Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Spl97 napisał:

Ciekawe, jak ta komisja wróci, to na jakie lata zostaną uwzględnione działania? Dobrze by było lata 2005-2023 ze szczególnym naciskiem na lata 2005-2007 oraz 2015-2023

Ja bym proponował "żywcem" przeszczepić to co chciał badać senat

https://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/przebieg,10339,1.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, forfun napisał:

I bardzo słusznie. Jak chcesz, to możesz swobodnie żyć w oderwaniu od społeczeństwa(chata np. w górach, polowania, itd., pełna izolacja) i w pełnej swobodzie. Jeżeli wchodzisz do społeczeństwa, to akceptujesz jego zasady i obowiązki jakie są na Ciebie(jako obywatela) nakładane. Cywilizowane doszły do tego, że powszechne szczepienia są najlepszym rozwiązaniem(oczywisty fakt). Możesz być durniem i ignorantem, tyle że nie możesz narażać innych z tego względu. To jest tak proste i logiczne, że bardziej nie może być ;).

Większej głupoty nie słyszałem. Ale niech ci będzie.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten pisowski zdrajca już jawnie leci z kacapskim przekazem na X:

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kowalski i Kaleta ładnie są osrani. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, galakty napisał:

Ale czy ja mówię o wszystkich szczepieniach i medycynie? Czepiam się tylko cyrku Covid, przecież wszyscy celebryci dostali szału na tym punkcie, propaganda leciała całą dobę. Nawet ludzie "nauki" odkażali buty przed wejściem do domu, a w szpitalach tańczyli bo pizza była.

Cyrku polegającego na tym, że ludzie umierali w karetkach, szpitalach i we własnych domach, bo nie mogli oddychać? Aaa, ty to z tych, którzy widzieli w trumnach aktorów... może pora na wizytę u psychiatry? I jak chcesz rozmawiać o szczepieniach przeciwko COVID w oderwaniu od innych? Przecież za tymi i za tymi szczepieniami stoją dokładnie Ci sami ludzie. Co ma w sobie takiego ta szczepionka(technologicznie najwyższy poziom) :D, że tak się odkleiłeś od otaczającej rzeczywistości? Kurde, chcesz jechać do egzotycznego państwa, to przyjmujesz kilkanaście zastrzyków i nikt(zdrowy na umyśle) nie robi z tego problemu. Żołnierze wyjeżdżający na misję mają obowiązkowy pakiet szczepień, który jest OLBRZYMI, bo sam brałem w tym udział kiedy nasi byli wysyłani do Iraku i Afganistanu.

3 godziny temu, sabaru napisał:

Większej głupoty nie słyszałem. Ale niech ci będzie.

A będzie coś merytorycznie, czy to za wysoki dla Ciebie poziom ;)? Odpowiem Ci delikatnie. W wieku 15-16 lat nie otrzymałeś właściwej edukacji w szkole średniej/gimnazjum, bo znałbyś definicję słowa obywatel... co się za tym kryje, jakie mamy przywileje, ale i jakie obowiązki na nas spoczywają żyjąc we wspólnocie(zwanej społeczeństwem). Takie rzeczy tłumaczyć... to właśnie dzieciom. Przykro mi, że muszę Cię uświadamiać w tak późnym wieku, że frywolnie sobie nie możemy hasać :D.

  • Haha 1
  • Confused 4
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie najwyższy poziom :lol2: dziękuję za taką technologię... gdzie dopiero niedawno się oficjalnie przyznali że może powodować zakrzepice... nie mówiąc już o tym do czego się jeszcze nie przyznali, a wyjdzie dopiero za x lat... Będę się wesoło śmiał jak za jakiś czas się okaże, jakie jeszcze dziadostwo te całe  legalne eksperymentowanie na ludziach przyniesie. A porównywanie szczepień na covid do szczepień na wyjazdy to już w ogóle nie komentuje, a Ty kogoś do wesołego domku zapraszasz... EOT

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atyszczepionkowcy to też od ruskich przyszli

  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v5KkzNSIM8tUjc0U.jpg

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niedługo Kebaby u nich będą tak drogie jak u nas. 😮

Oczywiście to może wydawać się śmieszne, ale w Niemczech ludzie mam wrażenie bardziej reagują na wzrost cen niż u nas.

Jakby u nas nagle ceny Kebabów wzrosły z 20-40 złotych do 40-60 to byśmy dalej kupowali.

Część by pomarudziła, część by to wręcz uwielbiała i docinałaby drugiej grupie, bo biedacy, bo chcą gorszą jakość.

Edytowane przez Szambo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie jest, zobacz co się dzieje z cenami żywności, samochodów czy mieszkań. Popłaczą że drogo, a potem kredyt/leasing i Polak szczęśliwy, bo ma nowy produkt.

Elektronika też w PL droższa i co? Nic, dalej kupują. My ogólnie mamy to chyba w genach, że godzimy się na bycie gorszym i cierpienie. Taka cecha narodowa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, galakty napisał:

celebryci dostali szału

Głównie to szmalu.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kebaby

Ktoś mnie tu kiedyś pytał, czemuż to uważam, że Fit 4 55 (i inne "zielone wymysły UE") to wzrost kosztów życia dla obywatela ... no to ma już jedną z wielu (resztę zobaczycie z czasem) dobitnych odpowiedzi ... a teraz niech sobie to przemnoży przez każdy produkt w każdym kraju UE (to będzie ta reszta odpowiedzi na pytanie "czemu jestem zdania, że zielone brednie podniosą koszty życia") :]

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

@Kebaby

Ktoś mnie tu kiedyś pytał, czemuż to uważam, że Fit 4 55 to wzrost kosztów życia ... no to ma jedną z wielu dobitnych odpowiedzi ... a teraz niech sobie to przemnoży przez każdy produkt w każdym kraju UE :]

No tak najłatwiej tak wszystko wyjaśnić.

Ludzie są przekonani, że wszystko musi być droższe, bo przecież inaczej się nie da.

Media społecznościowe są pełne filmików właścicieli restauracji, którzy opowiadają jakimi są ofiarami, że ledwo wiążą koniec z końcem i powinniśmy się cieszyć, że w ogóle nam podają jedzenie.

Serio w to ktoś wierzy?

Teraz jest złoty czas dla gastronomii... golą klientów równo, a często pierwsi się ustawiają w kolejkach do Biedronki po Schab w promocji :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na prawdę jest proste:"zielone pomysły" to wyższe koszty energii/wyższe koszty produkcji/przetwarzania (choćby jedzenia). Tym sposobem wszystko co jest oparte na energii (od produkcji aut, po podgrzewanie jedzenia w fast-foodzie) będzie droższe. ... a zarobki nie będą tak szybko rosnąć jak ceny. Szczególnie w Europie, która podcina sobie gospodarcze skrzydła i staje się mniej konkurencyjna niż choćby Azja.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

To na prawdę jest proste:"zielone pomysły" to wyższe koszty energii/wyższe koszty produkcji/przetwarzania (choćby jedzenia). Tym sposobem wszystko co jest oparte na energii (od produkcji aut, po podgrzewanie jedzenia w fast-foodzie) będzie droższe. ... a zarobki nie będą tak szybko rosnąć jak ceny. Szczególnie w Europie, która podcina sobie gospodarcze skrzydła i staje się mniej konkurencyjna niż choćby Azja.

Dobra, ale jakbyś miał budkę z Kebabem z Panelem Fotowoltanicznym na dachu, która produkowałaby dla siebie Energię, to taka Budka jest w dłuższym okresie czasu bardziej opłacalna niż oparta na butlach gazowych/podłączeniu do sieci.

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najpierw musisz zainwestować w te panele, magazyn energii bo jak mniej światła, a ktoś będzie chciał kebab, to będziesz miał problem - a to nie jest za darmo. No i nie wiem, czy w centrum Berlina, jak masz knajpkę na parterze kamienicy, to tak sobie te panele fotowaltaiczne założysz. Jak się zderzysz z rzeczywistością, to nie jest tak zielono 😉

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budka z panelami XDD

Cała ta ekologia i elektryfikacja niesie zwiększone koszty i tego się nie przeskoczy. Dlatego ATOM.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, galakty napisał:

Budka z panelami XDD

Cała ta ekologia i elektryfikacja niesie zwiększone koszty i tego się nie przeskoczy. Dlatego ATOM.

No tak, ale jeszcze lata tego Atomu mieć nie będziemy.

Przecież już macie nawet Kampery z Panelami, to jakie problem Budka z Panelem.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... więc patrz punkt pierwszy: to nie takie proste to FitFor55 (czytaj: nie takie tanie) 🤑

Nie sądzę, byś wytworzył zawsze, stabilnie, w każdą pogodę, tyle energii z takiej budki/kampera, by móc przez wiele godzin dziennie te kebaby smażyć praktycznie non-stop.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szambo no wczoraj poszedłem jak zwykle po zakupy kosmetyków, chemii itp. Popatrzyłem i wyszedłem, zamówiłem przez internet inne niż kupowałem do tej pory...

Żel pod prysznic 750 ml niecały miesiąc temu kupowałem za niecałe 17 zł, wczoraj patrzę i ten sam kosztował już prawie 22 zł. Worki na śmieci? od 10 do 18 zł, żeby jeszcze była ich jakaś większa ilość a to po 15-20 sztuk... Ogólnie miesiąc w kalendarzu przeskoczył i ceny niektórych produktów mocno w górę. 

20 minut temu, Kyle_PL napisał:

... więc patrz punkt pierwszy: to nie takie proste to FitFor55 (czytaj: nie takie tanie) 🤑

 

Pomijając fakt czy panel dałby radę zasilić taką budkę by realnie obniżyć koszty, to jakby to dobrze rozpisać dałoby się wziąć na taki pomysł dofinansowanie :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też widzę, że ceny jadą do góry ostro przez ostatnie miesiące (np. jakaś kanapka śniadaniowa do pracy to lekko kilkadziesiąt procent podrożała w rok) ... a odczyt inflacyjny za marzec (roczna inflacja od marca '23 do marca '24) jakoś 2% 🤣 Nie wiem jaki oni ten koszyk produktów mają w tym GUS.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB Masz wyżej... to FitFor55... :P

Wczoraj u Gozdyry Konrad Berkowicz przedstawił swój pomysł jak mam kupić mieszkanie, bo gadali o tym problemie.

Trzeba znieść wszystkie straszne obostrzenia wobec biednych i uciśnionych Deweloperów i wtedy będą mogli zarabiać i sprzedawać nam mieszkania...

Oni są odklejeni... naprawdę.

Jak coś takiego się zrobi to jedyne jaki będzie wynik to taka sama cena mieszkań przy większej marży Dewelopera.

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wbiłem kolejny level na Twitterze. Jakaś zwolenniczna PISu nazwała mnie od konfederaty bo wypomniałem jej zmarnowane 8 lat poprzez budowę i rozbiórkę Ostrołęki i buńczuczne hasła polityków, jak to atom nie jest potrzebny bo mamy węgla na 200 lat.

Nie powiem, rozbawiło mnie to :) 

A tak na poważnie - konsekwencją pójścia w błędny wybór budowy Ostrołęki będzie powszechna wiatrakoza oraz magazyny, które będą musiały zbilansować braki energii wynikające z zamykania elektrowni węglowych. Tak się kończy brak perspektywistycznego myślenia w Polsce.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...