Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Art385 napisał:

Czyli standardowy, standard w grach bethesdy. Pograj wystarczająco długo a wkręcisz się w ten chaos i będziesz czerpał z niego przyjemność.

 

Coś w tym jest :) Do Skyrim też podchodziłem z 3 razy.

350zł z wersję steam bym nie dał ale do gamepassa jak ulał pasuje.

Edytowane przez dziadeke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównego wątku w Skyrimie, Oblivionie, Falloutcie 4 do tej pory nie skończyłem, przegrałem masę godzin, zrobiłem praktycznie wszystko co się dało oprócz głównej fabuły, możliwe że tu będzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dziadeke napisał:

Coś w tym jest :) Do Skyrim też podchodziłem z 3 razy.

350zł z wersję steam bym nie dał ale do gamepassa jak ulał pasuje.

Ja tam dałem 350 ale za wersję z dodatkiem. Nie żałuje a tylko czekać jak się pojawi jakiś manager modów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robię linie questów dla gwardii zk , jeszcze nie skończyłem a wydaje mi się prawie 10 h pękło, niektórzy robią gierki gdzie fabuła jest krótsza. Nie wiedziałem że będę mógł coś tskiego napisać, ale te niektóre questy na prawdę się bronią pomysłem i scenariuszem, fabuła główna z 6 questów zrobionych w tym 3 świątynie z mocami, mało mnie interesują te artefakty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Questy main przy koncu sa fajne, jeden twist w laboratorium byl niezly... Mi zostaly 2 glowne do konca ale teraz cisne poboczne bo mnie wciagnely... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dziadeke napisał:

Ja też się wkręciłem. Początek i latanie po brzydkiej Nowej Atlantydzie skutecznie mnie zniechęcało do grania. Poczytałem że gra się rozkręca po 10 godzinach i postanowiłem dać jej szanse. Teraz mam 20 godzin na liczniku i gra mi się bardzo podoba (pomijając kwestie techniczne).

Dla którejś frakcji właśnie robisz czy jeszcze nie ruszone? Ja dziś chyba skończę dla Floty, wczoraj zapisałem w momencie konieczności spierdzielania z 

"Dziedzictwa"

po tym jak wysiadły osłony anty EM

:E mam nadzieję, że pozostałe 3 frakcje mają równie ciekawe wątki. Do głównego nie chce mi się w ogóle wracać, ale pewnie przepchnę kolanem dalej. 

 

 
 

 

Edytowane przez TmK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem upośledzony w szukaniu, nie mogę znaleźć moda DLSS3 FG do ściągnięcia/kupienia. Czytam tylko, że jest, ale to jak Wielka Stopa - słyszałem, że istnieje ale nie widziałem.
Zapoda ktoś link proszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre "ci co grają w Baldur Gate 3 mają wyjść" " 1000 planet, chyba 1000 loading screenów" 🤣

 

Edytowane przez bbandi
  • Like 1
  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lpcl napisał:

@lukadd

A widzisz ja z tych questów w akila to miałem do tej pory tylko jeden i po raz pierwszy o nich czytam a zrobiłem już 4 frakcje. I to jest fajne, że prawie każdy ma tutaj trochę inne questy na które trafia podczas grania w zależności od tego jak gra. Ja np. robiąc teraz główny wątek nie muszę np. w niektórych misjach w ogóle walczyć bo trzymam sztamę z pewnymi kosmicznym szumowinami. 

Ja robię wszystkie :E Nie chce pominąć takich smaczków jak ten quest ze złodziejem.

Napisze w spoilerze, ale w zasadzie każdy może to przeczytać bo to jeden z tych pobocznych tak naprawdę nic nie znaczących kupa questów :E


Jakaś dziewczynka mówi mi o jakimś złodzieju co się czai po nocach, więc idę to sprawdzić. Dochodzę do miejscówki i nie wiem co robić, ukryć się gdzieś, nawet nie wiem gdzie, no i nagle widzę jakąś postać co popierdziela kucakiem prosto na mnie. Myślę, zobaczył mnie, pewnie zaraz będę musiał go gonić. No, ale nie, to nie może być takie oczywiste. Koleś kucakiem przemyka obok mnie patrzącego na niego co on odwala i się w kucającej pozycji zatrzymuję na środku placu.

Ja. Nie wiem co robić i tak stoję i patrzę, przez kilkanaście sekund, a on dalej w tej kucającej pozycji tak bez ruchu na widoku. No to podchodzę do niego, no i dalej nic. Więc ostatnia opcja, trzeba do niego zagadać i zatrybiło :E Dwa zdania blabla bla i typek ot tak się przyznaję, że jest złodziejem i się oddaje w ręce prawa :rotfl:

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nawet nie chodzi o robienie wszystkich tylko o to, że nie trafiłem nawet na te questy w akila. Przeważnie większość pobocznych uruchamia się automatycznie tj. jak się kręcisz ale nie zawsze, czasem po rozmowach a ja, mimo, że w tym mieście nadymałem się do siedziby rangerów i z powrotem to nie miałem tych questów. Ale ten o którym piszesz miałem i akurat u mnie inaczej on przebiegł tj. pojawiła się jedna zaalarmowana osoba i go zgarnęła ale ma twoim miejscu to bym chyba typa zastrzelił. A co tam prawo trzeba przestrzegać. xd

A tak w ogóle to w tej grze musi być jakieś skalowanie leveli bo widzę, że robiąc teraz jakieś questy z początku gry przeciwnicy mają stosunkowo wysokie poziomy. Zresztą w drugą stronę to chyba też działa tj. Nawet jak jest jakiś sporo wyższy lvl układu to wrogowie mają zazwyczaj niższe niż powinni. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Phoenix. napisał:

Na YT masz pełno premierowych testów na dużych kanałach, trudno sprawdzić jak wypadają modele o które pytasz ? Bo znalezienie ich zajmuje mniej czasu niż napisanie tego posta ;) 

https://www.ppe.pl/news/326441/starfield-z-potwierdzonym-wsparciem-dla-modow-na-konsolach-premiera-creation-kit-2-w-2024-roku.html

Nie no jasne, że jest pełno testów na YT. Ale testy testami, ale ja mam trochę większe zaufanie do forumowiczów.

Czyli mówicie, że bez kompromisów na ultra ustawieniach i w 4K to tylko 4090? A może jakiś mocny Radeon bo po 15 latach coraz bardziej mnie kusi wypróbować radka (z oczywistą wiedzą dotyczącą problemów występujących ze sterownikami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lpcl napisał:

@Pavel87

A czy cyber potrafi coś takiego? xd

 

pobrane.jpeg-20.jpg

System Shock 2 w 1999 potrafił ;)

img_.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, hubio napisał:

Nie no jasne, że jest pełno testów na YT. Ale testy testami, ale ja mam trochę większe zaufanie do forumowiczów.

Czyli mówicie, że bez kompromisów na ultra ustawieniach i w 4K to tylko 4090? A może jakiś mocny Radeon bo po 15 latach coraz bardziej mnie kusi wypróbować radka (z oczywistą wiedzą dotyczącą problemów występujących ze sterownikami)

Masz

aTGxyOi.png

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-starfield-pc-kosmiczne-wymagania-sprzetowe-porownanie-wydajnosci-kart-graficznych-nvidia-amd-i-intel?page=0,16

 

I tak jest faktycznie, w mocniejszych miejscówkach możesz się spodziewać dropów poniżej 60fps na 4090 w 4k ultra. Większość gry będzie latać powyżej 60 klatek, a w zamkniętych lokacjach zauważalnie więcej niż 60.

Co do GPU od AMD to akurat w tej grze w rasteryzacji ich top jest dość zbliżony wydajnościowo do 4090. Ale 4090 leci na pół gwizdka w tej grze, może kiedyś coś zmienią. W innych grach możesz się spodziewać z grubsza ~25% przewagi nad RX 7900XTX, a z RT i ~80% przewagi(zależy od gry/gier)

 

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lukadd napisał:

I tak jest faktycznie, w mocniejszych miejscówkach możesz się spodziewać dropów poniżej 60fps na 4090 w 4k ultra. Większość gry będzie latać powyżej 60 klatek, a w zamkniętych lokacjach zauważalnie więcej niż 60.

@hubio

Ja na 4070ti często mam niemal 2x więcej fps poza miastami. W miastach jest ogółem wolne tempo, to też i te ogromne spadki fps nie są aż tak mocno odczuwalne :) 

Edytowane przez MaxaM
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd czyli wychodzi na to, że najmocniejsza obecnia karta na rynku czyli RTX 4090 nie daje rady dać stabilne 60fps. Albo słaba optymalizacja (i poprawią) albo gra ma ogromne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaxaM napisał:

Ja na 4070ti często mam niemal 2x więcej fps poza miastami. W miastach jest ogółem wolne tempo, to też i te ogromne spadki fps nie są aż tak mocno odczuwalne :) 

Tak ta gierka działa :E

W zamkniętych lokacjach masz i ~100fps

uF9JWrf.jpg

 

A wyjdziesz do jakiegoś miasta czy wylądujesz na jakiejś planecie klejonej z kupy wyglądającej rodem z PS3 :E i jeszcze przez przypadek wejdziesz w jakiś mały dym i robi się tak:

6YmOgRO.jpg

 

No, ale gierka ogólnie nie ma problemu z stutterem i różnymi dziwnymi peak'ami, więc dopóki siedzimy w zakresie synchronizacji z naszym wyświetlaczem np. przez g-sync to nie ma powodów do rwania sobie włosów z głowy. Da się przeżyć te lokacje z mniejszą płynnością :E.

 

13 minut temu, hubio napisał:

@lukadd czyli wychodzi na to, że najmocniejsza obecnia karta na rynku czyli RTX 4090 nie daje rady dać stabilne 60fps. Albo słaba optymalizacja (i poprawią) albo gra ma ogromne wymagania.

Optymalizacja skopana i przez to gra ma ogromne miejscowe wymagania. Do tego 4090 jak pisałem leci na pół gwizdka. Zresztą widać po screenach. W normalnie cisnącej gierce GPU powinno mi walić w limit 470W przy takich nastawach, a tutaj 100W i nawet zdecydowanie ponad mniej, są miejscówki w których GPU się mega nudzi :E  i nie mówię tutaj o miejscówkach procesorowych bo to całkowicie odrębna kwestia, one też są w poszczególnych lokacjach i wpływają na fpsy.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska wydajność Starfielda na PC to skutek „poważnych błędów programistycznych”, twierdzi deweloper API Vulkan

Cytat

Wbrew niedawnym zapewnieniom Todda Howarda, że Starfield został zoptymalizowany dobrze, a problem leży po stronie pecetów graczy, do sieci trafiły analizy Hansa-Kristiana Arntzena, jednego z deweloperów używających Vkd3d (biblioteki dokonującej translacji z DX12 na API Vulkan).

Arntzen odkrył w kodzie Starfielda kilka niepokojących znalezisk, które mogą znacznie obciążać nasze GPU.

  • Po pierwsze, Starfield w nieprawidłowy sposób alokuje pamięć, nie dopasowując jej do procesora. To ma być główną przyczyną wszelkich „crashy” i „zawieszek”.
  • Drugim problemem ma być fakt, że Starfield korzysta z funkcji DX12 o nazwie ExecuteIndirect do przekazywania „podpowiedzi” w kierunku sterowników graficznych. Niestety, Starfield ma przesyłać wskazówki w niejasny sposób, przez co cały proces musi zostać rozpatrzony jeszcze raz przez GPU.
  • Na dodatek Starfield wywołuje dużo poleceń ExecuteIndirect jedno po drugim, zamiast łączyć je, do dodatkowo potęguje problemy.

Biorąc pod uwagę powyższe punkty, można powiedzieć, że zapewnienia Todda Howarda o dobrej optymalizacji stały się mało wiarygodne. Społeczność już stara się znaleźć obejście tego problemu (poświęcony mu wątek na Reddicie zebrał dotąd prawie 5 tys. reakcji oraz ponad 1,1 tys. komentarzy) i widać, że historia znów zatoczy koło: Bethesda wypuszcza grę, a gracze ją naprawiają.

Edytowane przez Paw79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Smogsmok napisał:

 

 

Nie wiem co w tym śmiesznego, Todd ma ta wersję o której mówi @Userkamil, lepsza grafa, lepiej chodzi no i wiadome, bardziej ukonczona :E

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina Covida że nie ma nowego silnika w grze:

Cytat

Howard podkreślił, iż tworzenie gry uwzględniało opracowanie nowego silnika, nie mówiąc o ogromnym wszechświecie Starfielda. Niemniej deweloper wierzył, że do premiery wyznaczonej na listopad 2022 roku ma duży zapas czasu. Jednakże szyki twórcom popsuła pandemia COVID-19.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paw79 napisał:

Kiepska wydajność Starfielda na PC to skutek „poważnych błędów programistycznych”, twierdzi deweloper API Vulkan

Todd kłamał? Nie, to wprost niemożliwe :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że x-cum wylał na mnie kubeł zimnej wody, mówiąc że 7800XT ze Starfieldem to zobaczę łaskawie może za 2 tygodnie, więc zakupiłem game passa :E

Jak się ktoś zastanawia czy da się grać w RX 6700XT w 3440x1440 to owszem! Da się. Ustawiam HUB Quality Mode, i 70% FSR i to wygląda jak dla mnie bardzo dobrze. Mogłoby być lepiej niż 45fps no ale ja Fallouta 3 przechodziłem na 17fps więc widywałem gorsze czasy. Jestem zadowolony z wydajności bo fps jest stabilny :D 

W rzeczywistości ciut lepiej to wygląda bo kompresja jpg psuje:

ckjDXx0.jpg

qxRq4qK.jpg

Grafikę porównałbym do Alien Isolation (2014), taka sterylność którą lubię :thumbup:  Gameplay póki co boski, gra wygląda na mega dopracowaną i klimatyczną. Zobaczymy co będzie dalej. Oj byłem spragniony takiej przygody w kosmosie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • mówiłem że to my jesteśmy słabi   https://www.twitch.tv/missmikkaa/clip/EphemeralYummyCroquetteBloodTrail-9uTZiT1g8V2b-IO9?filter=clips&range=7d&sort=time
    • Oj Trump ma srake i to potęzną.        
    • Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.
    • Kabel możesz odsprzedać i głupio by było ograniczać się do wyboru karty, tylko przez posiadany kabel. Nawet jak już nie chcesz przejściówki to wiedz, że nie ma się czego bać, sam ja i kilkadziesiąt osób które znam tak jadą od premiery tych kart, chyba, że chodzi Ci o estetykę. Ta karta ma tak niski pobó, że przy normalnym połączeniu kabli nic sie nie stanie.  Jeśli chodzi o Twoje wcześniejsze pytanie, to na Twoim miejscu i do Twojego grania w 1080p kupiłbym 4070 Super zwłacza, że obecną kartę można jeszcze jakoś nieźle sprzedać. Prawdopodobnie ta karta bez problemu wystarczy Ci do serii RTX6000, a jak zależy Ci na sprzedaży obecnej, to bierz pod uwagę, że Twoja karta chodzi już w okolicach mojej 2070 Super. Sprzedałem ją w październiku zeszłego roku bez problemu za 1100zł z tym, że to był Gaming X Trio. Karty pokroju 5070 nie zdziwiłbym się, że będą na późną wiosnę 2025, wiem, że dużo grasz, więc 4070S do Twojej rozdziałki będzie nawet na wyrost już nie mówiąc o "wspomagaczasz". Zrobisz jak uważasz. Jeśli obecnej coś brakuje to kupuj, jeśli nie to czekaj, pytałeś co sądzicie to dałem znać od siebie
    • Wiem że będę teraz brzmiał jak stary pierdziel ale: (Aha włączyłem sobie nastrojową muzyczkę Blade Runner Vangelis) przejdźmy do meritum. Czasy 386, AMD było tańsze od Intela. Czasy 486 tak samo, taki AMD 486DX4/100 którego miałem dobijał do Pentium 60 wydajnością. Czasy Pentium Pentium II, były sobie K6, K6-2 i K6-III procki na jeden socket, tzw. super-socket 7 tańsze od Pentiuma. Athlon 1Ghz na Slot A pierwszy przekroczył granicę 1Ghz, to każdy wie.   Athlon XP miażdżył pierwsze i kolejne Pentium 4 do wyjścia Pentium D. Był taki wynalazek jak Athlon FX mało kto pamięta dobry jedno rdzeniowy proc. Potem kolejno były czasy Athlonów 64 X2 do czasu wyjścia Core 2 Duo spoko procki. Z Core 2 Duo i Quad AMD nie miało jak konkurować dopiero jak rzuciło Phenomy na stół, sam miałem i jakoś dawał radę. Potem mroczne wieki AMD czyli era FX, ale uwaga dzisiaj się da FX-8300 grać w CP 2077.   No i dzisiejsza era, fajna konkurencja, niebiescy zakopali się w wyżyłowaniu procków by tylko być na piedestale wydajności. Ale AMD zawsze było tańsze, a czy wydajniejsze to było różnie, wiem życie piszę różne scenariusze, mam nadzieję że te nowe Zenki nie mylić z Martyniukiem dowiozą i pokażą wnukom Pentium 4 gdzie ich miejsce.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...