Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hubio napisał:

Nie odważą się ruszyć tego.

Jeśli te 800+ ruszą w dowolnej zmianie, to mogą niestety dać paliwo dla PiS-u i może się nagle znaleźć kilka mln ludzi, którym się przypomni, że PiS im kasę dał bez potrzeby spełniania warunków, a Tusk i ekipa im zabierają i pójdą chętnie wtedy głosować na PiS zamiast na KO i inne partie. Dlatego z tego powodu nie jestem orędownikiem ograniczania socjalu, nawet, jeśli sytuacja budżetowa (i powiązana z nią procedura nadmiernego deficytu) zmusza do podjęcia takich kroków.

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spl97 jestem naprawdę zszokowany... O wszystko bym podejrzewał PADa, ale nie o jakieś romanse :) No, ale jak to w partii katolicko-narodowej - wszystko jest możliwe... 😂 Najwięcej krzyczą o moralności, a się okazuje, że najwięcej nakradli, a teraz jeszcze jest podejrzenie o zdradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, FranzMakamele napisał:

Faktycznie taka nawałnica, że musiał komentarze wyłączyć.

Więc po co wyłączył komentarze wczoraj?. 

6 minut temu, kalderon napisał:

Po co to tu wkleiłeś? Mamy jakiś dziwny najazd pisowskich trolli lecących z przekazem dnia.

Dostali przelewy, w ostatnich kilku dniach wysypało ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kalderon napisał:

@skypan

Po co to tu wkleiłeś? Mamy jakiś dziwny najazd pisowskich trolli lecących z przekazem dnia. 2040 został wyjaśniony - to data uruchomienia wszystkich reaktorów, pierwszy ma ruszyć w 2035 czyli 2 lata później względem pierwotnego planu który złapał 2 lata opóźnienia między 2021 a 2023.

Każdy kto nie jest fanatykiem KO staje się z automatu PiSowskim trollem i ruska onuca , nieźle tak dalej , ten znienawidzony  PiS przez właśnie takich jak ty wróci do władzy 

@Camis mentzen wyłączył komentarze pewnie dlatego że został zjechany przez własnych zwolenników, ale cieszy to że konfederacja nie ma wyborców fanatyków tylko myślących ludzi , KO podobnie chociaż na tym forum można dostrzec że ich wyborcy idą w stronę fanatyzmu PiS , a szkoda bo sam kiedyś głosowałem na platformę obywatelską jak mi Tusk nie rozdawał pieniędzy na socjal a Ewa Kopacz nie chciała mnie przymusowe wyszcepic na świńska grypę 

Teraz KO i ich wyborcy coraz bardziej upodabniają się do PiS 

PiS i lewica to w większości fanatycy z którymi nie ma normalnej dyskusji na argumenty 

Edytowane przez voltq
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS nie ma budżetu więc sezonowo opłaca a taki kalderon to pełny etacik cały czas :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, voltq napisał:

Każdy kto nie jest fanatykiem KO staje się z automatu PiSowskim trollem i ruska onuca

Każdy kto ni z gruszki ni z pietruszki, w złym wątku, wkleja randomowe artykuły, jeden sprzed 15 lat drugi sprzed kilku miesięcy (i do tego już wyjaśniony, o czym zapomniał wspomnieć) jest trollem.

  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hubio napisał:

@Spl97 jestem naprawdę zszokowany... O wszystko bym podejrzewał PADa, ale nie o jakieś romanse :) No, ale jak to w partii katolicko-narodowej - wszystko jest możliwe... 😂 Najwięcej krzyczą o moralności, a się okazuje, że najwięcej nakradli, a teraz jeszcze jest podejrzenie o zdradę :)

Generalnie żadna nowość. Plotki o tym chodzą od wielu lat. Plotki o układzie z Agatką, że coś ma w zamian poczekania do końca kadencji :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Camis napisał:

Więc po co wyłączył komentarze wczoraj?. 

 

To, że wyłączył wczoraj to tylko twoje i kolegów urojenia xD Komentarzy pod tym filmem nie było od kilku miesięcy. Po drugie często mu sam YT komentarze wyłącza bo treści niepoprawne politycznie "kontrowersyjne" xD Z reszta to trzeba być naprawde delikatnie mówiąc mało zorientowanym, żeby myśleć że akurat Mentzen ucieka od tego typu konfrontacji. Wystarczy sobie kilka odcinków "Mentzen Grilluje" czy tam innych zobaczyć. Ten wątek też pewnie będzie poruszony, ale do tego czasu ile radości mają lewaki i ekipa od rudego xD
https://i.imgur.com/3zIcdTO.png

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MaxaM napisał:

Plotki o układzie z Agatką, że coś ma w zamian poczekania do końca kadencji :) 

O układzie z Agatką gadał już w zeszłym roku Stonoga, że ogólnie mieli brać rozwód jeszcze przed prezydenturą, ale wygrana Dudy w wyborach w 2015 roku i wszystko szlag trafił :E. Ale wyszło coś innego, że do końca prezydentury Agatka ma być przy Andrzeju w zamian za kasę, a jak prezydentura Andrzeja się zakończy, to rozwód z hukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, FranzMakamele napisał:

To, że wyłączył wczoraj to tylko twoje i kolegów urojenia xD

BREDNIE, chwile po głosowaniu przeciw zdjęciu immunitetu Wosiowi komentarze były bo sam je widziałem. Dopiero po kilkudziesięciu minutach nagle zniknęły i została zablokowana możliwość komentowania. 

 

17 minut temu, FranzMakamele napisał:

Po drugie często mu sam YT komentarze wyłącza bo treści niepoprawne politycznie "kontrowersyjne" xD

Aha i dziś nagle YT mu włączyło możliwość komentowania? XD :rotfl:

Po jednym dniu już treści nie są niepoprawnie politycznie?, jak to się stało?! :rotfl:

Ale konforuskie łykają farmazony.

 

q7Qkyfp.png

Edytowane przez Camis
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tych romansach Pana Prezydenta to ja nic, a nic nie wiedziałem... Jeszcze tego w PiS nie mieli :) Ale to chyba i tak lepsze od upodobań niegdyś drugiej osoby w państwie czyli Pana Marszałka Sejmu - Pana Kuchcińskiego (afera podkarpacka) 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod nie bij :szczerbaty:

 

12 minut temu, hubio napisał:

A o tych romansach Pana Prezydenta to ja nic, a nic nie wiedziałem... 

Przecież głośno było o kilku przypadkach, nie słyszałeś o "Leśnym Ruch**dle"? :szczerbaty:

 

1581635458_enzjdq_600.jpg

 

420px-Rosiek.jpg

 

86639103_2489764927964261_85439236853947

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hubio napisał:

A o tych romansach Pana Prezydenta to ja nic, a nic nie wiedziałem... Jeszcze tego w PiS nie mieli :)

Jak zacznie się wszystko sypać, to jeszcze gdzie znajdą się dowody do kogo Jarka ciągnęło. To dopiero byłaby bomba :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

Po co to tu wkleiłeś? Mamy jakiś dziwny najazd pisowskich trolli lecących z przekazem dnia. 2040 został wyjaśniony - to data uruchomienia wszystkich reaktorów, pierwszy ma ruszyć w 2035

Patrząc na wcześniejsze obietnice to w 2040 r. powinniśmy przejść w napęd warp a nie zastanawiać się ile uruchomimy reaktorów.  Najprościej rzucić inwektywą. Taki standard tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, hubio napisał:

A o tych romansach Pana Prezydenta to ja nic, a nic nie wiedziałem... Jeszcze tego w PiS nie mieli :) Ale to chyba i tak lepsze od upodobań niegdyś drugiej osoby w państwie czyli Pana Marszałka Sejmu - Pana Kuchcińskiego (afera podkarpacka) 😂

Przecież kuchcinski uciekł bo były nagrania jego i jakiś 13-14 latek , a ta prezydenta ile ma ?

Zresztą poseł który nie jest pedofilem/złodziejem/morderca jest niebezpieczny bo nie ma na niego haków i jeszcze będzie chciał coś dobrego zrobić dla Polski Polaków i Polek 

I czym go wtedy postraszą? Będą mu musieli podciąć hamulce jak posłowi Rafałowi Wójcikowskiemu

https://x.com/KONFEDERACJA_/status/1266317200396374016?t=X96jSzSOLM0ndPBCAQLrfg&s=19

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MaxaM napisał:

Jak zacznie się wszystko sypać, to jeszcze gdzie znajdą się dowody do kogo Jarka ciągnęło. To dopiero byłaby bomba :) 

Masz na myśli słynną teczkę z aktami operacji "Buś"? 🤔

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MaxaM napisał:

to jeszcze gdzie znajdą się dowody do kogo Jarka ciągnęło.

Do męża :szczerbaty:, ja tam nie jestem przeciwny LGBT ale by już się nie ukrywał :szczerbaty:

Ciekawe czy kiedykolwiek odnajdą się te dowody czy już zniszczyli. 

 

z23676948IH,Jaroslaw-Kaczynski-i-Pawel-R

 

14 minut temu, Kris194 napisał:

Masz na myśli słynną teczkę z aktami operacji "Buś"? 🤔

 

jan-pawel-ii-oczy-widza-uszy-slysza-usta

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, hubio napisał:

Ale to chyba i tak lepsze od upodobań niegdyś drugiej osoby w państwie czyli Pana Marszałka Sejmu - Pana Kuchcińskiego (afera podkarpacka) 😂

Sex afery, jakie mieli PiS-iory zostały dotychczas zamiecione pod dywan, ale tego z Dudą w roli głównej, jak to wypłynie na jaw do społeczeństwa, to już nie zamiotą pod dywan.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Camis napisał:

Ciekawe czy kiedykolwiek odnajdą się te dowody czy już zniszczyli. 

Kto je może mieć to akurat nietrudno się domyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Jeśli te 800+ ruszą w dowolnej zmianie, to mogą niestety dać paliwo dla PiS-u i może się nagle znaleźć kilka mln ludzi, którym się przypomni, że PiS im kasę dał bez potrzeby spełniania warunków, a Tusk i ekipa im zabierają i pójdą chętnie wtedy głosować na PiS zamiast na KO i inne partie. Dlatego z tego powodu nie jestem orędownikiem ograniczania socjalu, nawet, jeśli sytuacja budżetowa (i powiązana z nią procedura nadmiernego deficytu) zmusza do podjęcia takich kroków.

To się w głowie nie mieści, co Ty czasem potrafisz napisać. :)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze źródła ale póki co nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Spl97 napisał:

Sex afery, jakie mieli PiS-iory zostały dotychczas zamiecione pod dywan, ale tego z Dudą w roli głównej, jak to wypłynie na jaw do społeczeństwa, to już nie zamiotą pod dywan.

I właśnie dlatego jest zamiatana pod dywan jak wszystkie inne. Póki co skutecznie.

Godzinę temu, skypan napisał:

Patrząc na wcześniejsze obietnice to w 2040 r. powinniśmy przejść w napęd warp a nie zastanawiać się ile uruchomimy reaktorów.  Najprościej rzucić inwektywą. Taki standard tego wątku.

Jeszcze raz - masz 1,5 miesiąca spóźnienia, ten temat był omawiany i tu, i we właściwym wątku. Przypomnę tylko że spółka mająca budować EA została zaorana przez PiS w 2016, by wyskoczyć w 2021 z wnioskiem o decyzję środowiskową napisanym przez Westinghouse, z technologią Westinghouse, z Westinghouse jako jedynym podmiotem mającym dostęp do dokumentów, prac lokalizacyjnych itp. Ktoś przyjął grubą kasę żeby najgorsza oferta (bo WH było najgorsze, najniższa moc elektrowni, najgorszy/zerowy udział finansowy inwestora, wykonawca po bankructwie) miała monopol.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skypan napisał:

Wiesz jaki jest główny problem z elektrownią atomową w Polsce? Że to zawsze jest projekt rządowy i polityczny. 

Najpierw zaczęto budowę, potem wypadek w Czarnobylu, więc kilka lat później ludzie w Żarnowcu sprzeciwili się budowie, władza uległa, projekt upadł. Elektrownia "Warta" z powodu protestów odpadła na etapie projektu.

W 2000 roku wyszło rozporządzenie "prawo jądrowe" które jak na tamte czasy i polskie możliwości było dość nieźle napisane, bo regulowało całkiem sporo kwestii związanych z funkcjonowaniem elektrowni, ewentualnych konsekwencji gdyby były jakieś problemy, sprawę odpadów i wiele innych. Wtedy też powstał plan elektrowni jądrowych do 2020 roku. No i tu co rząd to nowa koncepcja. 

Tylko co z tego jak jakakolwiek propozycja lokalizacji kończyła się protestami przeciwko budowie, bo mieszkańców nakręcały różne stowarzyszenia i organizacje. 

W 2009 roku założono spółkę EJ1, która za rządów PiS (w 2021 roku) została przekształcona w PJE i ma 100% udziału Skarbu Państwa odkupując udziały od PGE, KGHM, Tauronu i Enei. Rozumiesz paradoks? Skarb Państwa kupił udziały od spółek Skarbu Państwa oraz firm, w których Skarb Państwa jest udziałowcem...

Obecnie zajmuje się tym też Orlen, bo został powołany jakiś zespół ds. elektrowni jądrowych czy jakoś tak. 

I to tak się kręci od kilkudziesięciu lat...

 

Gdyby budowały to firmy prywatne elektrownie powstałyby już dawno, problem tylko w tym, że prywatna elektrownia nie zapewnia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Musiałoby powstać bardzo mocne obwarowanie prawne, tak, żeby jakikolwiek wał nie był opłacalny, bo nierealne żeby nie był możliwy, a jakakolwiek sprzedaż możliwa wyłącznie na rzecz Skarbu Państwa, uniemożliwić przejście pod inną prywatną firmę.

 

2 godziny temu, voltq napisał:

Każdy kto nie jest fanatykiem KO staje się z automatu PiSowskim trollem i ruska onuca , nieźle tak dalej ,

A każdy kto jest przeciwny Konfederacji jest zwolennikiem Tuska lub lewicy? :> 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny konforusek TYLKO ŻARTOWAŁ i się pomylił :rotfl:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adashi napisał:

To się w głowie nie mieści, co Ty czasem potrafisz napisać. :)

Nie pisałbym takich wniosków, gdyby nasze społeczeństwo było inne, nie byłoby sporej części społeczeństwa składającego się z prostych ludzi, którzy z finansów rozumieją tylko dawanie kasy do łapy czy to, że rząd ma swoje pieniądze oraz nie rozumieją, że ten socjal jaki dostają, pochodzi z naszych podatków lub o zgrozo z długów.

9 godzin temu, kalderon napisał:

I właśnie dlatego jest zamiatana pod dywan jak wszystkie inne. Póki co skutecznie.

Kwestia czasu, że z tej afery się nie wywiną, a najmocniej po tyłku dostaną Duda oraz PiS.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...