Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, gret napisał:

Nie może być, dało radę zrobić grę z dobrą optymalizacją i bez problemów na premierę :D

Chyba drugi taki przypadek w tym roku obo Residenta 4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze Atomic Heart w lutym zdaje się, też udany debiut.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę. Wychodzi gierka, wygląda świetnie, chodzi świetnie, ma świetny gameplay, jest HDR, wsparcie 21:9. Myślałem że to niemożliwe. :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać kupować i niczego nie żałować :E  

No gdyby nie to że jeszcze Baldura nie skończyłem to bym wziął, jakby co kierować zażalenia do Larian, ba i jeszcze planuje w przyszłości ogrywać na K+M bo da się fajne ułożyć sterowanie, demko machnięte podobało się bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w game passie, bo kupowałem go specjalnie pod Starfielda i Lies of P, ale jak mi się spodoba to chyba potem wleci na Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, gret napisał:

Nie może być, dało radę zrobić grę z dobrą optymalizacją i bez problemów na premierę :D

i to na Unreal, bez traversing stutter 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, m1chal3k napisał:

Można już grać w gp ?

tak od 17

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lies of P PC Performance Analysis (dsogaming.com)

"Graphics-wise, Lies of P looks amazing."

"All in all, Lies of P is one of the best optimized PC games of 2023. The game can run smoothly on a wide range of PC configurations, and it looks great."

"The game will pre-compile its shaders the first time you launch it (meaning that you won’t get any shader compilation stutters). It’s really ironic. A lot of people have criticized Unreal Engine 4 but here we are with an UE4-powered game that performs extremely well on PC. So, kudos to Round8 Studio for delivering such a polished PC game!"

funny-gifs-champagne-opened-with-wine-gl

cobie-smulders-celebrating.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tu teraz jestem królem marionetek 😉

 Gra ma na tyle dobrą optymalizacje że pokusiłem się o DSR do 5160x 2160 💪

spBb97z.jpg

 

Edytowane przez DarkEater
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko 2h, ale jest bardzo dobrze. Lubię takie tytuły - quality content tak trochę z zaskoczenia, od mało znanego deva. Idealne przeciwieństwo licznych kiszek od gigantów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W soulsy nie grałem tzn grałem chwilę i nie miałem cierpliwości bo gra była dość wymagająca jeśli chodzi o trudność pokonywania tam przeciwników. 

Czy w Lies of P ustawić sobie poziom trudności na  normal i nie ma tragedii ? bo czytałem w sumie, że gra nie równa jest pod względem walki, raz lepiej raz gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmartwię cię, gra nie ma możliwości ustawienia poziomu trudności..  jak każdy soulslike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na takie pierdółki. Lepiej grać w Baldur Gate 3 lub w inne bardziej ambitne produkty. No ale jak widać poniektórzy lubią takie giereczki gdzie się nie używa szarych komórek.

  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegając po tych uliczkach czuć Bloodborne (nawet NPCów w oknach skopiowali)

2h zleciało nawet nie wiem kiedy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, eciepecie napisał:

W soulsy nie grałem tzn grałem chwilę i nie miałem cierpliwości bo gra była dość wymagająca jeśli chodzi o trudność pokonywania tam przeciwników. 

Czy w Lies of P ustawić sobie poziom trudności na  normal i nie ma tragedii ? bo czytałem w sumie, że gra nie równa jest pod względem walki, raz lepiej raz gorzej. 

Poziomów trudności nie ma, ale zawsze można levelować postać (nie grałem, więc mogę się mylić). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie leży tutaj system walki, jest jakiś taki sztywny i średnio responsywny, choć i tak trochę go poprawili względem tego co było na początku w demie. 

No i same starcia też są jakieś takie... nijakie? Nie wiem, w Soulsach jak kogoś ubiłeś to było czuć frajdę, a tutaj? Jakoś mi tego brakuje, ale nie wiem do końca z czego to wynika.

Optymalizacja faktycznie na plus, ale też graficznie aż tak z kolan to to nie zrzuca - jest ofc ładnie, ale monotonnie i mało kiedy są momenty, że chce sie gdzieś zawiesić oko. Taka rzemieślnicza robota, gdzie From Software to jednak potrafili zrobić takie lokacje, że nawet jak grafika zawodziła to artystycznie był opad szczęki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nieładnie ale ta gra przynajmniej się broni w mojej opinii jakością wykonania w porównaniu do wielu ostatnich crapów i przeciętniaków z Denuvo, gdzie już w momencie zapowiedzi na 99% wiadomo, że Denuvo się tam pojawi ponieważ wydawca X czy Y chętnie i często z niego korzystał w przeszłości ;) 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Isharoth napisał:

Ja nie mogę. Wychodzi gierka, wygląda świetnie, chodzi świetnie, ma świetny gameplay, jest HDR, wsparcie 21:9. Myślałem że to niemożliwe. :E

Bo ja wiem, czy tak świetnie?

Na RTX 4080 w 1440p nie mam nawet stałych 60 fps, zwykle jakieś 57, niby podobnie do Starfielda ale skala gry jednak inna. Myślałem, że będzie ciut lepiej bo i oprawa graficzna nie urywa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lis22 napisał:

Bo ja wiem, czy tak świetnie?

Na RTX 4080 w 1440p nie mam nawet stałych 60 fps, zwykle jakieś 57, niby podobnie do Starfielda ale skala gry jednak inna. Myślałem, że będzie ciut lepiej bo i oprawa graficzna nie urywa.

co? jak mi w 4k trzyma stałe 120kl/s?? coś masz nie tak. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie gra ma włączony limit na 60 klatek. Trzeba w opcjach zmienić. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Bo ja wiem, czy tak świetnie?

Na RTX 4080 w 1440p nie mam nawet stałych 60 fps, zwykle jakieś 57, niby podobnie do Starfielda ale skala gry jednak inna. Myślałem, że będzie ciut lepiej bo i oprawa graficzna nie urywa.

Coś robisz nie tak, bo ja z RTX 2080 mam 120-175 fps (mój limit) w 3440x1440. ;) DLSS zrównoważony, ale nawet bez DLSS miałbym ponad 60 fps.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Isharoth napisał:

Ja nie mogę. Wychodzi gierka, wygląda świetnie, chodzi świetnie, ma świetny gameplay, jest HDR, wsparcie 21:9. Myślałem że to niemożliwe. :E

Nie dobrze, wątek będzie martwy za jakiś czas. 

:E

 

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lis22 napisał:

Bo ja wiem, czy tak świetnie?

Na RTX 4080 w 1440p nie mam nawet stałych 60 fps, zwykle jakieś 57, niby podobnie do Starfielda ale skala gry jednak inna. Myślałem, że będzie ciut lepiej bo i oprawa graficzna nie urywa.

serio?  na 3440x1440 z wszystkim na maxa bez dlss mam stałe 120fps a karta sie jeszcze nudziła, więc włączyłem DSR 5160x 2160,

może czas wymienić dziadka I9-9900K i ddr3000

 

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...