Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe. 

Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet RAZEM potrafi przemawiac ludzkim glosem na tle tych skorumpowanych szumowin xD

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumie stwierdzenia, że Kredyt Zero Procent spowoduje wzrost cen nieruchomości...

On już to spowodował, nie musiał wejść w życie nawet... Deweloperzy i Sprzedający z Rynku Wtórnego już sobie pofolgowali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest takie powiedzenie "rynek wycenia przyszlosc"

i nie boj sie, jak wejdzie to jeszcze urosnie, teraz to jest gra "pod wejscie" ale co sie stanie pozniej to trudno przewidziec bo to ma gigantyczny potencjal wzrostowy

dla rodzin 2+3 limit dochodow to 23k, przy 0% rata jest smiesznie niska, samo 2x 800+ splaca kapital i jeszcze trzecie 800+ zostaje, to daje gigantyczny potencjal wzrostowy i jest ogromnym transferem kapitalu

bez limitu na pierwsze mieszkanie praktycznie kazda rodzina 2+3 wyciaga raczki po darmowe mieszkanie od panstwa w warszawie ktore splacaja im korpoludki na uop a potem jeszcze placa za wynajem xD

 

w przypadku bk2 tylko glupiec nie kupil, a teraz to chyba tylko uposledzeni nie dadza rady

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim założeniu widnieje sugestia że gówniaki generują dla rodziców 800zł jedynie dochodu, który można przeznaczyć na cokolwiek, ale nie generują kosztów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Melodyman napisał:

bez limitu na pierwsze mieszkanie praktycznie kazda rodzina 2+3 wyciaga raczki po darmowe mieszkanie od panstwa w warszawie ktore splacaja im korpoludki na uop a potem jeszcze placa za wynajem xD

Dokładnie tak, chociaż pewnym limitującym czynnikiem jest, że drugie mieszkanie musi być większe. Uważam, że jednak większość rodzin 2+3 jednak ma te 70m^2+, więc największym boomem będą cieszyć się duże mieszkania, segmenty i domy w aglomeracji warszawskiej i krakowskiej.

Za kredyt takiej rodziny dopłacimy 3000 zł w podatkach miesięcznie, dodatkowo 2400 zł za 800+, co daje nieprawdopodobną dodatkową średnią krajową z pieniędzy podatnika.

Prawdopodobnie jesteśmy w ścisłej czołówce rozdawnictwa na świecie. Czy Niemcy z trójką dzieci dostają 4000 euro miesięcznie brutto, bo tyle wynosi ich średnia krajowa? No nie za bardzo.  Dostają kindergeld w wysokości 250 euro miesięcznie na gówniaka, i tyle.

 

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2024 o 10:46, Szambo napisał:

Ja nie rozumie stwierdzenia, że Kredyt Zero Procent spowoduje wzrost cen nieruchomości...

On już to spowodował, nie musiał wejść w życie nawet... Deweloperzy i Sprzedający z Rynku Wtórnego już sobie pofolgowali.

 

Wzrost popytu = wzrost cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dostałem wycenę na rozbudowę fotowoltaiki z 2kW które dane deweloper do 7,56kW. Cena 28,5k. Poniżej detale. Ma to ręce i nogi?

 

- konstrukcja wsporcza - srebrna (montaż na dachu płaskim- ekierki nieinwazyjne)

- moduł fotowoltaiczny- Jinko JKM420N-54HL4R-B- 18 szt. (fullblack)

- falownik w układzie trójfazowym: Solax X3-Hybrid-8- 1szt.

- rozdzielnice do 1 OOOV z zabezpieczeniem AC, DC - typu Tl+ T2 (Citel)

- przewód zasilający miedziany

- przygotowanie instalacji do podłączenia magazynu energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zasadach nowych umów to nie. Praktycznie zabili sens inwestowania w foto w warunkach domowych. No chyba że podczas lata będziesz w 100% wykorzystywał to co naprodukujesz, ale wątpię. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, TheMr. napisał:

Jeśli na zasadach nowych umów to nie. Praktycznie zabili sens inwestowania w foto w warunkach domowych. No chyba że podczas lata będziesz w 100% wykorzystywał to co naprodukujesz, ale wątpię. 

 

Oboje z żoną pracujemy z domu, więc w sumie ciągle coś jest włączone w domu. Dwa komputery + monitory (2-3 dodatkowe). I tak mamy pompę ciepła więc panele muszą być.

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w dalszym ciągu mało jeśli na nowych warunkach miałbyś umowę. Obliczałem właśnie niedawno z kumplem foto do domu na nowych zasadach, i nie zwraca się kompletnie, musiałbyś codziennie dwa samochody elek ładować żeby zwrot inwestycji był jakkolwiek opłacalny. 

Obecnie off-grid i magazyny bo sprzedawanie PGE po 25 gr (albo za darmo) to jest mało śmieszny żart. 

 

Wszystko przez zimę i to że podczas zimy musiałbyś płacić ciekawe rachunki później ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś pod ręką te wyliczenia? No tak, wykładam po zwrocie 22,5k (zakładając, że dostanę dofinansowanie). zima.pompamciepla ciągnie grubo. Latem niemalże wcale, tyle co podgrzanie wody. W okresie zimowym też bulic rachunki grube za prąd nie wiem czy jest sens. Pompę ciepła mam wycyrklowana na 155m kw domu (cały ogrzewany, wraz z garażem). 

Zostawiać deweloperskie 2kW też nie ma sensu samego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
26 minut temu, larry.bigl napisał:

I tak mamy pompę ciepła więc panele muszą być.

Powodzenia na nowych zasadach, musiałbyś sprzedać bardzo duża nadwyżkę energii za dobrą cenę. A jak niedługo wprowadzą cenę dynamiczną to dostaniesz i po 10-15 groszy za 1kWh albo wcale 🤣

Teraz opłacę się tylko założyć tyle ile jesteś w stanie wykorzystać na własne potrzeby nie wiem 2-3kW max. 

 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, larry.bigl napisał:

Masz gdzieś pod ręką te wyliczenia? No tak, wykładam po zwrocie 22,5k (zakładając, że dostanę dofinansowanie). zima.pompamciepla ciągnie grubo. Latem niemalże wcale, tyle co podgrzanie wody. W okresie zimowym też bulic rachunki grube za prąd nie wiem czy jest sens. Pompę ciepła mam wycyrklowana na 155m kw domu (cały ogrzewany, wraz z garażem). 

Zostawiać deweloperskie 2kW też nie ma sensu samego..

Wyliczeń nie mam, rozmowa przy piwie na majówce, i wzięliśmy wszystko pod uwagę. Być może magazyny i zmiany od 1 lipca coś więcej pomogą, ale osobiście nie inwestowałbym już do foto. Po zmianach 1 lipca musiałbyś czekać aż prąd na giełdzie będzie drogi i sprzedawać z magazynu :) Za dużo walenia się jednym słowem. A co do wyliczeń, no musiałbyś sam to zrobić bo każdy ma inną sytuację, inaczej korzysta z prądu itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości sprawdzę moje roczne zużycie, dodam coś na górkę (Bo i dom większy, więcej sprzętów itd) + pompę ciepła + klimatyzację latem i zobaczę co wyjdzie.

 

Edit, 

Sprawdziłem z ciekawości, pompę ciepła będę miał 8kW najpewniej. Jeśli dobrze patrzę to roczne zużycie prądu takiej pompy to pi razy drzwi 4000kWh, uśredniając dla prostoty obliczeń to ok 333 miesięcznie. Obecnie zużywam średnio 306kWh na dwa miesiące, ok 153 miesięcznie. W okresie zimowym bliżej 360, latem 270-280. Razem miesięcznie ŚREDNIO daje mi 639kWh zużytej energii. Czyli średnio na dzień ok 21,3kWh.

 

Latem nie chodzi pompa ciepła na full ale będzie chodzić klima. 

Hmm zastanawiam się i kminie..

 

 

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prąd zimą dla pompy i tak kupisz a nie wyprodukujesz więc nie ma sensu "uśredniać" bo to nie będzie element zwrotu inwestycji.

13 godzin temu, larry.bigl napisał:

dostałem wycenę na rozbudowę fotowoltaiki z 2kW które dane deweloper do 7,56kW. Cena 28,5k.

Cena jakby próbowali nie zauważyć spadków na PV, mi firma współpracująca z deweloperem też drogo wyceniła, wyślij zapytania do innych. Ja się jeszcze nie zdecydowałem ale opłaca się chyba tylko jeśli sam to kupisz i postawisz :-( szczególnie że kasę możesz wrzucić na konta 7% i opłacać za to większość prądu, w takim przypadku pv pewnie nigdy się nie zwróci 

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zgadzam się że zima nie da rady tyle wyprodukować, ale zawsze coś. Za to latem zakładam że rachunki na zero albo minimalne podczas gdy z pompą byłoby pewnie po 500-600pln co drugi miesiąc. Nie oczekuje zwrotu w 2 lata. Zerkne u znajomych jak to wygląda bo mają 7,4kWp pompę i dom o 15m kw mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, larry.bigl napisał:

Jeśli dobrze patrzę to roczne zużycie prądu takiej pompy to pi razy drzwi 4000kWh, uśredniając dla prostoty obliczeń to ok 333 miesięcznie.

Nie w tą stronę licz - zobacz, jakie masz zapotrzebowanie cieplne domu (powinno być w projekcie),  dodaj 10% do tego i dolicz podgrzewanie wody. Z tego wyjdzie Ci realne zapotrzebowanie - następnie podziel je sobie na miesiące, tzn. cieplne możesz podzielić na okres wrzesień-kwiecień, woda cały rok ofc.

Następnie zestaw z produkcją foto i od razu zobaczysz, że zapotrzebowanie się rozmija, tj. najwięcej produkujesz wtedy, gdy Ci to nie jest potrzebne.

FV było super na starych zasadach, na nowych opłaca się tylko wtedy, gdy doinwestujesz w magazyn i będziesz rygorystycznie przestrzegał nowych zasad, tj. sprzedawał w piku cen, czyli jeśli dobrze pamiętam ok. godz 18-20.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kaiketsu.

Czytałem właśnie o optymalizacji wypuszczania energii do sieci w godzinach szczytu żeby jak najwięcej "odrobić" ale cena to kolejne +16k (za bank 6,4) albo +22 (za bank 11,2) + 3k za system zarządzania energią. Nie wiem czy kwoty tego typu w ogóle mają jak się zwrócić w ciągu życia urządzenia. Hm. Przyznam że trudna rozkmina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wycenie co podałeś masz hybrydowy falownik więc dopłacasz za niego właśnie żeby dorzucić jeszcze magazyn? Inaczej to kompletnie bez sensu.

I dlaczego +16 / +22k? Przecież są dużo tańsze a instalacje w tamtej wycenie masz już gotową. Nie trać czasu na firmę od dewelopera jak chcą tyle skosić. Ja bym to liczył max +10k, z czego połowa wróci jako dofinansowanie, inaczej nigdy tego nie odrobisz i to zabawa tylko jak jesteś zainteresowany takimi zabawkami nawet jak az tak to sie nie opłaca ;)

No i kolejna edycja mój prąd przesunięta, raczej magazyny nadal będą mocno promowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik w standardzie był zwykły, ja poprosiłem o wycenę z takim żeby móc w przyszłości podłączyć magazyn bez dalszej ingerencji.

W cenie magazynu +16/+22k są następujące modele:

-magazyn energii Solax Triple Power 6.2kWh

- magazyn energii Solax Triple Power 11.6kWh

Właśnie chce zakupić coś co ma sens z punktu widzenia kosztu i zapotrzebowania. Deweloper działa z dwiema firmami, druga wycenę dostanę w przyszłym tygodniu. Oprócz tego jedną od znajomego. Jestem ciekaw co powiedzą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn na 6 kilowatogodzin, które kosztują okolo 3 złote, kosztuje obecnie 16000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. *

 

 

*O ile mega oszwabić ta firma nie próbuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie to

Cena detaliczna ~3k euro czyli ~13k pln.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, larry.bigl napisał:

Oboje z żoną pracujemy z domu, więc w sumie ciągle coś jest włączone w domu. Dwa komputery + monitory (2-3 dodatkowe). I tak mamy pompę ciepła więc panele muszą być.

Dwa komputery robią pulpit? Ile zjadają? 200 Wat razem? I stała ja robi Ci już ponad 1000 wat przez większość pracy.? Na co chcesz zużyć resztę energii?

3 godziny temu, larry.bigl napisał:

..:

-magazyn energii Solax Triple Power 6.2kWh

- magazyn energii Solax Triple Power 11.6kWh

Właśnie chce zakupić coś co ma sens z punktu widzenia kosztu i zapotrzebowania. 

Ja już eksportuje od 6 do 10kwh dziennie, przy instalacji 2.4kwp ale rozłożonej wschód zachód, południe. Chcesz rozbudować instalacje pod magazyny które pewnie już dzisiaj jesteś w stanie nabić swoją instalacja?

4 godziny temu, Kaiketsu napisał:

.

FV było super na starych zasadach, na nowych opłaca się tylko wtedy, gdy doinwestujesz w magazyn i będziesz rygorystycznie przestrzegał nowych zasad, tj. sprzedawał w piku cen, czyli jeśli dobrze pamiętam ok. godz 18-20.

Właśnie nie. PV opłaca się dokładnie w takiej formie jak ma kolega.2kwp i starczy. Nie ma sensu nic więcej. Nie z punktu widzenia finansów. Przykładowo okres zwrotu PV powinien być dzisiaj ultra krótki, ale nie jest bo z jednej strony nie płacą nam za prąd. Z drugiej sami też nie płacimy pełnych kwot bo są osłonki. Jakbyśmy płacili energetyce z 1.5zl za kWh a nam płaciliby coś blisko tego to zwrot z inwestycji byłby ekspresowy, a tak? Zapowiada się że latem będziemy oddawać energię po 10groszy za 1kwh. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...