Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można jakoś wyłączyć podpowiedzi z prawej strony (menu garda sprint etc) ?

W opcjach jest niby wyłączenie wszystkiego ale to lipa trochę. Nie widzę nigdzie aby to ustawić aby włączało się tylko przy walce czy coś takiego.

OJMMIyR.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob Ten trend z dodawaniem denuvo na ostatnią chwilę mnie bardziej drażni, i właśnie dlatego nie kupię tej gry dopóki tego :kupa: nie usuną. Tak samo MK1 wyleciał z listy do zakupu.

Edytowane przez ditmd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam wywalone na denuvo, serio nie wiem czemu takie zawsze zamieszanie przy tym jest.  Z realnych testów (z tych co widziałem) wychodzi jakieś 1-3 fps mniej.  Nie kupić gry, bo denuvo? Dla mnie żaden argument przeciw.  Sry za OT.;)

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaśmiecaj sobie kompa tym badziewiem, ja nie mam zamiaru. Wejdź sobie na forum MK1 i zobacz jak narzekają na stuttering :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DarkEater napisał:

no to czas na pierwszego  boss'a :)

Można przywoływać tutaj innych graczy do pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Userkamil napisał:

Można przywoływać tutaj innych graczy do pomocy?

zapewne nie przy każdym, ale np przy ostatnim bossie w demie można było wezwać pomocnika, to raczej nie działa jak u  fromsoftware że ściągamy graczy, tylko dostajemy npc'a. Ale mogę sie mylić, gra jest od 2h grywalna :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłeś może czy da się te podpowiedzi z prawej strony ekranu wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Userkamil napisał:

Doszedłeś może czy da się te podpowiedzi z prawej strony ekranu wylaczyc?

tylko tak jak pisałeś, cały interfejs albo brak

 

@EDIT

"demo"  skończone można grać dalej 💪

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z GP się u mnie pobrała przed chwilą bo do tej pory preload to było jakieś klika megabajtów :P 

Zajmuje 35.8 GB ;) 

W apce pokazuje czas do oblokowania gry: 2 dni 19h :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lamparcicho napisał:

Wersja z GP się u mnie pobrała przed chwilą bo do tej pory preload to było jakieś klika megabajtów :P 

Zajmuje 35.8 GB ;) 

W apce pokazuje czas do oblokowania gry: 2 dni 19h :cry:

zmian daty w win?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ditmd napisał:

Wejdź sobie na forum MK1 i zobacz jak narzekają na stuttering :lol2:

Ta i to na pewno wina Denuvo, które dzisiejsze kompy ledwo co obciąża, a nie devów którzy skopali po prostu optymalizację gry :E

Sam oczywiście wolę giereczki z GOG'a odpalane zawsze i wszędzie bez żadnych DRMów, no, ale niestety jest jak jest, większość nowości wychodzi w wypożyczalni steam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zawsze śmieszy jak ludzie siedzący na ziemniakach mają problem bo jakiś DRM im 2fps nagle zabierze.  😅

P.S. Optymalizacja 4K/Ultra bez DLLS i jest sztywne 120FPS. 
Pewnie bez Denuvo miałbym 122FPS ale jakoś przeżyje. 🤷

Klimat czyste złoto!

StE3V5r.jpg

Edytowane przez Userkamil
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana daty i Denuvo? Raczej nie bardzo się sprawdzi :P 

A co do problemów w MK1 widziałem dzisiaj coś na ten temat:

Here's how to fix the stuttering issues in Mortal Kombat 1 on PC (dsogaming.com)

"From what we’ve discovered, the stutters are mostly due to the unlocked framerate, and QLOC should implement a framerate limit in order to fix them."

Natomiast symulator Morawieckiego działa bardzo dobrze wg redakcji DSO Gaming ;) 

"Lies of P is powered by Unreal Engine 4 and appears to be running smoothly on a wide range of PC configurations. The game does not suffer from any shader compilation stutters, though we did experience a few traversal stutters."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo denuvo w żadnej grze nie powodowało spike'ów cpu, stutteringu, wydłużonych czasów ładowania :szczerbaty: Nie wspominając o autoryzacji online, zabierzesz Steam Decka w miejsce gdzie nie ma netu to sobie na pewno w tą grę pograsz. Jak widać same plusy i superlatywy dla gracza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W natywnym 4K jest tam 60+ więc w czym problem? 

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to recenzje są aż za dobre.
Ja się nastawiam po prostu na dobrą, przemyślaną grę.

1 godzinę temu, Reddzik napisał:

Ah ten frame time :E

Możliwe że na początku coś się jeszcze kompiluje, albo po prostu 192-bit to za mało do natywnego 4K (wbrew bredniom Nvidii że cache wszystko załatwi).
Ewentualnie odczyt z Afterburnera niekoniecznie odzwierciedla realną płynność.
W innych trybach śmiga już elegancko.

17 godzin temu, Jaycob napisał:

Ten nowy trend ze wczesnym dostępem za dodatkowe hajsy zaczyna mnie już drażnić. :E  

Mnie również.
Normalnie wszyscy którzy uzyskali legalny dostęp do gry zaczynali w tym samym dniu, i każdy od początku mógł się dzielić wrażeniami.
Spodziewam się że producenci pójdą za ciosem i w przyszłych, co bardziej nahajpowanych grach nie będzie to kilka dni, a np. miesiąc odstępu dla niechcących płacić extra..
Także panowie z Deluxem- nie mam pretensji co robicie ze swoimi pieniędzmi i wiem że pojedynczo nie macie istotnego wpływu, ale prawda jest taka że "en masse" aktywnie przyczyniacie się do psucia rynku.

Pretensje mam za to do branżowych dziennikarzy, którzy bez problemu przymknęli oko na kolejną podwyżkę premierowcyh cen pod przykrywką "wczesnego dostępu".
Nie widziałem żeby jakiekolwiek większe medium spróbowało nakręcić chociaż małą gównoburzę z tego powodu.
Albo przynajmniej wpisywało to do minusów przy ocenianiu tytułu.
Ale cóż- dobre kontakty z wydawcami przekładają się na realne profity, a jak wiadomo "kruk krukowi oka nie wykole".

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym już z tym psuciem rynku. Przymusu nie ma i jak ktoś chce może spokojnie poczekać a jak nie to kupuje deluxa. 

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Userkamil napisał:

Nie przesadzałbym już z tym psuciem rynku. Przymusu nie ma i jak ktoś chce może spokojnie poczekać a jak nie to kupuje deluxa. 

O nie.
To jest dokładnie właśnie to co napisałem- psucie rynku.

Po co się kupuje grę na premierę?
Właśnie po to żeby grać od samego początku, dzielić się spostrzeżeniami  i uczestniczyć w tzw. "hype".
Bo zdroworozsądkowo nie ma to żadnego sensu, skoro po roku-dwóch można zagrać w ten sam tytuł za ułamek ceny, całkowicie połatany, często w kompletnej wersji z dodatkami.
A teraz osobom kupującym normalne wersje, nawet ten niewielki "profit" związany z premierą się zabiera na rzecz osób płacących extra.

Często można usłyszeć narzekania jak to mikrotransakacje zepsuły rynek.
Ale wiesz co- te "wczesne dostępy" w grach single-player są gorsze.
Bo jak ktoś kupuje sobie drogiego skina w CS'ie czy Fortnite, to nie upośledza to w żaden sposób dostępu do gry osobom które takich skórek nie kupują.
Kiedy EA próbowało wprowadzić elementy pay-2-win do Battlefronta, to zrobiła się gigantyczna afera, i od tego czasu żaden większy producent tego nie próbuje.
Natomiast w grach single "taktyka salami" wprowadzająca podział graczy na "biedniejszych i bogatszych" się sprawdza, bo w mediach na ten temat kompletna cisza i traktuje się to właściwie jak coś normalnego.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz trochę racji ale naprawdę nie przesadzajmy, że temu „biedniejszemu” graczowi nagle świat się zawali bo zagra 3 dni póżniej. ;) 

Wersje Deluxe jak ktoś poszuka to znajdzie w tej samej cenie co podstawowa. Albo i taniej względem tego co jest na steam a że wiekszosc i tak robi cebule w GP to nie wiele to zmienia. 

Kolejne miejscówki równie klimatyczne!

UWViTFC.jpg

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Userkamil napisał:

Może i masz trochę racji ale naprawdę nie przesadzajmy, że temu „biedniejszemu” graczowi nagle świat się zawali bo zagra 3 dni póżniej. ;) 

To się nazywa "taktyka salami".
Na razie jest to kilka dni, a grę można ograć w cenie miesięcznego gamepassa, co jest znacznie większym "listkem figowym" dla procedury podnoszenia cen prawdziwej premierowej wersji niż te 72h.
Tylko kwestią czasu jest, zanim nie pojawi się gra z deluxem, ale bez dostępu w abonamencie, za to z większym okresem do odczekania dla osób dla których 60$ to i tak dużo.
Poza tym te 3 dni to i tak wystarczająco, żeby przyćmić przynajmniej część radości z grania na premierę, a nie po.

Ostatnio czytałem na GOL-u, że przecieki o 150$ za GTA VI to tylko click-baity mało wiarygodnych portali.
Moja teoria spiskowa jest taka, że te plotki nie byly przypadkowe.
To było sondowanie rynku przez Take2 na ile mogą sobie pozwolić.

29 minut temu, Userkamil napisał:

Wersje Deluxe jak ktoś poszuka to znajdzie w tej samej cenie co podstawowa. 

Na tej samej zasadzie wersję podstawową też można kupić taniej.
To nie jest sedno problemu.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Paw79 napisał:

Poza tym te 3 dni to i tak wystarczająco, żeby przyćmić przynajmniej część radości z grania na premierę, a nie po.

To nie jest produkt pierwszej potrzeby. Chcesz zagrać wcześniej to płacisz. Jak nie to czekasz i tyle. 🤷

Niestety tak wygląda dziś gamingowy świat i żadne farmazony typu „zagłosuj portfelem” tego nie zmienią. Nie nastąpi huczna krucjata graczy. Oni mają to w tyłku…

P.S. Gwarantuje, że nawet jak by wołali te 150$ za nowe GTA to sprzedaż i tak pobiłaby wszelakie rekordy. 😅

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z Twoją pokręconą mentalnością na pewno.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...