Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w Fallout 76 gra 11k a w Starfielda 7k :E 

Microsoft wiedzialo kiedy kupic Btehesde :E  Dni swietnosci becia ma za soba. Nastepny Elder Scrolls bedzie albo gwozdziem do trumny albo kroplowka, z punktu widzenia czy Bethesde bedzie sie ocenialo jako topowe studio

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bethesda zatrzymała się w rozwoju,

Być może to wina starych dinozaurów w kierownictwie takich jak Todd Howard którzy zatrzymali się w rozwoju. Branża poszła do przodu, a oni klepią Crapfielda czyli remastera Skyrima rozbudowanego o pieniążki Phila Spencera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wydano/zapowiedziano już patch 60fps dla konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i takiego nie będzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pograłem trochę z najnowszym patchem. Wydajność GPU od premiery poprawiła się, no, tak średnio - na RTX 4080 w 4K z DLSS z ~50 FPS na ~60 FPS w tym samym miejscu :E No ale wbija się detale wysokie i się gra dobrze ;) Od strony CPU też jest lepiej, zarówno w Atlantis i Akila mam typowo 140+ FPS, ale chwilowe spadki z czapy, np. ze 140 FPS do 100 FPS, wciąż się zdarzają 8:E Nie jest to powiązane z jakąś konkretną miejscówką, zdarza się losowo. Generalnie, jak na taką grafikę, jaką ma ta gra, nadal dramat ;) Ale pomijając ten detal mnie się gra względnie dobrze w tego crapa :E

Edytowane przez tomcug
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem Starfield w GP, na wejściu dałem reshade bo ten filtr "zielonkawy" to daje po oczach, dlss quality i nawet śmiga tylko w Akilla mam spadki, właśnie byłem na jakiejś planecie zastrzelonych paru żołnierzy i spotkanie z kobitą na końcu tunelu no i wracam teraz całe galaktyki żeby o tym powiedzieć jakiemuś cieciowi, nie no fajne zadania.

Ogólnie to ma coś w sobie  i pewnie pogram, wnętrza statków super detal, ale w bazach to już różnie bywa, no i zimowa planeta z drzewami ze Skyrima :szczerbaty:

32f83a857ff99b51.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już moderzy pękli i zaczęli modować czy się twardo trzymają, że się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moderzy to wrócili do Skyrima, nikt w to już nie gra. Na steamie obecnie 2,6 tyś graczy, a w Skyrimie ponad 11 tyś :E

Edytowane przez TmK
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbandi napisał:

Zacząłem Starfield w GP, na wejściu dałem reshade bo ten filtr "zielonkawy" to daje po oczach, dlss quality i nawet śmiga tylko w Akilla mam spadki, właśnie byłem na jakiejś planecie zastrzelonych paru żołnierzy i spotkanie z kobitą na końcu tunelu no i wracam teraz całe galaktyki żeby o tym powiedzieć jakiemuś cieciowi, nie no fajne zadania.

Ogólnie to ma coś w sobie  i pewnie pogram, wnętrza statków super detal, ale w bazach to już różnie bywa, no i zimowa planeta z drzewami ze Skyrima :szczerbaty:

32f83a857ff99b51.png

Poczatek jest spoko, potem jak zobaczysz ze asety sie powtarzaja to wyjdzie slabo. Nie mowie tu o pomiszczeniach tylko o calych planetach np wzgorzach gdzie masz taka sama jaskinie z takimi samymi itemkami  na paru innych planeetach :E 

Ogolnie mozna zagrac, fajny sredniak 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planety mocno bez pomysłu. Za gówniaka nie tak sobie wyobrażałem inne światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnorodność planet to do NMS nie ma startu, czy tu są w ogóle jakieś planety ze zbiornikami wodnymi? nie widziałem jeszcze - choć może to i dobrze bo woda wygląda okropnie w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelno jest z woda, plazami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co ciekawe raczej trudno trafić na rzeki w tej grze. No i woda to mega bieda, mimo, że używają tam shaderu refrakcji to niezły regres w stosunku do Skyrim czy Fallouta gdzie było SSR. Może chcieli dodać odbicia RT, ale jak zwykle nie starczyło umiejętności, więc woda wygląda jak w grze sprzed 20 lat.
Trochę się chyba ostatnio poprawiło, bo po którejś z łatek generowanie cubemaps naprawili.

MvZuL82.jpg

i8xFAzs.jpg

ooxqo1N.jpeg

8e1lqrv.jpeg

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej grać w Starfielda żeby czerpać z tego przyjemność? Co warto robić a co olać? Jakie mody możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec, normalnie bym napisal zeby rushowac glowny watek ale misje poboczne tez sa dobre, szczegolnie frakcyjne.

Chyba bym robil misje glowne i frakcyjne, reszte pobocznych olal. Statek mozesz olac.(bedziesz mial misje gdzie musisz uzyc statku i walka bedzie ciezka, zmniejsz poziom trudnosci tylko na ta misje)

Mody kto co lubi. Ja napewno bym dal mod(jak jest) zeby sklepiki mialy wiecej kasy. Lootowanie bylo bez sesu jak nie mogles sprzedawac broni po zabitych mobkach bo sklepiki mialy malo kasy.

 

Ogolnie gra moze sie podobac. Potem reuse assetow jest mega wkurzajace. 

Milej zabawy :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja właściwie zainstalowałem przede wszystkim mody, które w ten czy inny sposób zmieniały/poprawiały interfejs lub wywalały na śmietnik te wszystkie pomysły geniuszy z Bethesdy, które sztucznie mają wydłużyć czas rozgrywki.
Na śmietniku wylądowało: podświetlanie pierdyliona przedmiotów w każdej z lokacji, bieganie z materiałami od tej skrzyni bez limitu w Loży do warsztatów na których możesz coś wytworzyć, a które stoją trzy metry dalej, idiotyczne pomysły dotyczące przejmowania statków, idiotyczny pomysł, żeby w menu tworzenia i modyfikowania statków nie było podzespołów od wszystkich firm, które je w grze tworzą, więc musisz latać od planety do planety żeby zamontować inną wyrzutnię rakiet.
No i najważniejsze, plecak rakietowy. Zwiększona moc, możliwość szybkiego poruszania się w poziomie. Bez tego jesteś zgubiony. Dotarcie do jakiegokolwiek punktu na planecie, na tym skrawku terenu na którym właśnie wylądowałeś zajmie ci pół godziny.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Jak najlepiej grać w Starfielda żeby czerpać z tego przyjemność? Co warto robić a co olać? Jakie mody możecie polecić?

Graj lajtowo jak w malo zobowiazujacego rpg. Ja zrobilem wszystkie questy, fakt ze bylo kilka nudnych fedexow ale dzieki szybkiej podrozy zrobisz je w moment. Niektore watki sa nawet dosc ciekawe i jakos sie ciagnie fabula. Jak bedziesz robil questy dla piratow polecam nie konczenie calosci zbyt wczesnie bo w zaleznosci co zrobisz mozesz stracic dostep do ich sklepow, a te sa moim zdaniem najlepsze w calej grze zeby sprzedac nazbierany zlom.

Strzelanie daje frajde, napewno nie ma sensu zwiekszac poziomu trudnosci bo sobie zrobisz gabka fest.

1 godzinę temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

 Statek mozesz olac.(bedziesz mial misje gdzie musisz uzyc statku i walka bedzie ciezka, zmniejsz poziom trudnosci tylko na ta misje)

 

Tutaj kompletnie sie nie zgodze, dla mnie zabawa w przebudowywanie statku to jeden z najfajniejszych elementow tej gry.

Sprawdz sobie jak ci sie to bedzie podobac, napewno nie warto olewac z gory tak jak kolega poleca.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowanie statków trzyma jeszcze tę grę przy życiu. Sporo ludzi to lubi. Czasem zaglądam ne Reddit Starfielda, właściwie większość aktualnych postów to właśnie kreacje statków różnorakich.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie wciąż mnie kusi ten tytuł, zdając sobie sprawę z tego co tu pisaliście... Jak dla mnie najgorszą rzeczą jest to, że na planetach nie ma żadnych pojazdów do używania. Czy wciąż tak jest? Jak tak czy są jakieś plany: czy to DLC czy mody, żeby nie tylko chodzić po planetach co jest całkowicie bezsensowne, racjonalne i być może nudne?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Jak najlepiej grać w Starfielda żeby czerpać z tego przyjemność? Co warto robić a co olać? Jakie mody możecie polecić?

Graj jak chcesz. To najprostsze rozwiązanie. Osobiście mam już za sobą 5 ukończeń i nadal ta gra mnie bawi. Pierwsze było typowym szybkim przejściem fabuły. Później z ukończenia na ukończenie, odnajdywałem kolejne smaczki. Ta gra ma ten problem, że jeśli po kilku godzinach Ci nie podejdzie to, nie podejdzie Ci kompletnie. Ja znalazłem w niej fun . Jedynym minusem jaki widzę w tej grze to problem z dostosowaniem jasności i kontrastu. Taki cyberek świetnie wygląda na moim monitorze, a czerń jest względnie czarna, a starfield ma problem bo ciemnie pomieszczenia są po prostu szare...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sheenek napisał:

 

Tutaj kompletnie sie nie zgodze, dla mnie zabawa w przebudowywanie statku to jeden z najfajniejszych elementow tej gry.

 

No i spoko. Kto co lubi. Ja bbudowanie baz w falloutach sobie zawsze odpuszczalem, statki to to odpowiednik baz w starfieldzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, nie musi sie kazdemu podobac. I niby jest to cos w tym stylu jak bazy, ale nie do konca. Ja tez baz nie budowalem w F4 ale pojazdy w Starfieldzie juz tak. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Starfield to jest gra, z którą mam największy problem mentalny, a polega on na tym, że jest to gra ch*jowa, ale fajna 😁

I tak, też uważam, że budowanie statków to jest świetna zabawa. A potem - do abordażu!!! 🙂

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mi się zfreezował i tak podąża za mną w tej pozie, dżekson mu się włączył 🤣

435f88cb52aac6a6gen.png

f1601916006247dbgen.png

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...