Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem :thumbup:

 

 

Po tym moim z czerwca, są tylko dwa, jeden z 2 lipca 7C37vA2 "normalny" i 7C37vA38 z 26 sierpnia Beta. Powiedz mi Minciu jak z tym napięciem, ile mu ustawić ? Bo się boje żeby go szlag nie trafił z tymi skokami przy boście pod 1,48-1,5V :hmm:

 

Ten wgraj: 7C37vA38

 

Nie patrz na dopisek beta. Tak jakby twój z czerwca albo ten z lipca był normalny i stabilny ? :D Bzdura, bo jakby tak było to nie wychodziłyby tak szybko kolejne. W między czasie było jeszcze sporo innych. Z serwerów FTP MSI można było je pobierać. Im nowszy tym lepszy.

 

Każdy kolejny wnosi sporo poprawek. Najnowszy między innymi ma nową Agesę ABB oraz potrafi podnieść komputer po nieudanym OC. Gdzie stare zmuszały do resetowania biosu na zworce.

 

 

Co do zegarów, najprościej jest nie robić z nimi nic. Możliwe że z nowym biosem z automatu się conieco tam zmieni. ABB wnosiła jakieś zmiany do obsługi boosta.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sterowniki do chipsetu najlepiej brać ze strony AMD ? Cała reszta już ze strony MSI ? Bios mam z czerwca i nie wiem czy instalować te nowsze bety. Sorry, jeszcze nie jedno głupie pytanie tutaj zadam, ale jak pisałem ostatni procesor AMD miałem kilkanaście lat temu :E Właśnie wczoraj poskładałem wszystko do kupy i działa.

 

Mam trochę czasu teraz, i na pierwszy rzut sprawdziłem tylko temperatury, nie wiem czy pokazuje jak należy, bo coś za chłodno. W OCCT CPU Linpack dochodzi do 65C, raz na chwilkę było 72C, ale to sekundę, przynajmniej tak pokazuje HWiNFO i Ryzen Master, w RealBench to samo 62C. Bostuje do 4,375 na 3 rdzeniach, reszta rdzeni na 4,350, przerażają mnie tylko te napięcia przy pełnym boście: 1,48V raz było 1,5V i w HWinfo i CPU-Z. Macie może jakieś dobre wskazówki, na początek, bo i tak robię formata w tym momencie. Te napięcia nie lepiej na sztywno ustawić ? Na przykład na 1,35 ? Bo wszystko jest na auto teraz.

Ja ustawiłem na sztywno 4250Mhz i napięcie niskie 1.2500 v i wszystko stabilne do tego nie widze żadnych spadków wydajności a wyniki w cinebench etc mam takie jak powinny być , temperaturki 32 w idle i maks 65 w stresie, 55 w grach.

Wszystko teraz jest cacy a pierwszy 3700x mi padł bo jechał własnie na tych dziwnych niezrozumiałych napięciach 1,45-1,48 w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki Ty masz procek? Pochwal się :)?

 

Jakaś trolska mucha brzęczy tu koło gówna ? :E Ciekawe po co przyleciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że AMD , odpowiada za to że msi nie ma dopracowanych biosow, ba patrząc po tych wszelkich problemach z msi , podejrzewam że rewizja płyty ma tu wpływ na wszelkie anomalia. U jednego działa, u drugiego nie . Jednemu ram lata na 3800mhz, u drugiego na 3533mhz Max. Więc trochę dziwne, że to wina tylko biosow . Gigabyte , asrock , Asus sobie jakoś poradzili z biosami i całkiem dobrze to śmiga u większości, widać chociażby po forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko teraz jest cacy a pierwszy 3700x mi padł bo jechał własnie na tych dziwnych niezrozumiałych napięciach 1,45-1,48 w idle.

 

Raczej miał wadę fabryczną i lepiej może lepiej że padł teraz niż później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios do x570 aorus elite (F4; 2019/09/04 -Fix compatibility of SATA hot plug and RAIDXpert2 setting)

poza tymi zmianami to poprawia coś z CPU ?testował już ktoś ?

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem na sztywno 4250Mhz i napięcie niskie 1.2500 v i wszystko stabilne do tego nie widze żadnych spadków wydajności a wyniki w cinebench etc mam takie jak powinny być..

 

Może tak być, że po zdjęciu napięcia trzyma lepiej zegary niż na defaulcie. Dla tego wyniki mogą się praktycznie nie zmieniać. Limity mocy nie blokują wówczas proca. Można to sprawdzić w ryzen masterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wgraj: 7C37vA38

 

Nie patrz na dopisek beta. Tak jakby twój z czerwca albo ten z lipca był normalny i stabilny ? :D Bzdura, bo jakby tak było to nie wychodziłyby tak szybko kolejne. W między czasie było jeszcze sporo innych. Z serwerów FTP MSI można było je pobierać. Im nowszy tym lepszy.

 

Każdy kolejny wnosi sporo poprawek. Najnowszy między innymi ma nową Agesę ABB oraz potrafi podnieść komputer po nieudanym OC. Gdzie stare zmuszały do resetowania biosu na zworce.

 

 

Co do zegarów, najprościej jest nie robić z nimi nic. Możliwe że z nowym biosem z automatu się conieco tam zmieni. ABB wnosiła jakieś zmiany do obsługi boosta.

Dzięki, tak zrobię ;)

 

Ja ustawiłem na sztywno 4250Mhz i napięcie niskie 1.2500 v i wszystko stabilne do tego nie widze żadnych spadków wydajności a wyniki w cinebench etc mam takie jak powinny być , temperaturki 32 w idle i maks 65 w stresie, 55 w grach.

Wszystko teraz jest cacy a pierwszy 3700x mi padł bo jechał własnie na tych dziwnych niezrozumiałych napięciach 1,45-1,48 w idle.

No to też zrobię podobnie, na ten moment rownież jestem zadowolony, wszystko śmiga bez problemu, nawet na tym pierwszym biosie, temperatury identyczne jak u Ciebie, colera w ogóle nie słychać, system wstaje w kilka sekund, podgląd zdarzeń czysty.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek. Mimo wszystko ja skłaniam się ku obwinianiu producentów płyt głównych. Żaden producent nie ma dostępu do kodu AGESA, a jednak niektórym udaje się nie spartolić BIOSu. Od premiery mam 3700x na starym Asus Prime X370-Pro i miałem mniej problemów niż wcześniej z Ryzenem 7 1700, więc cieżko mi się utożsamiać z tymi wszystkimi problemami o których czytam.

Bardziej mi to przypomina maskowanie bubli a niżeli dobre dopracowanie.Napisz jakie problemy miałeś z 1700 ??? :E jak sam widzisz nawet z dużo starszym rysiem były i są problemy może nie tyle z cpu jak właśnie z bylejakością amd (biosy płyt głównych co się wiąże z amd) ale że po ponad dwóch latach nie mogą tego ogarnąć :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś trolska mucha brzęczy tu koło gówna ? :E Ciekawe po co przyleciała.

 

Ano lata i brzęczy i to niby kolega po szalu...dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś go tam boli mocno. Może cena 800pln za 3600 albo sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4250Mhz na 1.25V? :hmm: no jak zazdroszczę sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

 

Nie było tematu :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem na sztywno 4250Mhz i napięcie niskie 1.2500 v i wszystko stabilne do tego nie widze żadnych spadków wydajności a wyniki w cinebench etc mam takie jak powinny być , temperaturki 32 w idle i maks 65 w stresie, 55 w grach.

Wszystko teraz jest cacy a pierwszy 3700x mi padł bo jechał własnie na tych dziwnych niezrozumiałych napięciach 1,45-1,48 w idle.

stabilnie ? pokaż mi prime95 smallftt to ocenimy czy stabilnie na 1.25v to mało który 4.1ghz robi stabilnie, chyba że twoje stabilnie to działąjący cs go i przeglądarka, a odnośnie padających ryzenów to przez temat już się kilka przewinęło ostatnio znajomy składał zestaw na 3600 i nowy z pudełka był popsuty na tyle że nie bootował kompa poszedł na wyminą i dostał nowy

Edytowane przez ci4stek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam jak się spieracie o pierdoły i zastanawiam się po co. Przecież skoki do ~1.5V to standard u każdego - tak ma być, skoki boosta to standard u każdego - tak ma być, temperatura to standard u każdego - tak ma być chyba, że ktoś posiada cooler boxowy.

 

Im mocniejszy Ryzen tym większego napięcia potrzebuje i tym większa temperatura - w stresie napięcie spada, temperatura się normuje.

Ktoś tu kiedyś mądrze napisał, że takim wymuszaniem stałego napięcia robi się jeszcze większą jazdę CPU niż skokami do ~1.4-1.5V w zależności od posiadanego modelu.

 

Zacznijcie normalnie korzystać z komputera a nie gapicie się na wykresy i Cinebencha dostając powoli palpitacji umysłu od tych wszystkich intryg, insynuacji, domysłów.

 

Ustawianie wszystkiego na sztywno to pusta sztuka dla sztuki i bezsens zaprzeczający idei działania architektury Zen 2. Oczywiście nie mam na myśli osób robiących OC bo to co innego.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59

Wszystko pięknie , tylko jest jedno małe ale, ja ustawiłem ryzena na sztywno, ponieważ mam mikrościęcia w grach jak ustawie go na auto, gram w te gry na 240fps , a one nie obciążają procka za mocno, i mi szarpie obrazem, mam 60hz i to mi przeszkadza, bo nie miałem tak nawet na ryzenie 1600 ustawionym na 3,9ghz. Dla mnie coś takiego nie jest do zaakceptowania , jak ktoś gra na małej ilości fps, to oki bo zapewne nie będzie miał żadnych szarpnięć obrazu .

Niby sztuka dla sztuki, ja zrobiłem to dla własnego komfortu .

Może nowe sterowniki chipsetu i biosy to poprawią, ale jak na razie dla mnie apex czy cs go , puszczony na auto procesorze jest niekomfortowy .

Oc bym zrobił, jakby ryzen dał się schłodzić na 1.35v :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100hz matryce i do 200fps w apexie. Proc na auto i nic nie tnie z ramem na XMP 3200c16..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam jak się spieracie o pierdoły i zastanawiam się po co. Przecież skoki do ~1.5V to standard u każdego - tak ma być, skoki boosta to standard u każdego - tak ma być, temperatura to standard u każdego - tak ma być chyba, że ktoś posiada cooler boxowy.

 

Im mocniejszy Ryzen tym większego napięcia potrzebuje i tym większa temperatura - w stresie napięcie spada, temperatura się normuje.

Ktoś tu kiedyś mądrze napisał, że takim wymuszaniem stałego napięcia robi się jeszcze większą jazdę CPU niż skokami do ~1.4-1.5V w zależności od posiadanego modelu.

 

Zacznijcie normalnie korzystać z komputera a nie gapicie się na wykresy i Cinebencha dostając powoli palpitacji umysłu od tych wszystkich intryg, insynuacji, domysłów.

 

Ustawianie wszystkiego na sztywno to pusta sztuka dla sztuki i bezsens zaprzeczający idei działania architektury Zen 2. Oczywiście nie mam na myśli osób robiących OC bo to co innego.

Jeśli chodzi o mnie, jak pisałem, procka AMD nie miałem kilkanaście lat, (cały czas intele) i jakoś naprawdę niekomfortowo się czuje, jak mam skoki napięcia pod 1,48-1,5V podczas otwierania folderów w Windowsie ;) Za to jak piszesz w stresie , dajmy na to OCCT są trochę mniejsze. Temperatury bardzo w porządku, maksymalnie 65C, mniejsze nic moje poprzednie Intele.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios i sterowniki AMD masz juz najnowsze? Sprawdziłeś jak po aktualizacjach to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59

Wszystko pięknie , tylko jest jedno małe ale, ja ustawiłem ryzena na sztywno, ponieważ mam mikrościęcia w grach jak ustawie go na auto, gram w te gry na 240fps , a one nie obciążają procka za mocno, i mi szarpie obrazem, mam 60hz i to mi przeszkadza, bo nie miałem tak nawet na ryzenie 1600 ustawionym na 3,9ghz. Dla mnie coś takiego nie jest do zaakceptowania , jak ktoś gra na małej ilości fps, to oki bo zapewne nie będzie miał żadnych szarpnięć obrazu .

Niby sztuka dla sztuki, ja zrobiłem to dla własnego komfortu .

Może nowe sterowniki chipsetu i biosy to poprawią, ale jak na razie dla mnie apex czy cs go , puszczony na auto procesorze jest niekomfortowy .

Oc bym zrobił, jakby ryzen dał się schłodzić na 1.35v :X

na zacinanie gier dobre jest wyłączenie w windows funkcji Prefetch i SuperPrefetch pierwsza w rejestrze druga w usługach, mnie niestety nie pomogło a nie chciało mi się szarpać z kolejnymi biosami i agesami wiec wróciłem do 8700k i jest perfekcyjnie może nie ma 2200 punktów w cinebenchmark 15 ale za to gry działają płynnie, jutro sprawdzę nowego biosa na gigabyte x570 elite i dam znać czy jakaś poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios i sterowniki AMD masz juz najnowsze? Sprawdziłeś jak po aktualizacjach to wygląda?

Tak, sterowniki najnowsze i ten ostatni Bios, teraz coler jest wyraźnie głośniejszy, ma takie wahania, nawet jak siedzi się na pulpicie, a taktowanie procka jest cały czas 4,275 na wszystkich rdzeniach, napięcie praktycznie stałe 1,472V. Wcześniej RPM collera 600 prawie cały czas, teraz raz, 600 raz 800, pod 1053.

 

Chyba jednak ta wersja alpha lepsza :E Spróbuje może ten przedostatni z lipca :hmm:

 

@edit

 

Testowane dosłownie 10 minut, ale teraz zauważyłem, że zaczyna skakać nie robiąc nic, nie ruszając nawet myszką, taktowanie w okolice 3000MHz, napięcie czasem 0,8V. Wcześniej też tak było, też skakało, napięcie spadało nawet do 0,5V, różnica jest taka, że ten cooler jest głośniejszy, wcześniej niesłyszalny. Mam wrażenie, że im dłużej siedzę na pulpicie, to wszystko się stabilizuje :E Za to jak zrestaruje się komputer, to na nowo na pulpicie, nie robiąc nic cooler szaleje i jest to denerwujące.

 

@edit2

 

Na tym biosie "nie beta" z lipca 7C37vA2 jeśli chodzi o cooler jak ręka odjął, niesłyszalny w ogóle, cały czas okolice 600RPM, reszta zachowuje się jak na wszystkich, czyli skakanie w bezczynności. Taktowanie 3,0-3,5-4,3GHz, napięcie również od 0,5-1,48V. chyba wolę ten bios, bo ta najnowsza beta naprawdę dokucza przez ten RMP wentyli na coolerze. Jeśli ma to znaczenie, to Windows 10 świeży, jeszcze nie aktualizowałem.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterowniki najnowsze i ten ostatni Bios, teraz coler jest wyraźnie głośniejszy, ma takie wahania, nawet jak siedzi się na pulpicie,

Z Ryzen 3600 miałem podobne zachowanie ale na biosie 7C37vA2, który Tobie wydaje się leszy.

Na obecnej becie, na pulpicie w Idle wszystkie rdzenie się usypiają, taktowanie idzie w przedziale 160-180 MHz i temperatura CPU spada do 42*C.

Na starym BIOS Assetto Corsa Competizione mocniej obciążała jeden rdzeń z żółtą gwiazdką i procek osiągał 78*C.

Na becie v38 obciąża równiej wszystkie rdzenie i widać że przeferuje CCX-a, który ma lepsze osiągi wszystkich rdzeni, niż tego z najlepszym rdzeniem.

Temperatura w tym samym scenariuszu już tylko 73*C

Ja wolę ten nowszy BIOS beta v38.

 

Widać że płyty pod kontrolą BIOS całkowicie inaczej pracują z różnymi procesorami, zależnie od temperatur.

Czytam o problemach z 3700X i 3900X, przegrzewających się VRM.

Na 3600 częściej jest spokój przez mniejsze grzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na dosłanie Ryzena 3600 właśnie [do B450 Mortar] - trzymajcie kciuki i za moje nerwy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mam pytanie z doborem drugiego monitora (który może robić jako główny). Aktualnie mam Asusa Pro Arta 24 cali full hd 16:10 na wysięgniku z dwoma ramionami (jedno wolne). Mam aktualnie wolne środki i chęć kupienia drugiego monitora. Tu pojawia się pytanie czy kupować drugi taki sam czy może coś lepszego i pro arta dać jako drugi? Wstępnie myślałem o 1000-1500 zł Pro art sprawdza się u mnie, bo jest dobrym kompromisem pomiędzy używaniem go do pracy związanej z projektowaniem stron internetowych, a rozrywką: filmy i gry (75hz)
    • Judgement ukończone, na koncie 33h. Judgement to spin-off serii Yakuza, wydany w 2018 r., oparty na najnowszym silniku Dragon Engine, dzięki czemu wygląda naprawdę świetnie i odpowiada obecnym standardom. Akcja dzieje się w Kamurocho, więc wszyscy fani serii będą czuli się jak w domu, ale znajomość jakichkolwiek innych odsłon absolutnie nie jest wymagana, bo poza lokacją nie ma praktycznie żadnych połączeń fabularnych z poprzednimi Yakuzami.  Tym razem nie wcielamy się w lokalnego Yakuzę, a w prywatnego detektywa Takayuki Yagami. Nasz detektyw kiedyś był prawnikiem, a jego największy życiowy sukces przerodził się w jego największą życiową porażkę, kiedy wybroniony przez niego od zarzutu zabójstwa klient, kilka tygodni po wypuszczeniu z więzienia, brutalnie zabił i spalił swoją dziewczynę… i tutaj zaczyna się nasza historia. Przez pierwsze 2-3 godziny, ze względu na Kamurocho, jakoś dziwnie chodziło mi się po mieście, bo aż szukało się wzrokiem wychodzącego gdzieś zza zakrętu Kiryu albo Goro, ale (na szczęście) takie coś nie nastąpiło, a gra dość szybko przekonała mnie do siebie swoją nową formułą kryminału. Fabuła tej gry jest po prostu fantastyczna – jest bardzo poważna, a w tle jest naprawdę dobra zagadka kryminalna i zbrodnia, a także choroba, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Jest bardzo dobrze napisana, odpowiednio skondensowana i dawkowana, a ostatnie 3 chaptery (z 12) to jest po prostu mistrzostwo świata. Gra może nie jest aż tak emocjonalna jak inne odsłony Yakuzy, bo twórcy skupiali się na innym elementach, ale zamiast tego w wielu momentach wywołuje po prostu ciary, bo ciężkich i drastycznych motywów jest tutaj naprawdę sporo – to jest zdecydowanie najbardziej mroczna odsłona z tej serii jaką grałem. Postacie poboczne są naprawdę interesujące i chce się je poznawać, do tego bardzo dużo wnoszą do świata gry a ilość interakcji z nimi jak naprawdę spora. Antagoniści – cudo, są bardzo dobrze napisani, w tle jest też bardzo dużo odcieni szarości. Bardzo fajnie wyreżyserowane są cutscenki, widać, że to już znacznie wyższy poziom niż w poprzednich grach. System walki był w porządku, podobały mi się animacje podczas wykonywania różnych combo, były naprawdę świetnie zrobione. Questów pobocznych jest niewiele (moim zdaniem na plus), i większość z nich jest naprawdę fajna. Minigierki w porządku, mamy też możliwość „romansowania” z 4-ema dziewczynami, zrobiłem 3 takie „romanse” i przyznam, że ten system randek był całkiem fajnie zrobiony. No i latanie dronem jest mega! Na minus dałbym dwie rzeczy – śledzenie podejrzanych i cyklicznie wymuszane walki, kiedy poziom zagrożenia wzrasta do 100%. Śledzenie jest dość proste, ale jest po prostu monotonne, po dłuższym czasie nudne i nie zapewnia żadnych atrakcji/emocji – motyw, który trzeba po prostu odfajkować, a trochę tego śledzenia jest - a to jakiś mąż który nagle zaczyna zostawać dłużej w pracy, a to jakiś dziwny typ który śledzi młode dziewczyny itd. Te cyklicznie wymuszane walki (poprzez sms o tym, że jacyś bossowie przybyli do miasta) po jakimś czasie zaczynają wkurzać, bo jeśli się od razu nie pobiegnie i nie wyeliminuje 2 bossów, to dosłownie przy każdym zakręcie ktoś będzie do nas doskakiwał. Judgement to bardzo dobra gra, a dla fanów Yakuzy to wręcz pozycja obowiązkowa. Gdybym miał ocenić ją całościowo, sądzę że byłoby to w granicach 8/10, ale gdybym miał ocenić tylko i wyłącznie element fabularny – jest fantastyczna, świetnie napisana, wciąga na maxa i zaskakuje, a kiedy trzeba to aż przechodzą ciary – dla mnie to jest murowane 9/10, i nie dziwię się że fani Yakuzy, obok 0, uważają ją za jedną z najlepszych odsłon w całej serii.  
    • Porównanie na poziomie lepszy Mercedes czy Maluch  
    • Dzięki za odpowiedź, co do gsync/vrr/adaptive sync to nie używam  na TV strasznie migocze wtedy ekran. 
    • Da się bez problemu tylko na niektórych monitorach bo wbiciu 60Hz(taki profil) może nie działać gsync/vrr/adaptive sync. Wtedy wbijasz 100Hz czy 120Hz w zależności od modelu + blokujesz klatki do 60 i jest gitara.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...