Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz ilu mamy schizoli tutaj którzy piszą ze jak będą chcieli się przejść to wyjdą na spacer :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Crypt napisał:

@caleb59 E Coś świeżego na tle tego, co (w tamtym czasie) wydawano.

W tej grze nie ma nic świeżego. Nic nie wnosi do growego rynku. 

11 minut temu, Kszyrztow napisał:

Też mnie dziwią te niektóre komentarze. Rozumiem narzekanie, ale część z nich jest po prostu oderwana od rzeczywistości.

Dlaczego oderwane od rzeczywistości? Tak ciebie boli że inni krytykują grę? Akurat przejrzałem komentarze i zgadzam się z nimi w 100%. 

Ta gra jest po prostu średniakiem dla mało wymagających ludzi. Beznadziejna główna postać. Nudne lokacje i pusty świat okraszony przepiękną grafiką. 

To jest kolejna gra która za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, ToCav napisał:

W tej grze nie ma nic świeżego. Nic nie wnosi do growego rynku. 

Dlaczego oderwane od rzeczywistości? Tak ciebie boli że inni krytykują grę? Akurat przejrzałem komentarze i zgadzam się z nimi w 100%. 

Ta gra jest po prostu średniakiem dla mało wymagających ludzi. Beznadziejna główna postać. Nudne lokacje i pusty świat okraszony przepiękną grafiką. 

To jest kolejna gra która za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał. 

Przecież pisałem, że rozumiem, że komuś się to może nie podobać ogólnie. Bo nie jego klimaty albo kogoś taka rozrywka po prostu nudzi i tyle. Czytałeś cały mój post czy odnosisz się tylko do pierwszego cytowanego zdania? Komentarz oderwany od rzeczywistości - pisanie, że tytuł ten graficznie posysa albo ma animacje rodem ze stocka za kilka centów. To jest Twoim zdaniem co, jak nie banialuki i pisanie dla pisania?

Nic mnie nie boli, bo nie ma co boleć. Najbardziej emocjonalnie to podchodzą do tego jak zwykle najwięksi krzykacze jak widać, którzy grę i tak w dupie mają.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Kszyrztow napisał:

Najbardziej emocjonalnie to podchodzą do tego jak zwykle najwięksi krzykacze jak widać, którzy grę i tak w dupie mają.

No tak oczywiście. Przy Starfield to też są tylko krzykacze którzy nie grają i mają ja w tyłku. 

Tak sobie tłumacz ;)

Edytowane przez ToCav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Kszyrztow napisał:

Dla kogoś to może być nuda albo nie jego klimaty i tyle, zrozumiałe. Ale cesarzowi trzeba oddać to, co cesarskie. Gra wiele rzeczy robi na bardzo wysokim poziome, miałkie to nie jest pod żadnym względem.

Ludzie generalnie w większości są zwyczajnie ograniczeni (coby nie użyć mocniejszych słów) i nie potrafią zrozumieć konceptu, że coś może nie być dla nich, albo że komuś może się podobać coś innego niż im, nie mówię już nawet o próbie spojrzenia na jakieś dzieło inaczej niż ze swojej perspektywy - jeśli nie potrafią ogarnąć tak prostej rzeczy (mogłoby się wydawać) jak "różne oczekiwania i preferencje", to tym bardziej nie będą potrafili spojrzeć na coś z innej strony, więc prostacko myślą "jak mi się nie podoba, to jest do dupy" xD Niektóre komentarze/posty o Hellblade 2 wołają o pomstę do nieba, jeszcze teraz jest taki popularny "mesjasz gier ludolog" na YT, który śmieje się z "fabułka i klimacik", bo uznaje wyłącznie gry nastawione na gameplay, to ludzie powtarzają po nim te debilizmy i nie czają, że można lubić zarówno np. Soulsy, jak i takiego Hellblade'a, czy ogólnie tego, że gry mogą mieć różne wizje artystyczne i nie każda musi stawiać na rozgrywkę - wystarczy nie być zakutym łbem zamkniętym w swoim ograniczonym światku by to ogarnąć, ale jak wspomniałem wcześniej - dla wielu ludzi jest jest to niepojmowalne xD Podsumowując, ludzie do gazu.

Edytowane przez Przemcio666
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ToCav napisał:

 

To jest kolejna gra która za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał. 

1 pojawiła się w 2017 roku to trochę więcej niż 2-3 lata i jak widać tytuł ten nie został zapomniany ba nawet wydali 2 część 😉

YbmdozV.jpeg

Spodziewać można by się że Microsoft bez skrupułów odstrzeli Ninja Theory a tu okazuje się że tytuł który przecież "#nikogo" może dostać 3 część :szczerbaty:

https://www.ppe.pl/news/343060/hellblade-3-juz-powstaje-ninja-theory-dostalo-zielone-swiatlo-od-xboksa-na-nowa-gre.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym się nie napalał, bo że im trzecią część pozwolili robic w pre-produkcji to wiesz : ) Microsoft nie na takim poziomie zaawansowania wyrzucał projekty do kosza, a potem całe studia jak choćby Fable Legends od Lionhead.

Nawet zamknięta beta była ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, azgan napisał:

1 pojawiła się w 2017 roku to trochę więcej niż 2-3 lata i jak widać tytuł ten nie został zapomniany ba nawet wydali 2 część 😉

YbmdozV.jpeg

Spodziewać można by się że Microsoft bez skrupułów odstrzeli Ninja Theory a tu okazuje się że tytuł który przecież "#nikogo" może dostać 3 część :szczerbaty:

https://www.ppe.pl/news/343060/hellblade-3-juz-powstaje-ninja-theory-dostalo-zielone-swiatlo-od-xboksa-na-nowa-gre.html

Masakra. I teraz. Porównuje sobie Hellblade (FLAGOWY tytuł xbox/Microsoft) do gry wydanej też wczoraj Song of Conquest. Jest to niszowa gra strategiczna coś jak Heroes. I jak patrzyłem to Song of Conquest  ma obecnie takie statystyki.  Nie są większe od Hellblade ale chciałem pokazać jak nisko i słabo wypada taki hellblade na którego wsadzono tyle milionów przy produkcji.  Wstyd i żenada. 

 

Zrzut ekranu 2024-05-22 o 12.50.16.jpg

Edytowane przez ToCav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ToCav no malutko, malutko tylko że większość tego nie kupiła bo i po co jak jest Day1 w GAME PASS? 😉

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ToCav no ale uczciwie trzeba też przyznać, że nie wiemy ile ludzi odpaliło grę z Game Passa, a to na jego promocji MS najbardziej zależy.

Jak tam zrobili dobry wynik to tam MS bardziej interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

@ToCav no malutko, malutko tylko że większość tego nie kupiła bo i po co jak jest w Day1 w GAME PASS? 😉

Nie wiem jak wypadały inne gry przez ostatnie lata, które trafiały do game pass i na steam? Ale jestem pewny że gry o podobnym budżecie wypadały lepiej na steam w statystykach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest też różnica między mało a za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co mam to kupowac za 220zl? Nie widze sensu, a majac tego passa w wersji za 39zl to sobie w cos jeszcze pogram po hellblade 2. Ja nie kupuje gier na premiere, jak sie trafi w jakims abonamencie to gram a tak to czekam na promki.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ToCav napisał:

Nie wiem jak wypadały inne gry przez ostatnie lata, które trafiały do game pass i na steam? Ale jestem pewny że gry o podobnym budżecie wypadały lepiej na steam w statystykach.  

Nie wiem jaki budżet miało Hellblade II ale widzę że Forza Motorsport na Steamie wypada gorzej a jest dłużej w sprzedaży no i zapewne większość też ogrywa to w ramach GAME PASSA. Tak czy siak są to skromne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ToCav napisał:

W tej grze nie ma nic świeżego. Nic nie wnosi do growego rynku.

Może wg ciebie. Na tle tych, w jakie czasem pogrywam, zawsze to coś innego, nowego, nie tak oklepanego jak CoD czy inne Asasyny. Nie wiem skąd założenie, że wszystko musi być tip-top i po linii tej jedynej słusznej (growej - jak to się wyraziłeś), która tu duża część ludzi usilnie próbuje forsować, zamiast pograć i samemu ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Przemcio666 napisał:

Ludzie generalnie w większości są zwyczajnie ograniczeni (coby nie użyć mocniejszych słów) i nie potrafią zrozumieć konceptu, że coś może nie być dla nich, albo że komuś może się podobać coś innego niż im, nie mówię już nawet o próbie spojrzenia na jakieś dzieło inaczej niż ze swojej perspektywy - jeśli nie potrafią ogarnąć tak prostej rzeczy (mogłoby się wydawać) jak "różne oczekiwania i preferencje", to tym bardziej nie będą potrafili spojrzeć na coś z innej strony, więc prostacko myślą "jak mi się nie podoba, to jest do dupy" xD Niektóre komentarze/posty o Hellblade 2 wołają o pomstę do nieba, jeszcze teraz jest taki popularny "mesjasz gier ludolog" na YT, który śmieje się z "fabułka i klimacik", bo uznaje wyłącznie gry nastawione na gameplay, to ludzie powtarzają po nim te debilizmy i nie czają, że można lubić zarówno np. Soulsy, jak i takiego Hellblade'a, czy ogólnie tego, że gry mogą mieć różne wizje artystyczne i nie każda musi stawiać na rozgrywkę - wystarczy nie być zakutym łbem zamkniętym w swoim ograniczonym światku by to ogarnąć, ale jak wspomniałem wcześniej - dla wielu ludzi jest jest to niepojmowalne xD Podsumowując, ludzie do gazu.

Kiszak dla beki to robi przecież. ;) I często podkreśla ze "on nie rozumie jak (i tutaj sobie wstaw to z czym się nie zgadza) ..." :)

Ja tak samo nie rozumiem fascynacji grami typu Soulsy, dla mnie są nudne i nie maja w sobie nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ToCav napisał:

W tej grze nie ma nic świeżego. Nic nie wnosi do growego rynku

Co to znaczy nie ma nic świeżego? Podaj mi przykłady gier, które w ostatnim czasie wniosły cokolwiek nowego.

Na tle ogromnych i pustych open worldów na setki godzin Hellblade się wyróżnia. Trzeba doceniać takie "doświadczenia", bo jest ich niewiele na rynku.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz że jak gra nie jest na 20-60H to kupa nic nie warta? 😂

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ToCav napisał:

No tak oczywiście. Przy Starfield to też są tylko krzykacze którzy nie grają i mają ja w tyłku. 

Tak sobie tłumacz ;)

Tu nie ma co tłumaczyć, bo dla osób choćby średnio rozgarniętych, to rozmawiamy o rzeczach prostych i raczej oczywistych.

Starfield to tutaj pasuje jak pięść do nosa, ale spoko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, kadajo napisał:

Najbardziej mi się podobał wpis ze gra jest za darmo bo w GP. Nie wiedziałem ze GP jest darmowy :)

Mozna go miec jeszcze bardziej "darmowo" a wlasciwie za przehandlowanie naszych wynikow wyszukiwania. Wystarczy miec Bing jako wyszukiwarke domyslna w PC / tel i zbierasz punkty za kazde uzycie, potem wymieniasz punkty na GP. Wiadomo cos za cos (to my jestesmy produktem), ale i tak 99% ludzi uzywa google czy innych wyszukiwarek nie majac z tego nic. 

 

Co do samej gry to myslalem ze w koncu wezme sie za ta serie, ale jak czytam opinie coniektorych to mam dejavuu mojej opinii o pierwszej czesci, pogralem z 1-2h i jakos mnie nie kupila, jedynie strasznie wynudzila.

Przekonajcie mnie ze warto :D Czy ta gra naprawde daje do myslenia swoja historia, na tyle zeby przebolec nudny gameplay?

Edytowane przez Sheenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gejmplejowo nie wyróżnia się niczym - myślę, że osobom podnoszącym ten argument głównie o to chodzi.

 Wyróżnia się tym, że jest innym doświadczeniem niż większość gier. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Userkamil napisał:

Mój? 😅

Ja od zawsze mam w tyłku te Wasze recenzje i wyznaczniki czy gra jest dobra czy nie. Kupuje każdy tytuł na premiere i sam sprawdzam…

🤣🤣🤣

Ostatnio ciągle sobie gębę wybcierałeś w temacie tej kaszanki z rajtuziarzami. Tak tak wiem, że kupujesz, pochwal się jeszcze gdzie jak to masz w zwyczaju.

Poza tym to masz jakieś rozdwojenie, bo ja nie posługiwałem się tym argumentem a piszesz o jakiś wy, pisz konkretnie bo nie wiadomo o co Ci chodzi? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie grałem, jeszcze w pierwszą część i może dwójka nie jest typową grą, bo gameplayu jest tu mało ale świetnie buduje imersje + bardzo lubię ten typ widok zza pleców bohatera, gdy kamera jest maksymalnie przybliżona, dzięki temu walka wygląda dla mnie znacznie ciekawiej. W grach open world z widokiem TPP zawsze mam ten problem, że postać jest bardzo mała, szczególnie podczas walk, zmienił to dopiero nowy God of War i chętnie zobaczyłbym podobny patent w Asasynach czy innych Wiedźminach ;)

Swoją drogą, takiej oprawy graficznej w open worldach raczej szybko nie zobaczymy? ;) Energik w recenzji mówił, że oprawa graficzna jest słaba ;)

Edytowane przez lis22
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Sheenek napisał:

Co do samej gry to myslalem ze w koncu wezme sie za ta serie, ale jak czytam opinie coniektorych to mam dejavuu mojej opinii o pierwszej czesci, pogralem z 1-2h i jakos mnie nie kupila, jedynie strasznie wynudzila.

Przekonajcie mnie ze warto :D Czy ta gra naprawde daje do myslenia swoja historia, na tyle zeby przebolec nudny gameplay?

Jeśli od pierwszej części się odbiłeś, to tutaj kontynuacja Cię raczej niczym nie przekona. Opowieść jest jeszcze bardziej filmowa i to jeszcze większy "samograj" niż Senua's Sacrifice.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...