Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vulc

No Man's Sky

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo jak na ostatnim E3 nie było słowa, to nigdy nic nie mówili :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trochę hype'u było ale nie czułem się jakoś strasznie atakowany informacjami o NMS, bardziej wydaje mi się że gra dostała po dupie od syndromu zbyt wczesnej zapowiedzi. Pierwszy raz powiedzieli coś chyba ze 3 lata temu, sporo ludzi się zajarało ale kiedy zaczęły się obsuwy to zwyczajnie nastąpiło znużenie czekaniem na premierę zupełnie jak np. z Watch Dogs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie wokół tego tytułu przehajpowane (nie wiadomo czym) opinie krążyły. :E

Sony trochę przehajpowało tę grę, robiąc z niej mesjasza na każdej większej imprezie/pokazie PS4. Ci z Hello Games nie protestowali za bardzo, to jest co jest.

W większym stopniu za "przehajpowanie" odpowiadają sami gracze, a nie Sony. Za dużo powstało plotek czym ta gra nie będzie i czego to nie zaoferuje, przez co ludzie uroili sobie w głowie obraz cudownego, z którym gra zwyczajnie nie ma szans się pokryć. Jestem po 4h zabawy i muszę powiedzieć, że jest całkiem, całkiem, o ile ktoś lubi tego typu zabawę. Ja mam słabość do kosmicznych klimatów i na dźwięk "statek kosmiczny", lecę do sklepu niczym kot znajomego do kuchni, słysząc otwierającą się lodówkę. :E

 

Niestety jest sporo rzeczy w tej grze, które mocno irytują. Brak mapy na przykład lub jakiegoś lepszego sposobu na nawigowanie po powierzchni planet. Przykładowo znajdziesz coś ciekawego i chcesz to jakoś oznaczyć, aby później tam trafić - nie ma takiej możliwości. Automatyczny system uzupełniania systemów podtrzymywania życia czy uzupełniania surowców do broni/silników? Nope. Szybszy środek transportu po okolicy? Tylko z buda, co trwa wieki, ewentualnie statkiem. To ostatnie na szczęście rozwiązano całkiem fajnie, nasz pojazd wyląduje praktycznie wszędzie i dość szybko.

 

Oprawa nie robi wielkiego wrażenia, ale jest na swój sposób estetyczna. Z całą pewnością nie odrzuca od ekranu. Za to muzyka pierwsza klasa, tworzy konkretną atmosferę osamotnienia. Na planetach nie dzieje się zbyt wiele, ale mamy różnego rodzaju placówki, okupywane przez przedstawicieli obcych ras, których języka można się uczyć. Do tego miejscowa fauna i flora, jakieś monolity, jaskinie, rozbite statki, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na Neo ma wyglądać lepiej. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby chodziło tylko o rozdziałkę czy ilość fps. Gra, poprzez korzystanie z algorytmów tworzących to universum ma kreować piękniejsze światy, bardziej "zagospodarowane" czy takie, których teraz nie jest w stanie stworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większym stopniu za "przehajpowanie" odpowiadają sami gracze, a nie Sony. Za dużo powstało plotek czym ta gra nie będzie i czego to nie zaoferuje, przez co ludzie uroili sobie w głowie obraz cudownego, z którym gra zwyczajnie nie ma szans się pokryć. Jestem po 4h zabawy i muszę powiedzieć, że jest całkiem, całkiem, o ile ktoś lubi tego typu zabawę. Ja mam słabość do kosmicznych klimatów i na dźwięk "statek kosmiczny", lecę do sklepu niczym kot znajomego do kuchni, słysząc otwierającą się lodówkę. :E

 

Może inaczej, Sony wytworzyło wokół gry taką otoczkę, że gracze sami się nakręcali. Od samego początku robiono z tego coś wyjątkowego. Grę zapowiedzieli przecież jako ex, dopiero w sierpniu 2014 ktoś tam po cichu powiedział, że wersja PC też będzie. Reklamowano tę grę jak największe produkcje AAA. Zresztą warto się przyjrzeć temu, jak w ostatnich kilku tygodniach dział PlayStation aktywnie uczestniczył w nakłanianiu ludzi do zakupu. Jest to zrozumiałe, bo przecież Sony nie miało ostatnio ani exa, ani pseudo exa, więc musieli zrobisz szum wokół NMS. Dla mnie te wszystkie działania zaszkodziły tej grze i ona będzie oceniana surowiej, niźli byłaby, gdyby nikt tam z niej ósmego cudu świata przed premierą nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, Sony wytworzyło wokół gry taką otoczkę, że gracze sami się nakręcali. Od samego początku robiono z tego coś wyjątkowego. Grę zapowiedzieli przecież jako ex, dopiero w sierpniu 2014 ktoś tam po cichu powiedział, że wersja PC też będzie. Reklamowano tę grę jak największe produkcje AAA. Zresztą warto się przyjrzeć temu, jak w ostatnich kilku tygodniach dział PlayStation aktywnie uczestniczył w nakłanianiu ludzi do zakupu. Jest to zrozumiałe, bo przecież Sony nie miało ostatnio ani exa, ani pseudo exa, więc musieli zrobisz szum wokół NMS. Dla mnie te wszystkie działania zaszkodziły tej grze i ona będzie oceniana surowiej, niźli byłaby, gdyby nikt tam z niej ósmego cudu świata przed premierą nie robił.

Jasne, działanie Sony jest zrozumiałe, bo co niby mieli robić? ;) Tak czy inaczej cudów nie obiecywano, a i tak szybko zaczęto tworzyć własny obraz tej produkcji. Surowa ocena? Będzie w tym wypadku adekwatna i sprawiedliwa. Bo i jest co surowo oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie się leci 2h do planety? :> hipernapęd jak bardzo przyśpiesza?

 

Do innego układu słonecznego to nawet miesiąc :E. Hipernapęd przyspiesza do jakiś 2 minut :P I tak serio, trzymasz L1+R1 i lecisz 2 minuty przed siebie i tylko się planeta powiększa (czy gdzie tam lecisz)

 

 

Niestety jest sporo rzeczy w tej grze, które mocno irytują. Brak mapy na przykład lub jakiegoś lepszego sposobu na nawigowanie po powierzchni planet. Przykładowo znajdziesz coś ciekawego i chcesz to jakoś oznaczyć, aby później tam trafić - nie ma takiej możliwości. Automatyczny system uzupełniania systemów podtrzymywania życia czy uzupełniania surowców do broni/silników? Nope. Szybszy środek transportu po okolicy? Tylko z buda, co trwa wieki, ewentualnie statkiem. To ostatnie na szczęście rozwiązano całkiem fajnie, nasz pojazd wyląduje praktycznie wszędzie i dość szybko.

 

Oprawa nie robi wielkiego wrażenia, ale jest na swój sposób estetyczna. Z całą pewnością nie odrzuca od ekranu. Za to muzyka pierwsza klasa, tworzy konkretną atmosferę osamotnienia. Na planetach nie dzieje się zbyt wiele, ale mamy różnego rodzaju placówki, okupywane przez przedstawicieli obcych ras, których języka można się uczyć. Do tego miejscowa fauna i flora, jakieś monolity, jaskinie, rozbite statki, etc.

 

No mini łazik bym dodał. I więcej miejsca w ekwipunku :mad2: (na razie znalazłem ulepszenie kombinezonu do +1 slot :(

Minusem chodzenia z buta jest to,że jak nagle zobaczysz coś fajniejszego to zbaczasz z ścieżki i zanim się obejrzysz jesteś 15 minut od statku piechotą:E

 

Drugi problem to cena z dupy bo jeżeli nie jest to gra dla wszystkich to tym bardziej cena powinna być przystępna aby nie odstraszać ludzi nie do końca zdecydowanych. Mimo wszystko życzę Hello games jak najlepiej bo dobra sprzedaż może pozwoli na porządne rozkręcenie studia i sequel z prawdziwego zdarzenia.

 

No za 269zł jest edycja kolekcjonerska - jak dla mnie nie jest źle, a na dodatek edycja naprawdę fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę fajny pomysł, a lubie takie gry do szwendaczki. Ale jak na razie nie mam czasu, na coś co mnie wsiąknie :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usiadłem o 15 skończyłem o 23 jestem w drugim układzie. Zwiedziłem 7 planet 3 księżyce każda planeta jak i księżyc różnił się od siebie i to znacząco najbardziej zaskoczył mnie 1 księżyc. Który był pełny życia stworzenia chodziły stadami. Jestem zadowolony z tej gry na ten moment zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę fajny pomysł, a lubie takie gry do szwendaczki. Ale jak na razie nie mam czasu, na coś co mnie wsiąknie :E.

O panie 3 lata ten sam argument. Coś w życiu nie wyszło :P (albo wyszło :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No dobra ale czy gra wymaga internetu? Działa zasadzie jak Destiny? Że nawiązuje połączenie z serwerem itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mini łazik bym dodał. I więcej miejsca w ekwipunku :mad2: (na razie znalazłem ulepszenie kombinezonu do +1 slot :(

Minusem chodzenia z buta jest to,że jak nagle zobaczysz coś fajniejszego to zbaczasz z ścieżki i zanim się obejrzysz jesteś 15 minut od statku piechotą:E

Gra powinna mieć ksywkę "brak miejsca w ekwipunku". :lol2: Ja obecnie mam 18 miejsc na kombinezonie i jestem w trakcie kończenia zbiórki na statek z 24 slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie 3 lata ten sam argument. Coś w życiu nie wyszło :P (albo wyszło :E )

 

W ciągu 3 lat wiele się zmieniło, poza jednym brak czasu jest permanentny. Stać mnie na parę rzeczy, ale nie mam kiedy się nimi bawić :E. Ostatnie 2 lata to 24 kraje odwiedzone, plus dodatkowa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Troszkę ogarniam początek.. Ale zaczne drugi raz bo trafiłem na planetę gdzie jest na starcie -120 stopni i cholera wie jak przetrwać. Wolę wystartować z innej planety z lepszymi warunkami biologicznymi :> Ale muzyka i zmiana pory dnia i nocy - niesamowity efekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra powinna mieć ksywkę "brak miejsca w ekwipunku". :lol2: Ja obecnie mam 18 miejsc na kombinezonie i jestem w trakcie kończenia zbiórki na statek z 24 slotami.

Z tym ekwipunkiem to rzeczywiście masakra, na samym początku nie potrafiłem ogarnąć jak go zwiększyć. Jak się dowiedziałem to zdałem sobie sprawę że kilka razy widziałem tą kapsułę ale nie wchodziłem w interakcje Facepalm. Zwiększoną mam pulę na multinarzędzia a dzisiaj może kupię jakiś statek mam 900k waluty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co mi się bardzo podoba to klimacik.. Idziemy sobie wieczorkiem np po planecie a tu przelatują jakieś stateczki kosmiczne :) świetny klimacik. Albo ewentualnie jakieś inne wydarzenie :)

 

Co nam daje gdy stworek nas polubi i jest ten emotikon z uśmiechniętą buzią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie ta gierka, ale w życiu bym nie wybulił na nią 250 złotych. Ale poczekam jak mocno stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ale mnie wciągnęła ;) Wczoraj do późnych godzin zagrywałem :). Kurcze naprawdę fajowa produkcja. Niby nie jest to ideał ale "ciągle chce się dalej grać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na streamach gra mnie nie porwała. Różnorodność wcale nie jest tak duża lub streamer miał pecha. Życie występuje powszechnie (niemal na każdej planecie) i różni się nieznacznie (moim zdaniem). Mam mieszane uczucia, ale ja bym tego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo oglądacie ludzi bez patcha albo kompletnych nie ogarów co nie potrafia wylecieć poza układ i te same planety eksploruja. Ja zwiedziłem już 3 układy wylądowałem na każdej możliwej planecie. Powtarzalność przez ten czas? Dla mnie zerowa no dobra jedna planeta ale to powiem że i tak ją tu mogę wcisnąć na siłę.

 

Wczoraj mi się trafiła planeta tropikalna z burzą piaskową na której było 300c. Dziś wrzucę screena jak wrócę z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do innego układu słonecznego to nawet miesiąc :E. Hipernapęd przyspiesza do jakiś 2 minut :P I tak serio, trzymasz L1+R1 i lecisz 2 minuty przed siebie i tylko się planeta powiększa (czy gdzie tam lecisz.

 

L1 i R1 można puścić jak silnik odpali;)

 

 

Gra się bardzo przyjemnie, ale jedna rzecz jest trochę dziwna. Algorytm odpowiadający za życie na planetach, który działa całkowicie losowo(?), albo nie bierze wszystkich czynników pod uwagę. Doprowadza to do sytuacji gdzie planety mające skrajnie ciężkie warunki (temperatura +90C lub -75C/promieniowanie) tętnią życiem, a takie z idealnymi warunkami są pustymi skałami.

 

 

Pa. No i kto ustalił temperaturę w kosmosie na 0C? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zaprzeczył ani nie potwierdził że gdzieś tam we wszechświecie nie żyją istoty podobne do tych z nms właśnie w takich warunkach. Kto wie, ale pewnie to jakaś losowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa z hm nudą? Nie nudzi po jakimś czasie schemat rozgrywki? Bo z tego co widziałem to w uproszczeniu wygląda to tak - przylatujesz na planetę, wydobywasz surowce, zaliczasz parę punktów na mapie, craftujesz nowe przedmioty i hop do statku na kolejną planetę. Nie ukrywam, że jestem grą zainteresowany, ale martwi mnie fakt, że po paru godzinach urok odkrywania nowych systemów ustąpi miejsca zwykłej nudzie związanej z tępym strzelaniem z mining toola do kamieni w poszukiwaniu surowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zaprzeczył ani nie potwierdził że gdzieś tam we wszechświecie nie żyją istoty podobne do tych z nms właśnie w takich warunkach. Kto wie, ale pewnie to jakaś losowość.

 

Mogli trochę bardziej iść w science a nie tylko fiction bo np jak jest na planecie wybitnie ciepło to życie powinno być oparte na krzemie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Swego czasu grałem setki godzin w Androidową grę Galaxy on Fire 2 i oprócz podróżowania po planetach oferowała ona dokładnie to samo co NMS, ale lepiej - w dodatku miała fabułę... No Man's Sky jest naprawdę bardzo średnią grą, bazującą na marketingu i proceduralnie generowanym świecie. Liczę na to, że modderzy zabiorą się za ten tytuł, bo zdecydowanie ma potencjał, ale z obecną zawartością nie jest wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...