Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
40 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Za to przed chwilą po resecie komp nie zbootował i wywalił błąd 0d.

I się dziwić że Intel się wywalał - jak chłop rock solid AMD potrafi wywalić. 

Te procki Intela to pewnie były OK - raczej winny użytkownik który za dużo grzebie....

Zaczyna mi przypominać innego chłopa z forum, co nowy sprzęt to nie działał, a nowy sprzęt kupowany na raty i sprzedawany za 50 % ceny ... 

Tylko tamten w GPU się  motał... 

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ju-rekzmotywowałeś mnie do ataku na 6400 1:1, na razie testuję Twoje ustawienia :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam Curve Optimizer też może spowodować brak bootowania? Bo tydzień temu też raz dostałem ten błąd zaraz po resecie na pulpit jak przesadziłem z curve. Więc może dalej jest za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powodować różne problemy - nawet może powodować wywalanie się kompa na pysk w idle. Na początek zacznij od dania curve na def. Potem ogarnij ram, a dopiero potem ponownie zobacz co i jak z curve. Nie dwie te rzeczy na raz. Jak robi się cokolwiek w kompie, to robi etapami. Nie grzebie się jednocześnie przy procku, ramie i np. gpu, bo nigdy się nie dojdzie co jest źródłem niestabilności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ram jest ok. Wszystkie testy zrobił bez błędów, z gier nie wywala. Ustawienia masz kilka postów wyżej, nie ma tam nic wyżyłowanego :)

No curve właśnie mi zawsze w idle wywala. Tydzień temu wywalił na pulpicie, po czym nie wstał i był błąd 0d. Dziś po prostu zrobiłem reset i to samo. Więc pewnie dalej miałem za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie procesor do wymiany.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@PiPoLiNiOTak widzę ram luźno ustawiony, napięcia wyglądają ok. W takim razie na pierwszy rzut szukaj przyczyny w CO. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RTX4090 napisał:

Ewidentnie procesor do wymiany.

Gdybym był raperem, nawinął bym "szkoda mi bitów na takich frajerów", ale jestem kulturalnym człowiekiem i napisze jedynie, że szkoda mi czasu na Twoje zaczepki kolego :)

5 minut temu, Kelam napisał:

W takim razie na pierwszy rzut szukaj przyczyny w CO. 

No to było do przewidzenia, biorąc pod uwagę, że ludzie sprawdzają wszystkie po kolei i dopasowują pojedynczo, a rozstrzał bywa taki, że najlepszy ma - 32, a najgorszy - 5. Więc moje - 15 dla 0-7 i - 20 dla 8-15, widać było zbyt optymistyczne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

szkoda mi czasu na Twoje zaczepki kolego

Ja serio mówię - jak system się wywala z błędami, płyta nie daje Postu (a na początku było OK) - to ewidentnie coś jest z prockiem.

Nie znasz tematu WHEA na platformie AMD ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiOjak przesadzisz z curve mogą być różne akcje ;) ycruncher i jazda :E 

Tak poważnie, to właśnie u mnie on szybko wyłapuje to czy ustawienie CO jest stabilne czy nie (jest spora różnica między nim a stabilnym r23) - jeśli nie jest to wywali się na pierwszym przebiegu.

6 godzin temu, krzysiak napisał:

@ju-rekzmotywowałeś mnie do ataku na 6400 1:1, na razie testuję Twoje ustawienia :E

No i dupa, chyba kontroler nie robi...jeszcze przez weekend sprawdzę "czyste" xmp żeby wykluczyć timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, RTX4090 napisał:

Ja serio mówię - jak system się wywala z błędami, płyta nie daje Postu (a na początku było OK) - to ewidentnie coś jest z prockiem.

Ja nie wiem, Ty czytasz poszczególne wyrazy zamiast całych zdań czy co? 

Ja pisze, że od tygodnia ustawiam i testuje curve, a Ty o uszkodzonym procku. Błędu WHEA na AMD nie widziałem jeszcze na oczy. Na Intel niemal codziennie. 

Ja rozumiem, że błękit przesłania Ci oczy i po upadku Intel próbujesz za wszelką cenę jakoś odbudować morale, ale człowieku, daj żyć bo to już jest nudne. 

Godzinę temu, krzysiak napisał:

jeśli nie jest to wywali się na pierwszym przebiegu.

VT3 używasz w cruncher czy co? 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja pisze, że od tygodnia ustawiam i testuje curve

Minimalnie ruszasz i proc niestabilny ...

Ja bym sprawdził inna sztukę, może inna byłaby bardziej stabilna.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w Google sporo tematów z błędem 0d. Na różnych płytach, Asus, Gigabyte, Asrock. I zazwyczaj właśnie po restarcie. Tyle, że nie wiadomo od czego. 

Chyba trzeba jednak ten nowy bios zainstalować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opie - przyciągasz pecha.

Jak nie problemy z Intelem, to po kilku dniach problemy z AMD ...

To może nie wina sprzętu tylko użytkownika :) 

Przypominasz mi opa od GPU :) co zakup to problem ze sprzętem 

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO

ej, słuchaj, ja mam w pudełku dobrze przetestowany i5 2400 SandyBridge (11 lat go testowałem) chodzi jak złoto - chcesz kupić? Tanio puszczę.

😅😂🤣

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiOu mnie na asusie przykładowo nigdy w ogóle nie wstanie system po zapisie ustawień w biosie i automatycznym resecie. Żeby tego nie robił gdy zabootuje muszę go ręcznie jeszcze raz zresetować i wstanie :E Żeby było śmieszniej na W10 to nie występuje, tylko na 11...na gigabyte młodego w żadnym systemie nie ma tego "problemu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RTX4090 napisał:

Opie - przyciągasz pecha.

Jak nie problemy z Intelem, to po kilku dniach problemy z AMD ...

To może nie wina sprzętu tylko użytkownika :) 

Przypominasz mi opa od GPU :) co zakup to problem ze sprzętem 

@kadajo Ogarniesz tego jełope w końcu? Od wczoraj to samo. Zawiesił się jak przystało na Intela. 

6 minut temu, Kyle_PL napisał:

11 lat go testowałem

Przekonałeś mnie 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opie - ja tylko Sygnalizuje że sam sprawiasz kłopoty swojemu sprzętowi tym że za dużo grzebierz.

Grzebałeś tyle w Intelu, teraz to samo z AMD - i masz wiecznie problemy.

Kupiłeś, zostaw tak jak AMD nakazało i ciesz się sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, krzysiak napisał:

nigdy w ogóle nie wstanie system po zapisie ustawień w biosie i automatycznym resecie.

Ale co, też z jakimś błędem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Widzę, że w Google sporo tematów z błędem 0d. Na różnych płytach, Asus, Gigabyte, Asrock. I zazwyczaj właśnie po restarcie. Tyle, że nie wiadomo od czego. 

Chyba trzeba jednak ten nowy bios zainstalować :)

To jest wina ASUSA, kumpel na STRIX mial to samo, ze mu nie chcial wstac, wyciagnal kostki i wsadzil z powrotem i wstalo. Działa do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiOkółko ładowania systemu staje i koniec...tzn coś od czasu do czasu się ruszy, ale nie miałem nigdy cierpliwości żeby czekać czy wstanie :E

 

Ewidentny zgrzyt ze strony asusa...choć nie przeszkadza mi on zbytnio, bo ileż razy człowiek coś ustawia w tym biosie? Tyle co po wgradniu nowego przywracam profil ustawień z pena i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Phoenix. napisał:

To jest wina ASUSA

Asus jest najwięcej. Ale jak pisałem, tematy z Gigabyte i Asrock też są z takim samym objawem:)

Tak czy siak, wgrałem ten bios sprzed paru dni i zobaczymy czy po którymś reset jeszcze się wywali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zacząłbym od ustawień stock, czyli żadne curvy...tylko wbić xmp i tyle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Booooże, ja zapomniałem całkowicie... 

@RTX4090 vel 3kropki z PurePC. Tam Cię cisnęli, zminusowali po czym zbanowali i wylądowałeś tu. Odkryłem to już w zeszłym roku, ale totalnie wyleciało mi z głowy :)

Teraz już rozumiem czemu jesteś jaki jesteś. Wybacz, że wchodziłem z Tobą w dyskusje. 

Ty jesteś wyższą formą fanatyzmu. Nie mam żadnych szans. 

Przepraszam. Szczerze. 

Peace bracie 💀

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet zabawnie się to zestarzało patrząc na Twoje dzisiejsze posty... Wylęgarnia fanów AMD 🙃🙃🙃

25870906_Screenshot_20240726_135937_SamsungInternet.jpg.1964d225abb5805d93c2aa6d7964a5f0.jpg

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Da się bez problemu tylko na niektórych monitorach bo wbiciu 60Hz(taki profil) może nie działać gsync/vrr/adaptive sync. Wtedy wbijasz 100Hz czy 120Hz w zależności od modelu + blokujesz klatki do 60 i jest gitara.  
    • Dalej będziemy brali rosyjski tylko pytanie kto będzie pośrednikiem. Może wcale nie być dużo drożej.
    • Mam pytanie odnośnie zakresu pracy monitorów w ramach Hz, czy da się bez komplikacji ustawić 10bit 60Hz? Ewentualnie z uwagi na 1440p mógłbym przyjąć nawet 100Hz tylko czy przy monitorze to się uda? Na TV 55CX mam 120-119-100-60 i poniżej, ale z uwagi na 4k to raczej grałem na 60hz. Teraz zabieram się za monitor i takie 1440p przy 100Hz 10bit było by super  
    • Wiem, dlatego albo przesuną premierę dla wszystkich sprzętów, aby np. zoptymalizować XSS. Lecz chodziło mi o to, że R* może wymusić z pozycji "siły" marki GTA VI; usunięcie jakieś opcji z XSS np. RT / cienie / opcji gry, co-op  itd. (a które będzie w XSX/PS5) - a standardowo M$ nie pozwala aby gry się różniły zawartością - aby premiera gry była nie zagrożona. Blokuje im szybszego powrotu do domu po pracy gdyby mieli 3x16 GB konsole, poszło by "kopiuj wklej". Mamy 2x16 + 1x10GB, więc muszą poświęcić czas na XSS - tyle i aż tyle. Niech tylko Rockstar pogrozi (hipotetycznie) nie wydaniem w terminie na XSX|S to M$ da wszystkich ludzi, narzędzia i zrobią "cud" że wyciągną XSX 4k/60 XSS 1440p/60 a PS5 biedne 1080p 30
    • Nic   A to dlatego, że każda inwestycja łączy się z ryzykiem (+losowości itd). Dopiero jeżeli zaakceptujesz istnienie ryzyka, można się zastanawiać nad inwestycjami. Wtedy najniższym stopniem ryzyka będą się charakteryzować etfy pasywnie (słowo klucz) śledzące indeksy makro/globalne. To zazwyczaj produkty o niskiej dynamice zmian ceny (słowo-klucz: zazwyczaj ), optymalizowane pod inwestycje liczone w latach, dekadach. Nim pierwsze piniaszki polecą na giełdę, zdecydowanie warto trochę chociaż się dowiedzieć co to wszystko jest. No i przemyśleć dwie sprawy: a) podatek od zysków kapitałowych (w Polsce ucieczka od niego jest możliwa w przypadku powiązania inwestycji z oszczędzaniem emerytalnym); b) optymalizacją kosztów inwestycji, ta jest krytycznie istotna. Chodzi o to, ile będzie się płacić opłat dodatkowych, prowizji, itd. Niektóre inwestycje w klasycznych np. bankach, firmach brokerskich służą zarabianiu pieniędzy głównie dla banku, firmy brokerskiej. Jak bardzo istotny jest to element i dlaczego jest ważne wyskrobanie każdego procenta pokaże zabawa z kalkulatorem procentów składanych
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...