Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie do końca. W I półroczu 2024 realizowane były kontrakty zawarte w 2023. Tusk wtedy nie rządził a umów trzeba dotrzymywać.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś afera z ukraińskim ministrem Kulebą i migami.

Nie wiem co ukraińcy chcą tym ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kalderon napisał:

Nie do końca. W I półroczu 2024 realizowane były kontrakty zawarte w 2023. Tusk wtedy nie rządził a umów trzeba dotrzymywać.

Umów, nawet tych niekorzystnych dla państwa, które zawarło pod rządami PiS-u trzeba dotrzymywać, gdyż w przeciwnym razie w razie ich zerwania do płacenia takie kary umowne, że nie będzie się opłacało tych umów zerwać.

13 godzin temu, voltq napisał:

Kompromitacja konfederacji, Korwin idiota i wariat oddał władze jakiemuś mentzenowi który kompromituje się non stop i oni go na prezydenta wystawiają, Wipler ma coraz większe zasługi i sukcesy w rozwaleniu Konfederacji 

Gdyby w tej Konfie najpierw przed przyjęciem Wiplera w swoje progi zapoznali się z życiorysem i "karierą" Wiplera, w szczególności to, że gość był wcześniej w PiS i przyczynił się do rozwalenia KNP, to od razu zapaliłaby się czerwona lampka, ale Mentzen wie lepiej :E. A tak to mają za swoje, Wipler do końca zrobi plan i Konfa pójdzie w pył, a rozbitki pójdą do PiS-u ;).

A reszta tego towarzystwa pójdzie w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gloin napisał:

https://x.com/i/status/1829794240349536556   kolejne kłamstwo ? 

Teraz zobacz. Ta sama instytucja, która opublikowała dane na które ktoś się w tym nagraniu powołuje.

Najpierw zrywają rozmowy i zawieszają udział w konsultacjach z ministerstwem

https://pigpd.pl/zawieszamy-rozmowy-z-ministerstwem-klimatu-i-srodowiska-przy-zespole-ds-wyznaczania-lasow-cennych-spolecznie-i-przyrodniczo/

Bo niby żądają kompetentnego rozwiązania problemu. Po czym dają coś takiego:

https://pigpd.pl/analiza-skutkow-potencjalnego-wylaczenia-20-obszaru-polskich-lasow/

Z czego ewidentnie widać że chodzi o biznes.

Skoro wyłączenie 20% lasów z gospodarki drzewnej ma przynieść takie straty, to może właśnie trzeba przestać sprzedawać drewno do Chin, a dać prawo pierwokupu rodzimym przedsiębiorcom?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Spl97 rozpadu raczej nie będzie ale pewnie kolejny podział , chyba że koryto ich połączy jak partie systemowe , bo taka lewica już dawno wyszła by z aktualnej Koalicji a wcześniej solidarna Polska z koalicji z PiSem ale czego się nie robi dla pieniędzy i pozornej "władzy" 

Szkoda bo masa ludzi bardzo dużo poświęciła żeby konfederacja znalazła się tam gdzie jest teraz a dla takiego mentzena czy Korwina liczą się tylko ich prywatne zyski a Wipler działa na zlecenie PiSu 

Mało zostało ludzi ideowych

Aktualnie wybory prezydenckie to będzie starcie stanowski kontra Trzaskowski, jak PiS chce mieć szansę wygrać to nie może wystawić kogoś ze swoich skompromitowanych szeregów, reszta nie ma szans na drugą turę 

W sumie jak wygra RT to przynajmniej byśmy się dostosowali szybciej i sprawniej do prawa unijnego i przestali być postrzegani jak jakaś czarna owca w UE 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podział tej Konfy na mniejsze grupki może spowodować powrót tam, gdzie ich miejsce, czyli do nic nie znaczącego planktonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Spl97 może być dokładnie odwrotnie jak piszesz i przez wywalenie takich mentzenow czy Wiplerow poparcie urośnie 

Ja nie mam na kogo głosować w wyborach prezydenckich aktualnie

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynie KKP, gdzie jest cała zbieranina szurii, foliarzy, antyszczepionkowców, tych od 5G czy wyznawców teorii spiskowych :E.

Najbardziej ugrupowanie Mentzena oraz RN dostaną przy tym układzie po tyłku, jeden Bosak to za mało dla RN, żeby się samodzielnie utrzymali się w Sejmie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam porównanie, trafne:P

aVJvIwr.jpeg

 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowski to folklor, coś jak Palikot. Gdzie tam on do drugiej tury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Mentzen robi ten wynik. Ma pewne zasługi, bo wypromował choćby Zajączkowską. Ale sam z siebie jest bardzo słaby.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 30.08.2024 o 15:23, Klakier1984 napisał:

W kilku innych państwach UE funkcjonują takie zakazy inne planują go wprowadzić z tego co czytałem więc raczej nie powinien to być specjalnie duży problem. Skoro szkoła potrafi przypilnować żeby dzieci na lekcjach np nie paliły to z telefonami  sobie nie poradzą ;) ?  Co zrobić z tymi co zakaz oleją?? Kiedyś odpowiedź była by prosta... teraz zostaje chyba tylko pisanie uwaga albo targanie rodziców na dywanik.

Rodzice nawet jak wpajają, to pociechy potrafią się buntować, z resztą dzieci we wczesnych latach szkolnych jeszcze mają taki etap, że sporo kłamią. Moja sporo młodsza kuzynka chodziła do podstawówki jak smarty się upowszechniały - wszyscy uczniowie musieli włożyć przed lekcją do szuflady i tyle, bez spiny. Tylko jacyś patorodzice się burzyli, ale przeszło jak uciechy zaczęły zbierać przysłowiowe baty od rówieśników.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego słaby. Mentzen to może i dobrze wypada w tiktokowych monologach wcześniej przygotowanych. Choć dla mnie w tym też słabo wypada, ale rozumiem że takie monologi mogą się komuś podobać.

W dyskusjach z innymi ten gościu jest po prostu słaby. Na wybory prezydenckie - jeśli faktycznie zostanie wystawiony, co wg mnie nie jest pewne, bo tu szkoda kasy na kampanię - to jest zdecydowanie poza szansami na wynik wyrażony dwucyfrową liczbą procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2024 o 15:52, lukadd napisał:

Możliwe, słyszałem, że kiedyś w niektórych Amazonach tak było, może jakiś nurek zawodowy też mieć ograniczony dostęp do fona itd. Ale w każdej normalnej pracy nikt sobie nie wyobraża takich zakazów.

A może po prostu nie potrafisz pomyśleć, w których zajęciach zarobkowych nie powinno się korzystać ze smarta, bo może zaszkodzić wykonywanej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, voltq napisał:

@Spl97 może być dokładnie odwrotnie jak piszesz i przez wywalenie takich mentzenow czy Wiplerow poparcie urośnie 

Ja nie mam na kogo głosować w wyborach prezydenckich aktualnie

Co jako regularnie udzielającego się w wątku politycznym nie zwalnia się z pójścia i zagłosowanie na - z twojej perspektywy - mniejsze zło. Też wolałbym nie głosować na Trzaskkwskiego, ale koalicja musi tym razem mieć swojego prezydenta aby pozamykać pewne sprawy (i ludzi X_X). Więc trudno, przy urnie nie będę głosował na człowieka tylko cele do osiągnięcia.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2024 o 18:00, forfun napisał:

Rumakowanie tym się skończyło. Jest szansa, że PSL zniknie w końcu z politycznej mapy Polski(czekam na to od ponad 20 lat).

Oni mogliby pójść po rozum do głowy i trochę zluzować poślady z poglądami. W imię 'partii środka', która moim zdaniem powinna istnieć w polskim ustroju politycznym. A tak ze swoimi dziadowskimi patopoglądami albo zostaną wchłonięci, albo po prostu wymrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Everyman napisał:

(...)  jak uciechy zaczęły zbierać przysłowiowe baty od rówieśników.

Zacytuj proszę, to przysłowie o batach. Chcę nadrobić zaległości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Rafi86 napisał:

No i już widać, że jedyne co widziałeś to z udziałem Mentzena to to starcie z Petru. Była niedawno całkiem dobra debata ekonomiczna z jego udziałem. No ale ty pewnie takich nie oglądasz, tylko w kółko shorty z debaty z Petru żeby sobie potwierdzić, że Mentzen jest słaby 

No to powalcz o swoje racje i wrzuć linka

5 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Zacytuj proszę, to przysłowie o batach. Chcę nadrobić zaległości. 

Pewnie miał na myśli "tak zwane" baty.

Poza tym sam ze szkoły jeszcze pamiętam, że jak nauczyciel potrafił sobie ustawić większość klasy, ta klasa sama sprowadzała (czy tam wynosiła, zależy jak na to patrzeć) do odpowiedniego poziomu buntowników.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, adashi napisał:

Stanowski to folklor, coś jak Palikot. Gdzie tam on do drugiej tury.

Folkklor to jedna osoby, ktore sa w stanie twierdzic, ze on w ogole bedzie 1 turze :) Po debatach przed drukiem kart sie wycofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, gdyby nie to, że o tym Stanowskim dyskutujecie nie wiedziałbym że istnieje. Nie oglądam jego materiałów. Dużo forsy PiS musiałby wydać aby go wypromować.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, Rafi86 napisał:

Jak Korwin miał od lat ciągle po 6% to piali wszyscy z zachwytu jaki to świetny wynik wykręca. Jak teraz ten "głupi" Mentzen robi coraz częściej wyniki prawie 3x wyższe to stękają i przewidują koniec Konfederacji.

A potem przychodzą wybory i Konfederosja ma jednocyfrówkę. Dlaczego? Bo ich elektorat się wcale nie powiększył, jest stały i zabetonowany, to z kolei oznacza że ich wynik procentowy jest zależny od frekwencji. Im wyższa frekwencja tym niższy wynik K bo ich stały elektorat będzie stanowił niższy % ogółu głosujących.

35 minut temu, Rafi86 napisał:

w 1 turze na kogokolwiek oprócz kandydata POPISu. W drugiej na kogokolwiek z opozycji. Mieliśmy już prezydenta i rząd z jednego obozu i wszyscy wiedzą jaką tragedią to się skończyło dla Polski.

Jest jeden problem - owa tragedia jest kontynuowana bo dalej mamy prezydenta z tamtego obozu rządzącego. Tylko prezydent z obecnego obozu władzy podpisze ustawy pozwalające przerwać ten stan.

16 minut temu, Everyman napisał:

Oni mogliby pójść po rozum do głowy i trochę zluzować poślady z poglądami. W imię 'partii środka', która moim zdaniem powinna istnieć w polskim ustroju politycznym. A tak ze swoimi dziadowskimi patopoglądami albo zostaną wchłonięci, albo po prostu wymrą.

Ba - oni celowo zrobili publiczny skręt w prawo bo Tygrysek liczył że wzrośnie im poparcie, głupek myślał że przejdą do nich wyborcy PiSu (dalej nie rozumie, że PiS to sekta i ich wyborca prędzej szczeźnie niż zagłosuje na kogoś innego).

Druga sprawa - partią środka, chadecją, jest PO/KO. To tylko pokazuje jak zbrunatniał dyskurs w ciągu ostatnich 8 lat.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Everyman napisał:

A może po prostu nie potrafisz pomyśleć, w których zajęciach zarobkowych nie powinno się korzystać ze smarta, bo może zaszkodzić wykonywanej pracy?

Podałem przykład np. nurka :E

Przecież ja pisałem o normalnych typowych pracach jakich jest z 90% na rynku gdzie przeszkodą nie jest praca specjalistyczna i z tego powodu ograniczenia, a normalne typowe prace gdzie pracodawca wymuszałby zostawianie prywatnego telefonu w np. szafce w firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Suchy211 ja podziękuję nie będę wybierał mniejszego zła , w drugiej turze też nie zagłosuje na tą chwilę 

@lukadd u mnie w robocie mój telefon jest narzędziem mojej pracy 

@Rafi86 sami zwolennicy Konfederacji piszą że mentzen to zły pomysł i wybór  prędzej nawet Brauna by woleli , Bosak był naturalnym kandydatem bo innych Konfederacja na tą chwilę nie wytworzyła , to tylko ich wina , mentzen zamiast pić 🍻 i skupiać się na zarabianiu pieniędzy jak chce coś zdziałać w polityce dla zwykłych ludzi nie dla siebie to powinien się podszkolić w wielu aspektach 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...