Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MaxaM napisał:

Powtarzam pytanie. Co ma piernik do wiatraka ;) 

 

Zaraz, lewactwo rządziło przez ostatnie 8 lat i to ono wywaliło inflację w kosmos? Coś mnie ominęło? ;) 

Napisałem post wyżej.

Lewactwo wymyśliło sobie zielone łady na poziomie UE. Podobnie z katarem zwanym covidem. 

 

2 minuty temu, RimciRimci napisał:

@Zdzisiu

Dlatego patriotyzm gospodarczy musi byc. Pamietam jak 20-25 lat bluza z kapturem w polskiej firmie Americanos kosztowala 119zl, a teraz idac do sieciowek z chinskimi szmateksami mozna bluze z kapturem kupic za 69zl. Jakos 25 lat temu, zanim otworzylo sie granice na szajs szyty w Chinach nikt nie narzekał, ze za polskie spodnie trzeba dac 10-20%. To byla codziennosc.

Tak. Ale obok tego muszą też być warunki do produkcji w kraju. 20-25 lat temu problemem  było opodatkowanie i biurokracja, dzisiaj dodatkowo producentów się dożyna kosztami energii prze zielone łady i inne unijne głupoty. 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Zdzisiu napisał:

W ten sposób możesz oskarżać większość firm w Polsce. Większość żarcia o którym piszesz pochodzi z zagranicy, głównie z Ukrainy i jest sprzedawana jako produkt Polski. Nie jest.
To nie jest wina firm. Produkcja w Polsce i EU jest zwyczajnie nie opłacalna, nikt przy zdrowych zmysłach niczego tu nie produkuje i tylko zamyka produkcję. Będzie jeszcze gorzej. 

Kompletnie nie rozumiesz w czym rzecz. Ponadto nie chodzi o surowce do produkcji czy o półprodukty, a o produkt, końcowy produkt i deklarację jego pochodzenia. 

To że olej pochodzi z surowca zagranicznego nie zmienia faktu, że został wyprodukowany u nas w kraju. Na tej podstawie można jak najbardziej, legalnie określić że produkt wyprodukowano w Polsce. 

Tak samo w przypadku koszulek, nikogo nie interesuje czy materiał i nici  pochodzą z Polski czy z Turcji, Indii lub Chin. Istotne jest, że z tego co podają w mediach, firma zadeklarowała dostarczenie koszulek USZYTYCH w Polsce. 

17 minut temu, Zdzisiu napisał:

Co z tego że jest mniej zarejestrowanych bezrobotnych jak ubóstwo mamy największe od 2015?

No zarzucasz, że firmy zwalniają ludzi, więc po prostu pytam, jak to możliwe że przy takich zwolnieniach stopa bezrobocia nie rośnie. Jak widać nie masz na to żadnej logicznej i stosownej odpowiedzi, to teraz zmieniasz temat, na coś, co wynika z zupełnie innej kwestii, nie z bezrobocia, a np. z tego, że ludzie pracujący kiedyś za wyższą niż najniższa krajowa, obecnie zarabiają najniższą, bo ta dogoniła ich wynagrodzenie, a także wyższe koszty życia dla wielu emerytów i rencistów, którym zamiast porządnej waloryzacji dało się mierną kroplówkę w postaci 13, 14 i to tylko dla emerytów.

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MaxaM napisał:

Zaraz, lewactwo rządziło przez ostatnie 8 lat i to ono wywaliło inflację w kosmos? Coś mnie ominęło? ;) 

Zaraz to nie wiesz że Tusk cały czas rządził?. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TheMr. napisał:

Dokładnie. Oczywiście to w dalszym rozwinięciu będzie powolne wycofywanie się z pomocy jakiejkolwiek. Na całe szczęście Macron ma jeszcze 3 lata, i Le Pen ma gówno do gadania jako minister. Francja, Węgry, Słowacja, w niedalekiej przyszłości być może Niemcy na brunatno będzie. To będzie największy test Unii od wielu lat, bo do władzy dorywają się szmatki które idą w stronę zamknięcia się, i motywy exitowe tylko wzrosną, a prawaki to kupują bo nie widzą szerszego obrazu. Być może będzie szykować się rozpad Unii jaką znamy. 

 

3 lata ta wojna nie będzie trwała chyba, że Trump zrobi coś głupiego. Nie mają na to fizycznie sił żadna ze stron a na Ukrainie zostało podobno około 22mln ludzi. Myślałem, że prezydenckie we Francji wcześniej.

Biden nie wycofuje się z wyścigu.
Jeżeli dojdzie do umowy pokojowej w tym roku i przerwy w działaniach to za kilka lat na pewno będzie trzecia runda.

UE z Le Pen na czele Francji na pewno będzie mocno osłabiona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hwdp43 napisał:

 

Służbom zatrzymanie tego PiS-iora w celu doprowadzenia tegoż gagatka do więzienia na 3 miesiące zajęło jedynie 2 miesiące jak nie więcej :E.

1 godzinę temu, kubikolos napisał:

cały zachód skręca w prawo

Zachód skręca w prawo w stronę Rosji i brunatnieje, ale ludzi głosujących na takie kłamliwe wydmuszki pewnego dnia taki wybór najnormalniej w świecie zgubi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Keken napisał:

UE z Le Pen na czele Francji na pewno będzie mocno osłabiona.

We Franci jest system prezydencki, dopóki Le Pen nie wygra takowych wyborów na czele tego kraju będzie stał Macron.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafalxxx napisał:

a tak wlasciwie to jaki jest ten szerszy lewacki obraz?

Dowalanie podatkami i pogorszenie zycia wlasnych obywateli aby utrzymac naspraszanych ciapakow nie wiadomo jakiego pochodzenia i z jakimi intencjami? Zrobienie slumsow w tych miastach w ktorych sie naspraszalo imigrantow i sprawienie ze gospodarze (obywatele wlasnego kraju) boja sie wyjsc na ulice zeby ich ktos nie dziabnal/pobil/zgwalcil? A jak zaczna glosno wyrazac swoje obawy i zdanie na ten temat to przykleisc modna latke rasisty i zaszczuc w mediach?

Stworzenie mody na wszelkie trans/geje itp dewiacje a pozniej dziwienie sie ze slupki demograficzne coraz gorsze?

Zakladanie kaganca calej Unii w imie walki z ociepleniem klimatu? Ty trucicielu planety - polaczku pij napoje z rozpuszczonej tekturowej slomki i nos warzywa w rekach podczas gdy my w postepowej europie mamy kazdego ziemniaczka ofoliowanego w marketach x

Z checia poczytam o tym wielkim planie na przyszlosc lewactwa bo jak dla mnie to za dekade, moze dwie te lewackie brednie skoncza sie katastrofa dla szarego czlowieka (elita sobie nie da krzywdy zrobic wiec o nich nie ma co sie martwic xD)

Wciąganie TVRepubilki przez nos masz doskonale osiągnięte :E 

  • Like 3
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że jest system prezydencki ale nie wiem jak to dokładnie wygląda tylko słyszałem, że Marcon wiele nie zdziała bez poparcia w parlamencie a jeszcze mniej bez poparcia w ludziach. Jak będzie działał na przekór ludności to szybko straci jeszcze więcej poparcia.

Ale liczę, że jakoś się poukładają i Le Pen nie będzie rządzić parlamentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Keken napisał:

Biden nie wycofuje się z wyścigu.

Co do Bidena.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26-latek trzeźwieje w izbie zatrzymań. Zabił bmw 12-latka, drugiego ranił (fakt.pl)

Tragedia w Legnicy. Pijany kierowca zabił 21-latkę. Poruszające pożegnanie (fakt.pl)

Olę zabił kierowca po używkach. Poruszające uzasadnienie sądu (fakt.pl)

Klaudię zabił pijany kierowca. Potworny wypadek w Borkach Wielkich (fakt.pl)

Wracali z wesela, zginęli na drodze. Ruszył proces kierowcy. "W moich oczach jest pan mordercą" (fakt.pl)

Już od dłuższego czasu, gdy czytam wiadomości co się dzieje na polskich drogach, ciśnienie mi strasznie gola i aż wyć mi się chce, bo sam jestem rodzicem, i w głowie ciągle obawa że jutro to moje dziecko idące z mamą za rękę może trafić w taki właśnie artykuł. A jeszcze bardziej gola mi ciśnienie na widok polityków twitterowców, którzy ch robią, a jedynie wypisują pierdoły ku radości zblazowanych mas. Nikt, kompletnie NIKT z tym nic nie robi. Od dawna mówię - zabiłeś po pijaku? Bezwzględne więzienie, konfiskata samochodu, dożywotnia utrata prawa jazdy, zadośćuczynienie dla rodziny. Niedawno jeden ojciec, którego syn został zabity idąc chodnikiem przez pijanego kierowcę powiedział że jak w Polsce chcesz zabić, to nie baw się w żadne mordy, uduszenia, zabójstwa z użyciem noża czy innego narzędzia, bo dostaniesz 25 do dożywocia - wypij flachę, wsiądź na kółko, rozjedź, dostaniesz parę lat, a może nawet trafią Ci się zawiasy. I facet ma rację. Koleś za jego dziecko nie dostał nawet 5 lat. 

Chciałbym, naprawdę chciałbym, by w Polsce pojawił się jakiś polityk, który wziąłby się za ten temat - nie na twitterze, nie dla autopromocji, ale żeby naprawdę to załatwił, porządnie i do końca. Taki polityk, bez względu czy byłby z lewej, prawej, środka, skrajny, nieskrajny czy jakikolwiek - dostałby ode mnie głos, czy by kandydował na radnego, na posła, czy nawet na prezydenta RP. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Zdzisiu napisał:

Co z tego że jest mniej zarejestrowanych bezrobotnych jak ubóstwo mamy największe od 2015?

A kto rządził w latach 2015-2023? Jemu podziękuj za ubóstwo, za te wszystkie plusy, tarcze, podwyżki minimalnej itp.

26 minut temu, Zdzisiu napisał:

20-25 lat temu problemem  było opodatkowanie i biurokracja, dzisiaj dodatkowo producentów się dożyna kosztami energii prze zielone łady i inne unijne głupoty. 

Większość krajów poradziła sobie z zielonym ładem i mają dużo niższe ceny energii niż w Polsce. To że prąd z węgla będzie drożeć było wiadomo od 2005 roku. Każdy kto w późniejszych latach stawiał na węgiel, a nawet się tym chwalił był li tylko zdrajcą.

58 minut temu, Zdzisiu napisał:

A to że jeśli firma ma być konkurencyjna to musi utrzymywać zbliżone koszty produkcji.

Niech ma. 4F miało jednak jasny zapis w kontrakcie że towar ma być wyprodukowany w Polsce. Zleceniodawca tego wymagał od każdego więc zapewne liczył się z kosztami. To nie jest polityczny zarzut wobec firmy, a złamanie warunków podpisanego kontraktu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TheMr. napisał:

Wciąganie TVRepubilki przez nos masz doskonale osiągnięte :E 

za duzo lewackich mediow mowiacych jak to w postepowej europie miodem plynacej  tak cudownie sie zyje ze az ludzie z nudow zaczynaja na radykalna prawice glosowac?:D

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

A kto rządził w latach 2015-2023? Jemu podziękuj za ubóstwo, za te wszystkie plusy, tarcze, podwyżki minimalnej itp.

A jeszcze wcześniej była bieda, te wszystkie plusy, tarcze i podwyżki dla najbiedniejszych (czyt. płaca minimalna) miały zapewnić ludziom wyrwanie się z biedy i ubóstwa oraz dobrobyt w kraju mlekiem i miodem płynącym. A nie, czekaj 8:E

15 minut temu, TheMr. napisał:

Wciąganie TVRepubilki przez nos masz doskonale osiągnięte :E 

Nie tylko on wciąga przez nos źródła rodem z TV Republika, ale tu jest co najmniej kilkunastu, którzy postępują praktycznie tak samo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kalderon napisał:

A kto rządził w latach 2015-2023? Jemu podziękuj za ubóstwo, za te wszystkie plusy, tarcze, podwyżki minimalnej itp.

Większość krajów poradziła sobie z zielonym ładem i mają dużo niższe ceny energii niż w Polsce. To że prąd z węgla będzie drożeć było wiadomo od 2005 roku. Każdy kto w późniejszych latach stawiał na węgiel, a nawet się tym chwalił był li tylko zdrajcą.

Niech ma. 4F miało jednak jasny zapis w kontrakcie że towar ma być wyprodukowany w Polsce. Zleceniodawca tego wymagał od każdego więc zapewne liczył się z kosztami. To nie jest polityczny zarzut wobec firmy, a złamanie warunków podpisanego kontraktu.

Najważniejsze znaczenie dla bogacenie się ludności ma opodatkowanie. Przed PiS-em Tusk też miał swoje dwie kadencje z rzędu. I mimo swoich obietnic nie obniżył podatków, tylko je podniósł. Te wszystkie plusy, tarcze, podwyżki minimalnej itp. akurat zbiły najgorsze ubóstwo. Ale jak każdy socjal uderzyło w przemysł. Zdjęcie tych tarcz przez Tuska wywołało oczywisty efekt. 

Węgiel ani nie jest trudniejszy wydobyciu ani droższy. Zdrajcami są Ci którzy się zgodzi na podwyżkę kosztów bo są to koszty z czysto politycznego źródła. PO tutaj nie tylko się na to godziło to jeszcze lobbowało tą opcję. I to nie tylko z węglem ale i z gazem. Natomiast to że od 2005 roku nie wybudowano ani jednej elektrowni atomowej odpowiadają wszystkie partie które rządziły przez ten czas a w szczególności POPiS.

To jest zarzut polityczny bo nie można wymagać od firmy robienia rzeczy niemożliwych. Politycy doprowadzili do sytuacji gdzie produkcja jest w Polsce niemożliwa bo nie opłacalna. Natomiast kłamstwo jest na porządku dziennym. Przyczepianie się do jednej firmy że nie jedzie pod prąd w tym naszym ścieku jest śmieszne. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Rafalxxx napisał:

A tak wlasciwie to jaki jest ten szerszy lewacki obraz?

Pewnie taki, żeby patrzeć bardziej niż rok-dwa do przodu.

Kurła, pod prawackimi rządami to chyba czeka nas ginięcie na raka świeżo po 40. urodzinach :szczerbaty:

No wiadomo, że klimat i środowisko jest z gumy, więc smrodźmy dalej gruchotami centrum stolicy XD

A wymieniłem tylko jeden element z wielu...

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Element Wojny

Według mnie niewiele byłoby trzeba aby drastycznie poprawić kwestię pijanych za kierownicą. 

Mamy już konfiskatę auta. Jest to naprawdę mocne, ale imho to jest wciąż tylko przepis dla 'pechowców'. 

Powinny być po prostu bardzo częste wyrywkowe dmuchania w bardzo losowych miejscach. 

Ja jeżdżę codziennie autem i ostatnio kiedy dmuchałem, to jakieś 7 lat może? I to w dodatku jadąc po świętach i stojąc w korku, w kolejce do dmuchnięcia (co powstrzymałoby mnie przed zawróceniem gdybym był wstawiony?).

Nasz naród jest taki, że póki nie będziemy znać kogoś, kto stracił auto za bycie pod wpływem, to się nie nauczymy.

 

  

19 minut temu, Zdzisiu napisał:

Węgiel ani nie jest trudniejszy wydobyciu ani droższy. Zdrajcami są Ci którzy się zgodzi na podwyżkę kosztów bo są to koszty z czysto politycznego źródła. PO tutaj nie tylko się na to godziło to jeszcze lobbowało tą opcję. I to nie tylko z węglem ale i z gazem.

Chyba naprawdę nie zdajesz sobie sprawy jak wygląda nasza branża kopalniana i ile z własnej kieszeni oddawałeś aby ją utrzymywać przy życiu. Węgiel powinien już dawno zniknąć u nas. PO przynajmniej przygotowało grunt pod wiatraki i co? PiS zarżnął je. Dostawaliśmy ogromną kasę do budżetu za ETS i co? Pis zamiast przeznaczyć ją na rozwój OZE przepuścił ją na socjal i teraz my wszyscy, i biedni i bogaci musimy pokrywać z własnej kieszeni skutki tego populizmu. 

Zdjęcie

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zdzisiu napisał:

Węgiel ani nie jest trudniejszy wydobyciu ani droższy.

Widzisz i nie grzmisz, skąd wy te bzdury bierzecie?

wegiel_pgg_wydajnosc_efektywnosc_gornict

 

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MaxaM

Sama konfiskata auta to zdecydowanie za mało - BEZWZGLĘDNY wyrok więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, tyle. Zabiłeś, rodzina będzie ponosić konsekwencje do końca życia, Ty też je ponieś. Obecnie koleś dostanie parę lat (w najlepszym wypadku), po chwili  jest już na wolności, i mamy powtórkę z rozrywki. 

Stan 12-latka, potrąconego przez kierowcę w Borzęcinie Dużym pod Warszawą, jest dobry - przekazała policja. Do wypadku, w którym zginął rówieśnik nastolatka, doszło w piątek. Sprawca, 26-letni mężczyzna, prawdopodobnie w niedzielę zostanie przesłuchany i usłyszy ewentualne zarzuty. - Chłopcy wracali ze sklepu i jechali sobie spokojnie chodnikiem na urodzinową imprezę zmarłego - mówił Polsat News brat potrąconego chłopca. 26-letni kierujący miał prawie trzy promile w wydychanym powietrzu.

https://wydarzenia.interia.pl/mazowieckie/news-wypadek-kolo-warszawy-nowe-informacje-z-borzecina,nId,7628025#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Ten śmieć nigdy już nie powinien wyjść z pierdla, ale przy obecnych przepisach za 4 lata będzie sobie śmigał kolejnym BMW. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegos nie rozumiem - skoro Polska ma tyle wegle to czemu go nie eksportuje?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest bardzo słabej jakości i leży tonami, nikt go na rynkach nie chcę, a cena jest kosmiczna :) Znaczy, jest tylko jedna kopalnia w PL która produkuje jakościowy węgiel, ale tego też nie biorą w dużych ilościach bo znowu, koszty. :)

 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kris194 napisał:

Widzisz i nie grzmisz, skąd wy te bzdury bierzecie?

wegiel_pgg_wydajnosc_efektywnosc_gornict

 

Zastanowiłeś się chociaż skąd ten gwałtowny skok? To są koszty czysto polityczne które wynikają z idiotycznych przepisów UE które nasi zdrajcy politycy zgodzili się przyjąć.
Oczywiście utrzymywanie nie rentownych kopalń i brak otwierania nowych jest kolejną przyczyną. 

  • Like 1
  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Keken napisał:

Ich system JOW jest dziwny i promuje tylko wygranych w okręgu

Eeee, a jak niby mają okręgi jednomandatowe działać inaczej?

Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Już od dłuższego czasu, gdy czytam wiadomości co się dzieje na polskich drogach, ciśnienie mi strasznie gola i aż wyć mi się chce, bo sam jestem rodzicem, i w głowie ciągle obawa że jutro to moje dziecko idące z mamą za rękę może trafić w taki właśnie artykuł.

Na wstępie proponuję nie czytać Faktu - to brukowiec jadący na emocjach i sensacji.

A co do sedna sprawy, to popatrz w statystyki wypadków i zastanów się o ilu śmiertelnych nie ma nawet wzmianki w prasie.
W 2023 było niecałe 21k wypadków, średnio 57,5 dziennie.
Ofiar śmiertelnych 1893, średnio 5 dziennie.

Nietrzeźwi sprawcy wypadków 1600 (7,6% ogółu).
Zginęło 261 osób (13,3% ogółu).

Narkotyków nie chce mi się już wliczać, bo to drobny ułamek.

 

Co z pozostałymi 19k wypadkami, 1600 śmiertelnymi ofiarami - kto je zabił, z jakiej przyczyny?
Tych trzeźwych przekraczających prędkość, ignorujących sygnalizację, przejścia już się nie boisz? Przecież to większość kierowców, a zagrożenie nie jest dużo mniejsze.

Popatrz jak ludzie jeżdżą, o ile przekraczają prędkość, jak się zachowują przed przejściami, na zielonych strzałkach.
Zrób sobie rachunek jak często tak samo "naginasz" przepisy, czy kiedykolwiek przy tym miałeś refleksję, że komuś zagrażasz, że twój błąd może kosztować zdrowie lub życie czyjeś dziecko.

 

Wysokość kary nic tu nie zmieni, co doskonale widać po poprzednich zaostrzeniach. Niby trochę spadło, a nadal utrzymuje się w miary stały % pijanych na drogach.
Znacząco poprawić trzeba egzekwowanie przepisów, bo to strasznie kuleje. Ale tego nie zrobi się od ręki, skoro policja ma duże braki kadrowe i szkoleniowe.
Poprawić trzeba też finalne egzekwowanie wyroków, a nie że ktoś jest łapany na prowadzeniu mając kilka zakazów.

2 minuty temu, Zdzisiu napisał:

To są koszty czysto polityczne które wynikają z idiotycznych przepisów UE które nasi zdrajcy politycy zgodzili się przyjąć.

Możesz podać te przepisy, które tak zawyżają koszty wydobycia?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wzrost kosztów wydobycia raczej nie jest spowodowany przepisami UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...