Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Kris194 zobaczymy jak przyjdzie rachunek wyrównawczy we wrześniu wtedy wrzucę zdjęcia wszystkich od stycznia do końca roku i za poprzedni 2023 , w tej chwili trochę przesadziłem bo obliczyłem jeszcze raz i wyszło 60% więcej rachunek za lipiec i sierpień w porównaniu majowego i czerwcowego , ministra mi obiecuje 25% podwyżki 

@Crew 900 problem wynika z finansowania przez państwo czyli nas sportu dorosłych , gdyby tego nie finansować to problemu by nie było 

@sabaru dopóki te szczepienia nie są obowiązkowe nie widzę problemu , na covid się nie szczepilem podobnie moja żona i dziecko i żyjemy w dobrym zdrowiu nie nękani przez koronawirusa

Edytowane przez voltq
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kamiyan napisał:

 Niech jeszcze majty ściągnie na profilu, choć przed Sławkiem pewnie ściągała XD

W Konfie to nie jedna się obracała z konfiarzami :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, voltq napisał:

ministra mi obiecuje 25% podwyżki 

25% od stanu bez tarczy, czyli od stanu gdy ktoś przekroczył lub nie obejmował go zeszłoroczny próg zużycia. Weź na to poprawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejni zatrzymani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kris194 napisał:

Od dawna możesz się szczepić na różne rzeczy ale nikt nie mówi, że musisz.

Tu chodzi o szczepienie konkretnych grup zawodowych, tak samo jak obecnie szczepi się na WZW np. lekarzy czy pracowników oczyszczalni ścieków u których ryzyko zarażenia się jest znacznie większe. Zapewne przed wprowadzaniem szczepień na WZW też było takie gadanie jak pisze @sabaru

Zawsze będą tacy co będą uważali że to wszystko spisek, celowe działanie itd. a każdą oznakę że mogliby mieć rację (nawet jak to przewidziana konsekwencja dotykająca jakiegoś promila osób) i tak uznają za 100% potwierdzenie swoich teorii.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, LeBomB napisał:

25% od stanu bez tarczy, czyli od stanu gdy ktoś przekroczył lub nie obejmował go zeszłoroczny próg zużycia. Weź na to poprawkę. 

To znaczy przy zużyciu 2200-2300 jak mi policzą?

@LeBomB bo cyrk covidowy to był spisek żeby napchać się pieniędzmi na wyimaginowanej pandemii 

Nie pierwszy pozew przeciw Pfizer

Wg analizy agencji Reutrers producent leków miał ponad 74 miliardy dolarów przychodów w latach 2021 i 2022 związanych ze szczepionkami przeciwko Covid-19.

6 gru 2023

Szczepienia na WZW polecam , prędzej się człowiek żółtaczka może zarazić niż HIV

Edytowane przez voltq
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, voltq napisał:

To znaczy przy zużyciu 2200-2300 jak mi policzą?

Nie wiem jak Ci policzą, bo nie wiem jaką masz umowę. Odniosłem się tylko do tego co było mówione z ministerstwa, że podwyżka będzie o 25%. 

Jak chcesz zobrazowania, to policz 2200 po cenie za kWh jaką miałbyś normalnie bez zeszłorocznej tarczy (wraz ze wszystkimi dodatkowymi składnikami doliczanymi przez dostawcę) i podziel to na 12 miesięcy. Zobacz ile wyjdzie Ci miesięcznie. Potem policz 2200 po stawce maksymalnej z tego roku czyli 500 zł za MWh (odnosząc to do kWh) dodaj składniki jakie dolicza Ci dostawca i podziel na 12, zobaczysz orientacyjną cenę. 

 

Edytowane przez LeBomB
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://agroprofil.pl/wiadomosci/swiat-stanal-na-glowie-dunscy-rolnicy-zaplaca-za-emisje-co2-od-2030/

Świat jaki znamy z cyberpunk to realna przyszła rzeczywistość 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-06-26/niemieccy-policjanci-zawrocili-migrantow-nagrano-kolejny-przypadek/

@LeBomB tak zrobię i podam wynik , podejrzewam jednak że ministra kłamie i będzie więcej niż 25% , zresztą znów to jakieś chore skomplikowane rzeczy zamiast upraszczać to oni wszystko komplikują i utrudniają , nie różnią się w tym od PiS 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, voltq napisał:

https://agroprofil.pl/wiadomosci/swiat-stanal-na-glowie-dunscy-rolnicy-zaplaca-za-emisje-co2-od-2030/

Świat jaki znamy z cyberpunk to realna przyszła rzeczywistość 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-06-26/niemieccy-policjanci-zawrocili-migrantow-nagrano-kolejny-przypadek/

@LeBomB tak zrobię i podam wynik , podejrzewam jednak że ministra kłamie i będzie więcej niż 25% , zresztą znów to jakieś chore skomplikowane rzeczy zamiast upraszczać to oni wszystko komplikują i utrudniają , nie różnią się w tym od PiS 

Jeśli prosta matematyka Cię przerasta to nic dziwnego że dla Ciebie wszystko jest trudne ;) 

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voltq ogólnie jak policzysz to powinno wyjść mniej niż za 2023 rok lub niewiele więcej w zależności od tego jaką miałeś taryfę i stawkę za kWh.

To że od lipca będzie więcej i to co w ten sposób się policzy nie będzie się zgadzało z tym co się dostanie, będzie wynikało głównie z tego o ile zmienią się te dodatkowe opłaty, a nie cena samego zużycia. Dostawcy by nie uszczuplać zysku podnoszą ceny za przesył itd. tłumacząc się podwyżką różnych innych opłat. Teraz samo ETS będzie dodatkowym pretekstem by podnieść ceny. Ostatnie 4-5 lat wiele spółek nauczyło się maksymalizować zyski, stąd zdzieranie ile się da, nawet jeśli jest to wbrew temu co się dzieje na rynku czy w gospodarce. Dlatego ja osobiście jestem za tym by przywrócono obligo giełdowe na prąd. 

25 minut temu, voltq napisał:

Wkleję link, bo część "newsów" zaczyna się dublować, nie będę się rozpisywał w dwóch miejscach

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

W Konfie to nie jedna się obracała z konfiarzami :E.

Aż chciałoby się tutaj napisać często podawany argument "co cię obchodzi kto z kim w łóżku" 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
31 minut temu, TheMr. napisał:

Jeśli prosta matematyka Cię przerasta to nic dziwnego że dla Ciebie wszystko jest trudne ;) 

Skoro jesteś taki wyedukowany to może obliczysz sam i podasz to wynik ? 

@LeBomB dziękuję za informację 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zdunzdun napisał:

Aż chciałoby się tutaj napisać często podawany argument "co cię obchodzi kto z kim w łóżku"

Gorzej jak te pary łóżkowe przechodzą na realne stanowiska.

Np. Macierewicz ze swoim chłopakiem "Misiem" Misiewiczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamiyan @Kamiyan2 @kamiyan6

Dlatego trzeba likwidować państwowe etaty i nie tworzyć kolejnych ministerstw to nie będzie problemu

Niestety KO robi odwrotnie i mają jeszcze więcej niż PiS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba nawet nasz marszałek ma dość tego cyrku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kamiyan napisał:

Gorzej jak te pary łóżkowe przechodzą na realne stanowiska.

Np. Macierewicz ze swoim chłopakiem "Misiem" Misiewiczem.

Nie no, wiadomo przecież, że samo w sobie kolesiostwo jest złe.

Ode mnie to był trochę sarkazm, bo tak niektórych rusza jak się zacznie temat gejów itp, ale jak już o konfiarzach mowa to można sobie pozwolić na więcej. Bądźmy sprawiedliwi dla wszystkich 😉

Swoją drogą niezła wrzawa z tym fejkiem, że badania techniczne będą kosztować od lipca ponad 400 zł, co zostało zresztą już zdementowane. Na profilu PiSu na fb w komentarzach pod tym wpisem ostre bagienko. To jest dramat jak się tym motłochem steruje 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł to gruba przesada, ale obecne 98 to też jakiś żart szczerze mówiąc, odrealniona cena.

1 minutę temu, Spl97 napisał:

Ardanowski odchodzi z PiS

Grubo. Może odebrać sporo głosów wsi, a nawet pociągnąć PSL pod próg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, voltq napisał:

Skoro jesteś taki wyedukowany to może obliczysz sam i podasz to wynik ? 

Zaraz może się okazać, że to państwo będzie mi kasę oddawało za zużycie :szczerbaty:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, skypan napisał:

Zaraz może się okazać, że to państwo będzie mi kasę oddawało za zużycie :szczerbaty:

Zależy dla kogo. Jak mieściłeś się w limicie zużycia prądu to będzie dla Ciebie drożej, jak przekraczałeś limit jak np. kolega @tgolik to będzie dla Ciebie taniej.

BTW,

Ktoś wie kiedy premier będzie mówił o CPK? Czy może na szybko, na kolanie dokonują edycji bo wczoraj poszła informacja, że Węgry chcą mieć swoje CPK i teraz rząd chce to przebić? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, voltq napisał:

dopóki te szczepienia nie są obowiązkowe nie widzę problemu , na covid się nie szczepilem podobnie moja żona i dziecko i żyjemy w dobrym zdrowiu nie nękani przez koronawirusa

No właśnie o to mi chodzi. W przypadku covida nie były obowiązkowe ale jakby dalej to trwało to byś bez szczepienia do sklepu nawet nie wszedł. Nie musiałeś się szczepić ale z drugiej strony chcieli cie podejść i przymusić w inny sposób jak to mówili żebyś sam zdecydował o tym. Serio już zapomnieliście jaki to było?!. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to nie mam pytań. Po za tym ja do samych szczepień nie mam nic, a nic. Tylko niech to się odbywa z godnie zasadami, a nie tak jak ostatnio.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O, jest transmisja: Facebook Live | Facebook

  • Rozbudowa kolei, na początek "igrek".
  • Lotnisko w Baranowie będzie gotowe w 2032r.
  • Rozbudowa Okęcia i Modlina jako pilne, Chopin pod znakiem zapytania po 2032r.
  • Zwiększenie ilości samolotów w Locie do 135 maszyn w 2032r.
  • koncepcja całej Polski jako "megalopolis" - największe ośrodki miejskie w Polsce połączone szybkimi kolejami, z Krakowa do Warszawy w 100 min.
Edytowane przez RimciRimci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CPK PiS-iory zgaszeni jak pety 8:E.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, RimciRimci napisał:

Ktoś wie kiedy premier będzie mówił o CPK? Czy może na szybko, na kolanie dokonują edycji bo wczoraj poszła informacja, że Węgry chcą mieć swoje CPK i teraz rząd chce to przebić? :E 

To węgierskie to clickbait. Z reddita:

Cytat

W skrócie: gówno artykuł ze źródłem "dorzeczy". 

  • Kapital inwestycyjny na dekadę 1 miliard euro. Sama budowa lotniska dla CPK liczona jest na 46 miliardów PLN.. 150 miliardów plus licząc tory, węzły itd.

-  chodzi o rozbudowę lotniska które w zeszłym roku przerobiło 14 mln pasażerów podczas gdy Chopin 18 mln.  Może będą się bili z Chopinem jak się poszczęści. 

  • co tak właściwie oznacza największy węzeł lotniczy w "Europie środkowej"? Trudno powiedzieć. Powodzenia z lotniskiem w Wiedniu, które przerobiło 29 milionów. No chyba, że Niemcy to też Europa środkowa... To juz 60 milionowe lotnisko we Frankfurcie. 

Tytuł to clickbait polityczny.

 

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...