Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Bo za protestowanie pod sejmem nie dostaje się like-ow, kasy z wyświetleń i reklam na sriktoku czy youtubie, a jeszcze można pala na dupe zarobić. A za pierdzielenie głupot na sriktoku już tak .... rachunek jest prosty

Edytowane przez Zhao
Nie cytuj posta pod postem
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą,  że rolnicy to jedna z głupszych grup społecznych. W parze z górnikami 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Maciek. napisał:

rachunek jest prosty

O to,to +Trzeba by zadać sobie pytanie w jakim wieku jest widownia dzikiego bo patrząc po komentarzach to może być różnie :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-02-27/protest-rolnikow-w-warszawie-przewodniczacy-strajku-zapowiada-wjazd-maszynami/

To prawda że tam było tylko 10 tysięcy protestujących? Przecież to jest totalna porażka jeżeli tak było , minimum milion jak było w marszu serc co Tusk organizował to jest jakaś siła

@Camis

Od czasu jak Unia Europejska zwariowała z likwidowaniem pieców gazowych , samochodów spalinowych , odejścia całkowitego od węgla, też jestem za wyjściem z UE będzie tylko gorzej

@Voodoo 2

Wszędzie są głupi i mądrzy, nie warto generalizować 

@Camis

Ci ludzie którzy chodzą z tymi transparentami stop ukrainizacji Polski pewnie nie wiedza nawet co znaczy to słowo, pewnie usłyszeli coś od kogoś , ktoś im dał to do ręki i idą losowo

Ja twierdzę od zawsze że nie ma problemu z Ukraińcami, problemem jest rząd na Ukrainie to samo co było w Polsce za PiSu tak jakby obwiniać wszystkich Polaków że PiS rozwalał Polskę

Dodatkowo jestem za tym żeby przyjmować wszystkich imigrantów ale do pracy trzeba się wzorować na najlepszych USA tak zbudowało potęgę, a wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek wykopać za granicę łącznie z naszymi Polakami co żyją na socjalu lub łatwiejsze rozwiązanie zlikwidować socjal wszystkie 800+ , 13 , 14 , 300+ dodatki dla samotnych matek itd to o czym mówił Tusk w 2007 roku w expose czy jak to tam się nazywa poprawnie  że trzeba skończyć z tym że część społeczeństwa żyje na koszt innych którzy uczciwe pracują czy prowadzą biznesy

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zhao napisał:

O to,to +Trzeba by zadać sobie pytanie w jakim wieku jest widownia dzikiego bo patrząc po komentarzach to może być różnie :D 

 

Dzieci i młodzież również mogą protestować ;). Jest obok ich ktoś dorosły? To ich nadzoruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi schronami rozumiem, że jak z mobilizacją na czas wojny. Czyli będę mógł odmówić bo przecież Państwo nie chcę chronić mojej rodziny tylko wszystko zwala na mnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milion rolników dużo trudniej jest zorganizować logistycznie niż milion mieszkańców miast. Nie ma opcji na tak liczną demonstrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Ten AgroAbrams rozwala system :E. Obornikiem będzie strzelał? :hahaha:

Kartoflami :) to Pyra 102.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schrony przy domkach jednorodzinnych to wygląda na pomysł całkiem bezsensowny, ale ja tu wietrzę sporo biznesów do nakręcenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bezsensowny? Zawsze o takim schronie marzyłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Już na wiosnę buduję pancer-garaż 35m2 z okienkiem strzelniczym ;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@adashi w takim razie protest nie ma sensu , przekupia część rolników, resztę rozgonia i na tym koniec , zignorowania tych protestów to też sposób , zabezpieczą tylko żeby biznes się kręcił a zwykłych obywateli mają w dupie , rolnicy będą utrudniać zwykłym ludziom życie, to jest rządzącym  na rękę bo zamiast skupić się razem to będą walczyć między sobą , tzw sytuacja win win 

Aktualnie obserwuje że obywatele Rzeczpospolitej przyjaciół Polin zażarcie walczą w internetowych komentarzach na YouTube pod filmami xD kupa śmiechu z tego , wszystkie kabarety neonówka itd się chowają przy tym jaki kabaret robią obywatele

Edit myliłem się że protestujący będą walczyć z zwykłymi ludźmi którzy chcą dojechać do pracy , ci rolnicy już walczą między sobą xD

Kabaret totalny , socjalizm głęboko wryty mózg Polaków 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, "w*********j, w*********j" w tle dwóch w sutannach i zawołanie do hymnu!! Kabaret :frajer:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fikołekewidentnie PiS się podłącza pod ten protest i udaję że oni są przeciwko , narracja jest taka że to ten zły Tusk doprowadził do tej sytuacji xD ,  ludzie patrząc na komentarze w internecie w to wierzą i obwiniają aktualny rząd, kiedy to PiS jako najbardziej pro unijna partia w Polsce na czele z morawieckim doprowadziła do tej sytuacji , wszystko odwrotnie ludzie mają resetowna pamięć po 5 minutach i działają jak zwierzęta emocjami i instynktem , rozum zanikł 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adashi napisał:

Milion rolników dużo trudniej jest zorganizować logistycznie niż milion mieszkańców miast. Nie ma opcji na tak liczną demonstrację.

E tam, przecież nic nie ma, nic się nie opłaca, nie ma co robić, ogólnie klęska, więc jak nie mają roboty, to mają chyba czas, prawda? 😜 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciekaw jestem ilu  ruskich trolli   było na tym proteście rolników . Zakładam że spokojnie  setka albo i więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak widzę całą sytuację strajków:

1. Unia dalej w ramach ekologii narzuca jeszcze bardziej restrykcyjne normy uprawy żywności; rolnikom.
2. Wcześniej Ukraina wysyłała statkami zboże do Afryki; teraz wyczuli "interes" (oligarchowie, właściciele holdingów ziem na Ukrainie z Holandii, Niemiec itd.); sprzedaż w UE. Drożej i dużo tańszy transport - dwie pieczenie na jednym ogniu.
3. Unia chce sprowadzać żywność z ameryki południowej - w zamian za zakup dóbr których Niemcy nie mają gdzie sprzedać - taki układ wymiany.
4. W UE ekologiczne rolnictwo, dbamy o środowisko, a jak będą produkować w Ameryce południowej? nieważne i przez to będziemy dodatkowo uzależnieni żywnościowo od widzi misie innych...
5. Ukraina chcę do UE, ale już teraz chcą sprzedawać wszystko, bez limitów i bez jakichkolwiek norm produkcji żywości.
6. Bruksela (KE) ma taki lobbing, że nie widzą że działania "Fit_for_55" osłabiają gospodarczo i powodują że UE jest mało konkurencyjna w czymkolwiek powoli.
7. Czemu teraz rolnicy strajkują? "Trzeba było tak protestować rok temu. Ale inni nie chcieli, bo popierali PiS. Teraz jest już późno" — uważa Andrzej, rolnik z Dolnego Śląska, źródło: onet.pl
8. PiS w latach 2020-2023 zgodził się na pakiet "Fit_for_55", licząc że za to dostanie kasę z KPO. A tutaj UE zrobiła PiS psikusa. "Fit_for_55" przyjęliśmy, a kasy z KPO rząd PiS'u nie dostał.
9. W UE musi być takie mocne otrzeźwienie z całym pakietem EKO na wszystko. MOŻE te protesty rolników to jedyna szansa, aby cokolwiek zmienić, poprawić, aby UE cofnęła się kilka kroków wstecz.
10. Niemcy dalej rozgrywają: "oni  na wszystkich w UE" chcieli sami gaz kupować z rosji i potem sprzedawać krajom UE. Teraz podobna sytuacja z rolnictwem. Liczy się tylko gospodarka Niemiec i aby mieli gdzie sprzedać dobra czyt. ameryka południowa.
11. UE celowo teraz dała kasę z KPO Polsce, aby Tusk tak nie podskakiwał. Macie $$$ zz KPO? To Tusku się nie rzucaj w sprawie protestów rolników, "Fit_for_55" i produktom z Ukrainy. Bo jak nie, to $$$ KPO zabierzemy / nie wyślemy.

Edytowane przez kanon7
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voltqZobaczymy czy się sprawdzi to co ta pani powiedziała. Jakoś będzie trzeba to rozegrać a podpinanie się pod te protesty różnych konfederacji korony czy innych antyszczepów niestety tylko to ułatwia. Po tym co zobaczyłem na Białorusi uwierzyłem w to, że nawet największy protest da się rozegrać.

Więc nawet gdyby było ich milion niewiele by to zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, voltq napisał:

zlikwidować socjal wszystkie 800+

Wiemy że 500/800+ to było głównie kiełbasa wyborcza. Ale jeżeli dla naszej rozmowy przyjmiemy że jednak ma to oddziaływać w jakikolwiek sposób na wzrost dzietności, to oboje dojdziemy do wniosku; że to przerost formy, nad treścią. Gigantyczne obciążenie budżetu, zdecydowanie za mały sukces wzrostu urodzeń, jaki dał bezpośrednio ten program.
Ale patrząc na poniższy wykres i katastrofę urodzeniową w grudniu; poniżej 20 tys. urodzeń, MOŻE gdyby nie 500/800+ zamiast 19.5 tys. urodzeń byłoby np. 15 tys. urodzeń.
Chcesz likwidować 800+? OK, ale trzeba dać coś w zamian, aby nadal demograficznie się nie dołować. Wszyscy mówią, energetyka, rolnictwo, bezpieczeństwo państwa, służba zdrowia, ale wg mnie za mało mówi się i działa w sferze demografii.
@voltq Likwidujesz 800+ i co dalej? Oprócz totalnej katastrofy demograficznej, co dalej w tym temacie?


Kjkk9ktTURBXy9kY2FlM2EwMS0zYjY1LTRjOWMtY

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie raz się wypowiadałem w temacie 500+. Założenie było bardzo dobre i ruszyła dzietność. Po prostu inne zmiany w prawie, wprowadzone przez ostatnie 8 lat, ją zabiły oraz wzajemne antagonizowanie społeczeństwa, zrywanie więzi rodzinnych.

Edytowane przez RimciRimci
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...