Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, voltq napisał:

@Camis tutaj akurat Biedroń dobrze mówi

To niech uchwalą ustawę nakazującą firmą zrównywanie płac, z tymi europejskimi za te same stanowiska i firmy. 

W końcu konfederacja jest za jak najmniejszą ilością przepisów i zakazów :E 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2024 o 11:01, Spl97 napisał:

Dawny Tusk nie wygrałby wyborów w 2023 roku. PiS swoimi ostatnimi ośmioma latami rządów otworzyło puszkę pandory, której nie jest tak łatwo zamknąć. A jeśli kurek z pieniędzmi na transfery socjalne zostanie zakręcony, to z miejsca gwarantowane potężne spadki poparcia.

chyba macie to nagrane bo trolle ta sama bajeczke powtarzaja od wyborow, olaboga puszka pandory XDDDDDDD

 

a tymczasem rzeczywistosc: ludzie hejtuja i atakuja program deweloper+, partia dwoi sie i troi zeby wyplacic socjal. Hetman odstawia szereg fikolkow a Minister Cyfryzacji mowi ze boty na twitterze broniace kredytu 0% zapewniaja balans do negatywnych komentarzy XDDDDDDD

 

dobry komentarz:

Cytat

Wszyscy w ekipie rządowej są wyraźnie w ciężkim szoku jak to się stanęło, że oni rozdajo, a "młodzi ludzie" nie chcom bo ogarniajo podstawy ekonomii.

To chyba pierwszy taki przypadek od lat. Miało być pompowanie pod przykrywką "rodzin", "młodych" itd., spotkanie w hotelach odbyte, prezesi spółek już liczą wirtualne zyski, komunikaty giełdowe wywieszone, sprzedamy pierdyriald unitów no i lipa.

Plus te żałosne próby przepychania dzień po wyborach, pod przykrywką aborcji itd.

I oni są serio teraz w kropce. W sumie mogliby przepchnąć na siłę, ale jak tu się za rok wytłumaczyć ludziom z kosmicznych wzrostów cen XD Ale ludzie nie chcą dopłat tylko właśnie niższych cen.

 

ale pamietajcie: puszka pandory XDDDDDD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi Konfederaty również mogę podsumować jako XDDDDDDD.

Widać wyraźnie, że obiektywizm to dla nich obce słowo.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakim konfederacie mowisz ale jako czlowiek glosujacy na PIS raczej nie powinienes sie wypowiadac na temat slowa "obiektywizm" XDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kalderon napisał:

W tych wyborach frekwencja będzie bardzo niska, pójdzie na nie wyłącznie partyjny beton stąd radykalizacja kampanii wyborczej.

To raz, a jeszcze do tego dochodzi kwestia pewnego rodzaju "zmęczenia" i znużenia. To trzecie wybory w tak krótkim odstępie czasu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka akurat była specyfika aktualnego kalendarza wyborczego, że trzy wybory nałożyły się w okresie październik 2023 - czerwiec 2024. Nie wiem, u ilu % ludzi widać to:"zmęczenie" wyborami, ale osobiście nie jestem zmęczony tym, że zaraz będą trzecie wybory w ciągu kilku miesięcy.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie jest ale mediami, wszędzie ściek polityczny bo kolejne wybory, niech już się skończą i wrócą do normalnej "pracy", czyli niszczenia kraju bo ile można słuchać tych cudownych obietnic XD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Spl97 napisał:

Niższa frekwencja w takich wyborach jak dotychczas bywało wynika z tego, że ludzie nadal myślą, że to wybory drugiej kategorii jak chociażby samorządowe

Przekonaj mnie, że jest inaczej, że parlament europejski ma znaczący wpływ na moje życie, że ma większą wagę niż bezpośrednie negocjacje rządu.

Samorządowe nie są drugiej kategorii, nie wiem skąd takie myślenie. Przecież to ma bezpośredni wpływ na to jak dana miejscowość będzie się rozwijać/zwijać przez najbliższe lata.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ludzie dzielą wybory na ważne i mniej ważne to nigdy nie będzie dobrze. Każde wybory są ważne bo ich wynik zawsze wpływa na nas pośrednio lub bezpośrednio. Wybory do PE wpływają na politykę całej UE, wybory do sejmu, senatu na prezydenta wpływają na politykę kraju, wybory samorządowe wpływają na politykę regionalną. Każda z tych polityk wpływa na nasze życie.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce to nie musi głosować po co narzucać komuś na siłę , dla mnie wybory europejskie są najważniejsze żyjemy w województwie polskim a państwem jest Unia Europejska , szkoda tylko że możemy jedynie wybierać tych którzy zasiadają w parlamencie a reszty nie

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Każde wybory są ważne bo ich wynik zawsze wpływa na nas pośrednio lub bezpośrednio. Wybory do PE wpływają na politykę całej UE

To też, ale w wyborach do PE decydujemy jakich ludzi wysyłamy do Brukseli, a tym czasem praktycznie cała lista PiS do PE to uciekinierzy z tego kraju przed pójściem siedzieć oraz pragnący ciepłej bezpiecznej posadki przez najbliższe lata. Gdyby nie to, to pewnie lałbym na te wybory tak samo jak na samorządowe, ale jednak oczywistość jest taka, że idę na te wybory dlatego, żeby mój cenny głos nie trafił na konto PiS-u bądź Konfy. W Konfie też sporo ludzi chce tam iść, żeby tylko wykrzyczeć, jaki to eurokołchoz :hahaha:.

Radzę jak największej grupie ludzi, zrobić tak samo, jak ja czy podobnie myślący do mnie ludzie to uczynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Spl97 napisał:

Gdyby nie to, to pewnie lałbym na te wybory tak samo jak na samorządowe,

Czyli ogólnie lejesz na to jak będzie kształtowana polityka UE i gdzie w tym wszystkim będzie Polska, a potem będziesz narzekał, że nikt nic nie zrobił żeby np. nie wprowadzać zielonego ładu, ACTA czy innych przepisów, które może Ci się nie spodobają? Tak samo jak w samorządowych, masz gdzieś kto i jak będzie zarządzał regionem w którym żyjesz, pracujesz, mieszkasz i wychowujesz dzieci? No świetnie. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawda jest taka, że nasi niezależnie od frakcji politycznych są za ciency w uszach, żeby powstrzymać te Zielone Łady, ACTA i inne, co UE wymyśli jak zakaz spalinówek czy ETS2 na budynki, a nawet pakt migracyjny. Jedynym politykiem z naszego kraju, gdzie w UE znaczył bardziej niż bycie szeregowym europosłem lub komisarzem zależnym od innych był nim Tusk. Ale Tusk wrócił do krajowej polityki, więc jego już tam nie ma i jako premier Polski wiele tam nie wskóra.

A odnośnie samorządowych, to już wielokrotnie napisałem, lokalsów swoich znam i wiem do czego są zdolni, myślą przede wszystkim o sobie, nie o innych, innym nie są tak chętni, żeby cokolwiek komuś załatwili.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nasi nie zrobia tego samodzielnie, tak samo jak podlasie nie zmieni polityki calej polski

kierunek musi sie zmienic w kilku waznych krajach a teraz UE bardzo boi sie wyborow ;) bo cale te NextGenerationEU z mieszaniem murzynow ma duzo niepopularnych konsekwencji

 

a i ostatnio premier francji sie chwalil w wywiadzie sukcesem ze udalo im sie wymusic pakt migracyjny ktory odciazy francje i obciazy kraje europy wschodniej ktore albo straca (przyjma nachodzcow) albo straca (zaplaca),
pamietam jeszcze obroncow paktu na forum jaki to on jest dla nas korzystny bo mozemy postarac sie o zwolnienie XDDDDDDD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Prawda jest taka...

pomyślał Spl97 i milion jego rodaków. Potem nagle okazuje się, że zielony ład mógł być przyblokowany, gdyby było tam tych 3 europosłów których ten milion nie wybrał. W demokracji w grupie siła. To że ty coś myślisz nie oznacza, że inni nie myślą tak samo. W konsekwencji może dojść do tego, że reprezentował cię będzie nie zły polityk, tylko fatalny i jeszcze zupełnie niezgodny z twoimi poglądami. Jak kandydaci ci nie odpowiadają, to wybierasz tego najmniej szkodliwego. To też jest wybór.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, voltq napisał:

żyjemy w województwie polskim a państwem jest Unia Europejska 

Ostatnio mówiłeś że jesteśmy landem polskim a państwem są Niemcy. To już zmiana narracji? :E 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LeBomB napisał:

No jak ludzie dzielą wybory na ważne i mniej ważne to nigdy nie będzie dobrze. Każde wybory są ważne bo ich wynik zawsze wpływa na nas pośrednio lub bezpośrednio. Wybory do PE wpływają na politykę całej UE, wybory do sejmu, senatu na prezydenta wpływają na politykę kraju, wybory samorządowe wpływają na politykę regionalną. Każda z tych polityk wpływa na nasze życie.

Ale już bardziej poważnie, to jednak faktycznie to kto siedzi w PE mniej wpływa na życie przeciętnego Polaka niż to kto siedzi w sejmie czy we władzach gminy i powiatu. Nie twierdzę,że PE nic nie znaczy, ale na politykę UE bardziej wpływają Rada Europejska, Rada UE czy Komisja Europejska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie jestem blizszy juz stwierdzenia ze jest zupelnie odwrotnie

co ci krajowi politycy ustala, moze ktora niedziela jest handlowa

 

 

 

ps. Pan Tusk pieknie zaoral pisowskie pomysly nowej ministry XDDDDDDD

https://www.rmf24.pl/polityka/news-tusk-ucina-spekulacje-po-slowach-ministry-pracy-chodzi-o-pla,nId,7531920

ta lewica w rzadzie to musi byc dla nich prawdziwy wrzód na d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drag Queen Twoja Stara dostanie swoj program w TVP XDDDDDDD

 

32ad2f44c61c66e2d60cfbacbf53d6d6838893e7

 

Cytat

Nagraliśmy już pierwszy odcinek i było to ogromne przeżycie. Sam moment wejścia Starej w pełnym dragu do budynku stacji był bardzo symboliczny.

witamy w usmiechnietej Polsce XDDDDDDD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lpg+ najwazniejsze . nie ma innych problemow....

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...