Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Do Xtreme jeszcze nie ma, lipton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się komuś nudziło to niech testuje :E

 

strach trochę :)

poczekam na opinie :) a w ogóle to skąd te BIOSY? Co to za przecieki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo od żółtków :) Nie wiem Chiny/Japonia/Taiwan :)

 

Już nie pierwszy raz z tamtą idą pierwsze wersje.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo z żółtków :) Nie wiem Chiny/Japonia/Taiwan :)

 

Już nie pierwszy raz z tamtą idą pierwsze wersje.

 

OK spoko, fajnie ale to BIOSY bezpieczne/stabilne? :)

Ktoś instalował na płycie MSI? Ma ktoś MOBO jak ja + 3900x? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przykład stąd, albo główny reddit amd.

 

a tu na forum MSI

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=323855.0

https://www.chiphell.com/thread-2058557-1-1.html

 

Tutaj jest źródełko ;)

 

OK spoko, fajnie ale to BIOSY bezpieczne/stabilne? :)

Ktoś instalował na płycie MSI? Ma ktoś MOBO jak ja + 3900x? :)

 

W zasadzie w moim przypadku każda kolejna wersja jest stabilniejsza. Aczkolwiek nie koniecznie lepsza do OC pamięci ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screena tego ziomka, niewiele/nic się nie zmieniło. U mnie 3800X zarówno na starej AGESA 1.0.0.2, jaki i nowszej 1.0.0.3ABB łapie 2175 pkt (jeden mniej niż u niego). Wiadomo, że jest jeszcze kwestia chłodzenia, ale raczej mega boosta nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Xtreme jeszcze nie ma, lipton.

Najwięszy boost jaki pokazał na tym biosie dzisiaj to 4549

tdFCSV5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle to ja miałem od początku, nawet na pierwszym BIOSie........mówiłem że będą dalej fejkować boosty żeby uniknąć kolejnego grupowego procesu w USA. To 4549 jest NIC nie warte, kompletnie nic, marketingowa bzdura utrzymywana przez 0.01s żeby oszukać programy do monitoringu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle to ja miałem od początku, nawet na pierwszym BIOSie........mówiłem że będą dalej fejkować boosty żeby uniknąć kolejnego grupowego procesu w USA. To 4549 jest NIC nie warte, kompletnie nic, marketingowa bzdura utrzymywana przez 0.01s żeby oszukać programy do monitoringu.

Ja na poprzednim maks jaki widziałem to około 4400 z groszem. Szczerze mi to lata. Wydajność na co dzień jest i tak jak dla mnie wystarczająca do wszystkiego co robię.

Ważniejsza jest dla mnie stabilność i zaufanie do sprzętu. Miałem je do amd przy 2700x straciłem przy 3700x i nieszczęsnym msi x470. Obecnie powoli ryśkowa platforma je odzyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle to ja miałem od początku, nawet na pierwszym BIOSie........mówiłem że będą dalej fejkować boosty żeby uniknąć kolejnego grupowego procesu w USA. To 4549 jest NIC nie warte, kompletnie nic, marketingowa bzdura utrzymywana przez 0.01s żeby oszukać programy do monitoringu.

Do ankiety der8auer'a jak robiłem test, to szkoda że nie nagrałem filmiku jak u mnie ładnie się boost trzymał w okolicach 4575MHz/4550MHz na trzech pierwszych rdzeniach (przeskakiwał pomiędzy nimi) przy obciążeniu Cinebench R15 Single i ustawieniach procka na Auto.

 

Prócz tego, że nigdy nie widziałem 4600MHz to nic złego nie mogę powiedzieć.

 

Procka już nie mam, ale do testów chciałbym pobawić się 3950X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrób myk - zainstaluj Process Lasso i przypnij Cinebench.exe do obojętnie którego rdzenia (nie menedżerem zdań, ten nie działa na ryzenie! Dalej bedzie przerzucal miedzy rdzeniami) i zapusc mu test Cinebench single core. Ile pokaze Ryzen master, 4150-4200?

Aha no i sprawdzac Ryzen Masterem bo HwInfo pokazuje MHz z kosmosu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ankiety der8auer'a jak robiłem test, to szkoda że nie nagrałem filmiku jak u mnie ładnie się boost trzymał w okolicach 4575MHz/4550MHz na trzech pierwszych rdzeniach (przeskakiwał pomiędzy nimi) przy obciążeniu Cinebench R15 Single i ustawieniach procka na Auto.

 

Prócz tego, że nigdy nie widziałem 4600MHz to nic złego nie mogę powiedzieć.

 

Procka już nie mam, ale do testów chciałbym pobawić się 3950X.

A co to się stanęło że się rozstałeś z 3900X ??? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na jakim napięciu powinien pracować 3600?

Wczoraj zdziwiłem się kiedy płyta z poziomu BIOS zaczęła pokazywać mi 51 stopni na CPU i napięcie 1.35/1.42V.

Ustawiłem je na sztywno na 1.25V i komputer chodzi bez zarzutu a temperatura spadła o 10-12 stopni - to bezpieczne napięcie dla tego CPU czy zjeżdżać jeszcze niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewalają się takie pytania raz na jakiś czas - odpowiedź: https://dm.reddit.com/r/Amd/comments/cbls9g/the_final_word_on_idle_voltages_for_3rd_gen_ryzen/

Włącz sobie w BIOSie AMD Cool n Quiet oraz Global C-State Control o ile nie robisz OC i problem z głowy:

 

I understand that you wish to know more about the AMD Cool n Quiet and Global C-State Control.

 

Please be informed that AMD Cool'n'Quiet is a CPU dynamic frequency scaling and power saving technology introduced by AMD. It works by reducing the processor's clock rate and voltage when the processor is idle and in order to save energy when the CPU is idle, the CPU can be commanded to enter a low-power mode. Each CPU has several power modes and they are collectively called "C-states" or "C-modes".

 

Both AMD Cool n Quiet and Global C-State Control should be enabled in the BIOS.

 

Thanks for contacting AMD.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniej za oknem się zrobiło 17 stopni w domu też normalnie 19-20 to i na procku temperatury bardziej przyziemne, no i jak widać u siebie żadnych zrywów skoków a już na pewno słyszalnych, nie mam.

 

8epoTfh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X bedzie kosztowal ok. 950 euro, co daje blisko 4200zl.

 

To nie jest źle biorąc pod uwagę że 16 rdzeniowy i9-9960X kosztuje 7500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle biorąc pod uwagę że 16 rdzeniowy i9-9960X kosztuje 7500zł

 

W Polsce ostawiam 4500-5000zl wliczajac podatek od nowosci + ew. problemy z dostepnoscia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że do pracy lepiej będzie kupić nowe TR. Do zabawy czyli gierek i tak szkoda kasy i lepiej kupić 9900K z płytą, ramem, chłodzeniem i pewnie jeszcze reszta zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh AMD pokazuje swoje prawdziwe oblicze, są tak samo chciwi jak Intel, poczuli grunt pod nogami i jazda. Miało być 750eu, co było by rozsądne biorąc pod uwagę fakt że 3900X kosztuje 550eu, ale nie - będzie prawie tysiąc.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary a ile krzyknęli za kibla jakim był centurion? 950e za 3950x to jak okazja. Choć mi to bez różnicy mi tam już 1600x pod przeglądarkę i youtube wystarczał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie chwalę przejście na R3600. Kosztowało śmieszne pieniądze (ach te używki 4790k :lol2:) a wyższą wydajność czuć praktycznie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...