Skocz do zawartości
qqwertyuiopp

Jakie macie rowery?

Rekomendowane odpowiedzi

O ile ta geometria wciąż wywołuje u mnie ambiwalentne uczucia, to z tym lakierem sporo zyskuje - pikny, gratulacje!

Główka ramy niska. Jaki to rozmiar?

Te murki to wyspiarskimi klimatami mi zalatują. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na granicy rozmiarów? Wygląda tak, jakbyś wziął rozmiar mniejszy w tej sytuacji, ale z dłuższym mostkiem, chyba nawet pisałeś, że czekałeś na mostek. Czyli tak jak się powinno robić. ;) Piękny rower! Kolor nie dla mnie, ale podoba mi się ciemniejszy odcień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem na granicy 54/56cm, jeżdżę na 54cm. Mostek wybrałem 100mm (stock: 90cm), do tego dobrałem dłuższą "sztycę". W porównaniu do poprzedniego roweru "tracę" na długości około 11-20mm (w zależności od tego, co do czego mierzę, bo kierownice mają różne kształty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem wyboru. Przecież poprzednia generacja miała większy napis na boku ramy więc była lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z powodu inflacji, coraz mniej się dostaje roweru w rowerze.

 

Widzę że szydera taka sama od lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W tej generacji zamiast tego jest dziura. Jak pisałem wyżej: inflacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na szosę może być.
Malowanie całkiem, całkiem, tylko po co tą dziurę z tyłu wymalowali na biało?

Ciekawy dobór łańcucha do szosy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Malowanie całkiem, całkiem, tylko po co tą dziurę z tyłu wymalowali na biało?

 

No, ale jakby było w kolorze ramy to zwiększa się prawdopodobieństwo, że przejdzie to niezauważone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zawsze w obliczu takiej tragedii estetycznej można wykonać moda czarną taśmą izolacyjną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek do chwalenia się swoimi bolidami? 

No to ja też!

Mam rower. Marki rower. Jakiś brązowy, z dużymi kołami. Zrobiony we Włocławku jakieś 20 lat temu. 

Prawie się rozpadł, ale na samym niedbaniu o niego przez ten czas zaoszczędziłem na trzy nowe.

Co ciekawe fabrycznie miał wadę i lekko stuka coś w tym mechaniśmie przy pedałach, a tylne koło ma jakiegoś guza, którego nawet czuć podczas jazdy. I co? I 20 lat tak jeżdżę :lol2: 

Marki nie pamiętam, ale już nie Romet.

Kolega 10 lat temu mi powiedział, co ponaprawiać i powymieniać, wyszłoby tyle co za nowy, więc pomyślałem, że pojeżdżę aż się rozpadnie. Jak na złość się rozpaść nie chce, a do tego dochodzi oszsczędność czasu - nie trzeba zapinać blokad :) Wygląda tak źle, że żaden złodziej się nie pokusi. Siodełko, błotniki - stan ekstremalny, 10x gorszy niż śmieci na wysypisku po tym jak ktoś uznał, że siodełko wygląda źle i wyrzucił. Błotniki to sobie w ogóle sam pomalowałem jak rdza wyglądała już zbyt szkaradnie, ale teraz choć nie wygląda źle, to wygląda "wioskowo" bo nie znam się na malowaniu i "szprajem go", więc wygląda mocno "tak sobie".
Rower zostaje na noc. Nic. Zostaje nieprzypięty przed sklepami czy urzędem. Nic. Ale wygoda! :D

20 lat temu myślałem, że to już niestety nie jest ta jakość co za PRLu, że długowieczność już będzie nie ta. Ale się pozytywnie zaskoczyłem i jak coś to bardzo polecam cofnąć się  w czasie i kupować rowery Made In Włocławek w 2002r.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronson

Ostatnio taki widziałem na szlaku. Podwodny :E

90b26538b418e891a2190a7634c0990c.jpg

 

I jeszcze fotki mojego doładowanego wehikułu z wycieczek jak jeszcze było ciepło i przyjemnie :E
ed41578b55e3d607c4e46cf0b55ea63c.jpg

 

ad0aa57f2dc9aec8754c7e055026ba6d.jpg

 

223a2f0eb44c128e0d894c76dbcfe3bd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziki rower w stanie wolnym studzący się podczas upałów w rześkim strumieniu :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel też pewnie był nieźle dziki w momencie jak postanowił ochłodzić swój wehikuł :E Ten strumyk czy tam mała rzeczka biegnie wzdłuż popularnego szlaku rowerowego, więc coś musiało tam mocno nie pyknąć na trasie w relacjach człowiek-machina :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek niby dorosły, a jednak dziecinny.

Wczoraj nie umiałem zasnąć, bo dziś był dzień odbioru nowego roweru. :E

Od dobrego roku myślałem o szosie aero, ale takiej "nieprzesadzonej", typu Wilier Filante, Giant Propel, BMC Teammachine SLR, czy Ridley Noah. No i ostatecznie stanęło na bardziej klasycznej szosie - Ridley Fenix Slic. Jednym z głównych argumentów była cena, bo wyszło parę tysi mniej niż Noah na tym samym osprzęcie.

Specyfikacja:

- kompletna Ultegra Di2, korba 52-36 z kasetą 11-34 (pierwsza styczność i pierwsze wrażenie - ło matko, najpierw trzeba poczytać jak to obsługiwać)

- czysty blat :cool:

- koła Forza Levanto DB 38mm

- aktualna waga w setupie jak na zdjęciu to 8,03kg

Mostek oczywiście pójdzie niżej.

Dziś pewnie też nie zasnę. :P

1.jpg

4.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratulacje, ale fotki mi się nie ładują :( 
Di2: ściągnij apkę Shimano na telefon, zrób updejty softu przerzutek. W Ultegrze masz dodatkowe przyciski na topach, chyba warto je sparować z kompiuterkiem.
Ja osobiście miałem przez moment odruchy "wyłamywania" dźwigni hamulcowych (odruch z czasów linkowych), ale szybko przeszło. Jak pierwszy raz zmieniłem bieg z przodu, jeszcze w domu, to niewiasta myślała że coś mi się zepsuło w nowym rowerze przez to ziuuuu :E :E

Acha. Coś mi się przypomniało, co jest nowością w 12s Shimano i jest absurdalne: gdybyś ściągał kasetę z bębenka, rób to uważnie. Dystanse pomiędzy koronkami teraz mają różną grubość w zależności od tego, czy to dystanse "wewnętrzne" i "zewnętrzne". Niby to Shimano na rynku od tysiąca lat, ale dalej niektóre rozwiązania debilne.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu ale piękny Ridley, kolory mi sie podobają. Czy on ma okrągłą sztycę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie rower interesujący dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jagular napisał:

Di2: ściągnij apkę Shimano na telefon, zrób updejty softu przerzutek. W Ultegrze masz dodatkowe przyciski na topach, chyba warto je sparować z kompiuterkiem.

Muszę pomyśleć, do jakich funkcji je przypisać. Ciekawym pomysłem wydaje się, żeby jednym z nich mieć możliwość przełączania trybów między manualem, semi-synchro i full synchro, bo ma się do tego szybki dostęp podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, niestety fotek również nie widzę. ☹️ Próba pobrania ich przekierowuje mnie do dysku Google. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wodzu napisał:

Pokazał mi tryb synchro i semi-synchro - kosmos, jest się czym bawić. O przyciskach funkcyjnych na łapach też wiem, fajny bajer.

Ja się tego boję :E Jest na tyle mało bodźców podczas operowania takimi manetkami że samozmieniające się biegi to dla mnie już za dużo, nawet jeżeli dijajtu wie lepiej ode mnie :)

Acha, jeszcze jedno mi się przypomniało: w apce jest możliwość zmiany prędkości zmiany biegów. Przednia zmieniaczka Ultegry jest chyba na poziomie Dura Ace. Tył - wiadomo, poza zasięgiem linkowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz:

1.jpg

4.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...