Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A może Pan Kurteczka zrobi psikusa i obniży ceny, jak Samsung i Apple  flagowych telefonów przy ostatnich swoich premierach. A tu tylko czarnowidztwo... 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA to obecnie najwyżej wyceniana firma na świecie. Minimalnie przebili nawet Appla czy Microsoft. Oni nic nie muszą, a na pewno nie obniżać ceny :-D

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple i Samsung też nie musieli. A to zrobili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy razem ze mną zrobiliby karpika gdyby rzeczywiście kurteczka obniżył ceny.

Jakoś mi się nie chce wierzyć...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby nie podwyższył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Apple i Samsung też nie musieli. A to zrobili. 

Apple i Samsung wypuścili kotlety które są praktycznie takie same jak rok temu (Samsung to nawet gorsze bo S24 na Europę ma Keksynosa poza Ultra, aparaty identyczne, pamięć identyczna iks de). 

iPhone 15 dalej ma 60 Hz XDDDD

NV nic nie musi ;) 

Edytowane przez galakty
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Apple i Samsung obniżyły cenę flagowców. S24U oraz 15 Pro Max. Więc Twój post mimo iż prawdziwy, bo niskie modele też obniżyli, tak nie ma żadnego sensu w odniesieniu do tego co napisałem. 

"iks de", "XD" - nieźle 😎

A kwoty na premierę S24U - 15 pro max to okolice 6500-9000 zależnie od wersji pamięciowej. Także blisko 4090. Więc spokojnie :)

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

Wszyscy razem ze mną zrobiliby karpika gdyby rzeczywiście kurteczka obniżył ceny.

Jakoś mi się nie chce wierzyć...

Sukcesem moim zdaniem byłaby 5090 w cenie 4090. Jak 5090 będzie dużo szybszy od 4090 (powiedzmy jak 3090 -> 4090) i cenę podbiją do 1999 USD to będzie według mnie "dobrze". Powyżej 2199 USD to już będzie drogo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie 2000 $ za 5090 to będzie bardzo dużo, nawet przy dużym wzroście wydajności. Fajnie byłoby, gdyby zachowali cenę 4090.

Nie chciałbym wydawać więcej niż ok. 8500 PLN, powyżej 10000, to już będzie niemiło. :Crash:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to 5 miesięcy temu obniżyli cenę RTX 4080 Super względem poprzednika aby teraz szaleć z cenami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepsze jak kupisz takiego 5080 czy 5090 po czym stwierdzasz, że nie ma w co grać i odpalasz Gothica, Hirołsa 3 czy innego starocia działającego na integrze.

Co do cen, to wszystko zależy od kursu walut. Przy 4xxx dolar i euro stały po ~5 pln. No, ale od cen mamy ekpertów typu Feniks i niebieski mod xD Pamiętam jak pisałem, że 4070TI S będzie w okolicach 4k pln, to zaraz zaczęły się wyzwiska od idiotów, że przecież nvidia nie da lepszej karty w niższej cenie, bo 4070TI S będzie za minimum 5k pln 🙃 Czekam na posty z ich kryształowej kuli.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wejdą nowe technologie w serii 5xxx, to 4090 będzie nadal potworem. Nawet 4080S jest mega wydajny, a właściwie najfajniejszą kartą na rynku :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Divton napisał:

Nie po to 5 miesięcy temu obniżyli cenę RTX 4080 Super względem poprzednika aby teraz szaleć z cenami. 

Mogą premierowo dać znowu wysoką, a następnie za rok obniżyć :E

Ogólnie i tak wszystko rozbiję się o wydajność, a raczej wzrost wydajności z generacji na generację, czym wydajniejsze nowe modele tym bardziej atrakcyjne, nawet jak w wyższej cenie. Jak nie będzie konkret wzrostu to ludzie będą marudzić, bo przesiadka musi mieć boosta, aby ją zrobić :E

3 minuty temu, calvex napisał:

Najlepsze jak kupisz takiego 5080 czy 5090 po czym stwierdzasz, że nie ma w co grać i odpalasz Gothica, Hirołsa 3 czy innego starocia działającego na integrze.

Ja tam mam w co grać, ale lubię też masę mniej wymagających gier, indyków czy gier z przed kilku lat. Wczoraj w końcu wziąłem się za Songs of Conquest :E Ale lubię mieć mocniejsze GPU jak czasami przyjdzie w coś bardziej wymagającego zagrać. Aczkolwiek jak 5090 nie pokaże na prawdę pazura to na 4090 spokojnie na luzaku jeszcze i kolejne 2 lata komfortowo przesiedzę :E

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, calvex napisał:

Najlepsze jak kupisz takiego 5080 czy 5090 po czym stwierdzasz, że nie ma w co grać i odpalasz Gothica, Hirołsa 3 czy innego starocia działającego na integrze.

 

Ale czy Gothic pójdzie w 16K na integrze? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2024 o 08:48, cichy45 napisał:

Sukcesem moim zdaniem byłaby 5090 w cenie 4090. Jak 5090 będzie dużo szybszy od 4090 (powiedzmy jak 3090 -> 4090) i cenę podbiją do 1999 USD to będzie według mnie "dobrze". Powyżej 2199 USD to już będzie drogo.

Ale się to przesuwa, niedawno 1500 dolarów było bardzo drogo. 

I tak nie będzie szczególnie gier dla garstki entuzjastów (max miliona osób) posiadających 5090.

17 godzin temu, cichy45 napisał:

Ale czy Gothic pójdzie w 16K na integrze? ;) 

Dla mnie Gothic stary I z 2001/2002 oraz II z 2004 to nadal klimatyczne, porządne klasyki, które remejków nie potrzebują. W grach chodzi o to jak się czujesz grając, a nie o cyferki ile jest jakiś tam pikseli, wokseli, tekstur, promieni, cząsteczek czy czegoś innego na scenę. No ale w Morrowinda z ray-tracingiem bym pograł, wystarczy do tego RTX 3080 lub 4070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś powie, że kiedyś karty były tańsze :)

 

 

1200 USD 2002 = 2100 USD 2024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Thimedes napisał:

W grach chodzi o to jak się czujesz grając, a nie o cyferki ile jest jakiś tam pikseli, wokseli, tekstur, promieni, cząsteczek czy czegoś innego na scenę

Dla mnie gra to jest całość - czyli nie tylko "grywalność", ale też jakość grafiki. Dawno temu przechodziłem Mafia 1 i dzisiaj ta gra już straszy (dawno temu też nie była to rewelacja). Kupiłem Remake i przejdę znowu, bo to dopiero wygląda całościowo jak należy. Także taki remake gry która ma ~20lat, jest jak najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Chętnie bym pograł w Need For Speed Underground REMAKE ze zniewalającą grafiką. Ostatnia część, w której nitro nie ładowało się debilnie od poślizgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superki dali taniej bo trzeba je wyprzedać przed nowa generacją,najlepiej to widać po przecenie 80 Super, ludzie są tak nie myślacy...tak kuźwa nvidia z powodu sukcesu AI obniży ceny kart aby się przypodobać...😂

Edytowane przez chreasy
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepszym wyjściem będzie kupić 4090 z 24GB (lub 5080 jeśli będzie miał 20GB) i nie myśleć o zmianie przez następne 2 generacje. Albo grubo, albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej kupowali RTX 3090 ? :E
A dziś pomimo 24GB pamięci wydajność ledwo RTX'a 4070 Ti(S)

Za dwa trzy lata 4090 będzie już "złomem" żrącym 450W patrząc na standard, jaki reprezentowała.

Niestety czasy GPU na lata myślę, że dobiegły końca. No chyba ze komuś nie zależy, aby mieć wszystko TOP w grze.
Te 24GB pamięci w niczym prócz AI nie pomogą, sami zobaczycie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przy RTX 5xxx nie będzie już takiego ładnego postępu w wydajności/W (wzgl. 4xxx) jaki mieliśmy przy RTX 4xxx  (wzgl. 3xxx). Także te 4xxx mogą dłużej się "dobrze trzymać".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze Nvidia sobie wyda Superki, które ładnie odjadą albo jakiegoś 90 Ti po drodze.
Mówiąc krótko nie wiadomo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Tak jak wcześniej kupowali RTX 3090 ? :E.

No ja żałuję że jednak nie wziąłem, dziś mógłbym dodać sobie dobre tekstury do gierek, kilka modów, odpalić generator klatek i można grać, no ale mam 10GB więc lipa. Tak samo jak podepnę drugi monitor i odpalę sobie coś z jutuba podczas grania, albo jakiś meczyk tak jak teraz i znowu kicha... 

Na pobór prądu nie patrzę, nie będę dopłacał 1k zł do nowszego sprzętu, by zaoszczędzić 150zł w skali roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...