Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tam w PiS od piątku w ich wykonaniu absurd goni absurd :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który tu szur szarował tutaj Atora?.

 

Cytat

Ator twierdzi, że dostaje listy od tak zwanego "jednego z nich", czyli według domysłów Atora członka zakulisowych elit, które znają i planują wydarzenia w przyszłości (raczej Ator sam pisze te listy do siebie)
[*]Ator dostał już kilkanaście takich listów, według Atora większość zapowiadanych wydarzeń do tej pory rzeczywiście się sprawdziła (nie weryfikowałem, to kolejne godziny oglądania poprzednich filmów).
[*]Według treści listu jego nadawca ponagla Atora by bezzwłocznie przestawił treść listu swoim widzom ponieważ "opisane wydarzenia, choć niewiarygodne dzisiaj, za tydzień będą już oczywiste dla każdego".

 

Cytat

Teraz uwaga:
Według treści listu obecna powódź nie jest zjawiskiem naturalnym ale została wywołana sztucznie.
Została wywołana ponieważ rząd polski planował włączyć się do wojny na Ukrainie, a klęska żywiołowa skutecznie ten plan blokuje.
Za powódź odpowiadają Chińczycy, którzy użyli technologii do modyfikacji pogody.
Chińczycy zrobili to ponieważ nie chcą atomowej eskalacji w wojnie na Ukrainie. Putin to zrobi, siedzę i bojem się.

https://www.skyscrapercity.com/threads/meteo-odcinek-300-spisek-firm-przeciwpowodziowych-big-flooda.980494/post-190031426

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Spl97 napisał:

Tam w PiS od piątku w ich wykonaniu absurd goni absurd :E.

Tuska można lubić albo nie ale mamy szczęście, że to on jest premierem, Morawiecki już by liczył...ile przekrętów można zrobić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Yahoo86 napisał:

Co masz zamiar tam suszyć (dokładniej to osuszyć/oczyścić/ozonować) - betonową zabudowę stacji , transformatory olejowe/kable powinny przeżyć (pod warunkiem prawidłowego zamknięcia - hermetyczne) , terminale RTU i aparatura w całości jest do wymiany jeżeli miały kontakt z wodą.

Cokolwiek, co się suszy.
Ciężko mi powiedzieć, bo nie wiem co tam dokładnie siedzi, tyle co można z zewnątrz zobaczyć.

Tak czy siak, koszty będą, bo na niektórych filmach i zdjęciach widać, że słupy i inne elementy pogięte.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

GXmFeg4WYAAJxeZ?format=jpg&name=large

 

GXmFehDWkAACkJM?format=jpg&name=large

 

GXmFehMXoAAv3de?format=jpg&name=large

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Camis napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

GXngJPlWMAAfSJE?format=jpg&name=small

 

 

Próbuje ewakuować przyjaciół kręcąc filmiki na twittera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Cokolwiek, co się suszy.
Ciężko mi powiedzieć, bo nie wiem co tam dokładnie siedzi, tyle co można z zewnątrz zobaczyć.

Tak czy siak, koszty będą, bo na niektórych filmach i zdjęciach widać, że słupy i inne elementy pogięte.

Masz na myśli pewnie słupowe stacje transformatorowe typu STN/STSp/... 15|20|30/0,4kV , 25-650 kVA (masa samego transformatora to +/- 350-2500kg , cena +/- 100tys. w górę za najsłabszy model).

W skrócie , linie napowietrzne są dużo tańsze i prostsze w eksploatacji/utrzymaniu/przeglądzie , naziemne są bardziej skomplikowane/rozbudowane/sporo droższe (nawet kilka "olejaków" + masa aparatury/modułów/wentylacji).

Stacje które są podłączone do SCADA (RTU) , momentalnie pokażą co jest z nimi nie tak (np. przegrzewają się) , najprostsze wył. NP lub RCD które mamy za licznikiem w domu , w razie zapylenia lub tym bardziej zalania nadają się jedynie do kosza.

PS: sprawdzę umowy ciekawszych stacji czy mogę opublikować zdjęcia z wnętrza trafo , chociaż wątpię (klienci dość często zastrzegają w umowach aby nie publikować wnętrza , prawa i projekty należą/są mojego autorstwa). Materiału/zdjęć mam kupę (już prawie 7 HDD 1TB zapełniony + kopie) , ekspertyzy , ukończone projekty , itd. ).

 

3 godziny temu, Camis napisał:
I z tym był/jest obecnie podobno mega problem bo brakuje jej na rynku. Przynajmniej tak mówią w Łódzkim MPK bo remonty stacji trakcyjnych się opóźniają. 

Niestety nie odpowiem na to pytanie , jestem ze śląska i zajmuję się w większości szpitale/fabryki/zakłady/osiedla (sieci NN/SN/WN naziemne) , tramwaje i ich specyficzne (NN) 600/750V to nie moja bajka.

Kolej - pewną wiedzę mam , ale tam jest 3000V , tak więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kris194 napisał:

Jako, że to wątek o polityce to tak tylko wkleję.

 

Kowalski to cham z chamów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kris194 napisał:

Morawiecki już by liczył...ile przekrętów można zrobić.

Ale zarzucać mu, że wałów przed powodzią nie zrobił nie można.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yahoo86 napisał:

Masz na myśli pewnie słupowe stacje transformatorowe

Być może, nie wiem jakiego typu są takie (nie wiem nawet jakich typów mogą być ;) )

https://www.google.pl/maps/@54.3384085,18.7118467,512m/data=!3m1!1e3?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI0MDkxNS4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D

https://www.google.pl/maps/@50.904283,15.7735977,135m/data=!3m1!1e3?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI0MDkxNS4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Camis napisał:

Który tu szur szarował tutaj Atora?.

Gość, który od mniej więcej 4 lat zwariował, jak spojrzeć na niego teraz, to on kompletnie oszalał :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yahoo86 napisał:

cena +/- 100tys. w górę za najsłabszy model)

A tak z ciekawości, 15 lat temu pracowałem w ABB na produkcji transformatorów mocy. Robiliśmy bydlaki po 100-330 MVA, waga tych największych nawet pod 250-280T.

Wiesz może orientacyjnie ile takie trafo kosztuje plus minus?. 

7 godzin temu, Yahoo86 napisał:

Stacje które są podłączone do SCADA (RTU)

Po GPRS?.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Keken napisał:

Intel wstrzymuje na 2 lata kluczowe inwestycje w Europie w  tym w Polsce.
Ludzi na forum nie powinno to dziwić bo każdy wie co się w tej firmie obecnie dzieje.
Szoruje po dni swoimi kiepskimi prockami.

https://x.com/KGawkowski/status/1835773811620225171

To nie dla tego.

Kombinacja wysokich kosztów ekologicznych i wysokich płac w Europie powoduje, że firmy będą się zwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto coś takiego wymyślił. Jakiś prawicowy troll?
To wysoka technologia tego nie przeniosą do krajów rozwijających się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel ma obecnie duże problemy wewnętrzne, więc nic dziwnego, że ograniczają koszty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze będzie to, że PiS-iory i ich idiotyczny elektorat nie zrozumieją tego, co się dzieje w Intelu i dlaczego aktualne decyzje Intela są takie, a nie inne i zwalą to wszystko na Tuska :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Prawaki już klaskają uszami że rezydent spotka się z ruską onuca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST! JEST! Mamy wypowiedziane Szczęść Boże w europarlamencie przez jak można było się spodziewać, Szczęść Boże Brauna :E. Od ~3 minuty zaczyna pierdzielić głupoty. Tylko zabrakło drugiego jego ulubionego słowa, eurokołchoz.

 

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spl97 napisał:

Gość, który od mniej więcej 4 lat zwariował, jak spojrzeć na niego teraz, to on kompletnie oszalał :E.

Gościu promował przestępcę, kiedy już wszyscy wiedzieli, że to przestępca i ponabierał wielu naiwnych szurów na "domki", "zakupy z przechowaniem" i tego typu rzeczy. A zrobił to tylko dlatego, że dostał za darmo kilka paczek konserw. Przestępca siedzi w pace (wyrok ponad 10-letni), Ator nadal wszystko zrobi dla kasy, a nawet dla konserw.

Piszę tu o tak zwanym "Dzikim Preppersie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę... Gdyby Polska nie była w UE to co PiS by zrobił z Polską w ciągu 8 lat władzy? :E

Chyba to była jedyna bariera, której nie mogli złamać. Z konstytucją to wiadomo co robili :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Keken napisał:

Intel wstrzymuje na 2 lata kluczowe inwestycje w Europie w  tym w Polsce.
Ludzi na forum nie powinno to dziwić bo każdy wie co się w tej firmie obecnie dzieje.
Szoruje po dni swoimi kiepskimi prockami.

https://x.com/KGawkowski/status/1835773811620225171

Intel kilka lat temu zaczął skupować w Polsce polskie firmy technologiczne i już 2 lata temu te firmy zamykał, bo się wycofali ze wszystkiego co tu mieli w planach.
Mój kolega pracował w jednej z firm przejętych przez Intela. W pewnym momencie po prostu wszystkich zwolnili (około 2 lata temu).
Czyli jeśli to wina rządu to jest to wina PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...