Skocz do zawartości
amsztel

Stellar Blade (스텔라 브레이드)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Jaycob napisał:

Lubie je wszystkie, ale najbardziej ten "zwykły" cały czarny co nic nie odkrywa.

Jak oglądałem jakieś filmu na youtube to te stroje tak psują immersję, że hej :E Normalnie jakbym oglądał kolejne anime w którym licealiści biją obcych.lub ufo porwało burdel dla superbohaterów.
Cieszy za to jakoś animacji i smaczki w otoczeniu. Kiedyś może zagram, choć gwiazdka Kpopu z mieczem tak średnio pasuje, ale skiny nie są obowiązkowe.

Dobrze złożyłem sobie plotki w głowie? Ta gra to taki ambitniejszy projekty, aby w końcu zrobić coś z sercem, zamiast dojarki mobilnej? Czyli taka droga Yoko Taro do N:A, tylko że zamiast gier z małym budżetem, ale o dużym zamiłowaniu, zaczynali od złotej kury mobilnej, w której brakowało głębi innej niż dekolt postaci?

Btw. Mistrz bossów z Sekiro już nagrywa walki w SB:

 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Przemcio666 napisał:

Btw, w pewnym momencie w Xion dostaje się zakodowany terminal od jakiegoś randoma, co prowadzi Cię do kanału obok złomiary, próbowałem znaleźć o tym jakiekolwiek info, ale nie ma nigdzie w necie, ktoś może wie o co z tym chodzi xD? Nie widzę nawet by ludzie na ten temat dyskutowali, a to takie chyba dość ciekawe, przynajmniej dla mnie.

Także nie wiem, o co chodzi z tym terminalem. Podobno w grze jest kilka zakończeń i mam nadzieję, że jedno nie jest związane z tym.:E

2 minuty temu, musichunter1x napisał:

Jak oglądałem jakieś filmu na youtube to te stroje tak psują immersję, że hej

E tam czepialstwo.:P  A strój 2B już nie psuł immersji? :E

6 minut temu, musichunter1x napisał:

Btw. Mistrz bossów z Sekiro już nagrywa walki w SB:

Jego zawsze się przyjemnie ogląda. Gość ma skilla, ledwo co gra wyszła, a już tak ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

E tam czepialstwo.:P  A strój 2B już nie psuł immersji? :E

Tam to był chociaż mundur :E Oraz przy nikim budżecie i wrogach wyglądających jak klocki jakoś idzie wybaczyć. Choć też wolałbym strój bardziej pasujący do spełnianej funkcji + skiny wedle uznania. 
Kojima jak już robi fanserwis to z sensem, mimo że ten sens to używanie skóry jako wentylacji? oraz glany zamiast szpilek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, musichunter1x napisał:

Jak oglądałem jakieś filmu na youtube to te stroje tak psują immersję, że hej :E 

Trochę w tym racji jest. Jak się już wyciągnie drugą rękę z majtek i trochę poogląda gameplaye, to rzeczywiście te stroje... totalnie do niczego nie pasują, a już z pewnością nie do tego zniszczonego świata pokazanego w grze. Ale rozumiem że są też dostępne jakieś normalne stroje/uniformy, tyle że po prostu... nikt ich nie używa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, musichunter1x napisał:

Tam to był chociaż mundur :E Oraz przy nikim budżecie i wrogach wyglądających jak klocki jakoś idzie wybaczyć. Choć też wolałbym strój bardziej pasujący do spełnianej funkcji + skiny wedle uznania. 
Kojima jak już robi fanserwis to z sensem, mimo że ten sens to używanie skóry jako wentylacji? oraz glany zamiast szpilek. 

Sukienka to mundur? :E

Tutaj masz egzoszkielety z różnymi funkcjami, a strój to sobie dobierasz, jaki chcesz.

Jest ich bardzo dużo i możesz sobie wybrać taki, który najbardziej Ci odpowiada. To jest tylko opcja i równie dobrze możesz grać tym domyślnym z początku gry.

Obie gry są post-apo, tylko, że w jednym świecie walczysz z androidami/robotami, a w drugim z obcą rasą.   Technicznie to te postacie powinny mieć full armor zakrywający wszystko. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dresik, szkoda że nie zrobili go na wzór Kill Bill

01hwd6a9v6hdpwx674v6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedyś to wyjdzie na PC, to w ciągu dnia będzie się grało w tych Nano, a jak już rodzina pójdzie spać, cóż... 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, musichunter1x napisał:

Tam to był chociaż mundur :E

Długie kozaki na obcasie i sukienka z dekoltem, mundur jak się patrzy xD Stroje w Stellarze mają zupełny sens lorowy, bo to po prostu... zwykłe ubrania, a że gra celuje w stylistykę cyberpunkowego post-apo, to są takie, a nie inne, w końcu cyberpunk ma wpisany taki kicz w gatunek xD Egzoszkielet jest od motoryki postaci i reszty rzeczy "osiągnięciowych" - tak jak napisał Jaycob, także nie ma za bardzo czego się czepić, różnorodność również jest na tyle duża, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto dodać, że są też kolczyki, okulary i włosy (+ kolor). Ja tam customizację uwielbiam, więc jestem bardzo content xD

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, musichunter1x napisał:

Tam to był chociaż mundur :E

2B_Nier_Automata.png

Nie wiem czego się naoglądałeś albo na jakim świecie żyjesz ale jak ostatnio widziałem mundur to wyglądał trochę inaczej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Sukienka to mundur? :E

Obie gry są post-apo, tylko, że w jednym świecie walczysz z androidami/robotami, a w drugim z obcą rasą.   Technicznie to te postacie powinny mieć full armor zakrywający wszystko. :E 

 

27 minut temu, Kris194 napisał:

Nie wiem czego się naoglądałeś albo na jakim świecie żyjesz ale jak ostatnio widziałem mundur to wyglądał trochę inaczej :E

W taki sensie mundur, że jednostki Yorha miały podobną stylistykę + w 3 przejściu w końcu widzimy te pancerze bojowe, ale na wiele się nie zdały, więc nic dziwnego że lata później dalej w mundurze bojowej pokojówki :E Od biedy można to sobie naciągnąć pod upodobnianie się do ludzi lub ich zachcianek, co było jednym z motywów gry... Choć jak to powiedział Yoko Taro - tak jest, bo lubi sobie popatrzeć 😜 
Przynajmniej nie wygląda to jakby wyszła z klubu naparzać kosmitów.

Ale to czepianie się opcjonalne zawartości, więc to tylko takie moje gdybanie. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kris194 napisał:

jak ostatnio widziałem mundur to wyglądał trochę inaczej :E

Mniej więcej tak ?

Zrzut-ekranu-2024-04-30-195304.png

Nie tylko Stellar oferuje customizację, Nier też ją oferował, łącznie chyba 5 strojów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5, a tu masz 74 (kilka jest w wersji Delux). :E Do tego akcesoria-kolczyki, okulary i można zmienić stylówę włosów. 

12 minut temu, Element Wojny napisał:

Nie tylko Stellar oferuje customizację, Nier też ją oferował, łącznie chyba 5 strojów. 

Wiadomo, ale nie oszukujmy się, kto by chciał grać w takiej "bojowej" 2B, jedyny prawilny strój każdy zna. :E :P 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

kto by chciał grać w takiej "bojowej" 2B, jedyny prawilny strój każdy zna. :E :P 

Prawda :D 

Ja w sumie tylko raz zmieniłem strój 2B na strój Kaine z Replicanta, ale jak wszedłem w tym stroju do miejsca pamięci Emila... to jakoś tak głupio mi się zrobiło, zrestartowałem grę, zmieniłem na defaultowy i wszedłem raz jeszcze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy Kaine to ciekawi mnie czy także byłaby drama za przeseksualizowaną postać, gdyby Taro zrobił Replicanta. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaycob napisał:

Jak jesteśmy przy Kaine to ciekawi mnie czy także byłaby drama za przeseksualizowaną postać, gdyby Taro zrobił Replicanta. :E

Myślę że Kaine koło uja to latało, dosłownie :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na grafikę musiały wlecieć stroje "budzące największe zainteresowanie", ale w video widać że jest też sporo bardzo fajnych uniformów, po prostu wyglądających dobrze i nie odsłaniających perfidnie tyłka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

74 sukienki i tylko 1 miecz.To ewidentnie gra dla kobiet 😄😉

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Element Wojny napisał:

Oczywiście na grafikę musiały wlecieć stroje "budzące największe zainteresowanie", ale w video widać że jest też sporo bardzo fajnych uniformów, po prostu wyglądających dobrze i nie odsłaniających perfidnie tyłka.

 

Azjatyckie gry zazwyczaj nie celują w bycie symulatorem mordowania legionu przeciwników tylko właśnie podchodzą do tego z przymrużeniem oka i ładują rzeczy które są fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że ta gra za chwilę minie kolejną barierę sprzedażową, w UK nr. 1, tego nawet Rebirth nie osiągnęło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, musichunter1x napisał:

Wersja dla recenzentów:
 

 

Już odblokowałem, a jednak wolę latać po pustyni w bardziej przewiewnym wdzianku. 😎 :E

 

2 godziny temu, Element Wojny napisał:

Coś czuję że ta gra za chwilę minie kolejną barierę sprzedażową, w UK nr. 1, tego nawet Rebirth nie osiągnęło. 

Niech podadzą konkretne dane. To, że jest numerem jeden teraz w UK to nic nie znaczy. W tym rejonie to w zasadzie każda nowość ląduje w topce. :E Nieoficjalnie podobno ponad 1mln samych pre-orderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają się te laboratoria i jak gra zmienia tutaj charakter jak z Dead Space z nutką horroru.:D



HvkOAP.png

HvkHVm.png

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas każdej walki jaką widziałem na youtube kamera w grze skupia się na dupie bohaterki. To tak normalnie jest czy wybiórczo wrzucają na youtube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wybiórczo. Marketing tej gry kręcił się wokół tyłka, ale podczas grania w ogóle nie zwracam uwagi na wygląd bohaterki, za dużo dzieje się na ekranie. Sama gra jest ok, ale tylko główna oś fabularna, bo zadania poboczne są gorsze, niż w jrpgch. Nawet łapanie kur w rebirth było lepsze, niż to, co jest w stellar blade. 

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...