Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, caleb59 napisał:

Paaaaanie moja pierwsza sensowna karta do grania to była Creative Riva TNT 1 16MB, to byli czasy! :E 

Poza tym ja znam ten ból istnienia - sam kisłem na GTX 1070 oszałamiająco długi czas bo trafiła się po drodze krypto sraczka i ceny kart poleciały w kosmos, potem był Covid itp. tak więc rozumiem Twoje podejście ale mimo wszystko decydujesz się na zbyt niski segment wydajnościowy, powinieneś celować minimum w 4070 + DLSS by to miało sens na dłuższy czas - jednak żywotność 4060 nie będzie tak efektywnie długa jak 4070. Rozumiem, że w grę wchodzą pewnie koszty i to jest ta druga strona medalu, która i mnie hamuje przed wymianą 3070 bo teraz z kolei mamy inflację i jak to się mówi "tanio to już było".

Dalej uważam, że 1440p do 4060 to za dużo no ale jeśli w grę wchodzi DLSS Balanced to też sporo zmienia.

Moje dwie z ostatnich kart to RTX 2060 (kupiona w proshopie za 2100zł - sierpień 2021) i RX 6600XT (kupiona w x-kom za 2900zł - październik 2021).
Gdybym miał je dzisiaj, pierwsza byłaby warta może 500zł, druga może 700zł.
Później miałem 3 inne ale chodziło mi o pokazanie schematu działania.
Teoretycznie masz rację, do 1440p sensownie byłoby uderzyć w RX 7800XT lub RTX 4070 jednak nie podoba mi się pułap cenowy oraz jak to wszystko działa.
Polecam kawałek filmu "The Onion Movie", może przekoloryzowane to jest ale jednak jest spore ziarnko prawdy.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SylwesterI. napisał:

gram w wide 1440p , pathtracingu nie załączam ze względu na ghosting , reszta max + dlaa

To możesz spróbować 5120x2880 6880x2880 + DLSS Q (nie daję głowy że obsługuje taką rozdziałkę, ale raczej powinno).
Co jak co, ale odbicia przy włączonym RR robią swoje.
Jak się nie spodoba, to zawsze możesz wrócić do DLAA bez RR.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można korzystać z RR w natywnej rozdzielczości (DLAA). Trzeba użyć DLSSTweaks, w pliku dlsstweaks.ini zmienić ForceDLAA=false na ForceDLAA=true, w grze wybrać DLSS i włączyć RR.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paw79 napisał:

Odpaliłem wczoraj na chwilę i ehh...

 

Spokojnie cdpr zrobi patch poprawiający patcha a potem patch do patcha i za jakiś czas będzie ok xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, SebastianFM napisał:

Można korzystać z RR w natywnej rozdzielczości (DLAA). Trzeba użyć DLSSTweaks, w pliku dlsstweaks.ini zmienić ForceDLAA=false na ForceDLAA=true, w grze wybrać DLSS i włączyć RR.

Rozumiem ze ForceDLAA=true będzie używać DLAA nawet jak w opcji gry wybiorę DLSS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego nie mogę zmienić ustawienia przycisku pod celowanie? Jestem leworęczny i albo mam opcje grać dla mnie na odwrót albo jednocześnie postać celuje i strzela prawym. Grałem kiedyś jeszcze na patchu 1.6 i wszystko działo jak należy. Już pomijam to, że jak podmieniłem klawisz odpowiedzialny za "pierwszą interakcję" to raz mi pokazuje żebym wcisnął domyślnie F a czasami tak jak ja to sobie ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co stoi na przeszkodzie żeby CDP dał możliwość normalnej aktywacji DLAA przy włączonym RR.

 

Nie pojmuje tego.

 

W Alan Wake 2 można normalnie bez żadnej zabawy mieć DLAA przy RR.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO pewnie Nvdia nie pozwala a nie CDPR.
Biorąc pod uwagę jak dużemu obciążeniem jest PT to w sumie mnie to nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma sensu. 

W ramach Alana Wake'a 2 pozwala a w przypadku cybera nie pozwala bo tak ? 

Obie gry są podobnie wymagające przy max ustawieniach.

I wgl to co to ma za znaczenie jak duże jest obciążenie ? To jest tylko wybór czy właczysz daną opcje czy nie.

DLAA działa bez RR z PT i obciążenie jest praktycznie identyczne.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RR w sumie byłoby nawet mniejsze obciążenie. No faktycznie jest to trochę bezsensu ale jednak CP2077 to nie Alan Wake 2, zupełnie inne silniki, w CP2077 znacznie więcej efektów, odbić itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w launcherze gry wisi reklama uaktualnienia do edycji ultimate? Czy oni nie mają rozumu i godności ludzkiej by wszystkim osobom, które mają podstawkę + DLC dać automatyczny i darmowy upgrade do edycji ultimate? Ja wiem, że niczym się ona nie różni od gołej podstawki + DLC ale przestałoby chociaż irytować tymi reklamami o uaktualnieniu.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59

Gdyby mieli choć trochę godności, to zamiast tej reklamy daliby Ci Quadrę Sport R-7 „Vigilante”.:Up_to_s:

Edytowane przez tgolik
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię drugie przejście, tym razem bez PT, tylko z RT na max i RR - obraz jest zdecydowanie bardziej klarowny, szczególnie na dalszym planie oraz nie jest tak ciemno w pewnych scenariuszach

poza tym więcej klatkuf! średnio 120fps z wszystkim na max i włączonym FG w 3440x1440 21:9 

z PT miałem około 90 fps średnio - czuć różnicę zdecydowanie między 90 a 120 he he

 

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że PT po ostatniej aktualizacji 2.1 jest sporo jaśniejsze w ciemnych miejscach niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tgolik napisał:

Wydaje mi się, że PT po ostatniej aktualizacji 2.1 jest sporo jaśniejsze w ciemnych miejscach niż wcześniej.

podobno tak, ale przeszedłem grę i dodatek z PT  i nie ma sensu przechodzić po raz drugi kosztem klatek

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Po co w launcherze gry wisi reklama uaktualnienia do edycji ultimate? Czy oni nie mają rozumu i godności ludzkiej by wszystkim osobom, które mają podstawkę + DLC dać automatyczny i darmowy upgrade do edycji ultimate? Ja wiem, że niczym się ona nie różni od gołej podstawki + DLC ale przestałoby chociaż irytować tymi reklamami o uaktualnieniu.

--launcher-skip jako opcja uruchamiania Twoim przyjacielem. 😉

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się popsuło z cenami, bowiem teraz najdroższe hacki mogę sprzedać za maks 1700, kiedy przed aktualizacją mogłem sprzedawać za podobną cenę, jaką oferuje sprzedawca. I tak teraz np. hack "samobójstwo" V generacji mogę sprzedać taniej niż kupić "ujawnienia interfejsów" I generacji. :boink:

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, caleb59 napisał:

Po co w launcherze gry wisi reklama uaktualnienia do edycji ultimate? Czy oni nie mają rozumu i godności ludzkiej by wszystkim osobom, które mają podstawkę

Dodaj,że na steam...  ja na gog nie mam nic - przypadek? :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, caleb59 napisał:

Po co w launcherze gry wisi reklama uaktualnienia do edycji ultimate?

Bo to reklama?? Ty z choinki spadles czy palisz tak glupa i udqajesz ?  Reklamy nie odrozniaj tego czy ktos ma dany predukt czy nie bo sa oskryptowane.

37 minut temu, Zhao napisał:

Dodaj,że na steam...  ja na gog nie mam nic - przypadek? :E

Ja tez nie ma ale pewnie dlatego ze mam konto gog bez launchera i nie ma tak zrytej bani :lol2:

6 godzin temu, baron6b napisał:

Coś się popsuło z cenami, bowiem teraz najdroższe hacki mogę sprzedać za maks 1700, kiedy przed aktualizacją mogłem sprzedawać za podobną cenę, jaką oferuje sprzedawca. I tak teraz np. hack "samobójstwo" V generacji mogę sprzedać taniej niż kupić "ujawnienia interfejsów" I generacji. :boink:

Zglosic do skarbowki.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, baron6b napisał:

Coś się popsuło z cenami, bowiem teraz najdroższe hacki mogę sprzedać za maks 1700, kiedy przed aktualizacją mogłem sprzedawać za podobną cenę, jaką oferuje sprzedawca. I tak teraz np. hack "samobójstwo" V generacji mogę sprzedać taniej niż kupić "ujawnienia interfejsów" I generacji. :boink:

Chyba naprawili chciałeś napisać :E Przed ostatnim patchem to była szybka droga do kasy. Wystarczyło robić włamy wyciągać te hacki i sprzedawać po 20k-30k za sztukę. Po 25h gry mam ponad 2 mln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale teraz polecieli w drugą skrajność...

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem RR i PT, RT Psycho i detale na ultra, zniknął ghosting i klatki lepsze, a i tak nie ma różnicy, gra wygląda zajebiście. FG jest włączone, DLSS na jakość i momentami jest 100fps. :D 

Edytowane przez Stjepan666
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma różnicy to idź do okulisty xD 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na Ryzenach tak, na Intelach wypada gorzej. Ogólnie jest duży rozstrzał w wynikach testów na Intelu, co jest niepokojące. Na reddit też był ten problem poruszany i też ludzie zgłaszali, że coś tu jest chyba nie tak w kwestii tej ich ramki montażowej. Jeden gość ściągał i zakładał ponownie pompke i ramkę trzy razy i za każdym razem miał inne wyniki w testach. I to rozstrzał na poziomie dobrych kilku stopni w te czy tamtą.   Ja bym nie ryzykował pod tak gorące procki, są sprawdzone rozwiązania od konkurencji które założysz i masz pewność, że będzie ok. Może trochę droższe ale przy tym budżecie 2-3 stówy w te czy tamta to nie jest problem.
    • Akurat jeśli o mnie chodzi i nowy standard 12V 2x6 to czy chcę czy nie chcę jestem zmuszony do kątowego przewodu bo Seasonic nie ma w swojej ofercie zwykłych 12V 2x6 pod ATX 2.0. Owszem istnieją zwykłe przewody z prostą wtyczką ale w starym standardzie 12VHPWR więc kupowanie tego mija się z celem kiedy właśnie wypuścili nowy 12V 2x6. Plus taki jak sam zauważyłeś, że estetyka w budzie będzie lepsza, a odkąd mam teraz Phanteksa ze szkłem z przodu to wszystko widać. Minus to ograniczenie się do kart od Asusa no chyba, że RTX 5xxx w standardzie będzie mieć odwrócone gniazdo ale to też nie jest pewne. Tak czy siak jest jak jest i jakoś sobie z tym poradzę. Czy brać RTX 4070 Super to dalej boksuję się z myślami, jeśli już to brałbym ASUSa TUF Gaming zamiast Duala bo nie po to zmieniałem budę by kisić się dalej na 2 wentylach. Cena tego TUFa nie jest wesoła, najtaniej widziałem ~3285zł w KRSystem ale nie wiem czy jest to opłacalne mimo wszystko biorąc pod uwagę wyznacznik wydajność/cena.
    • dzięki za odpowiedź. jedyna rada to teraz odzyskanie nadpisanych plików rozumiem ?  
    • Bo oba procki są tej samej klasy ( nie najwyższe) - Intel miał 13900KS a AMD 7950x3D  - UPS w tym porównaniu też Intel na premierę tańszy  Ups2 - 79003D vs 13700K - cena na premierę 3200 vs 2500 Tak AMD zawsze było tańsze... I po co gadać bzdury 
    • Stówkę taniej wychodzi biały PSU https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-850-atx-3-0-white-80plus-gold-850w-p8120423
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...