Skocz do zawartości
Kris

Fallout 4

Rekomendowane odpowiedzi

No ja akurat na tym modzie nie zauwazylem różnicy a ustawiałem na różne sposoby i w końcu olalem bo wczytywania nie są aż tak tragicznie zle w moim pryzpakdu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może jakieś inne mody ci coś poprawiają.

U mnie:
Wyjście z metro Cambridge(College square) do miasta, mocna miejscówka
Bez moda ~50 sekund :E
Z modem ~4-5 sekund

Diamond City - wyjście z Centrum Nauki do miasta(słaba miejscówka)
Bez moda - ~12-13 sekund
Z modem - ~ 4 sekundy

Tylko, że ja mam obecnie jeszcze różne graficzne opcje podrasowane w .ini, które teoretycznie mogą zwiększać czasy ładowań, w praktyce czy i o ile zwiększają nie sprawdzałem.

Ale jak odpaliłem gołą grę za pierwszym razem to również była tragedia z wczytywaniami, w zależności od miejscówki mniejsza lub większa, ale tragedia w porównaniu do tego co robi mod :E
 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie inne mody mi coś poprawiają, bo jak wchodziłem w plik ini configu to mimo że w nim nie grzebałem to niektóre wartości były pozmieniane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie pójść w te miejscówki co podałem i zmierzyć czasy wczytywania, przy wychodzeniu z nich ile będzie trwało.
Wchodzenie trwa zwykle krócej niż wychodzenie na otwarty teren czy do miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.04.2024 o 19:40, Godlike_(UT) napisał:

W którym miejscu się zmienia ten zasięg?

https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/71745?tab=description

Tutaj jest podobnie i widać porównania.

71745-1685447995-1416266576.jpeg

71745-1685447995-1087495845.jpeg


Nie jestem zwolennikiem aplikowania dziesiątek modów do gier, przy tym samym, zmieniania ich klimatu. Tylko taka kosmetyka, żeby nie widzieć przed sobą prostych brył 3D. W tych plikach .ini, które siedzą w dokumentach (Fallout4.ini i Fallout4Prefs.ini),  jest wiele opcji modyfikowania zasięgu i zanikania detali LOD, można sobie podwoić, potroić, wg uznania, gra wygląda faktycznie lepiej, cienie, światła, obiekty i ich szczegóły widać z daleka, nawet napisy na budynkach. A jeśli chodzi o mydlane TAA, to mój sposób jest taki jak poniżej (20-35%, gram w 1440p). Podkreślam, że te sposoby nie umywają się do zmodowanych wersji, ot takie poprawki, żeby zasięgi nie kłuły w oczy tak bardzo.

im89vtd.jpeg

 

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, skunRace napisał:

Ten mod od oświetlenia wydaję się dobry, nie mam gry zainstalowanej to nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale po screenach robi w rażenie.

https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/13596/

13596-1522978452-297190250.jpeg

13596-1522978428-138035456.jpeg

13596-1522978390-1073742175.jpeg

13596-1522978404-2102974668.jpeg

13596-14-1485762667.jpg

Różnica jak dzień do nocy. Można by kogoś wkręcić że po modzie to jest z RT* :szczerbaty:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś paczki gotowe jak  do Skyrima ?  ELysium lub coś podobnego ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam do karabinu zamontowany pod lufa granatnik to jak go użyc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Godlike_(UT) napisał:

Jeżeli mam do karabinu zamontowany pod lufa granatnik to jak go użyc? 

W taki sam sposób, jak rzucasz granaty - przytrzymaj "alt" 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szlag mnie zaraz trafi :E 

Mam 9 lvl postaci, śmigam sobie z jakimś hunting rifle a na zewnątrz gdzie nie zrobię fast travel to spotykam enklawe w power armorach i z jakimis granatnikami/miotaczami ognia. To normalne jest? Bo ubicie kolesia w power armor uzywajac hunting rifle jest delikatnie mówiać ciężkie podczas kiedy on ma mnie na 3 strzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwaliles biorac za wczesnie ta misje z enklawa z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a skąd miałem wiedzieć jak nie ma opisu na jaki lvl mniej więcej dany quest :E

Ale głupie to jest, chyba oleje tego fallouta bo prawie 9 h przegrane i zaczynać od nowa, chyba sobie jaja ktoś robi.

 

edit: prowizorycznie poradziłem sobie z nimi... fat manem. Narazie nie pojawiają się przy każdym fast travel więc może "jako to bedzie".

Edytowane przez Slayer
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... jednak sie da😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

Cytat

That because Fallout 4 need to update Nvidia Weapon Debris (flexRelease_x64.dll & flexExtRelease_x64.dll) files to officially support Nvidia RTX 2000 series & up which is why the game is crashing when having that option enable. this was the very same issue with Batman Arkham Knight with PhysX enable back in the day with RTX GPU's.

This version of the PhysX System Software provides updates necessary for some games to run PhysX correctly on supported GPUs. These include Batman Arkham Knight and others.

A jako workaround: https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/48078/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bethesda to są mistrzowie.  Po nowym patchu, efekty broni nadal powodują crashe na RTXach, ale w launcherze wykrywa już wszystkie nowe karty i dostosowuje pod nie ustawienia (wcześniej ustawiało na low, bo nie rozpoznawało GPU).

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przez cały czas myślałem, że to z moim 4070Ti było coś nie tak:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tym bardziej, że wiadomo ile w tych czasach RTXów siedzi u ludzi w pecetach, nextgen na miarę 2024 roku i niedorobione, rozciągające HUD 21:9. Takich debili, chyba nie ma w żadnym studiu, wszystko całe życie trzeba robić modami i oni mają czelność nazwać to nextgenem.

Najlepsze jest to jak ta gra gównianie chodzi na 4070Ti, testowałem Cyberpunk, RDR2, W3, A Plague Tale Requiem nawet 2160p okolice 80 klatek nie ma mowy, żeby spadło poniżej 60. W F4 potrafi być 100 z dropami do nawet 40. To są jaja jakieś, 10 letnia gra, która nawet dzisiaj nieźle wygląda, ale gdzie jej do tych co wymieniłem i takie dropy, masakra. Już nie pamiętam jak to było z dropami, bo ostatni raz grałem wiele lat temu na 2070 Super, też tak macie na 4070Ti ?

@edit

Z tego co pokombinowałem z ustawieniami to jedna opcja, która nic nie wnosi między Ultra/High robi taką sieczkę z dropami [Godrays Quality]. Na Youtubie, widzę masa filmików i ludzie sie dziwią, że na pełnym Ultra są spadki na dość dobrych kartach. Nie testowałem za długo, ale jak zjechałem tylko z tym jednym ustawieniem na High to jest jakieś 20% lekko i żadnych takich spadków. Możliwe, że tak było od dawna, kja już tej premiery tak nie pamiętam, grając ostatni raz tyle lat temu, ale jednak widzę, że znane kanały na YT narzekają na spadki, przy tak starej grze, na dość mocnych kartach. Ustawiają wszystko na Ultra, a ta jedna opcja na High całkowicie zmienia te dropy.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, skunRace napisał:

Godrays Quality

A po polsku, to jaka opcja? U mnie wsio na Ultra, a karta sie nudzi, więc nie każdy ma te problemy. Muszę cofnąc się z tą poprawką, bo mody nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Jakość promieni światła" w 1440p to nie występuje i karta się nudzi bardzo nawet z tym na Ultra. W 2160p, gdy tylko ta jedna opcja jest na Ultra to są  spadki,  zwłaszcza w laskach, gdy te promienie przenikają przez drzewa. Wystarczy dać na wysokie i już nie ma spadków, a różnicy wizualnej na oko, między Ultra a Wysokie nie mogę zauważyć, więc dałem na Wysokie i jest porządku.

@edit

Mam pytanie do kogoś kto ogarnia modowanie, ja jedynie co zawsze modowałem to lepsze tekstury przez Vortexa. Gdybym zainstalował tego moda z linku od oświetlenia to miałbym motywację, żeby przejść całą grę po latach trzeci raz.

https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/13596?tab=posts&BH=2

Czy ja dobrze rozumiem, że nie wystarczy zainstalować to na przykład przez Vortexa, tylko trzeba instalować po kolei te wszystkie mody które są w zakładce wymagania, a jest ich tam sporo ? Może @Ryszawy coś zaradzi nobowi, bo pewnie przy Twoim modowaniu to jakaś błahostka :-D

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pomogę ale tylko teoretycznie, Fallouta 4 nigdy nie zakupiłem, ta gra to zupełnie nie moja bajka. W zakładce wymaganie widzę tylko dwa DLC: Automatron i Far Harbor. Ta druga lista to mody wymagające zainstalowania "Enhanced Lights and FX".

Ale mocno bym się zastanowił, czy w międzyczasie nie powstał jakiś inny mod, który robi to samo i jest trochę bardziej na czasie, bo ostatnia aktualizacja "Enhanced Lights and FX" to kwiecień 2018.

Chociaż właściwie to sam  używałem tego moda w wersji dla Skyrima przez kawał czasu i dopiero LUX zdołał go godnie zastąpić.

Edytowane przez Ryszawy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...