Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A to przypadkiem już nie są? :hmm: Przecież 60$, które było przez lata już jest za mało dla wydawców od obecnej generacji. Gry takie drogie w produkcji, tyle pracy wymagają, tyle ludzi, ile hejtu słuchamy... Jak żyć?! :mad2: A potem gra na premierę wychodzi w wersji pre alpha, którą ludziska i tak jako pre order zakupili :lol2:

Gracze sami karmią wydawców. Wszyscy marudzą na pre ordery, mikrotransakcje, niedopracowanie itd. I co z tego? Jak ci sami wszyscy dokładają cegiełkę do tego stanu rzeczy. Nie kupować! Dlaczego większość graczy tego nie ogarnia. Nie kupujemy waszego badziewia i nie obchodzi nas ile na tym stracicie. Wydacie dobry produkt, to sam się sprzeda. Takie proste, a takie trudne.

To trochę jak z wyznawcami Apple (nie mówię, że wszystkie ich rzeczy są złe), którzy nie widzą problemu w ich chorych wycenach kółek do obudowy w cenie kół do auta czy innych ściereczek wykonanych ze ściśle tajnego materiału specjalnie do jabłek :rotfl:

Jak klienci głupi i da się na nich zarobić, tak korporacje korzystają. Kasa ma się zgadzać. Podobnie jest w polityce i z wyborcami. Obywatel ma być na tyle inteligentny aby mnie wybrał i zarazem na tyle głupi aby nie wiedział jak naprawdę zamierzam rządzić.

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pawelek6 napisał:

a wielkie molochy może w końcu klękną.

Disney wprost na spotkaniu akcjonariuszy powiedział, że mimo strat nie zmienią polityki tego co zawierają w animacjach, bo przekaz polityczny jest ważniejszy niż zyski. Więc jeśli takie molochy otwarcie inwestorom mówią że ich kasa nie ma znaczenia to znaczy że mają jeszcze inne źródło utrzymania, a jako że EA czy UBI za wiele się od Disneya nie różnią pod względem polityki wydawniczej to bym nie liczył na to że wydawanie samych gniotów spowoduje upadek czy jakąś refleksję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość pieniędzy idzie na marketing i od niedawna znane nazwiska. W cyberpunku około 50% kosztów pochłonęła kampania promocyjna.

Teraz UBI zatrudnił Cilliana Murphy jako antagonistę do FC7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z cyklu materiałów "Dlaczego gry AAA stają się gorsze", w którym autor wspomina o tej wątpliwiej jakości remasterach zlecanych ekipom tak niewielkim, że to nawet nie ma prawa się udać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie współczesne gry, które najbardziej siedzą na CPU? Mało dziś gram w AAA, więc się nie orientuję, a chciałem zobaczyć na ile jest jeszcze sens trzymać się 5800X3D zakładając wymianę 2080 na coś lepszego w przyszłości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFS, Battlefield 2042 , Spiderman, Total War.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill 2 Remake, Stalker 2, Resident Evil 9. Pomału rośnie ilość interesujących gier, dzięki którym rozważam wymianę PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to można się nagimnastykować ze sterownikami... Batman Arkham Knight - Physx.... Wywalało grę przez włączenie tych opcji, więc zgodnie z internetem zainstalowało się starszą wersję physx i wersję legacy i jest dobrze.... Ale po pewnym czasie zaważyłem że przecież nie ma dymu :E Reinstalację physx, raz z tylko jednym lub drugim i nic....
Postanowiłem zaktualizować do najnowszych i rusza bez problemu. Od kiedy nividia pamięta o tych funkcjach? Ciekawe czy nie wywali za parę dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co się dziś studiu może przydarzyć to bycie pod skrzydłami tych patoli, M$, Sony, EA, Ubishit i kto tam jeszcze został..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam po Arcane nie płacze, żadnej gry która mi się podobała nie wydali, a RedFall to była kupa.

Edytowane przez kadajo
Cytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak serio zamknięcie studia które właśnie wydało grę bo na kolejną trzeba czekać kilka lat to jest największa głupota jaką kiedykolwiek słyszałem. Jaką motywację będą mieli ludzie w innych studiach by kończyć swoje gry i być kolejnymi do odstrzału. Każdy kumaty będzie przedłużał teraz ile da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tego już oficjalnie chyba kupić nie można. Stąd takie chore ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, jakiś czas temu te tytuły całkowicie zniknęły już z cyfrowej dystrybucji, dlatego klucze mają takie chore ceny. Więcej już ich na rynku po prostu nie ma. Swego czasu te gierki można było kupić za drobniaki tuż przed wycofaniem z digitala na wszelakich promocjach na różnych platformach (Steam, GOG itp.). Jak ktoś przegapił, to klops.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w cyfrze też mam wszytkie części na GOGu i Steam, kupiłem już dawno, brak tylko UT 2003, szukałem gry Kiss Psycho Circus, ale nigdzie nie ma, tak jak NOLF 1, 2 oraz AvP 2 szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro nawet osoby siedzące głęboko w branży coraz częściej poruszają takie tematy i mówią wprost o tym co się dzieje to widać jedno, nie jest źle, jest gorzej niż tragicznie.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...