Skocz do zawartości
skunRace

Kingdom Come: Deliverance 2

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Godlike_(UT) napisał:

No mi walka też nie podeszła, ale jakoś większość jedynki z łukiem ograłem więc w 2 liczę że będzie lepiej w połączeniu z kuszą. 

@.PaVLo.

A którego moda na walkę używałeś? 

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1533

Mam też moda na zapis w dowolnym miejscu, oraz niemal nielimitowaną wagę. Użyłem ich, bo chce grę przejść i nie zależy mi na realizmie.
 

6 godzin temu, voltq napisał:

@.PaVLo.

Walka jest bardzo łatwa w trybie standardowym wystarczy używać perfekcyjnej kontry+atak (...)

Dlatego nie mam zamiaru się z tym męczyć jak w soulsach, bo zwykle nie mam na to czasu i ochoty, chcę gry która da mi przyjemność z jej przechodzenia, a nie szkolenia z łaciny i podnoszenie ciśnienia.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.PaVLo. właśnie wtedy daje ogrom przyjemności jak każda walkę wygrywasz bez problemu 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka jest ok, jak już się trochę podszkolisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka jest po jakimś czasie banalna jak uczymy się kontry, można też ogarnąć dwóch wrogów na raz bez problemu, jak jest ich więcej to jest duży problem i chyba tak powinno to wyglądać jeśli chodzi o nazwijmy to realizm 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, chcę to przejść bez wkurzania się i potem zacznę dwójkę bez kombinowania. Nie każdy ma tyle czasu, aby siedzieć po 6-8h dziennie, a kupka wstydu coraz większa 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis za pomocą sznapsa albo w dowolnym momencie to powinna być opcja do wyboru, tak samo jak np. brak celownika w łuku. Wielu ludzi albo nie chce się bawić w mody, albo wręcz nie może (konsole) więc się od gry odbiło, a są to tak naprawdę pierdoły. Rozumiem że imersja i realizm, ale jest delikatna granica między imersją a upierdliwością.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w związku z tym że się odbiło? Inni się nie odbili i KCD osiągnęło sukces właśnie przez to że jest takie.

Na wielu kontynuacjach już się zawiodłem bo twórcy zapomnieli dlaczego osiągnęli sukces i zapragnęli "bylejakości" dostosowanej do mas które potrzebują gier do odklikania jak na netflixie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2024 o 20:34, Element Wojny napisał:

Walka jest ok, jak już się trochę podszkolisz.

Są też na to mody poprawiające walkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Wu70 ale @mag_zbc ma rację czym innym jest wprowadzić coś czego nie można zmienić a czym innym jest coś opcjonalnego , z otwieraniem zamków mogli wprowadzić normalny i uproszczony tak samo można dodać do łuku celownik że wybierasz w opcjach on/off , tak samo automatyczny zapis dlaczego konsolowcy mają być poszkodowani , ta gra potrzebuje 60 fps bo w 30 ja nie mogłem ogarnąć walki a w 60 bez problemu na 5 Kumanów , turnieje 1v1 to już w ogóle easy 

Przecież nie domagamy się wprowadzania na siłę uproszczeń tylko uproszczenia opcjonalne 

Wg mnie np koń powinien być bardziej realistyczny coś na wzór rdr2 , tak samo możliwość rozbicia obozu , w ogóle z RdR mogli by dużo dobrego zaczerpnąć 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tylko tak wydaje ale to nie są przypadkowe rzeczy i taki jest projekt gry że nie biegniesz klikając quick save & quick load i nie walczysz odznaczając heady celownikiem jak w CSie ;)

I dlatego tryb hardcore jeszcze bardziej utrudnia save (a łatwiejszego jakoś zabrakło) więc jak widać elementy opcjonalne są.

 

W KCD2 myślę że na pewno uproszczą chociaż zapisywanie, więc dacie radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie jaram się  trailerami i zapowiedziami, ale tutaj mam pozytywne nastawienie. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie to najbardziej oczekiwana gra w tym roku. Oby obeszło się bez obsuwy.

Edytowane przez tomekpcl
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali by w końcu jakiś gameplay i konkretną datę premiery. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, dobrze robią. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie dobrze, bo się już doczekać nie mogę i chce wiedzieć kiedy będę już mógł grać w grę 😁I juz nawet zamówić tego preordera choć wiem że pewnie optymalizacją gra w dniu premiery grzeszyć nie bedzie pomijając różnorakie błędy chodz może Czesi zaskoczą i przelamia obecne standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiozą "50 poziomów wyżej" to optymalizacja będzie bez znaczenia, po prostu połatają to trochę po premierze. ;)

A jak będzie kaszana to i optymalizacja nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomekpcl napisał:

Dla mnie to najbardziej oczekiwana gra w tym roku. Oby obeszło się bez obsuwy.

Największa niespodzianka tego roku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce tutaj powtórki z premiery Cybera.

Lepiej poczekać i dostać produkt, który nie wywali się w chwilę po uruchomieniu. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej spodobało się to że postawili się postępowcom którzy by chcieli żeby każdy gra wyglądała tak jak aktualne USA i nie będzie czarnych Czechów 

Jak by ci postępowcy robili ta gierkę to Zawisza czarny bylby murzynem bo przecież ma przydomek czarny

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najbardziej filmową gra w dziejach RPG"

to brzmi jak antyreklama tej gry. Filmowy to jest Call of duty. 

Reklamują KCD2 jako bardziej epickie, Henryk ma brać udział w królewskiej polityce, ma być wielkie miasto.

Cholera, kraczę jak stara baba, ale te wszystkie nowe "atrakcje" mają sie nijak do przaśnej, powolnej i dość kameralnej jedynki. Jak przesadzą i spie@#!$!lą, to co stanowiło o geniuszu części pierwszej, to sie załamię.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jedynka też była polityczna... Chłop co ledwo widły trzymał nagle staje się jedną z ważniejszych osób bo udało mu się uciec :szczerbaty:

Mieli znowu zaczynać od tego samego? Fajnie że idą dalej i rozwijają, a nie znowu to samo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...