) producenci monitorów muszą robić obejścia, żeby wyświetlić 1000 nit w Windows.   Zdajemy sobie sprawę z monitorów, które mogą ograniczyć maksymalną jasność do około 450 nitów zarówno w trybie DolbyVision, jak i DisplayHDR, ale w niektórych przypadkach może istnieć opcja konfiguracji dostępna za pośrednictwem menu wyświetlacza ekranowego (OSD), aby włączyć tryb HDR10 bez certyfikatu, który odblokowuje maksymalny poziom jasności do 1000 nitów. Ten nie certyfikowany tryb HDR10 nie jest jednak dostępny w systemie Windows, ponieważ system Windows będzie zawsze domyślnie używać najlepszego dostępnego certyfikowanego trybu, który obsługuje rozdzielczość ekranu i częstotliwość odświeżania skonfigurowaną dla wyświetlacza. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy klienci wolą uruchamiać monitory w trybie bez certyfikatu, na przykład, który wyłącza dokładność kolorów w celu zwiększenia jasności, i badamy sposób udostępniania dodatkowych informacji o trybie wyświetlania i kontroli dla klientów w systemie Windows.
    • Najnowsze liczenie MT-LB, BMD i BTR-50 w magazynach. Najważniejsze są w tym MT-LB. Wygląda na to, że prawdopodobnie zostały ich ostatnie sztuki. Niestety nie dla wszystkich składowisk są dostępne aktualne zdjęcia satelitarne.   
    • Mój serwisant to pasjonata i pedant, do tego zapalonego kolarz. Terminy bardzo różne, ale nigdy nie czekałem dłużej niż 3-4 tygodnie. Rower odstawiam dopiero w umówionym terminie i po max. kilku dniach jest do odbioru. Do tego perfekcyjnie wymyty z nałożonym dressingiem na ramę i plastiki - zawsze wygląda lepiej po serwisie, niż jak był nowy. Z prostymi usterkami lub awariami często potrafi przyjąć praktycznie z marszu. Mam doświadczenia z różnymi serwisami, z których usług korzystałem na przestrzeni lat i ten jest zdecydowanie najlepszy. Przekonał mnie wtedy, kiedy szukałem popołudniową porą serwisu do zdiagnozowania felernie działającej klamkomanetki. W kilku dostałem odpowiedź, że nawet nie ma co patrzeć, tylko trzeba się umówić na serwis za parę tygodni. Potem pojechałem do mojego obecnego serwisanta, który najpierw pokręcił głową bo było 0,5h do zamknięcia a potem bez gadania wyszedł przed drzwi, tu pomacał, tam otworzył i w parę minut zdiagnozował problem. Za chwilę miałem już termin na naprawę na... następny dzień. Rower odebrałem i kolejnego dnia mogłem zrealizować plan wypadu na rowerze w czeskie góry. Nie chce mi się i nie mam za bardzo czasu, żeby rower ogarniać samemu, dlatego wszystko robię w serwisie. Co roku robię pełen przegląd, który swoje kosztuje, ale za to w sezonie jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że coś nagle nawali. Praktykuję to, od kiedy awarii uległa ta nieszczęsna klamka.  
    • Cena ceną, ale jednak nie postawie sobie kobyły 55" 60 cm od oczu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...