Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z tymi 1,6mld zł ukradzionymi z Orlenu to sytuacja wygląda podobnie jak z maseczkami i respiratorami.
Spółka założona rok wcześniej. Pieniądze przelane nie wiadomo gdzie i zniknęły zerowe szanse odzyskania.

Skoro z maseczkami i respiratorami za setki mln zł sie udało to poszli krok dalej.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szambo napisał:

I z drugiej strony... winą pomysłodawcu kredytu 0% jest to, że już sprzedawcy podnoszą ceny mimo, że program nawet nie wystartował?

Oczywiście, że tak. Przecież wiadomo jako to działało przy kredycie 0%. Niestety, znowu u niektórych zwyciężyła komunistyczna logika "tym razem się uda". Rząd oczywiście wiedział, że tak będzie - działają z premedytacją. Ale co poradzić - NBP trzyma stopy i oprocentowanie kredytów w górę, a jednocześnie POPIS daje kredyty na 2%/0%. Powinni zrobić koalicję POPIS bo tak, czy tak - to obydwie partie działają na szkodę kraju, byle tylko się podlizać wyborcom i zdobyć marne kilka głosów w krótkim terminie. Oczywiście nie obchodzi ich co będzie za 30 lat bo połowa tych dziadków nie dożyje, a pozostali będą opalać się na Seszelach za nakradzioną kasę. ZERO odpowiedzialności społecznej z ich strony. Dalej na nich głosujcie 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tyle, jeśli chodzi o paliwo za 5 zł.

Cytat

- Cena ropy od początku roku wzrosła o 20 proc. - zauważył Andrzej Domański. - Jeśli na rynkach ropy ceny spadną o 20-30 proc., to 5,19 zł za litr w tej kadencji jest realne - ale nie zależy to od rządu.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-dziura-budzetowa-rosnie-minister-finansow-podal-dane-po-trze,nId,7446819

13 godzin temu, ghostdog napisał:

Wtedy mieli nieograniczone środki więc mogli zwozić ludzi autokarami. Teraz racze nie szarpną się z własnej kasy na taką akcję.

Zależy ile jeszcze w PiS-owskich skarbcach zostało pieniędzy, jeśli zostało jeszcze całkiem dużo, pomimo tego, że im środki topnieją z miesiąca na miesiąc, to będą mieli jeszcze zdolności mobilizacyjne do zwożenia własnego elektoratu do Warszawy, ale tak czy siak nie mają zdolności, żeby chociaż spróbować się zbliżyć do wyników wykręcanych przez Tuska w ubiegłym roku.

A tematy, które zachęcą starszych i ciemnego ludu do udziału w tym marszu Kaczyńskiego znajdą się, Smoleńsk kręcony po raz n-ty czy aborcja, gdzie już wczoraj zabierali głos przedstawiciele z pro-life'ów oraz kleru, bo jakżeby inaczej :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FataIity napisał:

Oczywiście, że tak. Przecież wiadomo jako to działało przy kredycie 0%.

No to teraz przekaż to setkom ludzi, którzy pracują na PKB tego kraju:

Walcie się! Nie ma dla was miejsca w tym kraju nędzne biedaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, FataIity napisał:

Dalej na nich głosujcie 

No to powiedz drogi Sherlocku, na kogo głosować oprócz przytoczonego PO, PiS-u oraz Twojej ulubionej Konfederacji, która jest marną podróbą PiS-u oraz jest partią zlepków, szurii, wyznawców teorii spiskowych, katotalibanu jak i również prorosyjskich zwolenników?

Cały czas słyszę od Konfederatów jedno i to samo. A jak ktoś dociekliwy powie, jakie jest prawdziwe oblicze partii o nazwie Konfederacja Wolność i Niepodległość, to wyborcy Konfy magicznie chowają głowę w piasek i dalej nawalają takie treści, które od razu demaskują, że taki delikwent to elektorat Konfy.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Spl97 napisał:

No to powiedz drogi Sherlocku, na kogo głosować oprócz przytoczonego PO, PiS-u oraz Twojej ulubionej Konfederacji, która jest marną podróbą PiS-u oraz jest partią zlepków, szurii, wyznawców teorii spiskowych, katotalibanu jak i również prorosyjskich zwolenników?

Cały czas słyszę od Konfederatów jedno i to samo. A jak ktoś dociekliwy powie, jakie jest prawdziwe oblicze partii o nazwie Konfederacja Wolność i Niepodległość, to wyborcy Konfy magicznie chowają głowę w piasek i dalej nawalają takie treści, które od razu demaskują, że taki delikwent to elektorat Konfy.

Widziałem debatę na temat mieszkalnictwa na Kanale Zero.

Tak jak była jakaś szansa na to, że może przekonam się do Mentzena tak po tej debacie całkowicie straciłem zapał.

Jak słyszę te hasła... RYNEK RYNEK KAPITALIZM to mi się chce rzygać.

Szkoda, że multum ludzi wykonuje zawody, które są potrzebne bardziej niż SPEKULANT bądź FLIPPER i robią to generalnie z poczucia obowiązku i zwykłej przyzwoitości... to tych ludzi zawiódł KAPITAN PAŃSTWO.

 

 

Edytowane przez Szambo
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał Zero to od razu bojkotować, to nie jest rzetelne źródło informacji, to ukryta PiS-owska propaganda.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ceny mieszkań rosną, bo rośnie popyt przez kredyt 2%. Aby ceny mieszkań spadły, trzeba zwiększyć podaż. W tym jednym aspekcie popieram pomysł lewicy, aby gminy budowały mieszkania na tani wynajem.

Edytowane przez wamak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, wamak napisał:

Ceny mieszkań rosną, bo rośnie popyt przez BK2%. Aby ceny mieszkań spadły, trzeba zwiększyć podaż. W tym jednym aspekcie popieram pomysł lewicy, aby gminy budowały mieszkania na tani wynajem.

Ale ostatnio podaż przewyższa popyt podobno. A mimo to ceny rosną.

Ale w ogóle o jakim popycie my gadamy... ile % osób z tych, które kupują mieszkanie kupuje je jako stricte mieszkanie do mieszkania?

Wyjdzie, że na jedną osobę chcącą nabyć nieruchomość dla celów mieszkalnych znajdą się trzy szukające inwestycji.

Teraz jak już ogłosili program dopłat to się pewnie pełno tych inwestorów rzuci, bo to złoty deal kupić teraz taniej i za pół roku sprzedać frajerom chcącym kupić upragnione M. Ile zarobią na takim mieszkanku? 50k, 100k?

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Kamiyan napisał:

Jak ten kredyt 0% przejdzie, to powinni pozamykać wszystkich odpowiedzialnych.

Tak bezczelnego lobby to ja sobie nie przypominam. Ostatnia taka akcja była przy tych paliwach, co Kwaśniewski zawetował 20 lat temu.

Ale PeŁo nie jest takie złe jak PiS! Byle ich odsunąć od władzy!!!!

Tymczasem ciągną dalej jeden z gorszych projektów ostatnich lat. Do tego ściąganie nielegalnych imigrantów wraz z rodzinami (tak wiem, PiS też ściągał, super argument). 

Ludzie dalej głosują na Sutryka, Jaśkowiaka, Trzaskowskiego. Tu się nic nigdy nie zmieni XD

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Spl97 napisał:

Kanał Zero to od razu bojkotować, to nie jest rzetelne źródło informacji, to ukryta PiS-owska propaganda.

Wiadomo. Właścicielem jest znany i ukryty pisowski agent Krzysztof S.

 

40 minut temu, Spl97 napisał:

No to powiedz drogi Sherlocku, na kogo głosować oprócz przytoczonego PO, PiS-u oraz Twojej ulubionej Konfederacji, która jest marną podróbą PiS-u oraz jest partią zlepków, szurii, wyznawców teorii spiskowych, katotalibanu jak i również prorosyjskich zwolenników?

Tak samo jak PO, które jest zlepkiem proniemieckich i prorosyjskich zwolenników, lewackich aktywistów oraz komuchów przekupujących wyborców ich własnymi pieniędzmi, czy może PiS czy zlepek starych dziado-katolików, komuchów, zwolenników izolacjonizmu europejskiego? A może lewica, czyli zlepek komuchów, ekoterrystów, ludzi z zaburzeniami psychicznymi, zbczeńców czy feministek których jedynym zadaniem jest pozwolenie dokonywanie aborcji w każdej żabce? Rządzą oni Polską od 30 lat, więc wszystko elegancko - niech rządzą dalej. I będą rządzić bo istnieją tacy ludzie ja Ty, którzy nie szukają alternatyw, nie dają szans innym (nie mam na myśli znienawidzonej przez Ciebie konfy).

Krytyka POPISU od razu odpala protokół "atak na konfederację". Powtórzę tysięczny raz. Nie głosowałem na nich w ostatnich wyborach do sejmu. (Mam nadzieję że przelewy od Tuska dochodzą za propagandę)

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, galakty napisał:

Ludzie dalej głosują na Sutryka, Jaśkowiaka, Trzaskowskiego. Tu się nic nigdy nie zmieni XD

Bo mamy wybór między dżumą, a cholerą. KO nie jest idealne, są też populistami, jak PiS. Tylko że alternatywna Konfederacja to nie jest doby wybór. Dlatego głosowałem w drugiej turze wyborów prezydenckich na Trzaskowskiego jako mniejsze zło.

3 minuty temu, FataIity napisał:

ak samo jak PO, które jest zlepkiem proniemieckich i prorosyjskich zwolenników

Piszesz zupełnie, jak pisowiec.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewy od Tuska? :E Trzymajcie mnie, bo padnę ze śmiechu :hahaha:

Już wielokrotnie powtarzałem, że nie dostaję ani grosza za to co piszę i nadal tak jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Spl97 a po co bojkotować ? , wszystkie strony propagandy najlepiej znać 

Nie ma dobrej partii politycznej w Polsce 

Chociaż jedna zasada powinna być wprowadzona że trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa jeżeli obiecuje że VAT na wszystkie produkty ma być 15% to jak dochodzę do "władzy" i nie zrealizuje tego pomysłu to taki człowiek powinien być wykluczony z wszelkiej działalności publicznej i politycznej dożywotnio 

@wamak nie tylko mniejsze zło co przeciw waga , jak już mają rządzić na zmianę to dobrze by było jak jest rząd PiS to prezydent powinien być z PO , jak rządzi PO to prezydent z PiS 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, galakty napisał:

Ale PeŁo nie jest takie złe jak PiS! Byle ich odsunąć od władzy!!!!

Właśnie w problem w tym, że to wygląda na projekt niezależny politycznie. Po prostu wszyscy od prawa do lewa mają w tym interes.

Jedynie chyba Razemki otwarcie się sprzeciwiają temu lobby.

1 godzinę temu, galakty napisał:

 Ludzie dalej głosują na Sutryka, Jaśkowiaka, Trzaskowskiego. Tu się nic nigdy nie zmieni XD

Sutryk to raczej przegra drugą turę. A Trzaskowski de facto nie miał konkurencji. Same randomy.

1 godzinę temu, wamak napisał:

Ceny mieszkań rosną, bo rośnie popyt przez kredyt 2%. Aby ceny mieszkań spadły, trzeba zwiększyć podaż. W tym jednym aspekcie popieram pomysł lewicy, aby gminy budowały mieszkania na tani wynajem.

Te mieszkania mogliby uwolnić, gdyby chcieli. Przecież ich wcale nie brakuje. Zobacz sobie w statystykach, ile masz pustostanów.

5 godzin temu, Szambo napisał:

Serio tak uważasz?

Za działanie na szkodę obywateli powinien być Trybunał Stanu.

5 godzin temu, Szambo napisał:

I z drugiej strony... winą pomysłodawcu kredytu 0% jest to, że już sprzedawcy podnoszą ceny mimo, że program nawet nie wystartował?

CO ZA PRZYPADEK!

Mówisz, jakby to nie była jedna i ta sama osoba :szczerbaty:

A tak na marginesie, już pomijając to wszystko... dlaczego ja mam się dokładać ze swoich podatków do cudzych kredytów? Bulwersujące, nie ukrywam.

Nie wystarczy, że łożę na cudze bachory, których i tak rodzi się coraz mniej?

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Kamiyan napisał:

A tak na marginesie, już pomijając to wszystko... dlaczego ja mam się dokładać ze swoich podatków do cudzych kredytów? Bulwersujące.

Ty sobie nie zdajesz chyba sprawy do czego się dokładasz płacąc podatki.

Dopłacasz Deweloperowi, Flipperowi i całej masie Budowlańców.

No bo przecież Oni nie płacą swoich podatków... :)

A mi żałujesz, że nie korzystając z żadnych Socjali i nie mając dzieci dostanę łaskawie kredyt oprocentowany 4,5% a nie 8,5%... a jeśli chcesz wiedzieć to musiałem zapłacić zarąbiste podatki, żeby taki kredyt w ogóle dostać.

Ale MI żałujesz...

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kamiyan napisał:

Właśnie w problem w tym, że to wygląda na projekt niezależny politycznie. Po prostu wszyscy od prawa do lewa mają w tym interes.

Jedynie chyba Razemki otwarcie się sprzeciwiają temu lobby.

I pewnie tak jest, zmienia się tylko "okupant" Polaków, ale rozkazy idą z tego samego miejsca. Zresztą to nie tylko w Polsce, widać po całej UE że brną w jednym kierunku. 

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szambo napisał:

Ty sobie nie zdajesz chyba sprawy do czego się dokładasz płacąc podatki.

Dopłacasz Deweloperowi, Flipperowi i całej masie Budowlańców.

No bo przecież Oni nie płacą swoich podatków... :)

A mi żałujesz, że nie korzystając z żadnych Socjali i nie mając dzieci dostanę łaskawie kredyt oprocentowany 4,5% a nie 8,5%... a jeśli chcesz wiedzieć to musiałem zapłacić zarąbiste podatki, żeby taki kredyt w ogóle dostać.

Ale MI żałujesz...

Akurat nie wiem, czy developer w ogóle musi to w Polsce rozliczać. Ponoć nie.

Natomiast co do ostatniej części – według mnie to jest błędne koło.

Nie prościej, nie wiem, nie rozwalać rynku jakimiś dopłatami, żebyś ty mógł zapłacić normalną cenę za to mieszkanie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem w Azji, a konkretnie w Wietnamie, prezeska za machloje podobno na kwotę 12mld $ została skazana na śmierć... Jakby tak u nas prawo działało to by z 3/4 polityków siedziało, a z tego 1/4 by wisiała... 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

I pewnie tak jest, zmienia się tylko "okupant" Polaków, ale rozkazy idą z tego samego miejsca. Zresztą to nie tylko w Polsce, widać po całej UE że brną w jednym kierunku. 

Dokładnie tak! Wprost z planety Reptilian :D

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Kamiyan napisał:

Akurat nie wiem, czy developer w ogóle musi to w Polsce rozliczać. Ponoć nie.

Natomiast co do ostatniej części – według mnie to jest błędne koło.

Nie prościej, nie wiem, nie rozwalać rynku jakimiś dopłatami, żebyś ty mógł zapłacić normalną cenę za to mieszkanie?

Przecież ja z kupnem mieszkania bujam się już 5 lat.

I powiem Ci tak... bo mam zachowane wyliczenia kredytowe z 2018 roku... wtedy rynek ze stanu porąbany stawał się dopiero arcyporąbany.

Wtedy jakimś dziwnym trafem oprocentowanie było... 2,5%, gdzie 1,5% to była Marża Banku.

A teraz nie dość, że stopy są jakieś odjechane to Marża Banku to 2,5% :D

Tutaj nie ma co rozwalać RYNKU... on jest totalnie zeszmacony.

Przecież jak są ogłoszenia sprzedaży mieszkań to przeważnie piszą wyliczenia jak się zwróci to mieszkanie jako inwestycja.

Byłem jeszcze na wyborach w 2023, ale teraz już mnie nikt nie namówi...

TEN KRAJ ZDECHŁ...

Edytowane przez Szambo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Szambo napisał:

TEN KRAJ ZDECHŁ...

Z tym wnioskiem się nie do końca zgodzę, bo to problem globalny.

A na pewno w Europie mamy jakieś problemy z mieszkalnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Szambo napisał:

Byłem jeszcze na wyborach w 2023, ale teraz już mnie nikt nie namówi...

I to jest błąd, Twój nieoddany tym sposobem głos może przejść na konto PiS-u przykładowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Spl97 napisał:

I to jest błąd, Twój nieoddany tym sposobem głos może przejść na konto PiS-u przykładowo.

Nienawidzę PIS, ale mam to już w Pompie... Sam namawiałem ludzi, żeby szli głosować.

Wiecie co... podniecamy się kto wygra wybory, a tak naprawdę ciągle jest ten sam SZAJS.

Wybrany przeze mnie Koalicyjny RZĄD dość szybko pokazał mi środkowy palec i zniechęcił w głównej mierze POTĘŻNYM NIERÓBSTWEM.

I żeby nie było... nie wierze, że KONFA i te inne cwele miałyby zmienić sytuacje.

Edytowane przez Szambo
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...