Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, to mieszkanie nie ma balkonu, trochę lipa ale i tak pojadę obejrzeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą opcją są mieszkania SIM czyli na tani wynajem - trochę czytałem o tym, wchodzisz do mieszkania zrobionego "pod klucz" i mieszkasz płacąc np  2k za miesiąc zamiast u prywaciarza 3k, po min 15 latach najmu masz możliwość wykupu mieszkania po dużo niższej cenie niż na rynku, na początku przed zamieszkaniem wpłaca się chyba 10 krotność 1 raty miesięcznej najmu. Nie stać Cię już na wynajem np po 10 latach? żaden problem - wychodzisz z mieszkania i oddają ten początkowy wkład i tyle, na to wolne miejsce wchodzi nowy wynajmujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

Cholera, to mieszkanie nie ma balkonu, trochę lipa ale i tak pojadę obejrzeć. 

Miejsce w hali chociaż jest? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby są oferty mieszkań ale takich w szybkim terminie realizacji jest mało, 90% to przepłacone 40metrów 2 pokoje które były wypuszczone przez dewów w dużych ilościach po kredycie 2% liczyli zapewne że dopłaty wjadą, jak chce się coś fajnego to teraz dobry moment mówię o zwykłym kredycie, jak wyjdzie dopłata to to co jest teraz fajnego a jest tego mało - zniknie od razu albo przez flipera albo kogoś kto się pierwszy załapie na dopłatę, będzie wyścig jak przy BK2%, wiadomo komu się uda zyska sporo, z drugiej strony teraz biorąc zwykły kredyt można szukać spokojnie mieszkania bez wariactw bo 0% zrobił się niepewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wu70 napisał:

Miejsce w hali chociaż jest? :P

Właśnie po zdjęciach i ogłoszeniu większość pasuje. Lokalizacja niedaleko tej deweloperki co miałem brać przy BK2, mieszkanie ciutkę większe, ostatnie piętro, 2010 rok, miejsce na rowery, hala podziemna (można wynająć stanowisko), częściowo umeblowane (kuchnia w całości, spory narożnik, pralka, suszarka, szafy w zabudowie i łóżko gdzie materac i tak wymienię), jakaś mała szafka. Oczywiście na żywo może wyglądać dużo gorzej o czym się przekonałem przy oglądaniu poprzedniego :E

Jedyny minus to brak balkonu, ale mam balkon od 5 lat i w sumie użyłem może 20 razy... Bardziej problemem byłby brak klimatyzacji niż korzystanie z niego. Tylko jak reszta będzie mi serio pasować, to chyba i tak się zdecyduję. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie suszyć pranie bez balkonu.

amerykańskie rozwiązania pralko suszarek pożerające masę prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarka z pompą ciepła?

A gdzie suszysz pranie zimą? Też na balkonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze ludzie suszą zimą ubrania na dworze. Tylko nie takie turbo mokre 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zapach dymu o poranku :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tych blokach też palą śmieci?:E

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pranie normalnie rozwieszamy w chacie. 

Latem taras. Zima zimno tam wychodzić. Ale jak wystawiasz na zewnątrz pranie zima to też wyschnie. Ważne żeby była niska wilgoć. A często zima jest właśnie suche powietrze. I szybciej wyschnie niż latem jak wystawiasz szmaty w wilgotna noc ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Keken napisał:

a gdzie suszyć pranie bez balkonu.

amerykańskie rozwiązania pralko suszarek pożerające masę prądu?

Jak raz założyłem koszulkę z ćmą w środku to przestałem suszyć na balkonie 😅 sporo os też u mnie lata. Nie ma co ryzykować 😅

Jak wentylacja w mieszkaniu jest dobra to wieczorem pierzesz i rano wszystko suche. W zimie to w ogóle można po pracy wyprać, aby wieczorem założyć. 

5 minut temu, bourne2008 napisał:

To w tych blokach też palą śmieci?:E

W każdej kamienicy. Jak blok jest obok kamienicy to zawsze ktoś się trafi. Jak nie śmieci to zużyty olej silnikowy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Keken napisał:

amerykańskie rozwiązania pralko suszarek pożerające masę prądu?

A daj Pan spokój z tym rozwieszaniem, zajmuje tyle czasu że lepiej wrzucić do suszarki (urządzenia) i mieć to gdzieś

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że nawet mimo posiadania balkonu to często rozwieszałem w mieszkaniu, bo stały jakieś krzesła, balkon mały i nie chciało mi się bawić. Także do tego jestem przyzwyczajony, jakbym miał wielki balkon to pewnie inaczej, ale teraz dużych balkonów się nie robi, a na pewno nie w moim budżecie. 

Wolę suszarkę kupić i sobie ułatwić życie. 

9 minut temu, Kaiketsu napisał:

A daj Pan spokój z tym rozwieszaniem

TO jest najgorszy element prania. Serio. Lubię prać, ale jak myślę o rozwieszaniu każdej skarpetki to mnie skręca :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można suszyć i wewnątrz, cały rok. Przydaje się jednak takie ustrojstwo:
temp-Image-PFQ517.avif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Tylko jak reszta będzie mi serio pasować, to chyba i tak się zdecyduję. 

Jaka cena za ile metrów?

@jagular jest to jakaś opcja, ale takie osuszacze powietrza mocno osuszają powietrze w pomieszczeniu (nie za fajnie dla człowieka) ... także w sumie można, ale wydzielone pomieszczenie do którego się nie wchodzi, a w którym będzie suszone pranie, raczej być musi.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580k za 54 metry, bezpośrednio więc dlatego pewnie taniej, 3/4 ofert jak nie więcej to przez pośredników. 

Tylko to obcokrajowiec sprzedaje jak się dowiedziałem, więc już mi lampka się zapaliła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już kupują w Polsce żeby zarobić ;) Niejednemu ukraińcowi fundujesz bk2 w podatkach.

 

43 minuty temu, michasm napisał:

W każdej kamienicy. Jak blok jest obok kamienicy to zawsze ktoś się trafi. Jak nie śmieci to zużyty olej silnikowy. 

Kto by chciał mieszkać w kamienicy, na nowych osiedlach niczym się nie pali a jak odpalisz grilla w ogródku to na policję dzwonią ;)

Ja suszę na balkonie, rzadziej w środku

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kelero napisał:

Jak byś doczytał to starówka w "mieścinie", podałem czas normalnego dojazdu do Gdyni bez korków

Z tego co cytowałem nijak to nie wynikało, żeby starówka była czymś innym niż tym dojazdem do Gdyni.
Poza tym, w takich odległościach, nie ma żadnego miasta/miasteczka/mieściny ze starówką w okolicy. Nawet Gdańsk formalnie jej nie ma.

Po prostu pisz składniej i z sensem.

Godzinę temu, Keken napisał:

amerykańskie rozwiązania pralko suszarek pożerające masę prądu?

Tak czy inaczej gdzieś tą energię na suszenie zużyjesz, czy to w postaci prądu w suszarce, pralko-suszarce, osuszaczu, czy ciepła z kaloryferów.

Jak jest mokro i deszczowo, to na balkonie nie wysuszysz.

5 minut temu, jagular napisał:

Można suszyć i wewnątrz, cały rok. Przydaje się jednak takie ustrojstwo

To też zużywa prąd i niekoniecznie mniej niż suszarka bębnowa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj suszarka użyje mniej prądu niż osuszacz elektryczny, przecież ma pompę i działa lokalnie w bębnie, a osuszacz musi przerobić całe powietrze w mieszkaniu/pomieszczeniu, to jest bardzo drogie rozwiązanie (rodzice muszą używać w kamienicy bo wilgoć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Tak czy inaczej gdzieś tą energię na suszenie zużyjesz, czy to w postaci prądu w suszarce, pralko-suszarce, osuszaczu, czy ciepła z kaloryferów.

Jak jest mokro i deszczowo, to na balkonie nie wysuszysz.

Ja nie zużywam, mieszkanie w nowych blokach pozwala właśnie na takie oszczędności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tych nowych blokach jest, że suszy się inaczej niż gdzie indziej?

4 minuty temu, galakty napisał:

Oj suszarka użyje mniej prądu niż osuszacz elektryczny, przecież ma pompę i działa lokalnie w bębnie, a osuszacz musi przerobić całe powietrze w mieszkaniu/pomieszczeniu, to jest bardzo drogie rozwiązanie (rodzice muszą używać w kamienicy bo wilgoć)

Porównywałem swój osuszacz z suszarką u siostry, wychodzi mi niewiele więcej.

Jeżeli masz większy osuszacz i lecisz po całym mieszkaniu, to tak, będzie drogo. Dodatkowo jeżeli to stara kamienica z wysokimi sufitami, to jest jeszcze większa objętość do przemielenia.
Łazienkę mam około 5,5m^2, 200W osuszacz z podaną wydajnością 12l/d daje radę, choć mógłby przy tym samym agregacie mieć większy radiator i możliwość wentylacji przy wyłączonej sprężarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bono[UG] napisał:

Co w tych nowych blokach jest, że suszy się inaczej niż gdzie indziej?

Suszę bez osuszaczów, pomp, kaloryferów czy co tam jeszcze macie w zanadrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz patrzę ile rzeczy trzeba prawnie sprawdzić i ogarnąć kupując od osoby prywatnej, to się nie dziwię że biorą pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...