Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Wiem, ze temat o oledach, ale ktos sie interesowal MINI LED, dokladnie chodzi mi o ten model:

 

https://www.amazon.com/INNOCN-Computer-Monitor-Connectivity-Adjustable/dp/B0BCK1K44F

Ze wszystkimi oplatami itd wychodzi 690 funtow, znacznie lepszy wybor niz alienware qd oled za 660gbp. Poczytalem recenzje i wychodzi na to, ze jest mega.

dla Ciebie zapomniałeś dodać, bo to nie fakt

faktem jest natomiast, że mini-led to nie qd oled jesli chodzi o obraz 

---------------------------------------------------------------------------

mój C9 po 5 latach nie ma wypaleń, za to okropny banding na szarościach (ten typ tak ma) czego w grach i filmach nie widać więc nie ma czego się czepiać - używany przez 5 lat do wszystkiego ale nie do oglądania TV, youtube często włączony po kilka godzin ciurkiem

monitor qd oled - brak wypaleń po 1.5 roku używania do gier i internetu

oba ustawione szybkie wygaszacze, monitor czarna tapeta, brak ikon na pulpicie i czasami używanie autochowanie paska

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiniLED tylko udaje OLED'a, absolutnie nie posiada jego zalet, tak radzi sobie nieźle jak na LCD ale nadal ma wiele problemów.

Micro LED to jest odpowiedz na OLED'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chowania pasków i wypalania. W sumie jeśli zabezpieczenia są dobre (po stronie monitora) to tych pasków nie wypali... Po prostu wypali cały ekran żeby się wyrównało.

Skoro na matrycy VA potrafiło mi wypalić pasek Windowsa po roku, to co dopiero OLED? A że tego nie widać to wcale nie oznacza, że problemu nie ma - po prostu matryca to rekompensuje. 

Jak ktoś szuka monitora na 2-3 lata i na sprzedaż/śmietnik to w sumie nie ma wad. I gdyby taki monitor kosztował 2000-2500 zł to bym sam kupił na próbę, na obecnego IPSa dałem 1500 zł więc dopłata nieduża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microled pieśń przyszłości. Pisaliśmy o tym kiedyś. Apple planuje wydać w 2025 zegarek z ekranem na microledach i na razie tyle z zapowiedzi tej technologii znanych firm.

Jednocześnie apple ma podobno przechodzić z lcd na oledy w innych swoich ekranach.

https://ithardware.pl/aktualnosci/wiecej_sprzetu_apple_ma_otrzymac_ekran_oled_w_planach_podobno_9_urzadzen-30284.html

@galakty zawsze mozesz oled do zabawy a lcd do pracy.

dwf za 3400zł

https://www.pepper.pl/promocje/monitor-dell-34-alienware-aw3423dwf-oled-758876

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

A ma to powłokę na kąty widzenia czy zwykłe VA co się degraduje jak tylko nie usiądę na środku kanapy? ;-) 

A wywalone jajca na DSE tez masz? Bo dla mnie drażni to bardziej niż przypalony OLED. Tak samo napisy w filmach po zgaszeniu światła stają się nie do zdzierżenia. 

W każdym razie VA z powłoką jest OK. Bez powłoki jest kaszana. Z powłoką da się to kupić zamiast OLEDa jak jest taniej. Wyraźnie taniej niż OLED.

ktoś reklamuje DSE? Ktoś ma VA bez DSE w większym rozmiarze? 

Sony 55HX9505 kupiony 2 lata temu na wyprzedaży za jedyne £850 z 6 letnią gwarancją. Ma powłokę na kąty widzenia i zmniejszenie odbić. Minusem takiej powłoki jest pogorszenie natywnego kontrastu do 3000:1 w tym modelu.

IMG-20231128-080823.jpg

DSE to głównie problem Samsunga i większych ekranów niż 55". Sony ma z kolei przyciemnione narożniki.

img_20211018_143602-2-jpg.1588171

Przeszkadzało mi to tylko jak czasem podłączałem komputer, ale mimo wszystko taka winieta mniej drażni niż plamy na środku ekranu.

Blooming na napisach i na pasach przy 21:9 daje znać o sobie, ale śmieszne 48 stref wciąż robi robotę w grach HDR 16:9.

Nie wiem jak teraz, ale 2 lata temu Samsungi w trybie gry miały beznadziejnie działające przyciemniane. 200 stref Samsunga przegrywało z 48 strefami Sony.

Filmy raczej oglądam na C2 w sypialni, a na tym ekranie to głównie sport.

Co było dla mnie wielkim zaskoczeniem, to czas reakcji pikseli w 120Hz na poziomie Neo G7.

55xh9505.jpg

Wolę też Android TV od Tizena i WebOS.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MuziPL napisał:

dla Ciebie zapomniałeś dodać, bo to nie fakt

faktem jest natomiast, że mini-led to nie qd oled jesli chodzi o obraz 

 

No oczywisice, ze dla mnie, przeciez nie mowie w imieniu wszystkich :E 

Nie jest to oled, ale jasnoscia w duzych oknach go bije, no i kombinowac nie trzeba :) Wzialbym chocby na sprobowanie, ale sam koszt odeslania do US etc mnie zniecheca. Szkoda, ze w europie nie dostal certyfikacji.

 

54 minuty temu, kadajo napisał:

MiniLED tylko udaje OLED'a, absolutnie nie posiada jego zalet, tak radzi sobie nieźle jak na LCD ale nadal ma wiele problemów.

Micro LED to jest odpowiedz na OLED'a.

Ten co ja zlinkowalem ma 2x wieej stref wygaszania, wiec blooming bedzie mniejszy. Zreszta mi na czerni tak nie zalezy, nie oglada na tym nic a jak gram to i tak mam odpalone jakies swiatlo w pokoju. 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość stref ostatecznie polegnie tam, gdzie będzie duża ilość małych jasnych elementów na ciemnym tle, ale jak ci nie zależy na czerni to faktycznie oled jak i podobne technologie tracą największy atut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw tego monitora.

https://www.proshop.pl/Monitor/AOC-27-Monitor-Q27G3XMNBK-2560x1440-180Hz-IPS-MiniLED-5-ms/3210186?utm_source=cenowarka&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

W opisie jest błąd. Panel fast VA.

pcmonitors.info mają go recenzować.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniled potrafi pokazać pazurki w HDR z taką ilością stref ale są też sceny że widać mocno ten blooming (na IPS chyba będzie to mniej widoczne z racji mniejszego kontrastu?) i to psuje całą robotę. Chociaż ja mając 30cm obok OLEDa i tak gram na VA :E 

W SDR to mam w ogóle wyłączone te strefy. 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie blooming wygląda gorzej im mniejszy jest kontrast natywny.

Vincent nie raz porównywał VA FALD do IPS FALD i była przepaść.

IPS miniled 1800 stref 

Edytowane przez Kris Dee
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kris Dee napisał:

Ja jestem ciekaw tego monitora.

Rtings go testuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o monitorze mini-LED ?

Recenzje w polskim internecie ma dobre.

Musze poczytać o tej technologii.

 

EDIT: może założymy temat ogólny o mini-LED ?

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gret Już na Va to drażni, a co dopiero na IPS. Wszyscy się skupiają na wielkości bloomingu, ale intensywność jest równie istotna.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Passt napisał:

A co myślicie o monitorze mini-LED ?

Recenzje w polskim internecie ma dobre.

Musze poczytać o tej technologii.

 

EDIT: może założymy temat ogólny o mini-LED ?

Tutaj nie ma za dużo fanów tej technologii :E

6 minut temu, Kris Dee napisał:

@gret Już na Va to drażni, a co dopiero na IPS. Wszyscy się skupiają na wielkości bloomingu, ale intensywność jest równie istotna.

 

dokładnie w takich sytuacjach bez znaczenia czy ci rozjaśni prostokąt o 2-3cm mniejszy bo i tak to widać i tak. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Passt napisał:

Technologia mini-LED ma wszystkie zalety OLEDA plus nie wypala matrycy.

EDIT: nie wiem czy nie pomyliłem technologii mini-LED z mikro-LED :P

Jeśli myślisz o ekranie, gdzie każdy sub-piksel jest osobną diodą, to myślisz o MicroLED. Wszystko co świeci się wypala. MicroLED mają znacznie większą trwałość od OLED, więc wypalać się będą znacznie wolniej.

2 godziny temu, gret napisał:

z taką ilością stref ale są też sceny że widać mocno ten blooming (na IPS chyba będzie to mniej widoczne z racji mniejszego kontrastu?)

Wręcz przeciwnie - ta poświata na matrycy z niższym kontrastem będzie niestety jeszcze bardziej widoczna 😬

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gret napisał:

@Kris Dee filmów z napisami ja bym nie mógł oglądać na takim TV :(

W tv tak, ale na monitorze się gra a nie oglsda filmy z napisami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

W tv tak, ale na monitorze się gra a nie oglsda filmy z napisami 

Wiem dlatego jeszcze mam VA :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

W tv tak, ale na monitorze się gra a nie oglsda filmy z napisami 

W grach też masz często biały tekst na czarnym tle, menu, hud i inne jasne drobiazgi.

 

3 tygodnie z zakrzywionym monitorem 1800R zrobiły swoje.😂

Dzisiaj chwilę pracowałem na płaskim 24" i od razu wydawał się zakrzywiony do tyłu. Ktoś z was ma podobne jazdy?

Jakby co narkotyków nie biorę.😉

Edytowane przez Kris Dee
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris Dee napisał:

W grach też masz często biały tekst na czarnym tle, menu, hud i inne jasne drobiazgi.

Jakbym mial być takim purystom to nie mógłbym patrzeć na żaden monitor chyba. W 99% czegoś takiego w ruchu nie widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris Dee napisał:

W grach też masz często biały tekst na czarnym tle, menu, hud i inne jasne drobiazgi.

 

3 tygodnie z zakrzywionym monitorem 1800R zrobiły swoje.😂

Dzisiaj chwilę pracowałem na płaskim 24" i od razu wydawał się zakrzywiony do tyłu. Ktoś z was ma podobne jazdy?

Jakby co narkotyków nie biorę.😉

ja nie mam, w domu 1000r w pracy dwa płaskie i mi to rybka na który patrzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Passt napisał:

Technologia mini-LED ma wszystkie zalety OLEDA plus nie wypala matrycy.

W x-kom został zapowiedziany pierwszy monitor mini-LED

EDIT: nie wiem czy nie pomyliłem technologii mini-LED z mikro-LED :P

 

Mini LED to większą ilość stref podświetlania. Jak będzie ich miliony to spoko. A jeżeliby nie ma ich milionów to niestety są jak samsungowe VA prawie jak OLED. Rok w rok z 10 ta sama brednia. 

Polecam zapoznać się z tym filmikiem. Sporo technicznych rzeczy jest tutaj poruszanych. Polecam, bo inaczej jak będziecie dalej bzdury pisac, to kolejny odcinek zrobi o naszym forum ;)

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3 77 za 2222 euro od Niemca.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled77c31la-oled-evo-tv-flat-77-zoll-195-cm-oled-4k-smart-tv-webos-23-2890972.html

i jest promka na fajne biurka dla dorosłych ludzi.  160x80cm za 375zł

Metalowy stelaż + blat. Najlepsze rozwiązanie.

https://www.pepper.pl/promocje/biurko-stauning-jysk-rozne-rozmiary-i-kolory-759351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Pytałeś wcześniej o DSE. Jak bardzo źle to wyglądało na Samsungu?

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...