Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, 209458 napisał:

Z tym VAT to ja do końca nie ufam gdzie on trafia i w jakiej wysokości. Nawet przy Amazonie to jest zakręcone jak słoik po ogórkach. Niby kupuje na amazon,de, po wybraniu adresu w Polsce zmienia mi na vat 23%, ale paczka idzie z magazynu we Francji, a nadawcą jest oficjalnie oddział Amazonu w Luksemburgu...

To jest akurat proste. Stosuje się zasadę tzw. VAT OSS. Płacisz VAT do kraju docelowego po jego stawce raz na kwartał. Wybrałeś Polskę, więc VAT zmienił się na 23%. A skąd paczka idzie, to akurat nie ma znaczenia, bo Amazon ma własne magazyny dla sprzedawców.

Mnie się na Allegro bardziej opłaca sprzedawać na Czechy, bo mam tam niższy VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamiyan

z ciekawości - ile mniej więcej % zamówień stanowią zamówienia z innych krajów, niż Polska? Jestem ciekawy, czy faktycznie inne nacje chętnie korzystają z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jak to jest z ali i czy płacą podatki w Polsce. Zakładam, że za jakiś czas zapewne niedługo ten miesiąc miodowy się skończy bo to jest za dobre dla zwykłego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kris194 napisał:

Odnośnie Brexitu itd., poniżej wypowiedź byłego szefa MI6

 

+++ 
Samo mieso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

Konserwatyści są dziwni w UK. Premierem UK jest Hindus, premierem Szkocji jest jakiś Pakistańczyk.

Bo to nie są konserwatyści. Konserwatyści są światopoglodowo prawicowi a ci co rządzili to typowa lewica gdzie ludzie w rządzie publicznie mowili ze białych w UK trzeba zastąpić czarnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, speed3r napisał:

@Kamiyan

z ciekawości - ile mniej więcej % zamówień stanowią zamówienia z innych krajów, niż Polska? Jestem ciekawy, czy faktycznie inne nacje chętnie korzystają z Allegro.

25-30% to eksport, z czego większość bierze Allegro Czechy, które były pierwszym odpalonym krajem przez Allegro. Paczka idzie tam 48h, czyli tylko dzień dłużej niż w Polsce.

Taka ciekawostka - Czesi kupują dużo racjonalnej niż my. Tak na 10 zwrotów to tylko jeden robię do Czech.

Warunki dla sprzedawców też są lepsze, bo np. Allegro Days w Polsce to obniżam cenę i płacę dodatkową prowizję, a na Czechach wymagają tylko obniżenia ceny (bez dodatkowej prowizji)

A swoją drogą, Daysy są legit, bo to liczy cenę z ostatnich 30 dni. Nawet czytam historie, że ludzie z weekendów (Daysy startują w poniedziałki) domagają się zwrotu pieniędzy do niższej ceny i straszą negatywami :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaxaM ludziom głosującym za brexitem zależało aby mniej ich imigranci zalewali, ale tzw "konserwatyści" czytaj hindusi i pakiństańczycy którzy rządzili po brexicie wpuszczali jeszcze więcej swoich :szczerbaty: wię głowny plus wyjścia z UE upadł więc nic dziwnego że sentyment jest jaki jest

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fatality Mi się wydaje, ze bardzo duży wpływ na Brexit miała Cambridge Analytica. Oglądając dokument o tym, to aż włos się jeży.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RimciRimci napisał:

WIncyj czarnych na zasiłkach, gospodarka wytrzyma. Teraz wygrała już nie ukryta lewica, tylko jawna lewica - ale nic im nie współczuje bo tak sobie wybrali. Tylko czekać aby w następnych wyborów jakiś spory % dostała partia islamska, a w kolejnych wygra.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po policzeniu głosów okazuje się że konserwatyści dostali jeszcze większy łomot niż wynikało z wczorajszych latte poll. A najbardziej oberwała Reform N.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

To jest akurat proste. Stosuje się zasadę tzw. VAT OSS. Płacisz VAT do kraju docelowego po jego stawce raz na kwartał. Wybrałeś Polskę, więc VAT zmienił się na 23%. A skąd paczka idzie, to akurat nie ma znaczenia, bo Amazon ma własne magazyny dla sprzedawców.

W teorii to ja wiem. Ale w praktyce jak zapytałem kiedyś która konkretnie spółka (z jakim NIP-em) ten VAT za moje zakupy w Amazonie odprowadza, żeby spróbować poszukać jakichś raportów finansowych za zeszłe lata to mi nikt z VAT-owskich teoretyków nie odpowiedział, więc nie ufam tym teoriom w 100%. BTW to nie dotyczy tylko Amazonu, moje korpo też ma w samej Polsce kilka spółek z o.o. i jedną komandytową, choć my nie handel tylko usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe podejście policji do takich spraw w Polsce. Puki kogoś nie zabije albo nie zgwałci to sprawy nie ma. Jemu też nic nikt nie może zrobić bo jakby dostał pałka w łeb to by tego gościa oskaryzyli co staną w obronie kogoś innego.

https://www.o2.pl/informacje/poznan-terroryzowany-codziennie-bije-i-molestuje-kobiety-7045481057168096a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie syndrom sztokholmski tylko coś co nawet trudno nazwać...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Jak ktoś miał jeszcze wątpliwości jak Brytyjczycy patrzą na BREXIT:

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-w-wielkiej-brytanii-wyniki-sondazy-exit-poll-7045631032969952a

 

Ta partia też obecnie jest za brexitem. Nie chce nić cofać.

Właśnie słuchałem, że Partia Pracy dostała ogółem 34% głosów ale ze względu na ich JOWy mandat zgarnia ten co wygrywa więc PP mocno wygrała a głosy prawicowe rozłożyły się między obecnie rządzących i partię Faraga który pierwszy raz wchodzi do parlamentu.

W ogólnym poparciu konserwy i reszta zmieniło się niewiele no i Torysi rządzili 14 lat z rzędu a to nigdy nie jest dobre dla kraju.

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem brytole pokazują podobny poziom inteligencji jak Polacy. Głosować na Farage to trzeba mieć niezdrowo pod kopułą. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Keken napisał:

Ta partia też obecnie jest za brexitem. Nie chce nić cofać.

Tak wiem... Ale to, że ma takie oficjalne stanowisko nie oznacza, że nie chce powrotu do UE. Po prostu Brytole to bardzo specyficzny Naród i podobnie jak my cenią są sobie "niezależność" i źle rozumianą "wolność". Wypowiedzieli się i ciężko oficjalnie przyznać, że jako Naród zrobili piramidalną głupotę. Ale jak będą sprzyjające okoliczności myślę, że partia pracy zrobi wszystko aby UK była znów w UE.

Tusk obiecuje: będziemy zamożniejsi od Brytyjczyków

https://www.money.pl/gospodarka/tusk-obiecuje-bedziemy-zamozniejsi-od-brytyjczykow-7022836079692736a.html

Agencja Bloomberga wskazała w marcu, że "niemal pod każdym względem gospodarczym i finansowym" brexit był katastrofą dla Wlk. Brytanii.

https://www.money.pl/gospodarka/brytyjczycy-mowia-dosc-w-wyborach-wielu-rodzin-nie-stac-na-zycie-7045485252270816a.html

To do tych wszystkich oszołomów z konfy i części PiS co kibicowali Brexitowi.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio 

Nie potrzeba exit pool, w chwili, w której to piszę, jest już zadeklarowane 648 z 650 stołków.

Labour (lider partii ) jeszcze do nie tak dawna otwarcie atakowali(-ł) Brexit. Ale to się zmieniło. I dobrze, koleś miał do wygrania wybory, a nie jazdę na antagonizmie i rozdrapywaniu starych ran - zagrożenie radykalizmem jest dalej obecne.

Czy coś się jednak zmieni w sprawie postawy rządu UK vs władze UE? To już inna sprawa, myślę że pomału, pomału pewne bariery zaczną topnieć - od technicznych (nieszczęsne kontrole na granicach) do powrotu do współpracy. Nie może się to wydarzyć od razu, to by wprowadziło chaos a do tego by postawiło UK w pozycji zbitego psa. A nawet jak jesteś zdesperowanym zbitym szarikiem, to dalej chcesz udawać tygrysa, nie?

O ile wygrana Labour była pewna i nie ma w tym nic zaskakującego, to niepokoi na pewno to, co się odiwania w kwestii Reform UK. Nie chodzi nawet o ich 4 stołki (przewidywano najczęściej około 11), lecz o to, ilu ludzi na nich głosowało: ponad 4 miliony ludzi (ze względu na system wyborczy, gigantyczna większość została zmarnowana). Czy to oznacza, że w UK jest 4 miliony kretynów, rasistów, szowinistów i innych dziwaków? Wcale to nie jest takie proste. Część ludzi jest zmęczonych duopolem Konserwatyści vs Partia Pracy i chcą zmiany na kogoś innego. Kolejna dosyć duża partia, Liberalni Demokraci, są chyba zbyt słabi na udźwignięcie bycia partią dużą. Podcięli sobie też ostro skrzydła jednoznacznie się opowiadając przeciw Brexitowi w 2019. 

W każdym razie politycznie Partia Pracy będzie musiała przeciwstawić się rosnącemu znużeniu stagnacją i degrengoladą Wielkiego (dawno temu) Imperium. Będą wiedzieć, że potknięcia będą zasilać na najbliższe lata nie tyle odwiecznego wroga (Konserwatyści), tylko nowego, który niestety okazuje się niestabilnym populistycznym pojebem jadącym na podstawowych emocjach. To też powód, dlaczego nie da się cofnąć Brexitu ot tak - byłoby to otwarciem na wojnę domową (znowu), a Imperium już na tyle ledwo zipie, że mogłoby totalnie się rozpaść od tego (pamiętajmy też że UK to nie jest jeden kraj).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reform UK dostała trochę ponad 4 mln głosów a Partia Pracy trochę ponad 10 mln a Torysi prawie 7mln.
Ich system JOW jest dziwny i promuje tylko wygranych w okręgu.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partia Pracy dokładnie tak samo sobie nie poradzi z brexitem jak Torysi. Wymienili siekierkę na kijek. Jedynym powrotem gospodarki UK na tory to powrót do wspólnoty, chociaż wiadomo że to się nie wydarzy a włodarze z EU nie mogą do tego pozwolić. UK miało 8 lat na zreformowanie prawa po-brexitowego żeby gospodarka odżyła, nie zrobili tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

Partia Pracy dokładnie tak samo sobie nie poradzi z brexitem jak Torysi. Wymienili siekierkę na kijek. Jedynym powrotem gospodarki UK na tory to powrót do wspólnoty, chociaż wiadomo że to się nie wydarzy a włodarze z EU nie mogą do tego pozwolić. UK miało 8 lat na zreformowanie prawa po-brexitowego żeby gospodarka odżyła, nie zrobili tego. 

Keir Starmer oficjalnie niedawno zapowiedział że zajmie się resetem i renegocjacją umów z UE. Deklaruje jedynie że nie będzie powrotu do członkostwa.

Wszystko to na razie, wszystko to w zależności od kierunku politycznego wiatru. Jak ktoś myśli że to już na zawsze, to niech sobie poczyta o np. postawie w sprawie UE Tereski May (premierki za czasów Brexitu).

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...