Skocz do zawartości
Astec

7800XT vs 4070 - wybór karty graficznej w okolicach 3 tys złotych

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, tomcug napisał:

Ja jakoś mam Afterburnera i panel sterowników AMD razem i nic się nie "gryzie" :E

Potwierdzam. Mam tak samo od dawna.

Zero problemów.

14 godzin temu, mimuszek napisał:

ja uważam że warto dać szansę pełnym adrenaline i ustawić wszystko w nich, a afterburnera wywalić

nawet Send się przekonał  ;)

W Adrenaline teoretycznie wszystko chodziło ok, jedynie w moim referencie czasem krzywa obrotów turbinki świrowała - próbowałem różnych zabiegów i nie pomogło - działanie z opóźnieniem, dziwne skoki na wysokie obroty w momencie itp. W afterburnerze zero problemów, dla świętego spokoju zostawiłem i jest ok. Czasem jak coś działa normalnie lepiej zostawić w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens brania 7800xt od asrock z 2 wiatrakami? Czy jednak za gorąco i głośno będzie? Ciężko z dostępnością jest, 3 różne karty przez weekend straciły dostępność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę wiedział (gdy kurier dotrze) czy jest sens :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo chętnie posłucham. Patrząc na testy np. od powercolor z 3 wentylami, to jest chłodno i nie jakoś głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fr0g napisał:

Jest sens brania 7800xt od asrock z 2 wiatrakami? Czy jednak za gorąco i głośno będzie? Ciężko z dostępnością jest, 3 różne karty przez weekend straciły dostępność.

Sprawdz morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 2900 to nie za dużo za te karty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyszła, całkiem pozytywne pierwsze wrażenie w kwestii wykonania (jak na budżetową i najtańszą wersję), metalowy a nie plastikowy bacplate, 5 ciepłowodów. Nie mam zbyt czasu żeby dłużej przysiąść, odpalony time spy na limicie + 15% (więcej się nie da), 20158 graphics score, sama temp GPU max 64°, hot spot 92°, obroty wentyli 46% (1740rpm), co do głośności się nie wypowiem bo najpierw by trzeba ustawić 10 wentyli w budzie żeby to ocenić (młody ma je rozjechane w kosmos obrotami) a nie mam na to czasu teraz. Pobór karty (tu widzę podaje dla całej) to 360W (oczywiście z tymi+15%) :E

 

 

Co trochę niepokojące to mocny rozjazd między GPU a hot spot przy stosunkowo niskiej temperaturze na tym pierwszym (to jeszcze sprawdzę na pl - 0, no i ogólnie jak się z nią pobawię (UV).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to nieźle, ale pociśnij jakieś dłuższe obciążenie typu cięższe gierki albo stresstest Kombustora. Hotspot grubo wywalony, ale ta rozbieżność zależna jest także od temperatury otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze na szybko pl ustawiony na 0, lekkie muśnięcie napięcia w dół (z 1150mV na 1100) i hot spot o 10 w dół, GPU jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później jeszcze zobaczę, bo młody ze szkoły wrócił, to go przyssało :E Ogólnie z pudełka jest pl-0, także jedynie to lekkie muśnięcie napięcia może trochę przekłamywać obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, samo UV niewiele dalo w kwestii temperatur. Dopiero po lekkim UC i UV uzyskalem bardzo fajne wyniki, mialem hotspot nawet 107 stopni na moim 6650xt. Stracilem jakies 5-6% wydajnosci ale mam GPU: 65 a HOTSPOT: 79 i 50w mniej.

Edytowane przez PCPlayer95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą z tych 3 kart byście brali?

https://www.x-kom.pl/p/1177393-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-7800-xt-phantom-gaming-16gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/1177619-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-7800-xt-hellhound-16gb-gddr6.html

https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-7800-xt-steel-legend-oc-16gb-gddr6-rx7800xt-sl-16go-13095052/

wg techpowerup hellhound wypada lepiej pod względem poboru mocy i głośności, ale jest o 1% wolniejszy niż phantom gaming. Steel legend nie widzę testów, ktoś ma, widział?

Edytowane przez Fr0g
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Fr0g napisał:

wg techpowerup hellhound wypada lepiej pod względem poboru mocy i głośności, ale jest o 1% wolniejszy niż phantom gaming. Steel legend nie widzę testów, ktoś ma, widział?

Naprawdę ten 1% (mogący być błędem pomiarowym) Ci robi różnicę? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, nie, absolutnie nie, tylko zaznaczyłem, że jakaś tam niby różnica jest. A tak serio to pytam bo nie wiem która firma aktualnie jest 'lepsza' i mniej z nią problemów w razie awarii np. Od czasów gdy ja kupowałem kartę graficzną minęło wiele lat i mogło się pozmieniać. Najbardziej jestem nastawiony na tego hellhounda. Jest dość długi, trzeba będzie go jakoś podeprzeć?

Edytowane przez Fr0g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000mV, pl - 0, max 59 na GPU, 77 na hot spot, max RPM 1116 (25%), pobór całej karty to 264W. Oczywiście w time spy.

 

Jeszcze jej się dziś przyjrzałem i na plus fakt, że bacplate nie pełni tylko roli ozdobnej, między nim a PCB są termopady.

 

Także uważam, że jak na budżetowy, najtańszy na rynku model (przynajmniej gdy kupowałem) nie jest źle.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysiak napisał:

Jeszcze jej się dziś przyjrzałem i na plus fakt, że bacplate nie pełni tylko roli ozdobnej, między nim a PCB są termopady.

Jak go pomacasz, kiedy karta liczy, to jest gorący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysiak napisał:

1000mV, pl - 0, max 59 na GPU, 77 na hot spot, max RPM 1116 (25%), pobór całej karty to 264W. Oczywiście w time spy.

 

Jeszcze jej się dziś przyjrzałem i na plus fakt, że bacplate nie pełni tylko roli ozdobnej, między nim a PCB są termopady.

 

Także uważam, że jak na budżetowy, najtańszy na rynku model (przynajmniej gdy kupowałem) nie jest źle.

Kolejny raz ASRock uczciwie podszedł do tematu. Kolejny Challenger w którym wszystko jest więcej jak poprawne. Kolejny raz z podstawowych modeli pozycja godna polecenia.

Ja tam jestem fanem prostoty, RGB mogłoby nie istnieć w PC. Najważniejsze aby kultura pracy, temperatury były na przyzwoitym poziomie, a cewki nie grały. No ew. aby karta nie miała jakiegoś babskiego koloru, bo w budzie z oknem byłoby wstyd 🤣

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiak a jak wygląda sprawa z głośnością tej karty?

za 2600 + odsprzedanie starfield nawet za 100zł nie wygląda źle

Edytowane przez Fr0g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jak go pomacasz, kiedy karta liczy, to jest gorący?

Tak.

 

@Fr0g jest dość cicha...moja 2kg kobyła 6950xt Phantom gaming jest od niej zauważalnie głośniejsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ta karta jest co raz bardziej atrakcyjniesza ze względu, że wersje z 3 wiatrakami co chwilę drożeją a dodatkowo nie ma ich teraz na stanie.

Gorący blackplate to problem? Czy jednak dobra rzecz bo odbiera ciepło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fr0g napisał:

Gorący blackplate to problem? Czy jednak dobra rzecz bo odbiera ciepło?

Drugie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało właśnie.

Powiedz mi tylko jedną rzecz bo tym się nigdy nie interesowałem. W poprzednik poście jak opisałeś temperatury napisałeś '1000mV'. To znaczy, że robiłeś undervolting? Bez tego patrzyłeś jak karta się spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobiłem na domyślnych i odpowiednio 61 i 82 stopnie, 1246rpm (29%), 281W. Z tym że warto zrobić UV nawet przez to, że po nim karta wyżej boostuje i ma lepsze wyniki niż bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...