Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Gra na pewno działa na PC lepiej niż taki A Plague Taile Requiem ale z drugiej strony, tam były miasta, było wiele postaci, itp. a tutaj jest puste środowisko, więc może nie jest to wybitne osiągnięcie w dziedzinie optymalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale technicznie znacznie lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, kadajo napisał:

@Kelam ale właśnie jakiej poważnej premiery, przecież to bardzo specyficzny i niszowy tytuł. Od początku było wiadomo czym i jaki będzie.

No chyba ze ktoś wierzył w papkę marketingowa M$ ze co to za gra super nie będzie.

Czemu nie, w swojej kategorii na bank to wybitny tytuł :E

Dlatego napisałem poważnej premiery, a nie hitowej. Niszowa - może i tak, ale przecież to nie jest jakaś świeża giereczka robiona przez amatorów w garażu. Zajmuje się tym poważne studio z jeszcze poważniejszym wydawcą. Zobacz jakie peaki graczy generuje taki indyk jak Hades - jedynka 54k dwójka ponad 100k. Nikt rozsądny nie liczył na mega peak Hellblade 2. Ale niecałe 4k, to jest bardzo gruba wtopa i nie da się tego zwalić po prostu na obecność w GP. Sprawa jest prosta - gierka jest krótka, droga jak czas gry i ma gówniany, męczący gameplay. Dodatakowo zerowy sens ponownego przechodzenia. Nawet od tego odpycha, bo sam temat tej gry, głosy, choroba psychiczna bohaterki - tutaj nie ma funu za wiele. To jest jak z dobrym, ale ciężkim do oglądania filmem (np. Sierpień w hrabstwie Osage) - można docenić na odpowiednim poziomie wrażliwości na takie treści, tylko taki seans męczy, a masy tego nie pokochają.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest specyficzna gra, 1 przecież była taka sama. Moim zdaniem to nie jest żadna wtopa tylko ktoś miał nierealne wymagania co do tego tytułu lub kompletnie nie wiedział czym on będzie.

To tak jakby mieć pretensję i mówić o wtopie bo w MFS nie gra tylu graczy co, nie wiem np. war of thunder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadać sobie możemy. Przyszłość studia pokaże, czy zostały spełnione założenia m$. Oni mają hajs do przepalania, ale obawiam się czy tam nie zadziała po prostu normalna systemowa maszynka korpo do mielenia - tabelka $$ będzie się nie zgadzać i idą pod nóż z marką i teamem. Oby nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem chwilę na 21:9 i rzeczywiście w porównaniu do oleda to już takiego szału nie robi, za dużo filtrów jest nawrzucane przez co obraz nie jest taki ostry. Jednak w 4K na oled z hdr wygląda to nieporównywalnie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem. Ale nie, lepiej się czepiać PiPoLiNiO 😔😔😔😔😔

A akurat ja jestem mocno pier** w kwestii audio/video 😇😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

To jest specyficzna gra, 1 przecież była taka sama

W sumie ciekawy argument. Mogę też go użyć do Ghotam Night? Bądź co bądź ilość graczy była tam większa no i recenzje na steam mocno pozytywne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 22.05.2024 o 11:33, azgan napisał:

Gameplay jest tutaj szczątkowy ale zdecydowanie ma swoje momenty i jak zaczyna się już coś dziać na ekranie to jest to widowisko którego nie powstydziłby się niejeden film. 

Inna kwestia że to w dużej mierze demo technologiczne i benchmark do testowania GPU oraz słuchawek. Podobnie jak w The Order 1886, chcieliście grafikę? No to macie... Traktować to należy jako ciekawostkę co można osiągnąć na Unreal Engine 5.

Jak ktoś lubi takie klimaty to wciągnie to dla fabuły i uczy audiowizualnej testując przy okazji sprzęt. Reszta obejrzy na YouTube jak film lub oleje do czasu jak nie wpadnie za darmo w Epic Games Store 😁.

 

Mi akurat podobają się gry w stylu "filmowym", bo to jakby uczestniczenie w takim filmie, co bardzo podnosi według mnie immersję (w porównaniu do zwykłego filmu). 

Co do The Order 1886, to mi ten tytuł spodobał się na tyle, że przeszedłem tą gierkę kilka razy. Cutscentki owszem były, ale i tak najwięcej czasu spędzałem tam na strzelaniu (fajna mechanika strzelania według mnie) i na podziwianiu detali. Przejście the order za pierwszym razem zajęło mi jakieś 8 godzin z czego może cutscenki to była godzina. Oczywiście jakby biec do przodu jak najszybciej, to byłbym w stanie ukończyć tą grę w połowę czasu, ale ja nie po to kupuje gry, aby przebiegać przez levele jak najszybciej i nie pozwiedzać / podziwiać pracy autorów. 

Wracając do Hellblade 2, to wydaje mi się, że każdy powinien być świadomy jakiego rodzaju grą jest ten tytuł. Jak ktoś lubi filmowe doświadczenia, to raczej gra się spodoba, a jak ktoś chciałby, aby hellblade było połączeniem Tomb Raidera z Uncharted, to raczej z góry niech sobie daruję tą grę, bo jaki jest sens kupować grę w typie, który do nas nie przemawia. 

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Userkamil napisał:

W sumie ciekawy argument. Mogę też go użyć do Ghotam Night? Bądź co bądź ilość graczy była tam większa no i recenzje na steam mocno pozytywne. 

Ghotham Knight to gra bardziej arcadowa, taki tytuł raczej powinien trafić do większej ilości graczy bez problemu. A ze się ostatecznie okazała jednak nie jak Arkham Knight...

Chodziło mi o to ze Hellblade już po 1 części pokazywał czym jest. Tak jak to piszecie symulator chodzenia. To raczej nie jest zbyt sprzedający sie rodzaj gier.

Ale jak wszytko sprowadzimy do kasy to do końca życia będziemy grali w COD'y, Fortnity i inne badziewne klony tych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, kręcicie troszkę pod tezę. Przykład również niszowej gierki - i to znacznie bardziej wydaje się tematycznie cięższej i nieprzystępnej jak H2. Też praktycznie symulator chodzenia z ułomnym gameplayem.  Od wiele mniej doświadczonego studia. Też z bomby dostępna na GP. Graficznie nawet nie ma podjazdu do Hellblade 2. Recki wyraźnie gorsze jak H2. Cena niższa 139.

A peak graczy na premierę 2x większy niż Hellblade 2.

Mowa o Scorn https://steamdb.info/app/698670/charts/

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy włączonym wyświetlaniu informacji przez DLSS, które są nakładane na obraz przed post-processing'iem, widać jak bardzo w tej grze jest zniekształcony obraz. Według mnie trochę przesadzili, ponieważ to powoduje, że obraz jest jeszcze bardziej rozmyty.
pAwDF96.png

A tu po wyłączeniu zniekształcenia, sposobem podanym przez @PiPoLiNiO.
[SystemSettings]
r.NT.Lens.Distortion.Intensity=0
r.NT.Lens.Distortion.Stretch=0
bMvZVnL.png

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kelam napisał:

Panowie, kręcicie troszkę pod tezę. Przykład również niszowej gierki - i to znacznie bardziej wydaje się tematycznie cięższej i nieprzystępnej jak H2. Też praktycznie symulator chodzenia z ułomnym gameplayem.  Od wiele mniej doświadczonego studia. Też z bomby dostępna na GP. Graficznie nawet nie ma podjazdu do Hellblade 2. Recki wyraźnie gorsze jak H2. Cena niższa 139.

A peak graczy na premierę 2x większy niż Hellblade 2.

Mowa o Scorn https://steamdb.info/app/698670/charts/

Nie wiem czy tutaj wielu się nie napaliło bo H.R. Giger i Alienowe klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Mówiłem. Ale nie, lepiej się czepiać PiPoLiNiO 😔😔😔😔😔

Tylko on grał na wizjerze w czołgu (34" 21:9) i to jeszcze na VA a to się nie liczy 😛

Też nie zagrasz na 40" IPS 21:9 bo tylko ja mam taki w PL więc nie będę się nad tym rozwodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić Samsunga Odyssey Neo G9 57" DUHD 240hz G95NC, a nie jakiś 40" :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kadajo Pół żartem pół serio to oczywiście pisze. Zabawnie się patrzy jak ludzie te same argumenty stawiają pod swoją teze do gier, które im się podobają lub nie. Lepiej być już konsekwentnym i skoro wcześniej wyznacznik małej ilości graczy to gniot. To teraz również a nie jak Azgan się podnieca, że gra w to garstka ludzi na Steamie i GOTY XD

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązujesz do Dogmy 2? 

100% zgody 🥳

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bbandi napisał:

Też nie zagrasz na 40" IPS 21:9

Bogu dzięki 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ghotham Knight to gra bardziej arcadowa, taki tytuł raczej powinien trafić do większej ilości graczy bez problemu. A ze się ostatecznie okazała jednak nie jak Arkham Knight...

Chodziło mi o to ze Hellblade już po 1 części pokazywał czym jest. Tak jak to piszecie symulator chodzenia. To raczej nie jest zbyt sprzedający sie rodzaj gier.

Ale jak wszytko sprowadzimy do kasy to do końca życia będziemy grali w COD'y, Fortnity i inne badziewne klony tych gier.

Ostatnia dobra gra Rocksteady Studios to był Batman: Arkham Knight a Suicide Squad: Kill The Justice League to porażka do tego stopnia że już nawet samo Warner Bros przyznało to oficjalnie https://www.gry-online.pl/newsroom/premiera-legionu-samobojcow-oficjalnie-uznana-za-rozczarowanie-gr/z3292a5 . Mało tego https://www.ppe.pl/news/342403/ksztalt-suicide-squad-to-pomysl-rocksteady-warner-nie-mial-wplywu-na-decyzje.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sam fakt, że Hellblade II nigdy nie miało potencjału, aby porywać tłumy ze swoją tematyką i podejściem do ukazania historii, to przecież ta gra miała wręcz zerową kampanię marketingową. Gracze sami musieli się o nią dopominać przecież. MS sobie nagle zapomniał, że gierkę wydaje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Userkamil napisał:

@kadajo Pół żartem pół serio to oczywiście pisze. Zabawnie się patrzy jak ludzie te same argumenty stawiają pod swoją teze do gier, które im się podobają lub nie. Lepiej być już konsekwentnym i skoro wcześniej wyznacznik małej ilości graczy to gniot. To teraz również a nie jak Azgan się podnieca, że gra w to garstka ludzi na Steamie i GOTY XD

Ta gra ma na to wytłumaczenie, jest w GP ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Starfield też był i w peku na steamie ile miał 300K? Więc argument, że coś jest w GP do mnie nie przemawia. ;)

Idąc rozumowaniem wielu z Was jest to gniot bo ani ludzie w to nie grają ani nie sprzedał się dobrze. Kiedyś @kadajo słusznie zauważył, że taki ''system oceniania'' jest to miecz obusieczny i właśnie nim srogo po łbie dostajecie! XD

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta tendencja do rzucania liczbami w jedną, albo drugą stronę jest śmieszna, o takie coś to publisher powinien się martwić, a nie gracze. Graczy powinien obchodzić sam gameplay, a z tego co dzisiaj widzę to obchodzi ich wszystko poza gameplayem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadza się i pamiętam Suicide Squad: Kill the Justice League sytuacja bardzo podobna. Grała w to garstka na steamie około 13K i recenzje od graczy bardzo pozytywne chyba ponad 87%. Ale znafcy ten argument już obracali, że to gniot a tutaj GOTY XD

Jedyne o czym to świadczy to, że gra sprzedaje się słabo a Ci co kupili są zadowoleni czy to się komuś podoba czy nie.

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...