Skocz do zawartości
Jaycob

Dragons Dogma 2 | PC | XSX | PS5 |

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

logo.png

Cytat

Dragon's Dogma to gra RPG akcji dla jednego gracza, oparta na opowieści zachęcającej do wykreowania własnego doświadczenia - począwszy od zaprojektowania wyglądu swojego Powstańca, zbudowania drużyny oraz podejścia do różnych sytuacji

https://www.eurogamer.pl/dragons-dogma-2-na-pierwszym-gameplayu-kultowe-rpg-wraca-po-latach

story_01-img03.jpg

story_01-img01.jpg

story_01-img02.jpg

 

 

 

Trailer mnie zaintrygował,  bo dawno nie grałem w coś w klimatach fantasy. Niestety nie grałem w pierwszą cześć.  Na Steamie jest Dragon's Dogma: Dark Arisen i rozumiem, ze to odświeżony dopakowany o nową zawartość oryginał?  Graliście?

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem pierwszą część na switchu. Przyjemna gra, były tam pewne archaizmy mechaniki, które delikatnie odpychały. Chociaż sama walka była fajna. Fabuła według mnie to było takie 6/10, 80% dialogów można było pomijać :P Ale to taka gra, od zera do bohatera.

Drugiej części też pewnie dam szansę. Trailer wygląda zacnie :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Na Steamie jest Dragon's Dogma: Dark Arisen i rozumiem, ze to odświeżony dopakowany o nową zawartość oryginał?

Oryginał był chyba tylko na PS3 i xBoxa 360. W Dark Arisen dodali post-endgame kontent (zdaniem niektórym właściwą część gry), chyba też OP zestawy z poprzedniej wersji zostały wrzucone do jednego sklepu z gorszymi statystykami. Ja w Dark Arisen grałem skuszony hurraoptymistycznymi opiniami fanów tego IP, ale szczerze mówiąc się zawiodłem. Może wynika to z tego, że grałem wcześniej w Monster Huntera, więc system walki nie był dla mnie tak unikalny. Pod względem fabuły oraz postaci to moim zdaniem trochę cienizna, mam nadzieję że druga część to poprawi, bo im więcej dobrych gier fantasy tym lepiej :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie nic nowego tutaj nie pokazali. Wszystko było, tylko teraz z dodatkowym komentarzem twórców.

 

Dragon's Dogma: Dark Arisen kupiłem na promocji na GOG za 15zł. Później sprawdzę z czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuję drugie podejście do jedynki, pierwszy raz gra mnie przymuliła dosyć szybko ale też muszę przyznać nie podchodziłem do niej na poważnie - bardziej chciałem zobaczyć co to jest i o co tam chodzi z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2023 o 15:21, caleb59 napisał:

Też planuję drugie podejście do jedynki, pierwszy raz gra mnie przymuliła dosyć szybko ale też muszę przyznać nie podchodziłem do niej na poważnie - bardziej chciałem zobaczyć co to jest i o co tam chodzi z ciekawości.

Nigdy nie ograłem 1. Przygodę z tym tytułem zacznę raczej od 2 części 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem, że odbiłem się ponownie i nigdy już nie wrócę - nie mój typ rozgrywki mimo, że lubię RPG tak tutaj nie czuję klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, caleb59 napisał:

lubię RPG tak tutaj nie czuję klimatu

Tam tego RPGowania jest bardzo mało, tytuł się broni raczej świetnym systemem walki i współpracy z AI towarzyszy. Jak już pisałem, mam nadzieję, że część 2 to poprawi, a nie tylko upiększy szatę graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zapowiedzi i w sumie jestem na tak. W jedynkę nie grałem a w dwójkę zagram pewnie jak do 100 ziko stanieje, bo wygląda ciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2023 o 10:52, Jaycob napisał:

 

story_01-img03.jpg

 

 

 

 

Helloł 8:E

sw-jan-pawel-ii-a6c-656.jpg

 

 

Zapowiada się gierka sztos, szkoda, że zabraknie napisów pl, było się angielskiego uczyć, a nie na kremówki chodzić :szczerbaty:

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To już wiadomo skąd na konsolach także 30fps. :E 

 

Ale będzie optymalizacyjny crap coś czuję. :E 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże, że najbardziej mocarne PC też będą to ciągnąć w 4k w 30 fps :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aż się dziwię że jeszcze psioczenia na brak polskiego nie ma :E

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, azgan napisał:

 

 

Srogie wymagania a Resident Evil na tym silniku pięknie działają w 60fps+

Tylko, że to inna gra, DD to duży otwarty świat z dużo większymi mechanikami niż RE. 

17 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Aż się dziwię że jeszcze psioczenia na brak polskiego nie ma :E

Nie ma polskiego.:( 

 

Ja tam czekam na recenzję, 1 mi się nawet podobała. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się niesamowicie podoba (przynajmniej w dostępnych materiałach video) ta nowa wokacja "Mystic Spearhand". Pytanie jak z samą grą, Capcom ostatnio miał parę dziwnych wyskoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2024 o 21:08, Jaycob napisał:

To już wiadomo skąd na konsolach także 30fps. :E 

 

Ale będzie optymalizacyjny crap coś czuję. :E 

 

W dniu 1.02.2024 o 22:46, Pavel87 napisał:

Zaraz się okaże, że najbardziej mocarne PC też będą to ciągnąć w 4k w 30 fps :E

https://www.ppe.pl/news/336080/dragons-dogma-2-z-nieograniczona-liczba-klatek-na-sekunde-hideaki-itsuno-zareagowal-na-plotki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze gorzej. :E Lepiej, aby były 2 tryby niż jakiś niestabilny framerate.  Na Xboxie z dłuższym zasięgiem VRR powinno wyjść najlepiej. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob  myślę że na PS5 i XSX będzie to 40k/s z VRR dla ekranów 120Hz a na PC odblokowanie fpsów 

Wątpliwa sprawa czy będzie tryb 60k/s na konsolach bo przy tych wymaganiach klateczki by skakały za bardzo

Lepiej tak i żeby zostawili to minimum 1440p niż zjechać do 1080p i robić tryb wydajności pod 60 fpsów bo to dobrze nie wygląda na dużych ekranach a TAA robi jeszcze dodatkowo mydło 

Nad zakupem gry zastanowię się po premierze. Zbyt dużo niewiadomych żeby ryzykować a wiadomo jak dzisiaj wydawane są duże tytuły AAA :szczerbaty:😉.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...