Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Camis napisał:

 

Jak za czasów komuny i wojny, gdzie sąsiad sąsiada podpierdzielał.  Za pis wróciło to z niekontrolowaną siłą. 

 

https://wiadomosci.wp.pl/aptekarz-czuwa-nie-dostali-leku-dla-konia-bo-moze-wywolywac-poronienie-6877558330424128a

Edytowane przez Crew 900
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Zaszczepiłem się, maskowałem i byłem generalnie pro. Nie żałuję.

Ale wszystkie media i rządy darły ryja, że maski OGROMNIE pomagają. Okazało się to nieprawdą. I to nie z ust alternatywnych szurów na YT, tylko z tych samych opiniotwórczych publikacji które z początku twierdziły, że maski pomogą w stopniu znacznym.

Te same grupy krzyczały, że jak się nie zaszczepisz to praktycznie aktywnie zabijasz innych. Co również okazało się bzdurą.

I ja nie mam pretensji. Każdy nowy problem medyczny tej skali to wielka niewiadoma, masa korekcji i błędów.

Ale nie twórzmy tu chochoła, że to była wiedza powszechna. Specjaliści to jedno ale media i rządy tworzyły osobną narrację. Ja to mogłem wiedzieć bo sięgałem głębiej. Nie do szuriatu tylko rozsądnych, szanowanych źródeł. Ale taki satystyczny człek na całej planecie? Tam nie był pchany rozsądek tylko panika i groźby rozkręcane z tych samych rozsądnych źródeł.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ich obwoźnym cyrku takie coś nie ma miejsca, bo ludzie zweryfikowani i wszystko wyreżyserowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w ogóle wklejacie coś na jego temat. Nic tylko darmową reklamę ma dzięki wam. Wcześniej nie wiedziałem że taka osoba w polityce jest, a dowiedziałem się o niej właśnie z takich postów.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crush ?

W końcu ktoś napisał rzetelnie jak to wszystko wyglądało! 

Wracając do tematu. Czy była jakaś oficjalna informacja z jakiego powodu zablokowano nczas w Polsce? Pytam z ciekawości bo kolega w pracy ciągle mi marudzi że zablokowali nie podając konkretnego powodu i że w mediach milczą o tym. 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 19:41, BartS` napisał:

ostatni ratunek dla tego kraju to były wybory w 2019 jak poszło widać

Też już jakiś czas temu doszedłem do tego właśnie wniosku. Z tym narodem jest jak z narkomanem - pomóc i uratować można tylko wtedy, jeśli narkoman sam tego chce. Zbiorcza decyzja narodu w 2019, po czterech latach walenia w żyłę strzykawek z socjalem i rozdawnictwem pokazała mi, że ludzie tutaj wolą polecieć na samo dno niż przyznać że mają problem. 2019 IMHO był ostatnim rokiem kiedy był sens pójść na wybory. Teraz niezależnie od tego kto wygra(nawet opozycja przestała być odtrutką na populizm ekonomiczny rządzących, a ich pomysły sprowadzają się po prostu do kolejnego rozdawnictwa), będziemy takim Libanem Europy. Od katastrofy do katastrofy, bez żadnego światełka na końcu tunelu. To ludzie ludziom zrobili ;)

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czechoslaw napisał:

Też już jakiś czas temu doszedłem do tego właśnie wniosku. Z tym narodem jest jak z narkomanem - pomóc i uratować można tylko wtedy, jeśli narkoman sam tego chce. Zbiorcza decyzja narodu w 2019, po czterech latach walenia w żyłę strzykawek z socjalem i rozdawnictwem pokazała mi, że ludzie tutaj wolą polecieć na samo dno niż przyznać że mają problem. 2019 IMHO był ostatnim rokiem kiedy był sens pójść na wybory. Teraz niezależnie od tego kto wygra(nawet opozycja przestała być odtrutką na populizm ekonomiczny rządzących, a ich pomysły sprowadzają się po prostu do kolejnego rozdawnictwa), będziemy takim Libanem Europy. Od katastrofy do katastrofy, bez żadnego światełka na końcu tunelu. To ludzie ludziom zrobili ;)

Eee tam. Przyda się terapia szokowa, żeby na przyszłość ludzie zrozumieli, że nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JDX napisał:

Eee tam. Przyda się terapia szokowa, żeby na przyszłość ludzie zrozumieli, że nie tędy droga.

Finansowa pamięć ludzi jest krótka. Niespecjalnie poza tym się uczą. Już w starożytnym Rzymie serwowano wielką inflację przez swego rodzaju "dodruk" (posrebrzane monety w wielkiej ilości, kiedy wcześniej były srebrne, co generowało inflację przy takim zasypie nowo generowanego pieniądza). I czego lud się nauczył przez te 2000lat? ?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sabaru napisał:

Nie wiem po co w ogóle wklejacie coś na jego temat. Nic tylko darmową reklamę ma dzięki wam. Wcześniej nie wiedziałem że taka osoba w polityce jest, a dowiedziałem się o niej właśnie z takich postów.

Taka reklama, że nie zdziwię się jak on w końcu wpier...w w zęby wyłapie. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, crush napisał:

Taka reklama, że nie zdziwię się jak on w końcu wpier...w w zęby wyłapie. :E

I pomyśl jaki gnój pisiory rozpętają jak coś się temu pętakowi stanie. Nawet gdyby to miało być zupełne przypadkowe skrojenie telefonu i portfela na ulicy. Będzie sprawa polityczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że Izrael chcę dogonić Polskę w reformach sądownictwa... uczą się od najlepszych ? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu wzion i upodł ni wiadomo jok amerykański bank SVB. Pociągnął za sobą brytyjski oddział, którego klientów musiał ratować państwowy Bank of England. SVB UK zostało kupione za symbolicznego £1 przez inny brytyjski bank.

Dlaczego to przypominam? Bo okazało się, że po bankructwie i przejęciu, pracownicy SVB UK podostawali bonusy. Poszło na to marne £15m-£20m.

Tak się bankrutuje w świecie finansjery!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, jagular napisał:

Parę dni temu wzion i upodł ni wiadomo jok amerykański bank SVB.

Jakby kogoś ciekawiło jak to się stało, że padło SVB, to opiszę swoimi słowami:

Banki w Stanach mają jako swoje "mam" obligacje skarbowe USA (choć wzorem Borata będę dalej nazywał US i A?). Kiedy stopy w US i A są podnoszone, to obligacje skarbowe na rynku tracą na wartości. SVB miał tych obligacji całkiem sporo, a one straciły na skutek podnoszonych stóp kilkadziesiąt procent wartości. Nie ma wielkiego problemu (zakładając, że nie nazywamy problemem chorego systemu rezerwy cząstkowej), kiedy ta strata nie jest "realizowana" (czyli tak długo jak przed zapadalnością obligi nie są sprzedawane za taką śmieciową cenę na rynku, to nie ma problemu). Niestety na skutek "wyciągania" depozytów w znacznej ilości, SVB musiało sprzedać obligacje na rynku by uzyskać jak to się mawia "płynność" ... czyli "zrealizowali stratę". No i wiadomo co dalej: "Król okazał się nagi", za depozyty "których nie było" zapłacił amerykański podatnik (bo tak można określić to co zrobił rząd US ... i A).

42 minuty temu, jagular napisał:

Dlaczego to przypominam? Bo okazało się, że po bankructwie i przejęciu, pracownicy SVB UK podostawali bonusy. Poszło na to marne £15m-£20m.

... i teraz zastanówmy się, kto za to zapłacił :) Niezła parodia ten system bankowy. W sumie to niesamowite, że on funkcjonuje (system oparty na długu) i to jeszcze tyle lat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kyle_PL napisał:

 Niestety na skutek "wyciągania" depozytów w znacznej ilości, SVB musiało sprzedać obligacje na rynku by uzyskać jak to się mawia "płynność" ... czyli "zrealizowali stratę". No i wiadomo co dalej: "Król okazał się nagi", za depozyty "których nie było" zapłacił amerykański podatnik (bo tak można określić to co zrobił rząd US ... i A).

Depozyty są ubezpieczone przez FDIC - Federal Deposit Insurance Corporation. FDIC swoje fundusze bierze ze składek wpłacanych przez banki, nie z budżetu federalnego.

An independent agency of the federal government, the FDIC was created in 1933 in response to the thousands of bank failures that occurred in the 1920s and early 1930s. The FDIC receives no Congressional appropriations - it is funded by premiums that banks and savings associations pay for deposit insurance coverage. The FDIC insures trillions of dollars of deposits in U.S. banks and thrifts - deposits in virtually every bank and savings association in the country.

Yanet Jellen:

Cytat

"Customers were able to access all of the money in their deposit accounts so they could make payroll and pay the bills," Yellen said, stressing that investors in those banks will not fare as well. "Shareholders and debtholders are not being protected by the government. Importantly, no taxpayer money is being used or put at risk with this action. Deposit protection is provided by the Deposit Insurance Fund, which is funded by fees on banks."

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Jakby kogoś ciekawiło jak to się stało, że padło SVB, to opiszę swoimi słowami:

Banki w Stanach mają jako swoje "mam" obligacje skarbowe USA (choć wzorem Borata będę dalej nazywał US i A?). Kiedy stopy w US i A są podnoszone, to obligacje skarbowe na rynku tracą na wartości. SVB miał tych obligacji całkiem sporo, a one straciły na skutek podnoszonych stóp kilkadziesiąt procent wartości. Nie ma wielkiego problemu (zakładając, że nie nazywamy problemem chorego systemu rezerwy cząstkowej), kiedy ta strata nie jest "realizowana" (czyli tak długo jak przed zapadalnością obligi nie są sprzedawane za taką śmieciową cenę na rynku, to nie ma problemu). Niestety na skutek "wyciągania" depozytów w znacznej ilości, SVB musiało sprzedać obligacje na rynku by uzyskać jak to się mawia "płynność" ... czyli "zrealizowali stratę". No i wiadomo co dalej: "Król okazał się nagi", za depozyty "których nie było" zapłacił amerykański podatnik (bo tak można określić to co zrobił rząd US ... i A).

... i teraz zastanówmy się, kto za to zapłacił :) Niezła parodia ten system bankowy. W sumie to niesamowite, że on funkcjonuje (system oparty na długu) i to jeszcze tyle lat.

Ale dopiero teraz odkryłeś, że system bankowy na świecie jest nastawiony na ciągłe dymanie ludzi? Po 2008 roku można było zobaczyć, jak to w realu wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Czechoslaw napisał:

Depozyty są ubezpieczone przez FDIC - Federal Deposit Insurance Corporation. FDIC swoje fundusze bierze ze składek wpłacanych przez banki, nie z budżetu federalnego.

... te powyżej $250 000 które zostały spłacone w przypadku SVB również?

59 minut temu, JDX napisał:

Ale dopiero teraz odkryłeś, że system bankowy na świecie jest nastawiony na ciągłe dymanie ludzi? Po 2008 roku można było zobaczyć, jak to w realu wygląda.

Dopiero w 2008r odkryłeś, że "że system bankowy na świecie jest nastawiony na ciągłe dymanie ludzi?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Jakby kogoś ciekawiło jak to się stało, że padło SVB, to opiszę swoimi słowami

Jak, jak? Wina Trumpa. Czyli taka ichniejsza wersja winy Tuska.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

... te powyżej $250 000 które zostały spłacone w przypadku SVB również?

Plan jest taki, że częściowo pokryje to FDIC, a częściowo sprzedaż zasobów SVB.  Nie widziałem, aby było rozróżnienie dla środków powyżej i poniżej tego progu. To będzie długa operacja i zobaczymy jak zostanie doprowadzona do końca, ale póki nie poszedł na to ani jeden dolar z budżetu państwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camis napisał:

binT2Ts.png

 

Z jakiego powodu ksiądz pedofil ma być wyjęty spod jurysdykcji świeckich organów państwa? Jakaś wyższa sfera?

Czytam, ze ponoć szykuje się aresztowanie Trumpa. Ktoś wie z jakiego powodu (jeśli to nie kaczka dziennikarska)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Taka polska MAGA, te same mechanizmy, ten sam wrzask, ten sam tępy, zdziczały tłum. 

Tylko roznica jest taka, ze USA sie potrafilo ogarnac mimo ze kraj jest wielki i targaja nim sprzeczne interesy roznych grup spolecznych. U nas pisiory beda rzadzic nastepne 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawo o odbieraniu samochodu alkoholikom którzy jeżdżą na podwójnym gazie to już weszło czy jeszcze nie. Bo tu powinno być już chyba w prowadzone jak weszło. A zdaje się że tak nie jest.

https://wydarzenia.interia.pl/mazowieckie/news-pijany-ksiadz-doprowadzil-do-kolizji-kuria-czeka-go-terapia,nId,6664795

Pewnie skończy się jak zwykle.

Cytat

Przełożeni zapowiadają konsekwencje dla księdza, który doprowadził do kolizji w Żelechowie. Duchowny miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. - To wymaga terapii, to wymaga pomocy temu człowiekowi, to wymaga naprawienia tego, żeby w przyszłości to się nie zdarzyło ponownie, ale to też wymaga kary - powiedział w rozmowie z Radiem Kolor rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...