Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Który sprzęt z tych dwóch polecacie , bo mam do wyboru mniej więcej takie coś :

 

1.

 

Kingston DUAL DDR2 2GB 667MHz

AMD Athlon 64 3800+

Radeon X1950PRO 512MB /256bit

ASUS M2V

 

2.

 

Kingston DUAL DDR2 2GB 667MHz

AMD Athlon 64 3800+

2x Palit GeForce 8600GT Sonic 256MB DDR3

DFI Infinity NF SLI-M2/G

 

Nie bierzcie pod uwagę ceny tylko na którym z tych dwóch zestawów cieszyłbym się lepszymi detalami :) Jeżeli polecicie mi ten drugi to na jakich detalach mniej więcej grałbym w nowe gry na DX10 , z góry dzięki za dop. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 GT... straszne! Zbyt mała wydajność! I mnie nie chciało by się bawić z tym w SLI.

 

X1950 PRO bije na głowę 8600GT nawet w wersji 256MB!!!

Kosztuje tylko 1,5 raza więcej.

 

Pamiątki dobre przy nominalnych ustawieniach, ale podobno nie najlepsze do OC.

 

Proc też nie za wydajny, Athlon64 X2 3800+ można dostać już za 215 zeta.

 

Mjoa rada: Kup pierwszy zestaw, jeżeli zechcesz to zastosuj moje sugestie, ale kup lepszą mobo, z obsługą CrossFire i jak będziesz miał trochę kasy i cena radka spadnie to dokupisz drugą karte do CF.

 

 

grałbym w nowe gry na DX10

Nastawiasz się na Crysis? Good luck...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8600 GT... straszne! Zbyt mała wydajność! I mnie nie chciało by się bawić z tym w SLI.

 

X1950 PRO bije na głowę 8600GT nawet w wersji 256MB!!!

Kosztuje tylko 1,5 raza więcej.

 

Pamiątki dobre przy nominalnych ustawieniach, ale podobno nie najlepsze do OC.

 

Proc też nie za wydajny, Athlon64 X2 3800+ można dostać już za 215 zeta.

 

Mjoa rada: Kup pierwszy zestaw, jeżeli zechcesz to zastosuj moje sugestie, ale kup lepszą mobo, z obsługą CrossFire i jak będziesz miał trochę kasy i cena radka spadnie to dokupisz drugą karte do CF.

 

tak tylko kupię teraz tego x1950pro , ale o nie ma DX10 i za rok-dwa na tej karcie nowe gry w ogóle nie będą chciały ruszyć , a te 2 razy GF 8600 to prawie jak jeden 8800 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DX10

No tak... zapomniałem, siła reklamy- gier pod dx10 nie ma ale wszyscy wolą kupić gorszą kartętylko dla tego że ma dx10.

Ta biblioteka to jeszcze nie standard, i nip prędko będzie, gdzieś obiło mi się o uszy, że Microsoft od premiery Visty sprzedał więcej XP-eków niż właśnie jej, i jeszcze na dodatek każda ankieta z jaką się spotkałem, w stylu: Czy planujesz zakup Visty? najwięcej głosów ma na Nie. Z powodu tak dużej popularności XP, Microsoft nie może odciąć się od tej największej grupy jej klijentów. Producenci gier też pójdą tą drogą i gry pod dx9 będą ciągle wychodzić, jako że jest to największy rynek zbytu. Ponadto wymagania np. Crysis będą powalające!

za rok-dwa

to 8600 nawet w sli nie da rady (IMHO).

 

 

w takim razie edytujmy troszekcze moją rade:

Mjoa rada: Kup pierwszy zestaw, jeżeli zechcesz to zastosuj moje sugestie, ale kup lepszą mobo i jak będziesz miał trochę kasy

a dx10 się rozpanoczy, ustandaruzuje, to kupisz sobie kartę z obsługą dx10 a

za rok-dwa
8800 będą prawdopodobnie w bardzo przystępnych cenach, a swojego radka puścisz na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co wstawiać X29XT, skoro pod większością względów jest gorszy od 88GTS 640? Wolniejszy przy AA, głośny, gorący... Osobiście bym sobie odpuścił ;-). Oczywiście nie mówię, że to zła karta, moim zdaniem jednak wyraźnie mniej dopracowana od konkurencji, nie zasługuje na polecanie.

 

Po to, że parę miesięcy po premierze i wraz z pokazywaniem się nowych gier (np tych na silniku UT3), stopniowym poprawianiem sterowników, Radeon HD2900XT okazuje się nie taki zły w swojej cenie i na pewno lepszy od 8800GTS 640. Bez AA jest o wiele szybszy często depcząc po piętach 8800GTX, zaś z AA możemy mówić teraz o podobnym frameracie na HD2900 XT i 8800GTS.

 

Poza tym widać że architektura R600 zda egamin przy nowszych grach intensywnie wykorzystjących moc jego 320SPU. Patrząc wstecz podobnie było z X1900 i GF7900. na początku szły łeb w łeb, a jak jest w dzisiejszyh grach, mocno wykorzystujących shadery każdy wie.

 

http://www.hardwarezone.com/articles/view....d=3&id=2351

 

Tu np widać że HD2900XT złą katą nie jest, nawet z AA jest konkurencją dla 8800GTS. No i jak mozna na końcu tego artykułu wyczytać ma lepszy Price/Index performance od swego konkurenta.

Wg mnie w poradniku powinien on widnieć conajmniej jako alternatywa dla 8800GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2900XT jest już w alternatywach, a w kartach do 2500 zł dałem 2900XT Crossfire :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak... zapomniałem, siła reklamy- gier pod dx10 nie ma ale wszyscy wolą kupić gorszą kartętylko dla tego że ma dx10.

Ta biblioteka to jeszcze nie standard, i nip prędko będzie, gdzieś obiło mi się o uszy, że Microsoft od premiery Visty sprzedał więcej XP-eków niż właśnie jej, i jeszcze na dodatek każda ankieta z jaką się spotkałem, w stylu: Czy planujesz zakup Visty? najwięcej głosów ma na Nie. Z powodu tak dużej popularności XP, Microsoft nie może odciąć się od tej największej grupy jej klijentów. Producenci gier też pójdą tą drogą i gry pod dx9 będą ciągle wychodzić, jako że jest to największy rynek zbytu. Ponadto wymagania np. Crysis będą powalające!

 

Tylko popatrz jak panowie od Crysis'a reklamują Vistę i dx10 NP. w wersji na dx9 nie będzie multi i jeszcze paru innych rzeczy których bez problemu dałoby się upchnąć w wersji na dx9 . A co masz na myśli pisząc :

Ponadto wymagania np. Crysis będą powalające!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ten radek? Już właściwie jestem na niego zdecydowany. Wart swojej ceny?

 

Radeon X1950 Pro Sapphire 512MB TVHD / 2xDVI Bulk za 580 zł.

 

Wszystko tak jak chcieliście 512 MB, dobry producent ;). W sumie to się na niego napaliłem :). Będą mi na tym gierki pod DX 9 śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął od firmy Powercolor z chłodzeniem axxellero :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wziął od firmy Powercolor z chłodzeniem axxellero :E.

 

Tylko ze ten moel jest drozszy o ponad 200 zł! To raczej bez sensu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie na wrzesien 2007 ? :> Highend - 8800GTX, Middlerange - 8600GT Palit Sonic+, Lowend - 7600GS Palit Sonic, Very Lowend - R9700pro :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będą mi na tym gierki pod DX 9 śmigać?

Jak oszalałe!

Wart swojej ceny?

Jak najbardziej!

 

 

A co masz na myśli pisząc :

Ponadto wymagania np. Crysis będą powalające!

To że już dzisiaj 8600GT ma problemy z płynnym wyświetlaniem gier e rozdzielczościach 1400x1050 czy 1280x1024 (w trybie największej szczegółowości obrazu) a to jeszcze dx9, krótko mówiąc ta karta nie wydoli przy Crysis, a już na pewno za rok czy dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik, jednak mimo tego, że uważacie iż Ci co tu zaglądają nie muszą się znać tylko zaufać temu co napiszecie.

 

A jabym proponował na samym początku dać mały słownik, miło by było wiedzieć co to wszystko znaczy i móc dzięki temu mieć choć blade pojęcie o tym co jest tu wypisane np.

 

Chip : R300

ROP - 8 - co to daje, co opisuje, za co odpowiada każda z tych pozycji, wiem, że łopatologicznie mozna pomysleć, że im więcej tym lepiej - tylko więcej czego i dlaczego lepiej?

TMU - 8

ZS - 8

PS - 8

VS - 4

Szyna pamięci - 128bit

 

A jeśli piszesz przy jakiejś karcie za załóżmy 400zł ze dobra do OC to fajnie by było wiedzieć, ze po tym OC osiągniemy mniej więcej tyle co na karcie XXX za jakos tam cene. Może ktos wtedy dojdzie do wniosku, ze jak ją podkręci to osiagni zadowalający efekt mniejszym kosztem.

 

To tak odemnie, jesli uznacie, że dobrze gadam to fajnie, a jak nie to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal do 300zł na PCI-E jest 7600GT zamiast HD 2600Pro ddr3.

Naprawdę uważasz że ta karta jest lepsza ??? To nieźle... pogratulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strutter, napisaleś przy 7300GT AGP:

 

" Wymagany procesor : Athlon XP @ 1,8Ghz, P4 @ 2,6Ghz, PD 805 "

 

a przy wersji Pci-e:

 

" Wymagany procesor : Core2Duo @ 1,6Ghz, Athlon X2 @1,9Ghz, Athlon64 @2,2Ghz "

 

wg Ciebie aby athlon64 był tak samo szybki jak XP z 1,8ghz to musi mieć 2,2ghz? Chyba powinno byc conajmniej odwrotnie... nie licząc juz tego że A64 1,8 spokojnie poradzi sobie z 7300GT ddr3...

 

To samo przy 7600GT, 2,4ghz zarówno dla XP jak i dla A64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

ciekawy pomysl z kacikiem poswieconym kartom graf :)

 

przyjrzalem sie dosyc wnikliwie wszystkiemu co zawarliscie tutaj, mysle ze rozwialem swoje watpliwosci do nvidii (z poczatku myslalem o zwyczajnie o gf6800gt) i sadze ze nadal dobrym rozwiazaniem jest wiernosc ati, jednak w zwiazku ze zmiana hardware (na q6600 quad 2.4 / ddr2 dual kingston 667...) chcialbym upewnic sie decyzji swojego wyboru i oczyiwscie zadac kilka pytann :) rozumiem, ze doradzacie wybor x1950pro (powercolor 512mb z chlodzeniem arctic cooling)? czy faktycznie warto zdecydowac sie na powercolor czy jest z tej serii cos jeszcze wartego zainteresowania? a w razie ewentualnej potrzeby mozna dorzucic druga karte i polaczyc obie (crossfire)? oczywiscie plyta przewiduje 2xPCIE czy faktycznie bedzie odczuwalna roznica? jak wyglada kwestia czestotliwosci aktualizowania sterownikow przez powercolor, bo tylko te pewnie wchodzilyby w gre?

 

wprawdzie zwolennikiem czestego grania nie jestem, choc wolalbym zostawic sobie w razie czego taka mozliwosc (czasem przychodzi taki moment ze chce sie zagrac, a miloby bylo gdyby nic sie nie przycinalo hehe), a komputer i tak wykorzystywany bedzie do celow graficznych :) w karte obslugujaca dx10 przez najblizsze kilka m-cy nie ma co sie pchac, jak sie domyslam? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strutter, napisaleś przy 7300GT AGP:

 

" Wymagany procesor : Athlon XP @ 1,8Ghz, P4 @ 2,6Ghz, PD 805 "

 

a przy wersji Pci-e:

 

" Wymagany procesor : Core2Duo @ 1,6Ghz, Athlon X2 @1,9Ghz, Athlon64 @2,2Ghz "

 

wg Ciebie aby athlon64 był tak samo szybki jak XP z 1,8ghz to musi mieć 2,2ghz? Chyba powinno byc conajmniej odwrotnie... nie licząc juz tego że A64 1,8 spokojnie poradzi sobie z 7300GT ddr3...

 

To samo przy 7600GT, 2,4ghz zarówno dla XP jak i dla A64...

agp jest wolniejsze od pcie ..moze o to chodzi z tymi procami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawione. Teraz przy 7300GT i 7600GS jest Athlon XP @ 2,2Ghz w wersji AGP i A64 @ 2,0Ghz w wersji PCI-EX. Wymagania dot. P4 również zostały poprawniej zróżnicowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie poprawiłeś 300zł na PCI-E bo to jest trochę śmieszne żeby 7600GT stawiać wyżej niż 2600Pro ddr3. Wprowadzasz po prostu ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...