Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym sobie przeanalizować w jakie gry karta pokroju 4070 Ti pozwoli grac w 4K/60 fps, ale podejrzewam ze powyżej roku 2020/21 nie będzie szans wyjść, na chwile pominę fakt ze nie dość ze zabraknie zapasu mocy to 12GB pamięci do takiej rozdzielczości będzie nieporozumieniem. Dlatego pchanie się na siłe w OLED'a 4K aby był 32" jest słabym bardzo pomysłem jeśli nie mamy przynajmniej RTX'a 4080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kadajo napisał:

Nie rozumiem czemu oni nie wypuszczają 32" 1440p

Bo jak ktoś chce OLED i jakość obrazu to nie będzie się katował niskim PPI z czasów 24" 1080p?

Poczekaj aż się upowszechnią i pewnie takie zrobią, ba pewnie nawet 24" OLED powstaną. Póki co garstka ludzi kupuje te monitory i nie ma sensu tego wdrażać.

Zauważ też że mamy swoiste beta testy na klientach, dopracują technologie, softy i wtedy można kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może do tego czasu zrobią te DualOLED, co mają 2x większą trwałość.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już się przyzwyczaiłem do dlss i fsr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kyle_PL napisał:

Może do tego czasu zrobią te DualOLED, co mają 2x większą trwałość.

Przecież wtedy Ci gadający swoje pierdololo teraz, stwierdzą "nie no, zwykłe to nie, nie ma sensu bo są dualOLED. Ale t9 nowość więc czekamy aż się upowszechnią, wyjdą z beta testów" i tak dalej i tak dalej.

W kółko ta sama gadka ludzi nic nigdy nie kupujących :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dopiero co OLED weszły do PC i nie są idealne, więc co Ty wygadujesz że nic nie kupują XDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie. O tak zwanych wiecznych czekaczach. 

Nie kupię 3090ti, nie opłaca się, zaraz nowa generacja. Nie kupię 4090, za drogo, poczekam na obniżki. Kurde, są obniżki ale zaraz 5090.

I całe życie na coś czekają :)

A co do oled, idealne nigdy nie będą :) Więc kolejne pole do popisu dla czekaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zamiar kupić sprzęt to go po prostu kupi i używa. Wieczni czekający byli i będą. Można czekać np. w sytuacji jaka teraz jest. Mamy za niedługo premiery nowych CPU i GPU, więc jak nie ma ciśnienia i braku mocy to rozsądnie zaczekać niż kupować/dokładać już do martwych podstawek. Pół roku to nie jest długo. Ale są tacy co zawsze odkładają bo coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwalosci oledow jest juz raczej tak rozwinieta, ze juz raczej nie poprawia tego na tyle zeby bylo warto czekac. Pojawia sie nowe gabaryty/rozdzialki/uklad pixela/lepszy hdr i to wszystko. Takze czekac nie ma za czym.

A czekacze czekaja wlasnie na ta trwalosc oledow, powodzenia z siwymi wlosami :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze czcionki i HDR (wyższa jasność w dużych oknach) i w sumie chyba tyle potrzeba + niech utrzymają gwarancję na wypalenia i się z niej wywiązują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, galakty napisał:

Lepsze czcionki

Najwięcej o czcionkach piszą Ci co na oczy nie widzieli monitora oled, chociażby w wersji 1440p 27 cali. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, galakty napisał:

Lepsze czcionki i HDR (wyższa jasność w dużych oknach) i w sumie chyba tyle potrzeba + niech utrzymają gwarancję na wypalenia i się z niej wywiązują.

Jakos do teraz ludzie siedzacy na IPS/VA nie mieli problemu zeby kupic monitor, ktory smuzy, ma kiepski kontrast, o hdr to mozna na takich monitorach zapomniec, a na Oledzie nagle HDR beee, czern na ips slaba, glow, cholerne smuzenie na va i batmany oraz zmiany kolorow pod katem itp. A teraz jak juz wiele z tych rzeczy jest rozwiazanych w oledzie to nadal obiekcje :E Prawda jest taka, ze problemem oleda jest cena, a nie jego wady, gydyby kosztowal 2k to nagle wszystkie te obiekcje by zniknely ;) Ludzie pozornie pisza, zeby cos kupili jakby sie rzez "x" poprawila, a jak sie juz poprawia to nadal czekaja, kluczem jest cena.

12 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Najwięcej o czcionkach piszą Ci co na oczy nie widzieli monitora oled, chociażby w wersji 1440p 27 cali. 

Ja juz nie widze roznicy, w sensie w niczym czcionka nie przeszkadza. Oko sie przyzwyczailo. musialbym miec obok drugi monitor z ukladem RGB.

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Phoenix. napisał:

Jakos do teraz ludzie siedzacy na IPS/VA nie mieli problemu zeby kupic monitor, ktory smuzy, ma kiepski kontrast, o hdr to mozna na takich monitorach zapomniec, a na Oledzie nagle HDR beee, czern na ips slaba, glow, cholerne smuzenie na va i batmany oraz zmiany kolorow pod katem itp. A teraz jak juz wiele z tych rzeczy jest rozwiazanych w oledzie to nadal obiekcje :E Prawda jest taka, ze problemem oleda jest cena, a nie jego wady, gydyby kosztowal 2k to nagle wszystkie te obiekcje by zniknely ;) Ludzie pozornie pisza, zeby cos kupili jakby sie rzez "x" poprawila, a jak sie juz poprawia to nadal czekaja, kluczem jest cena.

Ale się nie wypalały, były tanie więc przymykali oko. OLEDy mają zalety, ale są drogie i się wypalają, to zupełnie dwa różne światy i przeznaczenie. Na OLED praca po 8h dziennie to kryminał. 

Obecnie mam miniled z jasnością 1200 cd/m2 i gdyby to miało więcej stref to w tej cenie serio nie ma na co narzekać. Wiem że to nigdy nie będzie jakość OLED, ale się nie wypali i mam HDR z dużą jasnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, galakty napisał:

Obecnie mam miniled z jasnością 1200 cd/m2

Niesamowita musi być w ciemnych scenach poświata wokół jasnych elementów. Przy każdej scenie, z na przykład gwiaździstym niebem, musi być bardzo sympatycznie. Miałem miniled od samsunga. Jasne sceny spoko, wiadomo. Ciemne? Komedia połączona z dramatem. Ciemny ekran ładowania w grze z jakimś napisem? Jedna wielka rozświetlona plama :) 

Także szczycenie się jasnością w miniled to zdeczko słaby pomysł...

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz proteze, a nie HDR, tam mozesz miec 2k nitow, a bedze gorzej jakosciowo obraz wygladal obraz jak jak 400nitow na oledzie ;)

Oleda obecnie nie kupuje sie do pracy wiec jesli ktos jest swiadomy tej wiedzy to go po prostu do niej nie kupuje. Chociaz mam kolege co uzytkuje do pracy, tylko on ma to gdzies i za jakis czas sprawdze u niego jak wyglada obraz na planszach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

Przy każdej scenie, z na przykład gwiaździstym niebem, musi być bardzo sympatycznie

Oj tak, codziennie po dwie godziny odpalam grę z gwieździstym niebem, niesamowite przeżycie.

1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Masz proteze, a nie HDR, tam mozesz miec 2k nitow, a bedze gorzej jakosciowo obraz wygladal obraz jak jak 400nitow na oledzie ;)

Tak ale dałem 1/3 ceny dobrego OLED, mogę na nim pracować i akceptuję gorszy HDR. Jak już pisałem potrzebne jest więcej stref i będzie to dobra alternatywa dla OLED jeśli ktoś nie akceptuje wypaleń i niskiej jasności. 

Serio przestańcie wszystkim wmawiać że tylko OLED za 4k bo inaczej to kupa obraz i nie da się grać :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O większej ilości stref mówi się od lat. Od lat tych stref przybywa i dalej jest za mało i dalej będzie za mało :E To nie ma startów do oleda gdzie każdy pixel świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Chociaz mam kolege co uzytkuje do pracy,

Kuzyn ma od 10 miesięcy model starszy od Twojego. Kiedyś pisałem o nim. Ponad 2k godzin. Bardzo dużo przeglądarki, gra w większości na TV. Ma wyjebkę na czyszczenie pikseli, bo ze względu na wentylator który z czasem stał się turbo głośny, nie może się doczekać wypalenia i kupna 32 cali. Często go włącza w trakcie czyszczenia, przez co czesto nabija po kilkanaście h bez czyszczenia. Totalny brak wypaleń. Pasek nie chowany.

Teraz, lukadd napisał:

To nie ma startów do oleda gdzie każdy pixel świeci.

Nie no, będzie jak oled jak liczba stref będzie równa liczbie pikseli :D

6 minut temu, galakty napisał:

Serio przestańcie wszystkim wmawiać że tylko OLED za 4k bo inaczej to kupa obraz i nie da się grać :szczerbaty:

Masz do nas pretensje o posługiwanie się językiem faktów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Serio przestańcie wszystkim wmawiać że tylko OLED za 4k bo inaczej to kupa obraz i nie da się grać :szczerbaty:

Ja nikomu nic nie wmawiam, przerobilem juz w zyciu wszystkie matryce i znam wady i zalety, jak cos jest ujowe to mowie ze jest ujowe, a nie mowie na to miod. Ja tylko stwierdzam fakt, ze najlepszy HDR jest na Oledzie i to jest fakt, a nie moj wymysl. Za kazdym razem wybierajac monitor nowy szukalem poprawy czegos co mi przeszkadzalo w poprzednim zaczynajac od matryc TN i nie wmawiam nikomu, ze tylko oled bo cale zycie siedzialem na tn/va/ips ;) Z ta jasnoscia to tak torche stinky, jak mialem ips z dobra jasnoscia to i tak uzywalem na 35-40 suwaka jasnosci w dzien i w nocy:E Wiec jesli ktos uzywa faktycznie na 100% to tak w oledzie moze byc rozczarowany.

@lukaddMonitory, kore maja kilka tysiecy stref nawet nie maja podjazdu do Oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, galakty napisał:

Oj tak, codziennie po dwie godziny odpalam grę z gwieździstym niebem, niesamowite przeżycie.

Calisto Protocol, Dead Space. To tak na szybko tytuły, które wyglądają na mini led źle, żeby nie napisać fatalnie. Nie musisz patrzeć na gwieździe niebo. Wystarczy dużo czerni i jasne elementy. 

Nie wiem kogo chcesz oszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak LCD będzie miało dobra matryce VA z wysokim kontrastem statycznym to strefowe wygaszanie o ile stref będzie dużo da całkiem spoko efekt. Nie porównywałbym tego oczywiste do OLED'a ale zwykle LCD nawet na dobrym VA będzie zjadał na śniadanie taki monitor. Problem w tym ze takie monitory sa drogie i tu sie wtedy pojawia pytanie czy nie lepiej dolozyc do OLED'a. No chyba ze to ekran 31,5" 1440p których w OLED nie ma wiec wtedy sprawa prosta nich sie OLED wali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z VA jeszcze matryca co mało smuży to bardzo duże wyzwanie. Nawet te z najlepszymi czasami reakcji VA miewają problemy w określonych warunkach/zmianach kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze tu rozważa matrycę VA? 🤭

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lukadd napisał:

Tylko z VA jeszcze matryca co mało smuży to bardzo duże wyzwanie. Nawet te z najlepszymi czasami reakcji VA miewają problemy w określonych warunkach/zmianach kolorów.

Va zawsze będzie smużyć tak jak Oled wypalać, taki to koszt wysokiego kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kadajo napisał:

Va zawsze będzie smużyć tak jak Oled wypalać, taki to koszt wysokiego kontrastu.

Jest różnica między smużeniem przez cały okres użytkowania, a wypaleniem kiedyś tam po x czasu użytkowania... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...