Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktos jest w stanie porownac cene jaką placilibysmy po usrednionej tuskowej do obecnej pisowej?

Wszedzie widze chwala sie tym ze przez 6 lat placilibysmy wyzsza (to ze do 2019 i tak placilismy a pisiory to odzyskaly i przejadly to inna sprawa) ale nie chwala sie ile obecnie roznilaby sie ta "usredniona" przez aktualne podwyzki cena i czy w ogole bylby z tego jakis plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

PiS puszcza oko do Kukiza. Chce, by stacje radiowe grały głównie polską muzykę


Proponujemy, by stacje radiowe w godz. 5-24 grały 80 proc. polskiej muzyki — powiedział w trakcie konferencji w Sejmie Marek Suski. Jak informuje dziennikarz Onetu Kamil Dziubka, to wyjście naprzeciw postulatom Pawła Kukiza.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/pis-puszcza-oko-do-kukiza-chce-by-stacje-radiowe-graly-glownie-polska-muzyke/f78nynk,79cfc278

 

Zaczynam myśleć że chyba jednak żyjemy w symulacji, mieszkam w Polsce w cyrku już się nie śmieje. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Spl97 napisał:

Ponad połowa sympatyków AgroUnii przez takie "coś" odwraca się od nich ;) Ja bym dał na wstrzymanie i czas pokaże czy rzeczywiście PSL wywinie AgroUnii numer.

Natomiast zdaje mi się,że o wejście do Sejmu w najbliższych wyborach AgroUnia może już zapomnieć :(

Spooooora liczba sympatyków AgroUnii to wyborcy PiS. Zobaczyli co władza robi, a raczej czego nie robi z polską wsią i są zbuntowani. Z drugiej strony nie chcą na PSL, bo Tusek. Na nich bym się nie patrzył tylko działał na to żeby skupić większość środowiska rolniczego wokół Kołodziejczaka. Wtedy pozostali będą musieli opowiedzieć się po jednej ze stron.

Nie mówię, że pomysł Kołodziejczaka na stanie się drugim Lepperem był zły. Może by coś stworzył, a może nie. Mówienie o tym, że PSL ich skonsumuje jest raczej naciągane.

19 godzin temu, Spl97 napisał:

Tu nie chodzi o to czy partie mają się łączyć czy nie,ale chodzi też o zasady. Z miesiąc temu Kołodziejczak na pierwszej konwencji jechał po całej opozycji(na PiS także,ale to już swoją drogą),by teraz z PSL współpracować. Ci którzy go popierali,teraz mają prawo czuć się okłamani i oszukani.

Przypomnę też,że Kukiz też się kręcił z PSL-em i ba,nawet PSL wraz z Kukiz'15 startowali w poprzednich wyborach ze wspólnej listy. A jak to później się potoczyło,to już każdy obeznany wie.

No właśnie o zasady polegające na tym, że wszyscy to przestępcy i okradają rolników i trzeba wszystkich rozgonić....no słabo. O Kołodziejczaku mówię z sympatią jako "mój mały Hitlerek", ale on teraz zdaje się pokazał że wie że jeżeli chce się mieć konkretny wpływ na realia to trzeba się dostać do sejmu.

Kukiz nie miał żadnych więzów z wsią. Jest celebrytą, który pociągnął za sobą ludzi o najgorszych cechach. PSL go wykorzystał i chyba słusznie, patrząc na to z perspektywy czasu.

19 godzin temu, Spl97 napisał:

Jeszcze jest grubo ponad rok do wyborów terminowych (o ile PiS nie zrobi znienacka skrócenia parlamentu i zarazem przedterminowych wyborów,co raczej jest wątpliwe),więc mieli o co walczyć i zachowując przy tym swoją niezależność,tym bardziej,że PiS ma rolników gdzieś od dłuższego czasu.
A tak to Kołodziejczak pokazał dzisiaj swoim potencjalnym wyborcom,że może wyjść na drugiego Kukiza... i ważniejsze jest dorwanie do koryta,czego wyraz dali w komentarzach jego sympatycy.

Moim zdaniem Kołodziejczak chce zracjonalizować ten ruch.
1,5 roku do wyborów to dużo za późno na tworzenie struktur, które ma PSL. Niby mieli robić burdy i wtedy rozumiem że niezależnie, ale oni w tym są słabi. Z PSL mogą dostać niezły wynik, myślę że do 11%. Wtedy koalicja i wymierny wpływ na rzeczywistość. Pomijając już zupełnie to, że to nie PSL blokuje środki unijne, które rolnikom są potrzebne jak tlen. PSL wręcz gwarantuje uzyskanie tych pieniędzy, a to już jest dużo.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle o tym mówię i w końcu zainteresowani mnie posłuchali ;)

https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/biznes/milionerzy-chca-oddawac-panstwu-wiecej-apeluja-podniescie-nam-podatki/sx1v3lp.amp

Sami się proszą żeby im podnieść podatki bo wiedzą, że to co oddają póki co to śmiech na sali. Ciekawe czy na pustosłowiu się skończy czy będą konkrety?

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do czego nasz kraj zmierza.

Cytat

Więcej polskiej muzyki w mediach - to założenia przygotowywanej noweli ustawy o radiofonii i telewizji. - Chodzi nam o dbałość o polską kulturę, polską muzykę i polskich artystów - powiedział w czwartek poseł Marek Suski.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-marek-suski-proponujemy-zwiekszenie-emisji-polskiej-muzyki-w,nId,5781701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Nie mam nic przeciwko, jak w radiu beda puszczali Cypisa z jego piosenka, ktora "chwali" obecne rzady :E

Raczej miałbyś plejadę gwiazd z Sylwestra Marzeń, a przez "te oczy zielone" to raczej 'ze słuchu oci***łem' =] 

PS:
Żeby nie było, Disco-Polo to ja szanuję: nikt nie słucha, każdy tym gardzi, wszyscy przy tym się bawią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla Ziobry.

Panie Ministrze!

 
Atakując mnie osobiście pokazał Pan, że oprócz politycznego motywu, Pana nienawiść do mnie ma podłoże osobiste. Sam Pan chciałby pewnie pracować jako adwokat. W roku 2008 starał się Pan o pracę u mnie. Dwukrotnie przychodził pan do mojej kancelarii i prosił o zatrudnienie i pomoc w zostaniu adwokatem. Nie mogłem się na to zgodzić z trzech przyczyn:
Po pierwsze oceniałem Pana jako bardzo słabego prawnika. Z prawa rozumiał Pan zero. Ja budując wówczas zespół szukałem ludzi z talentem.
Po drugie miałem do Pana pretensje za świństwo, które zrobiliście Lepperowi.
Po trzecie zaś bardzo mi się nie spodobało, jak próbując się przede mną uwiarygodnić opluwał Pan ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Miałem swoje poważne spory z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, ale zawsze mnie mierziły kanalie, które na swych dobroczyńców wygadują jacy to oni są strasznymi ludźmi, aby się przypodobać przeciwnikom tych dobroczyńców. I dziwię się, że Jarosław Kaczyński, który przecież pamięta, że jego brat uważał Pana za szuję, trzyma Pana jeszcze przy sobie.

Roman Giertych

 

Ostra wrzuta na Ziobre. Które to jest już zaoranie Ziobry w karierze? Miller był pierwszy i jasnowidz? :E

Dwa pierwsze punkty usunąłem, ale jak ktoś potrzebuje to wkleję. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Camis napisał:

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

 

Kilkuset rocznie, wystarczy na calą opozycje i kilka krnąbnych osób z własnych szeregów :E

Edytowane przez gotrunks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Camis napisał:

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

 

 

Piękne to było, nie zapomnę tego nigdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suski :E no ku**a mistrz, normalnie mistrz debilizmu.

Poziom naszych polityków mnie przeraża, to jest tragikomedia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, neonek napisał:

Suski :E no ku**a mistrz, normalnie mistrz debilizmu.

Poziom naszych polityków mnie przeraża, to jest tragikomedia. :E

Gdyby miał wyższy poziom, to Kaczyński by mu nie ufał. Na tym polega nieudolność wszelkich autorytaryzmów: naczelnik nie może mieć pod sobą ludzi bardziej inteligentnych od siebie. Najlepszymi kandydatami są ludzie na tyle niekompetentni, że nigdy o własnych siłach nie zaszliby na stanowiska, które daje im naczelnik państwa.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

"Panika na Nowogrodzkiej". Kukiz gra z opozycją w sprawie podsłuchów


Z informacji Onetu wynika, że w ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości zapadła decyzja, aby za wszelką cenę nie dopuścić do powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie podsłuchów. Jak się dowiadujemy, do Pawła Kukiza mieli wydzwaniać zaniepokojeni politycy PiS. Muzyk dogadał się w tej sprawie z opozycją.


— Prezes Kaczyński rozmawiał z Pawłem Kukizem już po tym, jak wniosek o powołanie komisji śledczej został przedstawiony publicznie. Lider obozu rządzącego nie krył swojej dezaprobaty wobec tego pomysłu i działań, jakie Paweł Kukiz podejmuje w tej sprawie — słyszymy od jednego z ważnych polityków na Nowogrodzkiej


Niektórzy politycy obozu rządzącego w rozmowie z Onetem wręcz twierdzą, że Kukiz po prostu zdradził PiS i tym samym zakończył dalszą współpracę na jakimkolwiek polu
W sejmowych kuluarach zaczęła również krążyć informacja o tym, że PiS zaproponuje kukizowcom fotel wiceministra rolnictwa

Jeszcze kilka dni temu politycy PiS lekceważąco odnosili się do pytań o komisję śledczą w sprawie podsłuchów, która miałaby powstać w Sejmie. Dziś już narracja jest inna. Opozycja porozumiała się z Pawłem Kukizem. Bez niego Prawo i Sprawiedliwość nie ma w Sejmie większości.
Z informacji Onetu wynika, że w partii rządzącej wybuchła wręcz panika po tym, jak deklarację poparcia dla projektu Pawła Kukiza złożył publicznie lider PO Donald Tusk.

Jak twierdzą nasi rozmówcy, dotychczas zapowiedzi Kukiza w tej sprawie traktowane były mało poważnie, ponieważ nikt nie brał w ogóle pod uwagę możliwości zebrania przez niego wymaganych 48 podpisów pod projektem, by ten trafił do laski marszałkowskiej.

Po słowach Tuska, który stwierdził, że nie ma żadnego problemu z tym, aby podpisać się pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej, to przekonanie diametralnie się zmieniło.

"Kukiz zdradził"


Jak słyszymy, w ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości zapadła decyzja, aby za wszelką cenę nie dopuścić do powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie podsłuchów, a słowa Kukiza o tym, że jeśli PiS będzie opóźniał głosowanie nad tym wnioskiem, to zakończy to umowę między Kukiz'15 a partią rządzącą, zostały potraktowane jako realne ultimatum i wręcz groźbę.

— Prezes Kaczyński rozmawiał z Pawłem Kukizem już po tym, jak wniosek o powołanie komisji śledczej został przedstawiony publicznie. Lider obozu rządzącego nie krył swojej dezaprobaty wobec tego pomysłu i działań, jakie Paweł Kukiz podejmuje w tej sprawie — słyszymy od jednego z ważnych polityków na Nowogrodzkiej.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/panika-na-nowogrodzkiej-kukiz-dogadal-sie-z-opozycja-ws-komisji-sledczej/pl851zb,79cfc278

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to na pokaz, albo dostaniemy komisję która nic nie znajdzie. 

Suski już się wywalił i wiemy że to nie były 3 czy 5 osob, sprawa zbyt duża żeby wyszła na jaw, zwłaszcza że PiSowi jest mokro i robią wszystko żeby nie wyszła. 

Może się okazać że wybory w 2019 były mocno sterowane a to by oznaczało że Polska demokracja jest na poziomie Białorusi, będzie to miało poważne konsekwencje w EU i na arenie międzynarodowej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suski...no, wygląda to debilnie...ale czy na pewno to jest debilne? :)

Moja teza:
Sprawa Pegazusa nie zostanie szybko zapomniana. Prawdopodobieństwo powstania komisji i śledztwa rośnie gwałtownie. Zamiast czekać na nagłówki typu "setki ludzi podsłuchiwanych przez rząd!!!!!111", których prawdopodobieństwo pojawienia się również gwałtownie rośnie, czy nie lepiej spin doktorom pisiarzy już teraz uruchomić etap 2, nim etap 1 oficjalnie zaistniał? Powtarzanie "łeee, żaden big deal, podsłuchiwaliśmy tylko kilkuset obywateli, no dobra..." przez podsłuchującego odbiera wiele siły tej informacji. Nie będzie jak z tego zrobić "breaking news".

Analogia: dawno temu, przed pięcioma falami, gdy słyszeliśmy, że na covida umarło kilkaset osób dziennie, mieliśmy szoka. A teraz? Łeee, normalka, prawda? Mimo że np. 500 osób zmarłych to dalej 500 osób zmarłych, nie? Osłuchaliśmy się z newsem.

Edytowane przez jagular
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Ciągle o tym mówię i w końcu zainteresowani mnie posłuchali ;)

https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/biznes/milionerzy-chca-oddawac-panstwu-wiecej-apeluja-podniescie-nam-podatki/sx1v3lp.amp

Sami się proszą żeby im podnieść podatki bo wiedzą, że to co oddają póki co to śmiech na sali. Ciekawe czy na pustosłowiu się skończy czy będą konkrety?

Zwykle urabianie naiwniakow, ze oni tacy fajni sa tylko nikt nie chce wziac od nich pieniedzy xD. Skonczy sie tym, ze podatki podniosa ale tylko tym lekko powyzej sredniej i tym samym wykoncza konkurencje dla tych co to niby chca placic wiecej podatkow :)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/kolejny-cios-w-portfele-polakow-czegos-takiego-nie-bylo-od-1996-r-6728727767403136a.html

 

Inflacja producencka (PPI) urosła w grudniu do 14,2 proc., co znacznie przewyższa wcześniejsze prognozy. To najwyższy poziom inflacji od 1996 r., czyli od 26 lat. To niezwykle istotna informacja dla naszych portfeli.

 

Zaraz minimalna krajowa będzie mniej warta niż minimalna sprzed 5 lat :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy on właśnie stworzył większy bałagan niż był? :E W sensie, akcja może i dobra, ale nie można odchylać drzwi do połowy. Teraz księgowi będą rozliczać w dwóch wersjach, jestem ciekaw czy urzędy skarbowe są na to przygotowane :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Będę mógł odliczyć składkę zdrowotną od podatku? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleliście, że będzie się trzeba zwrócić do US i będą was trzepać równo?

Tak na szybko to głównie ryczałtowcy lepiej wyjdą na zasadach z 2021 i liniowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to Maowiecki miał na myśli UoP, więc przykro mi przedsiębiorcy macie obniżyć te ceny i robić na tę miskę ryżu i płacić 9% składki :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

Tak w zasadzie to Maowiecki miał na myśli UoP, więc przykro mi przedsiębiorcy macie obniżyć te ceny i robić na tę miskę ryżu i płacić 9% składki :E 

gdzieś czytałem, ze już przedsiębiorcy(nie wszyscy) już kombinują, jak to obejść ... od zawsze kombinowali, jak nie płacić tego, jak nie płacic tamtego, połowa pensi na konto, druga pod stołem ... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Damian-32 napisał:

gdzieś czytałem, ze już przedsiębiorcy(nie wszyscy) już kombinują, jak to obejść ... od zawsze kombinowali, jak nie płacić tego, jak nie płacic tamtego, połowa pensi na konto, druga pod stołem ... 

 

Bo to kraj dla kombinatorow Uczciwy zre miske ryzu a kto zakombinuje ten jakos przedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...