Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytał ktoś z Was tak w ogóle, jakie są pozytywne i negatywne przesłanki do tymczasowego aresztowania? Bo z tego co piszecie, to chyba jednak nie. Dla mnie śmieszne jest tłumaczenie prokuratury, że taki wniosek złożono, bo bano się matactwa (XD x9000) i ucieczki. Skoro sam Ziobro prezentował materiał wideo, na którym zarejestrowano, jak ten idiota narobił szkód (a nie sądzę, by on miał taką magiczną moc, by móc ten materiał wydobyć i usunąć z sieci :D) to jakie ma znaczenie nawet ewentualne nakłanianie innych osób, by zeznawali tak jak on chce. Zresztą jego ziomkowie tak czy siak będą zeznawać po jego linii, czy on jest w tym areszcie, czy go tam nie ma. A co do ucieczki, to wątpię, by mu się to udało, szczególnie teraz, gdy jest tak głośno. Chyba, ze go Rafalala pod spódnicą wywiezie.

Czytałem gdzieś na twitterze opinię jednego prawnika, która nie odnosiła się akurat do samej sprawy Margot, ale ogólnie do kwestii stosowania aresztu tymczasowego i według niego jest on w Polsce nadużywany. Prokuratorzy i sędziowie z jakichś dziwnych powodów mają w tyłku te dwa zalecenia:

  • Tymczasowego aresztowania nie stosuje się, gdy na podstawie okoliczności sprawy można przewidywać, że sąd orzeknie w stosunku do oskarżonego karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania lub karę łagodniejszą albo że okres tymczasowego aresztowania przekroczy przewidywany wymiar kary pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia (§ 2).
  • Tymczasowe aresztowanie nie może być stosowane, jeżeli przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą roku (§ 3).

Kwestia, co ten idiota dostanie, czy w ogóle skażą go na więzienie, czy może otrzyma wyrok w zawiasach. Typ jest zwykłym huliganem, jakich pełno, a traktuje się go jak jakiegoś "poważnego" przestępcę, co mnie niezmiernie śmieszy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TheMr. napisał:

5 lat minęło i dalej niczego nie ogarniasz. Jak nie potrafisz zrozumieć biologii na podstawowym poziomie, to już nie moja wina.

 

OK, niezgodne z biologią. Rozumiem, że co do siebie samego, to pilnujesz żeby być "zgodnym". Powtarzam moje pytanie, skąd to pomyślenie, żeby tego pilnować u innych?
Jak najbardziej poważnie pytam, bo nie potrafię tego zrozumieć (sam jakoś tak nie mam w głowie, żeby wszyscy dookoła mieli robić to co ja, może jestem jakoś wybrakowany :). Ogólnie mam w 4-ech jak żyją ludzie dookoła, o ile to nie ma bezpośredniego wpływu na mnie.)

17 minut temu, RyszardGTS napisał:

No to są z POsłanką "po jednych pieniądzach" bo kobieta nie będąc sędzią ma " wystarczające doświadczenie i wiedzę" że wg niej tymczasowe aresztowanie w świetle zgromadzonego materiału dowodowego (którego nie widziała) [...]

No i tu się zgadzamy, warto by było, żeby dla uspokojenia nastrojów ten materiał dowodowy został ujawniony. A tak, to wszelkie pytania o zasadność aresztu są bezsensowne. Wiemy tylko tyle, że pierwszy sędzia nie zgodził się na areszt tymczasowy, a po odwołaniu przez prokuratora od decyzji, drugi sędzia się zgodził (niestety, po zmianach "dobrej zmiany" odwołanie rozpatruje jeden sędzia, wcześniej był to skład 3-osobowy).

5 minut temu, D@nielo007 napisał:

 

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/srodmiescie/areszt-dla-aktywistki-lgbt-nie-brali-udzial-w-protescie-ale-zostali-zatrzymani-4660717

 

Brawo dla naszej dzielnej policji. Zdaje się że dowcipy  z czasów PRL o milicjantach znowu wróca do łask.  

 

Brawo dla tego, kto im kazał to robić. W raporcie na stronie RPO jest info, że część z tych ludzi najzwyczajniej wstydziła się tego, co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, BlindObserver napisał:

Chyba, ze go Rafalala pod spódnicą wywiezie.

 

Zawisza i Rafalala, lepsze od kabaretu :rotfl: (jeden warty drugiego, pasowali do siebie)

A co tam u Rafalali? żyje jeszcze? bo tak od momentu jego ataku na nastolatkę jakoś jego "kariera" to równia pochyła ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D@nielo007 napisał:

 

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/srodmiescie/areszt-dla-aktywistki-lgbt-nie-brali-udzial-w-protescie-ale-zostali-zatrzymani-4660717

 

Brawo dla naszej dzielnej policji. Zdaje się że dowcipy  z czasów PRL o milicjantach znowu wróca do łask. 

 

No ale tu jak na razie jest relacja dwóch stron. Nie ma żadnych dowodów które można by ocenić samodzielnie. Ta sytuacja nie nadaje się do oceny na forum bez przedstawienia całego obrazu sytuacji.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki Rosjanie wpadną pomóc uspokoić sytuacją na Białorusi ?? Czy jednak Łukaszenke na taczce wywiozą ?? Bo chyba sprawa po kościach się nie rozejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Z innej beczki Rosjanie wpadną pomóc uspokoić sytuacją na Białorusi ?? Czy jednak Łukaszenke na taczce wywiozą ?? Bo chyba sprawa po kościach się nie rozejdzie.

Właśnie chciałem zwrócić uwagę, że tu ostro i długa debata nad kolorowym imbecylem, a na Białorusi zadymy uliczne. Pochodna naszej polityki wschodniej jest taka, że my chyba nic nie wiemy o tym co tam naprawdę jest. Nawet tego nie wiemy, w którym kierunku będzie chciała iść opozycja. Ten, który miał największe szanse wygrać z Łukaszenką, niejaki Babaryka, był za pełną integracją z Rosją, zresztą to był człowiek Gazpromu, jego żona aktywnie uczestniczy w kampanii obecnej liderki opozycji.

Raz nie wiemy jak mocne te protesty uliczne, dwa nie wiemy kto za nimi stoi, a trzy też tego, czego one chcą, oczywiście poza obaleniem Łukaszenki. To już majdanowcy na Ukrainie byli zdecydowanie bardziej czytelni w intencjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to ma być nieuzasadnione agresywne zachowanie policji? :E 

Policja obchodzi się z nimi jak "z jajkami" bo jeszcze biedakom krzywdę zrobią :rotfl:

ANTIFA w USA to potrafiła czasami nieźle dymić i zbierać zasłużone baty od policji, a LGBT w Polsce to policja dotknie takiego i od razu płacz i tupanie nóżkami :hahaha: 

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piękny obraz walczących o wszelakie równości, tolerancje i brak agresji. Te filmiki powinny być puszczane regularnie w TV, by ludzie widzieli jakie szajbusy kryją się za tymi tęczami. A jeśli jacyś politycy chcą to popierać? A ich sprawa, kampanię też im później okrasić tymi filmikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na tym policyjnym twiterze jest podane ile kasy zebrała dwójka cwaniaczków, ten cały Margot i jego partnerka. Ciekawy sposób na zostanie bogatym.

Podoba mi się też wpis Rosatiego, o tym jak go ZOMO pałowało. Ciekaw jestem, czy w tej starej komuszej łepetynie na tyle się poprzewracało, że ma już takie urojenia, czy może bezczelnie łże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam świat, ale mam totalnie w 4 literach problemy społeczności LGBT.

Kogoś tam Policja szarpała... łe rety... jak szarpią innych to nikt się tym nie interesuje.

Czemu Polskie Społeczeństwo nie interesuje się tym, że ceny mieszkań są horrendalne, wynajem to grabież, służba zdrowia to syf, a podatki wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc jak się ten cały cyrk LGBT zachowuje to pałowałbym aż by się nauczyli, prowokatorzy jedni. PO przegrywa wybory i nagle odpalają się prowokatorzy z lgbt. Przypadek? nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tego całego bełkotu LGBT wyciągnie mi to:

- o co Oni tak naprawdę walczą?

Ze swojej strony... Mam totalnie w pompie kto co z kim robi w domu.

Co do jakiegoś wyszydzania... nie spotkałem się z tym, żeby w moich szkolnych czasach kogoś wytykali, że był homo itd. No bo też czasy były inne... dzieciaki zajmowały się byciem dzieciakami... grały w nogę i odwalały przypały.

Śmiano się z nazwiska, śmiano się z otyłości, śmiano się, że ktoś jest rudy... śmiano się, że ktoś jest biedny... nie było zmiłuj.

Wychodzi, że teraz z tego wszystkiego można się dalej śmiać... no chyba, że 10-latek stwierdzi, że woli chłopców... wtedy śmiać się już nie można.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Szambo napisał:

Śmiano się z nazwiska, śmiano się z otyłości, śmiano się, że ktoś jest rudy... śmiano się, że ktoś jest biedny... nie było zmiłuj.

A statystyki samobójstw wśród nastolatków od lat idą w górę. No kupa śmiechu, rzeczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 209458 napisał:

A statystyki samobójstw wśród nastolatków od lat idą w górę. No kupa śmiechu, rzeczywiście.

Przecież kilka lat w tył dzieciaki były bezlitosne dla siebie. A teraz byle gówno i już lecą po żyletki. Czego to jest wina? Może tych wszystkich postaw, które pokazują, że łkanie i rozczulanie się nad sobą to idealna droga... dużo lepsza niż wziąć się w garść i być silnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak temu zapobiec, co proponujesz? Może plakaty propagandowe o braniu się w garść? Może uodparniające zajęcia z wygwizdywania już od pierwszej klasy? Może spotkania z autorytetami, z jakimś Frankiem ze stalowej woli co zamiast się pociąć poszedł na siłkę i sam pobił dawnych prześladowców? No dawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Szambo napisał:

Przecież kilka lat w tył dzieciaki były bezlitosne dla siebie. A teraz byle gówno i już lecą po żyletki. Czego to jest wina? Może tych wszystkich postaw, które pokazują, że łkanie i rozczulanie się nad sobą to idealna droga... dużo lepsza niż wziąć się w garść i być silnym?

I rozumiem że to było dobre że były bezlitosne tak ? wszystko było w porządku było to normalne naturalne zachowanie człowieka wobec człowieka? .

Na szczęście w wielu przypadkach teraz Ci co byli tacy jak Ty piszesz sami mają dzieci i sami teraz wiedza jak to jest jak ich dziecko jest przesladowane.

Ja sam osobiście na włąsnej można powiedzieć nieraz "skórze" przekonałem się jacy to moi koledzy są fajni, smiech ze wszystkiego, wady wzroku, ubioru, wyglądu,itp.

Jakoś to przezyłem może też dzieki wsparciu rodziny.

Ale teraz kilkoro z nich były przypadki że prosiło o pomoc i możesz się domysleć co zawsze im odpowiadałem.

Nie jest to fajne, ale tacy ludzie w najgorszych momentach w swoim zyciu dopiero dostrzegają że to co kiedyś robili, jacy kiedyś byli, do nich wraca ze zdwojoną siłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 209458 napisał:

 Może spotkania z autorytetami, z jakimś Frankiem ze stalowej woli co zamiast się pociąć poszedł na siłkę i sam pobił dawnych prześladowców? No dawaj.

No Ci powiem, że to nie brzmi akurat głupio. U nas to się lali i tyle.

Może przydałoby się trochę więcej sportu... tak żeby dzieciaki były totalnie wykończone. No nie wiem... Jak ja z rocznika 85' i inni przeżyliśmy szkołę.

Może problemem są Social Media... i próba prześcigania się kto ma więcej Followersów...

Tworzy to nowe totalnie zbędne problemy:

- Jest mi smutno, bo Bożenka ma 1456 Followersów a ja tylko 1352 ?

 

Dodam, że uważam oczywiście, że prześladowanie i wyśmiewanie się z kogokolwiek jest ZŁE, ale jest i będzie... dzieciaki takie są. Ze mnie też się wyśmiewali, wyśmiewają i co mam z tym zrobić? Iść się pociąć?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieciaki były, są i będą bezlitosne. Spora rola opiekunów, by dziecko raz nie brało tego do siebie, a dwa by było tego jak najmniej. Nie wiem czy są proste sposoby na rozładowanie tego. Troche pewnie za Trepcią, jakieś hobby, trochę pewnie brak ruchu na powietrzu i docierania się na żywo, może coś innego, nie wiem. To co pisze Szambo może mieć spore znaczenia, za mało realnego sportu, za dużo różnych fejsów.

No jedno dziecko też mi się jąka, czasem się mu podokucza tutaj, dla mnie ważne by to nie izolowało, by było brane nieco z humorem, by więcej było w tym akceptacji, niż kompleksów. Tu chyba nie uchroni całkiem dzieciaka, gdy ma jakiś defekt, lub jest pod jakimś względem inne, inne dzieci będą kąsać. Ale fajne hobby daje takiemu dzieciakowi solidnego kopa, byle czuło się w czymś dobre i gdzieś potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, krzyyss napisał:

Dzieciaki były, są i będą bezlitosne. Spora rola opiekunów, by dziecko raz nie brało tego do siebie, a dwa by było tego jak najmniej. Nie wiem czy są proste sposoby na rozładowanie tego. Troche pewnie za Trepcią, jakieś hobby, trochę pewnie brak ruchu na powietrzu i docierania się na żywo, może coś innego, nie wiem. To co pisze Szambo może mieć spore znaczenia, za mało realnego sportu, za dużo różnych fejsów.

No jedno dziecko też mi się jąka, czasem się mu podokucza tutaj, dla mnie ważne by to nie izolowało, by było brane nieco z humorem, by więcej było w tym akceptacji, niż kompleksów. Tu chyba nie uchroni całkiem dzieciaka, gdy ma jakiś defekt, lub jest pod jakimś względem inne, inne dzieci będą kąsać. Ale fajne hobby daje takiemu dzieciakowi solidnego kopa, byle czuło się w czymś dobre i gdzieś potrzebne.

Duża w tym wszystkim jest zasługa rodziców to oni w głównej mierze odpowiadają jakie jest, będzie ich dziecko.

Ja gdybym miał swoje dzieci, i dowiedział się że w szkole przesladuje inne biedniejsze dziecko, na pewno bym tego nie zostawł tak i z takim dzieckiem porozmawiał.

Natomiast trzeba tez zwrócić uwagę na to że niestety i jest to przykre, większość rodziców uważa że mimo wszystko ich dzieciaki sa bardzo grzeczne i nic nikomu nie robią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damian-32 napisał:

I rozumiem że to było dobre że były bezlitosne tak ? wszystko było w porządku było to normalne naturalne zachowanie człowieka wobec człowieka? .

Szczerze? W tamtych czasach (późna podstawówka/gimnazjum) ludzie raczej mieli to w dupie i cisnęli po każdym równo. A w sumie jakichś samobójstw czy innych przypałów sobie nie przypominam. Żyletkami też nikt się nie ciął.

To dopiero tak w ostatnich latach się płaczków narobiło. Ja tam wszystkie głupie akcje (typu wyrzucanie plecaków za okno z 3 piętra czy przywiązywanie kolegi do kaloryfera) raczej miło wspominam. Ryje też czasem obite były i nikt nie miał żalu. Ot, piękne czasy w okolicach 2007 roku.

Teraz to by pewnie od razu wzywali psychiatrę.

2 godziny temu, 209458 napisał:

A statystyki samobójstw wśród nastolatków od lat idą w górę. No kupa śmiechu, rzeczywiście.

A to nie jest czasem bardziej wina internetu? Takie wstawianie głupich fotek na neta i grupowanie wyśmiewanie chyba bardziej dołuje niż "twoja stara" między sobą z moich czasów.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, dlatego wspomniałem opiekunów. Wiele z tego co dzieciak robi, to pochodna czegoś w domu. Tu opiekunowie zarówno mogą dobrze oddziaływać, jak i źle.

W szkole nieco inny problem jeszcze jest, nauczyciele często sami boją się dzieciaków i ich rodziców. Nauczyciel mając związane ręce, woli niekiedy nie widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://teleshow.wp.pl/radio-nowy-swiat-fala-krytyki-ze-strony-sluchaczy-rozglosnia-traci-pierwszych-patronow-6541495189601216a

Polemika Jedlińskiego ze słuchaczami jest wręcz urocza. Tylko czekać na kolejnych, którzy sami wejdą na tą "niebinarną" minę :) Te polemiki, która wolność/tolerancja jest tą jedynie słuszną wolnością/tolerancją, są wręcz cudne. To że Jedliński, Mann i reszta ekipy są "transfobiczni", to też urocze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzyyss napisał:

Piękny obraz walczących o wszelakie równości, tolerancje i brak agresji. Te filmiki powinny być puszczane regularnie w TV, by ludzie widzieli jakie szajbusy kryją się za tymi tęczami. A jeśli jacyś politycy chcą to popierać? A ich sprawa, kampanię też im później okrasić tymi filmikami.

a katole co biją krzyżem i różańcem to nie szajbusy? Po obu stronach są walnięci....

6 godzin temu, DominiqueLV napisał:

Widząc jak się ten cały cyrk LGBT zachowuje to pałowałbym aż by się nauczyli, prowokatorzy jedni. PO przegrywa wybory i nagle odpalają się prowokatorzy z lgbt. Przypadek? nie sądzę...

Zdradzę Ci sekret - za tym wszystkim stoi NWO.

6 godzin temu, Szambo napisał:

Czy ktoś z tego całego bełkotu LGBT wyciągnie mi to:

- o co Oni tak naprawdę walczą?

Jak popatrzymy to m.in. możliwość zawierania małżeństw cywilnych. Plus walka ze strefami wolnymi od LGBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, cr1mson napisał:

Jak popatrzymy to m.in. możliwość zawierania małżeństw cywilnych. Plus walka ze strefami wolnymi od LGBT.

Ok... małżeństwa cywilne. Ma to sens, bo reguluje kilka ważnych kwestii.

Natomiast walka ze strefami wolnymi od LGBT... czym właściwie objawia się strefa wolna od LGBT? Czym jest działalność LGBT na danym obszarze? Bo jak dla mnie stoi se ziomek, który jest homoseksualistą gdziekolwiek i mnie to zwisa kim jest i co robi w pokoju "uciech". Więc skoro mówimy o strefie wolnej od LGBT to musielibyśmy powiedzieć czy jest Strefa LGBT. Czym jest?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...