Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

420k/rocznie to dalej daleko od miliona czy półtorej :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

420k/rocznie to dalej daleko od miliona czy półtorej :) 

A i w niektórych przypadkach z artykułu to bliżej 300k na rok. Jeśli z poprzedniego rządu dostali 3x tyle (nie pamiętam) to myślę że tutaj nie ma o co się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 11.04.2024 o 20:12, Spl97 napisał:

A jeszcze zapytam o kwestię przewodniczącego oraz zastępcy przewodniczącego komisji wyborczej. To jest tam losowane kto zostaje przewodniczącym czy zastępcą przewodniczącego czy może to jest z góry przydzielone?

Na spotkaniu samej komisji, które trwa do 30-minut, jest wybór przewodniczącego i zastępcy. Na prośbę prowadzącego spotkanie członkowie komisji muszą wybrać te 2 osoby między sobą, a jeśli do tego nie dojdzie, komisja zostanie rozwiązana i zamiast niej stworzy się inną, z kolejnych osób w kolejce. Tak to przynajmniej wyglądało obecnie. Funkcje te nie są narzucane siłą, nikogo nie można zmusić do tego.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

420k zł w firmie której ma nie być to mało. Już mnie plecy bolą od waszych fikołków.

Tu jeszcze lepszy.

Cytat

 

Rządowy program "Mieszkanie na Start" jeszcze nie wystartował, a już wywołał falę dyskusji, jeśli nawet nie oburzenia. Przeciwnicy pomysłu dopłat do kredytów uważają, że to napychanie kabzy bankom i deweloperom. Specjaliści przyznają, że ceny nieruchomości znów mogą przez to wzrosnąć. Minister skarży się na hejt i zapowiada wnioski na policję. Ale żadnej z tych rzeczy nie dowiecie się ze sztandarowego programu informacyjnego telewizji publicznej, czyli "i9.30". Bo tam jest słodko, radośnie i w atmosferze wyczekiwania - pisze Agata Kalińska, szefowa działu Nowe Trendy w Gazeta.pl.

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,30882104,w-tvp-mowia-o-mieszkaniu-na-start-i-juz-jest-smiesznie.html

 

 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, voltq napisał:

nie wiem czy ten człowiek zwariował czy to jakiś sobowtór Tuska 

Nie PIS po prostu tak przyzwyczaił ludzi do socialu i darmowej kasy że teraz jak Tusk powie że to mocno ograniczy albo zabierze to przegra. I nie tylko on ale każda inna partia tak samo przegra z kretesem.  Nie jesteśmy jako naród tak rozumni jak na przykład Szwajcarzy. Większość Polaków nie ogrania ekonomii itp, myślą że PIS im dał ze swoich albo nie wiedzą że płacą VAT.

 

10 godzin temu, voltq napisał:

Edit jakiś bug i posty się nie połączyły w jeden 

Jak napiszesz nowego posta po 10 minutach to nie łączy już. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o ekonomie chodzi to według polityki Tuska niema na zbrojenia i CPK ale jest na dopłatę dla budowlanki i banków (kredyt 0%). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to stara Polska metoda,

 

podwyzki VATu nie cofna nawet o 1%, kwoty wolnej nie da sie podniesc, nowe podatki do paliwa sa potrzebne kazdego roku

no nigdy na nic nie ma

 

ale 500+, 800+, babciowe, bk2%, kredyt 0%, doplata do elektrykow dla najbotaszych?

uszanowanie deweloperze zloty XD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

420k zł w firmie której ma nie być to mało. Już mnie plecy bolą od waszych fikołków.

Tu jeszcze lepszy.

 

Nie wiem gdzie fikołek. Mają pracować za 5-10k brutto? Kiedy każdy wie ze prezes danej dużej firmy zarabia 3-4x więcej niż szeregowy pracownik. 30k brutto to zdecydowanie rozsądna kwota. Prezesi banków dostają po 50-75k. 
Operatorzy kamer dostają po 6k brutto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Keken napisał:

420k zł w firmie której ma nie być to mało. Już mnie plecy bolą od waszych fikołków.

Sam próbujesz wymyślać fikołki aby dławić dobre zarobki ;) 

35k na miesiąc. Stawka dobrego programisty. Czy to naprawdę dużo jak na dyrektora tak dużej firmy?

To jest około 3x tyle ile średnia płaca w TVP (11 317 zł w 2022). Dyrektor zarabiający 3x tyle ile statystyczny pracownik etatowy? Imho to nie jest dużo, już nie porównując nawet do poprzednich milionów ;) 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keken napisał:

w firmie której ma nie być

Ale kto tak mówił? Nie było planów likwidacji całej TVP.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wamak napisał:

Przeciw odrzuceniu 223 posłów. Nie ma większości za pełną liberalizacją prawa aborcyjnego. PSL nie pozwoli.

W takim przypadku, i przy nie zrealizowaniu obietnic finansowych przez koalicję większość młodych na wybory nie pójdzie wcale , wygrana PIS jest niemal 100%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Camis

Tyle pieniędzy wydano aby pomóc Ukrainie 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ile-polska-wydala-pieniedzy-na-pomoc-ukrainie-kwoty-przyprawiaja-o-zawroty-glowy/v1j099g

Ale będą mi gadać że jak zlikwidują podatek dochodowy to państwo upadnie

To trzeba likwidować socjal po cichu znaleźć jakiś temat zastępczy żeby gmin się emocjonował co to za problem ?

@Masa po wyborach pisałem że jak nie zrealizują medialnych obietnic itd to PiS wróci do władzy za 4 lata , na tym forum  pisali że jestem oszołomem i pisowcem 

@Camil666

 

Oni sami już się gubią bo tak dużo tego kłamstwa płynie z ich strony

@TheMr.

Niech sobie zarabiają nawet milion dolarów dziennie ale w prywatnej firmie

Media państwowe powinny być sprzedane 

Zamiast zrównywać wiek emerytalny w Polin powinni pójść za postępem i wprowadzić prawo podobne jak w Niemczech

https://polskieradio24.pl/artykul/3364291,w-niemczech-latwiej-zmienic-plec-goraca-dyskusja-w-bundestagu-i-rewolucyjne-zmiany

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TheMr. napisał:

Prezesi banków dostają po 50-75k. 

Prezesi banków zarabiają 200k-400k miesięcznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes regionu. Nie mówię o CEO całego banku. Prezesów w bankach masz kilkanaście szczebli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zaczyna śmieszyć jak z prawicowców i niektórych uważających się za "wolne" umysły wychodzi masa sprzeczności i myślenie komunistyczne :D 

Coraz więcej gadania jak to rząd powinien wpływać na ceny i je obniżać czy utrzymywać na jakimś poziomie, czyli powrót do gospodarki sterowanej centralnie, a z drugiej strony często ci sami ludzie mówią że powinno się "uwolnić" gospodarkę, znieść większość podatków i dać wolną rękę wszystkim, czyli przejście do modelu, w którym na cenę będzie miał wpływ jedynie fakt ile ktoś jest w stanie zapłacić, co jest prostą drogą do wyzysku i rozrostu januszeksów...

Czasem miotają się gorzej niż rolnicy w swoich postulatach.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB likwidacja podatku dochodowego to za duży problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Oni sami już się gubią bo tak dużo tego kłamstwa płynie z ich strony

To teraz wklej film gdzie ktoś obiecywał likwidację całej TVP. Bo to co wkleiłeś nie ma związku z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS miał rację, ołtarze były jednak przydatne 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pojedynczy sondaż jest niewiarygodny.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile cebos jest wiarygodny.

Teraz miałeś jeden duży i najbardziej wiarygodny sondaż czyli wybory.

Za niecałe 2 miesiące jest następny czyli wybory do PE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a szczegolnie taki jak ten, na zamowienie

2024 a ludzie nadal pytaja na ile wiarygodny jest sondaz finansowany z budzetu panstwa, litosci XDDDDDD

Edytowane przez Melodyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sondaż jest na czyjeś zamówienie. Liczą się tylko trendy.

Inna sprawa, że te sondaże mają sens tylko dla wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Sondażownie nie za bardzo potrafią sobie radzić z samorządowymi, gdzie jednak jest dużo komitetów spoza wielkich partii, a i zainteresowanie wyborami jest inne. Obstawiam, że z europejskimi poradzą sobie lepiej, ale wszystko znowu zależy od frekwencji.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio również był sondaż, ale dotyczący tych prezydenckich, gdzie według nich Trzask 29%, w miejsce kandydata z PiS-u wstawili Morawieckiego 22%, a Hołownia ma 17%, reszta się nie liczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wypisał inne wady jak niedziałające ledy więc trochę dziwi brak info o tym. Dyskusja w toku z roszczeniem częściowego zwrotu kasy bo na allegro trafiają się lepsze okazje jak wczoraj buda za 50 zł z czterema wentylatorami.  https://allegro.pl/oferta/obudowa-komputerowa-silver-monkey-x-casket-tg-atx-case-16116666135
    • mówiłem że to my jesteśmy słabi   https://www.twitch.tv/missmikkaa/clip/EphemeralYummyCroquetteBloodTrail-9uTZiT1g8V2b-IO9?filter=clips&range=7d&sort=time
    • Oj Trump ma srake i to potęzną.        
    • Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.
    • Kabel możesz odsprzedać i głupio by było ograniczać się do wyboru karty, tylko przez posiadany kabel. Nawet jak już nie chcesz przejściówki to wiedz, że nie ma się czego bać, sam ja i kilkadziesiąt osób które znam tak jadą od premiery tych kart, chyba, że chodzi Ci o estetykę. Ta karta ma tak niski pobó, że przy normalnym połączeniu kabli nic sie nie stanie.  Jeśli chodzi o Twoje wcześniejsze pytanie, to na Twoim miejscu i do Twojego grania w 1080p kupiłbym 4070 Super zwłacza, że obecną kartę można jeszcze jakoś nieźle sprzedać. Prawdopodobnie ta karta bez problemu wystarczy Ci do serii RTX6000, a jak zależy Ci na sprzedaży obecnej, to bierz pod uwagę, że Twoja karta chodzi już w okolicach mojej 2070 Super. Sprzedałem ją w październiku zeszłego roku bez problemu za 1100zł z tym, że to był Gaming X Trio. Karty pokroju 5070 nie zdziwiłbym się, że będą na późną wiosnę 2025, wiem, że dużo grasz, więc 4070S do Twojej rozdziałki będzie nawet na wyrost już nie mówiąc o "wspomagaczasz". Zrobisz jak uważasz. Jeśli obecnej coś brakuje to kupuj, jeśli nie to czekaj, pytałeś co sądzicie to dałem znać od siebie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...