Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
44 minuty temu, voltq napisał:

Co wy z tym pokrywaniem strat , na pomoc Ukrainie poszło kilkanaście miliardów i nikt nie zasypał tej dziury , z dnia na dzień kilka milionów ludzi dostało takie same prawa jak Polacy dostęp do socjalu , szkół, szpitali , zakwaterowanie, wszystko na koszt polskiego podatnika i nie było problemu, ale likwidacja dochodowego to jest wielki problem , kraj stracony na tym forum poziom umysłowy jednak jest dużo wyższy niż na targowisku emerytów tam przedstawić taki pomysł to nie będą widzieć o co chodzi albo powiedzą że wina Tuska 

Może to i dobrze że będzie napływ imigrantów z Afryki, prędzej się człowiek z murzynem dogada

To co wydaliśmy na Ukrainę w ciągu ostatnich ~2 lat to są grosze w porównaniu do kasiory jaka spływa z PIT.
Zresztą to co wydaliśmy i tak się zwróciło i z nawiązką :E Z prostego powodu, Ukraińcy pracują w Polsce od lat, wielu z nich płaci podatki i pracuje na rozwój naszego kraju. Wielu z nich pracowało już od wielu lat przed wojną zasilając naszą gospodarkę. Są firmy gdzie np. na produkcji większość załogi to Ukraińcy.

Obecnie np. spedycja w polskich firmach transportowych opiera się w znacznej części na Ukraińcach. Moja żona pracuję w firmie spedycyjnej w Niemczech, wyobraź sobie, że zdecydowana większość dostaw jakie mają realizowane przez Polskie firmy z którymi współpracują to są Ukraińscy kierowcy :E

A socjale 800+ chyba każdy wie, że przy tym społeczeństwie jest to nie do ruszenia. Każda partia, która chciała by to odebrać przegra wybory :E Aby zlikwidować 800+ to jedynie jakby Ruscy wjechali, zaorać ten kraj i wtedy na gruzach gdzie nie było by nic ludzie by zrozumieli, że nie będzie bo nie ma :E

A, że jest problem z gospodarnością w budżecie i optymalizacją wydawania pieniędzy no jest.

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Camis napisał:

Bitcoin i inne kryptowaluty lecą na łeb po ataku Iranu.

... no ale jak to? ... przecież "bitcoin to cyfrowe złoto". ... 🤣🤣🤣😂🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, lukadd napisał:

A to nie jest tak, że te 92mld z PIT to jest tylko dochód budżetu państwa?

Przecież gminy też czerpią z PIT i to znacznie bo w google piszą, że to prawie 40%.  Czyli, aby państwo otrzymało te 90mld z PIT do budżetu to cały dochód z PIT musi wynosić 150mld. 150-40%=90mld. Nie znam się dobrze na podatkach, ale na logikę tak wychodzi. Jak nie to poprawcie :E

Poprawiamy. Nie jest tak. Gminy dostają kasę w drodze dotacji budżetowej. Te 92 mld to całość przychodu z PIT.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy sie lepiej zastanawiajcie pod jaka przykrywka wejdzie ukrainski podatek a nie jakies pokrywanie strat XD

  

2 godziny temu, Melodyman napisał:

 

alez Polak na UOP bedzie dojony, zawsze byl dojony ale myslalem ze chociaz utrzymamy obecny poziom a tu co wybory sruba jest dokrecana

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adashi napisał:

Poprawiamy. Nie jest tak. Gminy dostają kasę w drodze dotacji budżetowej. Te 92 mld to całość przychodu z PIT.

Czyli jest lepiej jak myślałem, ale dalej olbrzymia kasiora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Melodyman napisał:

wy sie lepiej zastanawiajcie pod jaka przykrywka wejdzie ukrainski podatek a nie jakies pokrywanie strat XD

Tak poważnie: jest sporo sklepów typowo dla ukraińców, czyli całe oklejone na żółto niebiesko, wszystko po ukrainsku, produkty ukraińskie a w srodku po polsku to się nie dogadzasz. Zawsze widzę w nich kolejki. Dlaczego nie zrobić ich rejestru i dodatkowo nie opodatkować a przychody z tego tytułu przekazywać na ukrainę?

 

Ah zapomniałem bo przecież:

35 minut temu, FataIity napisał:

Panie Areczku, darmowe pieniążki oraz ulgi są do Ukraińców, dla Pana mamy droższe paliwo, wyższe podatki oraz walka na froncie

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, FataIity napisał:

kolejki. Dlaczego nie zrobić ich rejestru i dodatkowo nie opodatkować

Konstytucja:

Cytat

Art. 32.

  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Co wy z tym pokrywaniem strat , na pomoc Ukrainie poszło kilkanaście miliardów i nikt nie zasypał tej dziury , z dnia na dzień kilka milionów ludzi dostało takie same prawa jak Polacy dostęp do socjalu , szkół, szpitali , zakwaterowanie, wszystko na koszt polskiego podatnika i nie było problemu, ale likwidacja dochodowego to jest wielki problem

Ehh było wiele razy mówione, że Ukraińcy przebywający u nas więcej włożyli do naszego budżetu niż wyciągnęli. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Camil666 przecież ten przepis jest jest martwy i istnieje mnóstwo przypadków nierównego traktowania przez "władze publiczne". Pomijając wszystkie nierówności ze względu na płeć itp sprawy, a skupiając się wyłącznie w kwestii obywatelstwa polskiego vs ukraińskiego to w ostatnich 2 latach mieliśmy:

  • świadczenia w wysokości 300 złotych oraz darmowych fotografii
  • wypłata rekompensat kosztów pobytu i wyżywienia uchodźców wojennych, ponoszonych przez właścicieli lokali prywatnych.
  • darmowy transport publiczny
  • finansowanie wsparcia w postaci zakwaterowania i wyżywienia ukraincow na szczeblu lokalnym (samorządowym)
  • na potrzeby zamieszkania zbiorowego obywateli ukrainy tymczasowe wykorzystanie oddanego do użytku obiektu budowlanego, który nie spełnia wymagań przepisów techniczno-budowlanych, przeciwpożarowych oraz higieniczno-sanitarnych
  • możliwości odliczenia darowizn przekazanych po dniu 23 lutego 2022 r. na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na ukrainie
  • zwolnieniu z opodatkowania podatkiem PIT pomocy humanitarnej otrzymanej po dniu 23 lutego 2022 r. przez obywateli ukrainy, którzy w związku z toczącymi się działaniami wojennymi opuścili swój kraj i przybyli do Polski
  • główny socjal w postaci 800+, który nie obejmuje obcokrajowców z wyjątkiem ukraińców oczywiście

 

Mam wymieniać dalej? Przepis z konstytucji jest martwy a oni mają więcej przywilejów od przeciętnego Polaka, nie wspominając o innych obcokrajowcach. Ale opodatkować ich sklepy aby wspomóc tym ochronę ICH kraju to już dyskryminacja i tak nie wolno.

Ja do tego bym jeszcze dodatkowo opodatkował im ubezpieczenie aut dla obywateli ukrainy, tych co są na ukrainskich i polskich blachach w zależności od wartości auta - biedni niech nie ucierpią, ale tacy co ich wartość auta przekracza np. 100k zł mogliby się dorzucić na pomoc swoim rodakom. U mnie na ulicy mającej 500m jest zawsze zaparkowane co najmniej 10 aut na ukraińskich blachach, których wartość przekracza 500k zł i to grubo. A większość i tak trzyma w parkingach podziemnych. Nie stać ich pomóc własnemu krajowi? Przecież mamy taki lewicowy rząd: zabrać bogatym i rozdać biednym. Chyba że, jesteś ukraińcem to możesz nadal być bogatym i tobie nie zabierzemy.




 

Edytowane przez FataIity
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oznacza że trzeba eliminować istniejące nierówności, a nie tworzyć nowe. Ew. zmienić prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nowe nierownosci powstaja bez zaklocen a konstytucją od dawna zadna partia sie nie przejmuje

Edytowane przez Melodyman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd czyli niektórzy politycy i generałowa nie mieli rację że wojna była by na rękę bo dzięki temu można by było zlikwidować socjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem poboru i wieku emerytalnego rozwiaza nowoczesne metody XD

postepowy rzad chyba dlugo nie bedzie zwlekal zeby i u nas wprowadzic takie osiagniecia cywilizacyjne xD

Cytat

Niemcy przyjęły nową ustawę, Selbstbestimmungsgesetz, umożliwiającą obywatelom zmianę płci w dokumentach raz do roku bez potrzeby uzasadnienia medycznego czy psychologicznego. 

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://x.com/obserwujesobie/status/1779219461565755645?s=46

Halo Poznań. Ze szpitala psychiatrycznego wam uciekli 

 

Co oni na tym onecie odwalają? Zauważyłem tak od jakiegoś czasu wysyp newsów typu: Polak wyjechał do Azji - chce wracać; Polka w pracy w Norwegii - wcale nie jest różowo; Małżeństwo w Hiszpani - przeżyli koszmar, chcą wracać do Polski itd itp  Ale UWAGA jest jeden pozytywny news o innych kraju i nie zgadniecie: Polak pojechał walczyć na Ukrainie "wysypiam się lepiej na froncie niż w domu" :szczerbaty: No nie, to tylko przypadek taki, jaka propaganda... :pistols:

Edytowane przez FataIity
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Melodyman napisał:

problem poboru i wieku emerytalnego rozwiaza nowoczesne metody XD

postepowy rzad chyba dlugo nie bedzie zwlekal zeby i u nas wprowadzic takie osiagniecia cywilizacyjne xD

 

Śmiech śmiechem ale ja nie będę miał skrupułów najmniejszych. Jeżeli moim jedynym kosztem braku powołania do wojska, wcześniejszego przejścia na emeryturę, możliwości wyzywania każdego od foba i załatwienia wszystkiego bez kolejki ;) będzie to, że zamiast klakier będą się do mnie zwracać klakierka - żaden problem ;)

 

a tak poważniej to się kur** w pale nie mieści. Czekam, aż @hubio @Badalamanlub ktoś inny jakoś to sprostuje i okaże się, że to fejk i gównoburza.

Edytowane przez Klakier1984
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden fejk . Potwierdzam .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie fejk.

Dobrze chociaż że zabezpieczyli interesy miejsc, które mają swoją specyfikę ze względu na płeć biologiczną a nie wpis dotyczący płci na papierze w urzędzie

Cytat

Dopuszczalne jest jednak odmienne traktowanie ze względu na płeć, jeżeli istnieje ku temu obiektywny powód. Może to mieć w szczególności miejsce w przypadku, gdy odmienne traktowanie uwzględnia potrzebę ochrony prywatności lub bezpieczeństwa osobistego, na przykład jeśli chodzi o dostęp do toalet, przebieralni lub saun dostosowanych do płci, a nawet schronisk dla kobiet.

https://www.bundesregierung.de/breg-de/suche/selbstbestimmungsgesetz-2215426

Bo to tylko albo i aż zmiana wpisu dotyczącego płci w urzędzie. W zasadzie to bardzo wiadomo póki co na co tak na prawdę wpłynie, ale ciekaw jestem bałaganu jaki sobie tym wprowadzą.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, FataIity napisał:

Polka w pracy w Norwegii - wcale nie jest różowo

Akurat w Norwegii nie jest ostatnio za ciekawie i nawet rodowici mieszkańcy powoli myślą o wyjeździe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
58 minut temu, LeBomB napisał:

No niestety nie fejk.

Dobrze chociaż że zabezpieczyli interesy miejsc, które mają swoją specyfikę ze względu na płeć biologiczną a nie wpis dotyczący płci na papierze w urzędzie

https://www.bundesregierung.de/breg-de/suche/selbstbestimmungsgesetz-2215426

Bo to tylko albo i aż zmiana wpisu dotyczącego płci w urzędzie. W zasadzie to bardzo wiadomo póki co na co tak na prawdę wpłynie, ale ciekaw jestem bałaganu jaki sobie tym wprowadzą.

W Niemczech trzeba chyba zmienić definicje demokracji na "dyktaturę mniejszości".

Idealny przykład do czego prowadzi polityczna poprawność. Przepisy te wprowadza państwo której nadaje ton temu co się w UE wyprawia. Tylko czekać kiedy u nas będzie równie zabawianie....a pomyśleć, że my się taką Żukowską przejmujemy, że jej 5 klepki brakuje.

Edytowane przez Klakier1984
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, FataIity napisał:

Co oni na tym onecie odwalają? Zauważyłem tak od jakiegoś czasu wysyp newsów typu: Polak wyjechał do Azji - chce wracać; Polka w pracy w Norwegii - wcale nie jest różowo; Małżeństwo w Hiszpani - przeżyli koszmar, chcą wracać do Polski itd itp 

To się pewnie dobrze klika. Wiadomo, że przeciętny Polak najchętniej czyta o tym jak komuś innemu nie wyszło.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@LeBomB w tej chwili są takie wyjątki ale one też zostaną zlikwidowane bo to jawna dyskryminacja, jeżeli prawo pozwala określić się kobietą to trzeba to respektować i wpuścić ją normalnie do toalety itd , zresztą kto będzie to sprawdzał? Jak osoba przechodzi terapię hormonalną i ma cycki miseczka a to nie jest kobietą ? A jak miseczka b to już jest ?

Jak już idziemy z postępem LGBTQ+ to konkretnie bez wyjątków 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Śmiech śmiechem ale ja nie będę miał skrupułów najmniejszych. Jeżeli moim jedynym kosztem braku powołania do wojska, wcześniejszego przejścia na emeryturę, możliwości wyzywania każdego od foba i załatwienia wszystkiego bez kolejki ;) będzie to, że zamiast klakier będą się do mnie zwracać klakierka - żaden problem ;)

 

a tak poważniej to się kur** w pale nie mieści. Czekam, aż @hubio @Badalamanlub ktoś inny jakoś to sprostuje i okaże się, że to fejk i gównoburza.

Sorry, musiałem prześledzić waszą dyskusję :) Już zrozumiałem żart...

Niech sobie Niemcy robią co chcą. Co nas to obchodzi? Polak rzeczywiście to chyba najbardziej myślący człowiek na świecie... :)... N ok, cwaniak po prostu... :) Jeśli kiedykolwiek w Polsce by wprowadzono takie przepisy i ktoś by z tego powodu żeby nie bronić Ojczyzny albo szybciej przejść na emeryturę zmienił płeć i żeby mu w każdym urzędzie i banku mówiono na "Pani" to gratuluję pomysłu... Ja bym tego nie zrobił, a pewno Niemcom nawet nie przyszło do głowy, że ktokolwiek by mógł wpaść na taki pomysł... No, ale Polak potrafi jak to mówią.... 5 lat wcześniej przejść na emeryturę, ale żeby mówiono mi na "Pani"? Hmm... jakaś opcja to jest... :)

Natomiast sam pomysł uważam za słuszny... Myślę, że za 100 lat w ogóle znikną w dokumentach w każdym państwie (może z wyjątkiem islamu) wpisy o płci... Nie ma to żadnego sensu... Dla nas Panów o tyle to może być dobre, że będzie jeden wiek emerytalny dla wszystkich... :)  A to kto z kim chce spędzać życie i jaką mieć płeć to szczerze mi totalnie wisi... Od początku XXI w. widzimy, że płcie w tempie ekspresowym przestają mieć znaczenie... Kobiety realizują się w zawodach: kierowczyń, policjantek, minister itd... Tylko całe to równouprawnienie jest jak dla mnie jednak trochę dziwne bo z jednej strony kobiety chcą żeby nie było żadnych różnic np. w pensjach, ale z drugiej chcą się wyróżniać żeby mówiono do nich "ministra"... podkreślając jednak płeć... Dla mnie to pewna niekonsekwencja.... :)

Edytowane przez hubio
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@hubio co to za dyskryminacja z twojej strony ? , jak ktoś uważa się kobietą lub mężczyzna lub ma inną płeć to prawo powinno mu na to zezwalać albo jesteśmy za LGBTQ+ albo przeciw , tu nie ma trzeciej drogi

Można urodzić się kobietą przejść terapię hormonalną i stać się mężczyzna, tak samo można z mężczyzny zmienić się w kobietę itd

https://noizz.pl/lgbt/ludzie-pytaja-co-osoby-trans-maja-w-majtkach-no-to-wam-powiem/bdh6trc

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, hubio napisał:

N ok, cwaniak po prostu... :) Jeśli kiedykolwiek w Polsce by wprowadzono takie przepisy i ktoś by z tego powodu żeby nie bronić Ojczyzny albo szybciej przejść na emeryturę zmienił płeć i żeby mu w każdym urzędzie i banku mówiono na "Pani" to gratuluję pomysłu... Ja bym tego nie zrobił, a pewno Niemcom nawet nie przyszło do głowy, że ktokolwiek by mógł wpaść na taki pomysł... No, ale Polak potrafi jak to mówią....

Nie tylko. Komunistyczna Hiszpania już to wprowadziła kilka lat temu. Nie tak dawno wprowadzili bardzo uprzywilejowane warunki dla kobiet w wojsku (lepszy komfort zakwaterowania, wyższa pensja itp). Efekt? W armii zmieniają płeć od ręki w urzędzie i od razu wyższa pensja od kolejnego miesiąca. Pozywali tych ludzi do sądu bo jawnie drwili z systemu żeby wyłudzić lepsze warunki, ale wygrywają bo takie jest prawo :) szach mat lewactwo

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...