Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
52 minuty temu, Camis napisał:

"Brzmisz jak"... konfederusek. 

"To był żart, tylko z przymrużeniem oka".

Konfiarze 2023 - to był tylko żart.

Konfiarze 2024 - to tak z przymrużeniem oka.

FwTzhr-WIAA6Gtu.jpg

Edytowane przez Kamiyan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, skypan napisał:

No na jakiejś podstawie premier jest za a nawet przeciw za tym CPK.

Jak to na Twitterze przeczytałem, Tusk zamiast kopać się z koniem woli na tego konia wejść.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS-owi karty z ręki wypadają. Teraz afera koło CPK odpada :E Chciałbym w 2030r zakończenia kolei Y, 90% CPK i 2-3 atomówek i zdziwienie wszystkich tych krzykaczy ze Tusk zwija Polskę ;) 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Być może za 40 lat w książce z historii dla osób z tego forum co dzisiaj mają z 15-18 lat, przeczytają u swoich dzieci następujące streszczenie rządów PiS 2015-2023:

"Jedyne co PiS pozostawił dobrego po swoich rządach to CPK (dokończone przez następców) i wprowadzenie programu socjalnego 500+. Z drugiej strony należy pamiętać, że wielu polityków PiS i osób z nimi związanych zostało skazanych za przestępstwa popełnione w czasie tych rządów. Część w sądach karnych, częś przed Trybunałem Stanu"

:)

Edytowane przez hubio
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Camil666 napisał:

Jak to na Twitterze przeczytałem, Tusk zamiast kopać się z koniem woli na tego konia wejść.

No to w końcu coś robi. Wliczając w to też swoich wyborców. A masz link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tweeta? Praktycznie całego sparafrazowałem, linka nie mam.

Tusk jest leniwy i raczej pragmatyczny. Jeśli widzi, że w dłuższej perspektywie mu się coś nie opłaca, to raczej nie będzie tego forsował. Na stare lata chyba woli mieć święty spokój.

Będzie się jeszcze musiał siłować z PL2050 i obniżeniem składki zdrowotnej. Tutaj mógłby walnąć pokerowy ruch i powiedzieć: obniżamy składki ale likwidujemy KRUS. A później tylko patrzeć jak Trzecia Droga płonie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FataIity napisał:

wszyscy krzyczeliście, że CPK to wymysł karakana

Ty też albo coś tylko białe albo coś tylko czarne?

To jest wymysł PiSu i jak pisałem wcześniej tutaj i jakiś czas temu w wątku o CPK moim zdaniem to pomysł bez sensu biorąc pod uwagę planowane inne inwestycje czyli Modlin, Okęcie, kolej, dworzec zachodni.

Lecz jeżeli jest upór i ze strony polityków i ze strony części obywateli by to realizować to jednak chyba lepiej robić to z głową i mniejszymi etapami (obserwując jednocześnie ich sens i opłacalność) niż wszystko na raz na hura a potem zastanawiać się kto z tego będzie korzystał. Już z lotniskiem w Radomiu tak zrobili, z elektrownią w Ostrołęce, przekopem mierzei i kilkoma innymi pomysłami. 

Czy wyjdzie "z głową" to zobaczymy jak będzie wyglądał cały proces. Ja dalej jestem za tym żeby szybka kolej skupiała się w Warszawie a nie w Baranowie. 

Godzinę temu, FataIity napisał:

Serio trzeba dodawać ":szczerbaty:" wszędzie tam gdzie piszę coś na luzie aby nie wyczuć humoru?

Tak, trzeba, szczególnie w przypadkach gdy te "żarty" leżą niedaleko możliwej opinii biorąc pod uwagę czyjś całokształt poglądów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, FataIity napisał:

"CPK powstanie, ale nie tam gdzie PISowcy kupili sobie działki" - czyli powstanie tam gdzie POwcy kupili sobie działki. Równowaga we wszechświecie musi być

Gdybyś chociaż trochę zagłębił się nt. CPK, to byś wiedział, że koncepcja całego CPK przed zmianą władzy była w pełni PiS-owska.

1 godzinę temu, Camis napisał:

"Brzmisz jak"... konfederusek. 

"To był żart, tylko z przymrużeniem oka".

To jest właśnie konfiarz :E, wystarczy prześledzić wszystkie jego posty w tym wątku napisane, żeby dojść do takiego wniosku.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, TheMr. napisał:

PiS-owi karty z ręki wypadają. Teraz afera koło CPK odpada :E Chciałbym w 2030r zakończenia kolei Y, 90% CPK i 2-3 atomówek i zdziwienie wszystkich tych krzykaczy ze Tusk zwija Polskę ;) 

Jak coś u naszego rządu ruszy z tematem elektrowni atomowych oraz sprzętu militarnego i to zacznie dowozić, to w zasadzie PiS straci wszystkie karty i argumenty, jakie mieli.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skypan napisał:

A są już gdzieś opublikowane audyty dotyczące CPK ? Szukam i jakoś nie mogę znaleźć. Typowe Yeti. Chciał bym się dowiedzieć co tam PiS nawywijał. No na jakiejś podstawie premier jest za a nawet przeciw za tym CPK.

Polecam wyszukać sobie w Google "Centralny Port Lotniczy" i zobaczyć czyj to był pomysł a przed nim też jeszcze były inne. Pomysł centralnego lotniska jest starszy niż niejeden użytkownik tego forum ale to musi odpowiadać faktycznie potrzebom kraju a nie być komunistycznym "misiem".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kris194 napisał:

Pomysł centralnego lotniska jest starszy niż niejeden użytkownik tego forum ale to musi odpowiadać faktycznie potrzebom kraju a nie być komunistycznym "misiem".

Wytłumacz to @Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, skypan napisał:

Wytłumacz to @Spl97

A czego nie rozumiesz? Cyrylicą mają ci napisać, żebyś zrozumiał sens?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś cały czas pozostaję sceptyczny. Na organizacji ruchu lotniczego się nie znam, ale z niepokojem patrzyłem i patrzę jak bardzo forsowali tę sprawę brunatni. Nie kojarzę żadnej "inwestycji" PiS, która byłaby czymś więcej niż projektem partyjnym, który ma pomóc im utrzymać władzę. A na punkcie CPK mieli takiego samego świra co na przekopie mierzei, do dziś nie wiadomo po co.

Jeśli ktoś wykaże, że warto to budujmy. Ale niech wykaże, a nie to co PiS odwalił i zrobił sprawę polityczną. A, no i oczywiście bez napędzania ruchu na CPK poprzez zamykanie lotnisk regionalnych, bo wycinając odgórnie konkurencję można każdą inwestycję uczynić opłacalną. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny dobry czynnik CPK to kolej. I na kolej została przeznaczona dwukrotnie większa suma niż na samo lotnisko, to dosyć dużo tłumaczy i znaczy jaki jest cel tej inwestycji. Szybkie połączenia międzymiastowe to podstawa wysoko rozwiniętego państwa. CPK było znane od lat 90’ ze będzie potrzeba takiego lotniska, ale spadające liczby pasażerów z każdym miesiącem (miało być chyba 120 mln PAX, teraz jest 30) pokazują że żadna firma która tworzyła dokumenty pod to nie ma pojęcia o tym jak będzie się kształtowała przyszłość komunikacji samolotami w dobie walki o planetę (ekologia). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, Kris194 napisał:

Polecam wyszukać sobie w Google "Centralny Port Lotniczy" i zobaczyć czyj to był pomysł a przed nim też jeszcze były inne. Pomysł centralnego lotniska jest starszy niż niejeden użytkownik tego forum ale to musi odpowiadać faktycznie potrzebom kraju a nie być komunistycznym "misiem".

Ja się pytam o audyty przygotowane przez pełnomocnika rządu ds. CPK Macieja Lasek, które miały/są być podstawą do działań na rzecz CPK. Jakie audyty wpłynęły na zmianę decyzji premiera ? Na te co są znane od dekad i wcześniej je negował czy teraz powołuje się na audyty Yeti, których nikt nie widział ?

Edytowane przez skypan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Ja zawsze byłem za CPK czy jak rządził PiS czy jak władzę przejęła Koalicja. Zdania nie zmieniłem. Są moje opinie na ten temat w tym wątku.

Cieszy mnie to jeszcze z jednego powodu, że mimo wszystko jest zasada kontynuacji wielkich projektów narodowych.

I takich ludzi szanuję, interes narodowy ponad wszystkim i częste zmiany władzy nie mogą szkodzić tak długofalowym inwestycjom bo państwo byłoby sparaliżowane w rywalizacji z sąsiadami (tak, tego typu inwestycje to swego rodzaju rywalizacja i konkurencja, dlatego mają tak wielu przeciwników 'na zewnątrz').

A ludzie którzy najpierw jęczeli a teraz wychwalają można określić bardzo krótko - plankton wśród wyborców który tylko powtarza za swoim bóstwem (partią), niestety pospolity na forum, tfu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszzz kurła mać :szczerbaty:

obraz-2024-06-26-180003720.png

Lekko nie będzie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kubikolos napisał:

(tak, tego typu inwestycje to swego rodzaju rywalizacja i konkurencja, dlatego mają tak wielu przeciwników 'na zewnątrz').

Płacz to będzie jak się dowiemy co rudy przehandlował żeby mu pozwolili CPK budować.

  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FranzMakamele napisał:

Płacz to będzie jak się dowiemy co rudy przehandlował żeby mu pozwolili CPK budować.

obraz-2024-06-26-180334287.png

? Kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich typów: środki z KPO będą solidnie inwestowane w wytwory niemieckiego przemysłu i/lub będziemy chętnie przyjmować nielegalnych imigrantów z dwóch stron kraju ostatecznie godząc się z europejskim pomysłem podmiany ludności.

Najgorzej będzie tylko jak to wszystko i tak się stanie a nic za to nie dostaniemy :help:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, kubikolos napisał:

Najgorzej będzie tylko jak to wszystko i tak się stanie a nic za to nie dostaniemy :help:

Może ktoś coś dostać w "zarządzie UE". Jakieś intratne stanowisko z uśmiechniętej Polski :szczerbaty: To mogą być urojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież to PIS wprowadzał wszystkie unijne zielone łady itp i nic z tego nie miał. Prawaki to są jednak prawaki, nic do was nie dociera :E

A nie jednak coś dociera...

ruska propaganda :E 

Edytowane przez diggerx
  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl::rotfl:

 

 

3 godziny temu, FataIity napisał:

Zalatuje desperacją aby uniknąć tego, że 3 miesiące temu wszyscy krzyczeliście, że CPK to wymysł karakana.

:rotfl:

Na pewno nie ja, nie wypowiadałem się nigdy o CPK w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Różne rzeczy w tym filmiku mnie rozbawiły, ale miejsce pierwsze należy do pomysłu, że w prognozie dla roku 2100 nadal istnieje Unia Europejska i Polska zwraca się do niej z prośbą, aby przejęła w Polsce władzę.
    • Dziękuję bardzo za szybkie podpowiedzi. Staram się zawsze rozeznać w temacie, nie jestem jednak znawcą w sferze podzespołów stąd liczę na Wasze rady!  Po pierwsze, byłem przekonany że przejście na AM5 to must have, bo nowa platforma a AM4 jako przestarzała i nierozwojowa nie zapewni odpowiedniej wydajności. Więc naprawdę pozostanie na tej płycie głównej, na AM4 i dokupienie starszego procesora 5600 czy 7 5700x3d zapewni podobną wydajność co AM5? Z czego to wynika?  DDR4 a DDR5 to także przerost formy nad treścią? Jako zwolennik dual RAM rozumiem, że zamiast zapełniać 4 sloty po 8GB lepiej kupić np 2x 16GB i wymienić? Zasilacz wystarczy ten co mam? + obudowa Kwestia karty graficznej zapowiada się trudniej, bo jeśli to co powyższe jest najbardziej dla mnie opłacalne (i faktycznie nie opłaca się iść w AM5) to sporo mogę zaoszczędzić i to wykorzystać na GPU. Czy w ogóle któreś podzespoły ograniczają się wzajemnie? Tzn procesor kartę graficzną albo odwrotnie?  To wszystko zebrane do kupy wystarczy w zupełności na monitor FHD, jeśli w przyszłości chciałbym przeskoczyć na 1440p to będzie problem?
    • A gdzie były samorządy? Gdzie zwykły rozum u ludzi? Sugerujesz, że politycy już mają myśleć za wszystkich? Czemu do jednych dotarło i np. wyposażenie firmy, które dało się wywieźć przetransportowali na wszelki wypadek w bezpieczne miejsce, albo jak mieli piętrowy dom to co się dało wynieśli wyżej? Czemu jedni mieli rozum żeby się ewakuować gdy to zalecono? Ok, nie wszyscy mieli możliwości co do wywiezienia ruchomości itp. i takich ludzi dotknęła tragedia utraty majątku, ale wielu ma taki los też z własnej głupoty, szczególnie ci co mogli coś zrobić, a zignorowali totalnie ostrzeżenia o prognozach, które były już tydzień wcześniej, czy ci co zignorowali komunikaty o ewakuacji.  Czesi mieli inne prognozy, czy mieli je wcześniej? Nie. Wszystko było wiadomo około tydzień wcześniej i trąbiono o tym cały czas. 
    • czyli 80 i 70 w czerwcu?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...