Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, voltq napisał:

porównuje bo porównania są trafne

Nie, kompletnie nie są. Bo wywłaszczenia i przypadki o których rozmawiamy nie są taką rzadkością jaką sugerujesz. Potrzebne są po prostu konkretne przepisy, które nie pozwolą na wywłaszczenie za grosze bo na tym terenie będzie droga, więc wywłaszcza się po wartości jaką ta ziemia będzie miała, a nie jaką ma obecnie. Tu leży problem. Wiele osób chętnie by się przeprowadziła gdyby za majątek z którego są wywłaszczani dostali odpowiednie pieniądze. Masz nawet przykład tu na forum w postaci @DjXbeat On o tym procederze może dużo powiedzieć, bo go doświadczył. 

Patologią nie jest wywłaszczenie. Patologią jest wywłaszczanie za pieniądze, które nie pozwalają nabyć majątku o podobnej równowartości. Patologią jest wywłaszczanie pod inwestycje, które potem nie mają miejsca a działki trafiają do ludzi którzy mieli dojścia. Tej patologii nie rozwiąże zakaz wywłaszczania, bo to jednocześnie wstrzyma masę inwestycji.

 

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kanon7 napisał:

A moja łączna odpowiedź do Twoich wszystkich odpowiedzi, zawiera się w debacie ww., a w szczególności wszystkich przemowach: Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa 2018-2020 w tej debacie.

Czyli po prostu zgadzasz się z 3 godzinnym materiałem, bo wiesz, że nie będę tracił czasu na słuchanie "jutubów", bo to co oni gadają przez 3 godziny przeczytałbym w 10 minut.

 

38 minut temu, kanon7 napisał:

Co do pogrubionego tekstu polecam przesłuchać kilka minut od 01:14:35

Aha, czyli na podstawie tego że budowany był Nord Stream 2 wnioskują, że Niemcy robią to samo ze wszystkim innym. Nie wiem ludzie zapominają jak gospodarka działa? :E Gość mówi że nie tworzy teorii spiskowych jednocześnie to robiąc. Przypominam tylko że połowę kasy na ten gazociąg wyłożył Gazprom a drugą połowę Shell (brytyjski), OMV (austriacki), Engie (francuski) Uniper oraz Wintershall DEA (oba niemieckie). No ale taaaak, to przecież tylko Niemcy, niemiecki spisek w UE i w ogóle rządowa sekta chciała zniewolić kraje UE dostawami gazu, bo przecież tymi wszystkimi firmami zarządza niemiecki rząd :P 

Coraz bardziej odklejone te teorie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Aha, czyli na podstawie tego że budowany był Nord Stream 2 wnioskują, że Niemcy

Nawet tych kilka "głupich" minut nie umiałeś zobaczyć.
Rozmowa z Tobą jest jałowa... tzn. Twoje odpowiedzi są jałowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tego gościa oskarżają o bycie "ruską onuca" próba uniknięcia konfliktu z Rosją i ochrona polskich obywateli to jest wspieranie Rosji? Czegoś tu nie rozumiem

To prędzej Hołownia jest "ruską onuca" bo prowokuje do wojny z Rosją 

 

Edytowane przez voltq
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, kanon7 napisał:

Nawet tych kilka "głupich" minut nie umiałeś zobaczyć.

Zobaczyłem, całe 10 minut. 

Wiesz co ja tam widzę? Masę sprzeczności. Z jednej strony gość wymagałby żeby Rosja która chciałaby zarabiać na gazie tworzyła kiedyś jak najwięcej połączeń, a nie pozwalała na monopol Niemiec na dostawę gazu, czyli wolałby rynek rozproszony, ale to rozproszenie najlepiej jakby było narzucone. Z drugiej strony nagle dla rolników chciałby jasnych zasad i rynku wewnątrz-europejskiego, bo normalne prawa rynkowe są "ble", a sprowadzanie żywności przez jakiś kraj np. z Ameryki Północnej uznaje za złe, gdzie to wszystko to przecież prawa wolnego rynku są. No to jest wolnościowcem czy jednak nie jest?

No i tak w ogóle nie wiem czy dotarło do ludzi, że UE wycofała się z ugorowania na 4% o czym ten facet wspomina, ale jak się doczyta, to te 4% zamiast ugorowania trzeba przeznaczyć na międzyplony lub rośliny bobowate, a nie na to co rolnikowi się wymyśli. Tylko czy obecnie rolnicy pamiętają w ogóle po co robi się ugorowanie? Nieee, obsiać a jak gleba traci żyzność to walić więcej chemii albo narzekać że plony słabe i żądać kasy za straty. Kurde to ja żądam w takim razie kasy za to że mam mniej kontrahentów, bo firmy zaczynają oszczędzać kasę. 

 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Nieee, obsiać a jak gleba traci żyzność to walić więcej chemii albo narzekać że plony słabe

To w końcu reguluje to jakoś polityka UE, czy nie? Bo zaczynamy wchodzić w jakieś pokrętne tłumaczenia. Raz jest tutaj pisane, że żywność musi spełniać normy i że żaden syf nie mógł się dostać do produkowanych u nas makaronów, mąki itp. Za innym razem, że w sumie to się dostał i jedliśmy ten syf na masową skalę w wielu produktach. Jeszcze innym razem, że Ukraina produkuje syf, bo tam nie ma żadnych norm, żadnych wymogów i w ogóle nie to co w UE, a teraz że w sumie to u nas też mogą walić ile wlezie :E

Szczególnie jeden użytkownik jakby zebrać jego wypowiedzi, a potem reakcje na pewne posty to przeczy sam sobie, ale już nie będę się znęcał 🙂

 

Edytowane przez zdunzdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@LeBomB patologią jest sama możliwość wywłaszczenia , to są Ruskie standardy 

Do czego prowadzi taki zapis w konstytucji

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1393204,donald-trump-mur-z-meksykiem-i-prawo-wlasnosci.html

Jeżeli zakażemy wywłaszczenia to taki polski Trump będzie mógł sobie pokiwać groźnie palcem w bucie

Kolejny cyrk wiceminister czy jak oni się teraz tytułują wiceministra

Według mnie to jest dobre podsumowanie części osób którzy najgłośniej krzyczą o konfederusji , ruskich onucach itd

Ale spójrzmy na mówiący o tym cytat z Feliksa Konecznego:

 

[...] na przełomie wieku XIX i XX począł się pojawiać w Polsce typ nowy: Polaka o gorącym sercu polskim, gotowego do wszelakich ofiar, nawet do męczeństwa za Polskę, ale mającego... mózg zrusyfikowany [...] szerzyli rosyjskie "nastroje", a nawet wprost rosyjskie pojęcia o życiu prywatnym i publicznym - nienawidząc Rosję z całej duszy! Nasiąkli rosyjską metodą myślenia i starali się stosować ją... dla dobra sprawy polskiej." 

[Feliks Koneczny]

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

To w końcu reguluje to jakoś polityka UE, czy nie? Bo zaczynamy wchodzić w jakieś pokrętne tłumaczenia. Raz jest tutaj pisane, że żywność musi spełniać normy i że żaden syf nie mógł się dostać do produkowanych u nas makaronów, mąki itp. Za innym razem, że w sumie to się dostał i jedliśmy ten syf na masową skalę w wielu produktach. Jeszcze innym razem, że Ukraina produkuje syf, bo tam nie ma żadnych norm, żadnych wymogów i w ogóle nie to co w UE, a teraz że w sumie to u nas też mogą walić ile wlezie :E

Trzeba zacząć rozróżniać kilka podstaw.

1. Chemia a syf to dwie różne rzeczy. Syfem należy określić chemię, która w praktyce została w UE wycofana, a w innych krajach może być stosowana. Chemia natomiast to coś na co pozwalają przepisy i jest stosowane w krajach UE. Tylko w momencie gdy olewa się takie rzeczy jak ugorowanie to nawet ta dozwolona chemia potrafi z czasem niszczyć glebę. Więc stosowanie jej w nadmiarze przez rolników w UE też na zdrowie nikomu nie wyjdzie. Po to się ustala dawki i po to się bada produkt. Jeżeli ktoś tego nie robi to jest trucicielem i nie ważne skąd jest. 

2. Polityka UE i krajów UE reguluje wiele rzeczy, problem leży w braku kontroli i żywność powinna spełniać normy. Jeżeli ktoś unika kontroli lub w inny sposób sprawia że nie są one efektywne to jest trucicielem i nie ważne skąd jest.

3. Kraje spoza UE mogą stosować różne środki zakazane w UE i taka żywność nie powinna się znaleźć na terenie UE jeżeli regulują to przepisy. Jeżeli ktoś takie coś sprowadza i w jakiś sposób obchodzi przepisy kontrolne, to jest trucicielem i nie ważne skąd jest.

  

48 minut temu, voltq napisał:

patologią jest sama możliwość wywłaszczenia , to są Ruskie standardy 

No nie wiedziałem że Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy i wiele innych krajów stosuje ruskie standardy...

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw że to ścierwo nadal po wolności chodzi. 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda zdradza swój naród .... Powinien w ciupie za to siedzieć do końca życia
Środki medyczne w pandemii na wagę złota, a Dupa sobie ot tak bez trybu zleca wywiezienie ich do Watykanu, za poparcie... japrdl

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/obajtek-cba-i-papiez-mamy-dowody-ze-obajtek-byl-inwigilowany-za-rzadow-pis/y2y4yye

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne przewały.

 

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co macie do powiedzenia, drodzy tutejsi Konfederaci?

 

2 godziny temu, Fikołek napisał:

Aż dziw że to ścierwo nadal po wolności chodzi.

Kamraci i wszystko jasne :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Maciek. napisał:

Przecież te protesty trwają już trochę czasu, więc ten burdel to akurat dzieło PiS-u i to PiS ten burdel teraz podkręca.

Powiedz która to partia w Polsce, chciała przyjmować Ukrainę do NATO i UE najlepiej odrazu bez warunków wstępnych i w czasie wojny, i dlaczego nie był to PiS z Morawieckim, Kaczyńskim i Dudą tylko Tusk i PO :szczerbaty:.

PiS przestał Ukrainie wchodzić w cztery litery dopiero jak zaczęły się zbliżać wybory i nagle stali się hardkorowo anty-ukraińscy, oczywiści nie miało to nic wspólnego z protestami rolników i wcale nie robili tego żeby ugrać kilka punktów na nastrojach anty-Ukraińskich, oni poprostu dbali o naród  :szczerbaty:

Gdyby Pis-owi z sondaży wyszło, że Polacy są ogólnie pro-Rosyjscy a 70-80% polaków popiera działania Rosji i Putina na Ukrainie, to następnego dnia rząd Morawieckiego wrzucałby fotki z wizyty w Moskwie, a Kaczyński nagrywał odezwy do braci Rosjan.

I jakie to ma znaczenie?

Zarówno zielony ład jak i zalewanie syfem z ukrainy jest dla Polski skrajnie niekorzystne. Zadaniem rządu jest gra na korzyść własnych obywateli, czego Tusk ze swoją koalicją błaznów zdecydowanie nie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Zdzisiu napisał:

Zarówno zielony ład jak i zalewanie syfem z ukrainy jest dla Polski skrajnie niekorzystne

PIS i Kaczyński wraz Wojciechowskich byli innego zdania:

 

GHWyUTCWIAEiQiO?format=png&name=small

 

GHWyU8pWIAEjALn?format=png&name=small

 

GHWr8eqWwAE6WWg?format=png&name=small

Edytowane przez Camis
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Spl97 napisał:

Co macie do powiedzenia, drodzy tutejsi Konfederaci?

Jest tutaj taki jeden na forum, który jak mantra powtarza że PiS i Konfederacja to dwie strony tego samego medalu :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monety - Polin :E

PIS i konforuskie ta sama strona kopiejki :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczafi zbierał haki na Obajtka :E.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camis napisał:

Ładne przewały.

Ja jeszcze czekam na zrobienie porządku z tym wałem na tzw fabrykę maseczek. Sprzęt z Chin kupiony za ogromną kasę, a choćby symboliczna produkcja nawet nie ruszyła. Zero krycia się z wałem, nawet nie chciało im się jakkolwiek zaczynać produkcji, aby przykryć skalę tego krętactwa. 

10 godzin temu, LeBomB napisał:

Chemia natomiast to coś na co pozwalają przepisy i jest stosowane w krajach UE. Tylko w momencie gdy olewa się takie rzeczy jak ugorowanie to nawet ta dozwolona chemia potrafi z czasem niszczyć glebę

Nie mam co do tego wątpliwości, ale przecież to też chyba jest dość mocno określone, co do maksymalnego użycia nawozów prawda? Chyba, że coś pokręciłem i się mylę. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zdzisiu napisał:

I jakie to ma znaczenie?

Zarówno zielony ład jak i zalewanie syfem z ukrainy jest dla Polski skrajnie niekorzystne. Zadaniem rządu jest gra na korzyść własnych obywateli, czego Tusk ze swoją koalicją błaznów zdecydowanie nie robi. 

 

No to zgadzamy się przynajmniej w jednym, poprzedni rząd grał na niekorzyść własnych obywateli super że się zgadzamy. Co do Tuska i jego "koalicji błaznów" to wybacz, ale będe ich oceniał, już nie mówię że po czterech czy ośmiu latach, ale myślę że rok to jest dość rozsądny przedział czasowy, ale jak rozumiem wszystkie błedy poprzedników, podpisywanie w EU wszystkiego jak leci przez Morawieckiego, polskie łady i inne genialne pomysły, Tusk z koalicją błaznów powinien naprawić tu i teraz,  a jak nie to niech odda władze PiS-owi, oni to co zepsuli naprawią natychmiast.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba powiedzieć jasno, odpieprzcie się od Tuska i jego ekipy, przynajmniej na rok bądź dwa lata. Nie można przypisywać wszystkiego co się obecnie dzieje na Tuska i jego rząd. Spora część tego wszystkiego obciąża PiS-iorów, czego spora część ludzi nie rozumie.

KPO już w drodze do naszego kraju, tyle, że straconych DWÓCH lat przez PiS-iorów nikt nie odda ;).

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-potezne-pieniadze-dla-polski-zapadla-decyzja-komisji-europej,nId,7361513

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zdunzdun napisał:

Nie mam co do tego wątpliwości, ale przecież to też chyba jest dość mocno określone, co do maksymalnego użycia nawozów prawda? Chyba, że coś pokręciłem i się mylę.

Tak, ale zauważ też że są różnice między krajami co do ilości i rodzajów używanych substancji. Już o tym pisałem niedawno, że UE dawało do tej pory ogólne wytyczne co do stosowania nawozów i szczegółowe co do wycofywanych nawozów. Tak jak sporo innych krajów ma albo proste albo po prostu sprawne procesy wprowadzania nowych substancji i nawozów na rynek, tak w Polsce wygląda to trochę jak z lekami. 

Tu w zasadzie całe kompendium wiedzy dotyczącej unijnych przepisów w tej kwestii wraz z linkami do przepisów.

https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/78/chemikalia-i-pestycydy

 

Cytat

Dyrektywa 2009/128/WE zobowiązuje państwa członkowskie do przyjęcia krajowych planów działania dążących do ustalenia celów ilościowych, środków, miar i harmonogramów zmierzających do zmniejszenia zagrożenia związanego ze stosowaniem pestycydów i wpływu ich stosowania na zdrowie ludzi i na środowisko naturalne. 

 

Cytat

W sprawozdaniu z wdrażania dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania pestycydów z dnia 25 maja 2020 r. wykazano, że chociaż państwa członkowskie poczyniły postępy we wdrażaniu tej dyrektywy, mniej niż jedna trzecia z nich zakończyła przegląd krajowych planów działania w terminie pięciu lat przewidzianym w przepisach. Większość państw, które przeprowadziły przegląd krajowych planów działania, nie zdołała wyeliminować uchybień wskazanych przez Komisję w ich pierwotnych krajowych planach działania.

Zatem maksymalne użycie nawozów póki co może być określone wewnętrznie w poszczególnych planach krajowych. Zatem dziwisz się że powstała kolejna koncepcja, która chce ujednolicić podejście?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delegacja solidarności dudy zwyzywana pod centrum "dialog" przez "farmerów" nie chcą ich na rozmowach, argumentujac że to pachoły pisu. :D

  • Like 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kanon7 jaki masz cel w kłamstwie na temat tego że PiS i konfederacja to jedna i ta sama strona monety , pisałem o tym w kontekście PO i PiS ich czyny pokazują że są bardzo zgodni w ważnych sprawach głosują razem , natomiast słownie skaczą sobie do gardeł i non stop się kłócą 

@Spl97 decyzja która ośmiesza konfederację z PiSem i platformą obywatelską nie powinni wchodzić w żadne układy nawet lokalnie

Wipler to pachołek PiS ,  mentzen się nie nadaje do polityki tylko gada na YouTube i tiktok a nie widać żeby coś robił, Korwin to kompletny idiota że oddał partię takiemu człowiekowi a teraz zakłada nową 

@Spl97 ja Tuska krytykuje za jego poprzednie urzędowanie jako premiera , gość mi naobiecywał 3*15 , obniżkę podatków obiecał że wyrzuci każdego kto zaproponuje podwyżkę podatków, po czym sam podwyższył kilkanaście podatków i nie wywiązał się z ogromną obietnic , to jak mam teraz mu zaufać? Dla mnie to oszust tyle że wyrządził mniej szkód od towarzyszy z PiS 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fikołek napisał:

Delegacja solidarności dudy zwyzywana pod centrum "dialog" przez "farmerów" nie chcą ich na rozmowach, argumentujac że to pachoły pisu. :D

Masz nagranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...